خانه بلاگ و اخبار لاتاری ۴ بنای تاریخی با بودجه لاتاری!

۴ بنای تاریخی با بودجه لاتاری!

17 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ۴ بنای تاریخی با بودجه لاتاری! بسته هستند
841
لاتاری

لاتاری – بناهای تاریخی

جهان سرشار از شگفتی است. شاید شما مطالبی زیادی در مورد بناهای تاریخی زیبا در دنیا خوانده باشید و اگر خوش شانس باشید ممکن است فرصتی برای بازید و دیدن از نزدیک برخی از آنها پیدا کرده باشید . اگر بار دیگر به لندن سفر کردید و از روی پل هزاره لندن London’s Millennium Bridge عبور کردید، یا با حیرت و شگفتی به مجسمه آزادی The Statue of Liberty در امریکا خیره شدید، یا در حال تصور کردن خود به شکل گلادیاتور در کلوسیوم رم بودید، به یاد آورید که این بناهای جذاب و تاریخی بدون سرمایه لاتاری نمی‌توانستند ساخته شوند. در این مقاله به برخی از این بناهای مشهور در جهان که به کمک بودجه دریافتی از نهاد‌های لاتاری و بخت آزمایی ساخته شده‌اند می‌پردازیم.

لاتاری – دیوار بزرگ چین ؛ بزرگ‌ترین دستاورد نبوغ انسان

دیوار بزرگ چین The Great Wall of China به عنوان یکی از هفت عجایب قرون وسطی شناخته می‌شود. یک بنای غول آسا و  پر ابهت که طول آن هزاران مایل گسترده شده است. این بنا در اصل در زمان سلسه چین  (Qin) برای جلوگیری و ممانعت از حمله مهاجمان شمال برای تصرف سرزمینشان ساخته شده است. گفته می‌شود این بنای عظیم، بنایی است که از فضا هم قابل رویت است. متاسفانه و صد البته که این گفته واقعیت ندارد. با این حال واقعیت این است که این بنا تنها به لطف لاتاری پا بر جاست!

بر اساس ادبیات تاریخی چین به علت بودجه بالای جنگ‌ها، پروژه‌های ساخت و ساز با مشکلات مالی شدیدی رو برو شد. به همین دلیل در زمان حکومت چونگ لونگ سلسله هان، امپراتور تصمیم به راه اندازی لاتاری ملی گرفت. باور بر این است که این دیوار حدود سال ۲۲۱ قبل از میلاد تکمیل شده باشد و ساخت آن حدود ۲۰ سال طول کشیده است. حاکمان در طی حکمرانی خود ساخت و ساز را ادامه داده‌اند تا این شاهکار به چشم انداز امروزی برسد. از زمان تزریق بودجه برای ساخت این پدیده جهانی تا کنون لاتاری و قرعه کشی صرف ساخت و ساز پروژه‌های جدید و نگهداری از این دیوار می‌شود.

لاتاری – مجسمه آزادی؛ آزادی روشنگر جهان

این مجسمه یکی از بناهای یادبود ملی ماندگار در جهان مدرن است. در کمال شگفتی بیش از چهار میلیون بازدید کننده هر سال به جزیره آزادی در نیویورک سفر می‌کنند تا از این مجسمه دیدن کنند که به لطف وجود این مجسمه این منطقه یکی از ۵۰ منطقه توریستی در دنیا است. مجسمه به شکل شخصیت ایستاده یک زن به نام لیبرتاس یکی از اساطیر رومی و الهه آزادی در حال گام برداشتن است که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته‌ است. او در دست چپ خود یک لوح سنگی با شماره های رومی JULY IV MDCCLXXVI  نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ میلادی -تاریخ استقلال آمریکا – نگه داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود حمل می‌کند. شاید باور کردنش سخت باشد اگر بودجه لاتاری برای ساخت و نگهداری از این بنای تاریخی اختصاص داده نمی‌‍شد؛ این مجسمه چاره‌ای جز ویرانی نداشت.

پروژه ساخت این بنای عظیم در دو مرحله‌ی ساخت بنا در فرانسه و انتقال آن به امریکا انجام گرفت. در سال ۱۸۷۵ فرانسه در پی مشکلات مالی و تامین بودجه ساخت، اقدامات جمع آوری کمک‌های مالی را آغاز کرد اما تا سال ۱۸۸۰ هزینه‌های ساخت طرح دو برابر بیشتر از پیش بینی هزینه‌های پیش از ساخت بود. فرانسوی‌ها با ترس از شکست و عدم اجرای وعده‌های خود با تاسیس مجمع فرانسوی-امریکایی کمپین‌های جمع آوری پول را آغاز کردند که یکی از آنها نمایش سر مجسمه آزادی در نمایشگاه جهانی پاریس بود. در نهایت پیدایش لاتاری National Lottery پروژه را نجات داد و مجسمه به امریکا انتقال داده شد.

لاتاری – پل میلینیوم لندن، جادوی پل‌های معلق

پل معروف میلینیوم لندن پل فلزی معلقی است که برای عابران پیاده این امکان را فراهم می کند که از روی رودخانه‌ی تایمز عبور کنند. این پل شگفت انگیز با طراحی هنری خیره کننده خود از جنس فولاد است و برای جشن سال ۲۰۰۰ ساخته شد.  بودجه ساخت پروژه این پل توسط Heritage Lottery Fund که بخشی از لاتاری National Lottery انگلستان است تامین شده است. متاسفانه در زمان افتتاح پل، به علت تکان‌های شدید مورد استقبال قرار نگرفت به اصطلاح آن را «پل جنبان» نامیدند. اما به همت مهندسی مجدد و ایجاد یکپارچگی در ساختار پل این بنا به یک بنای به یاد ماندنی در لندن  تبدیل شده که ارزش عبور کردن را دارد.

لاتاری – کلوسیوم رم؛ مظهر غرور و افتخار رومیان

کلوسیوم یک بنای باشکوه تاریخی در شهر رم ایتالیا است که به عنوان یکی از هفت عجایب دنیا به لطف کمک‌های دریافتی از لاتاری و بخت آزمایی در طول عمر خود تا کنون برجا مانده است. در واقع آگوستوس امپراطور رومی با برگزاری لاتاری و جمع آوری کمک‌های مالی توانست از طریق توده مردم هزینه‌های بالای جنگ‌های داخلی را تامین کند. مبالغ جمع آوری شده و کمک‌های مالی بعد‌ها به عنوان تامین بودجه ساخت جاده‌ها و مسیر‌های جدید و  همچنین کلوسیوم در تاریخ به ثبت رسید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …