خانه بلاگ و اخبار لاتاری ۳۱ اکتبر؛ جشن هالووین بهانه‌ای برای برنده شدن در لاتاری

۳۱ اکتبر؛ جشن هالووین بهانه‌ای برای برنده شدن در لاتاری

4 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ۳۱ اکتبر؛ جشن هالووین بهانه‌ای برای برنده شدن در لاتاری بسته هستند
1,150
جشن هالووین

ایده جشن هالووین از کجا آمده است؟

همه ما می‌دانیم که ایده امروزی و مدرن جشن هالووین با اصل و ریشه مراسمی که در طول تاریخ برگزار شده است متفاوت است. ریشه هالووین به اقوام سلت‌های قدیم که پیش از فتح رومی‌ها برسرزمین‌های ایرلند، بریتانیا و شمال فرانسه فرمانروایی می‌کردند برمی‌گردد.

نماد پایان تابستان و آغاز فصل تاریکی و سرما

سلت‌ها شروع سال جدید خود را همزمان با برداشت محصولات کشاورزی در اول نوامبر جشن می‌گرفتند که برای آنها نماد پایان تابستان و آغاز فصل تاریکی و سرما بود. نام این آیین باستانی سامهِین یا شامِهین (Samhain) بود. آنها باور داشتند در این شب دری که بین این دنیا و دنیای پس از مرگ وجود دارد باز می‌شود و ارواح می‌توانند در دو دنیا عبور کنند و تفاوت زندگان و مردگان نمایان می‌شود.

در آن سال‌ها مرگ و میر انسان‌ها به علت فرا رسیدن فصل سرما افزایش داشت، مردم بر این باور بودند که با برافروختن آتش و پوشیدن لباس‌های عجیب از پوست حیوانات و استفاده از صورتک‌های ترسناک یا قرار دادن سر بریده شده حیوانات بر روی سر خود می‌توانند ارواح سرگردان را از خود دور کنند یا حداقل مانع از شناسایی خود توسط آنها شوند که این موضوع بیشتر ریشه در ترس آنها از تاریکی داشت.

در نیمه دوم قرن ۱۹، امریکایی‌ها در پی هجوم مهاجران ایرلندی در پی قحطی سال‌های ۱۸۴۵ تا ۱۸۵۲ به کشور امریکا با این فرهنگ آشنا شدند. هر سال در تاریخ ۳۱ اکتبر در ایالت متحده امریکا جشن هالووین برگزار می‌شود و سال‌هاست این مراسم برگرفته از این فرهنگ در جای جای دنیا برگزار می‌شود که بیشتر جنبه تفریحی دارد.

در این جشن مردم با پوشیدن لباسهایی از شخصیت های مورد علاقه خود از یک فیلم، حیوان مورد علاقه یا یک شخصیت محبوب شرکت می‌کنند. در اکثر اوقات کودکان در ساعات پایانی شب با مراسم TREAT OR TRICK مشغول هستند. بچه ها با مراجعه به درب خانه همسایگان در آرزوی جمع کردن آب نبات‌های مخصوص این جشن هستند.

هالووین

لاتاری و جشن هالووین

طرفداران لاتاری همیشه به دنبال بهانه ای برای پیدا کردن اعداد شانس یا روز شانس خود هستند. برای اکثر آنها فرقی نمی‌کند که بلیط کدام یک از بزرگترین قرعه کشی‌های دنیا را بخرند. مراسم هالووین سال ۲۰۱۸ روز چهارشنبه است و شاید روز شانس شما باشد. وارد سایت لاتاری دات کام شوید و بلیط بخت آزمایی بخرید.شاید این بار به جای بچه‌ها شانس در خانه شما را بزند.

خرید بلیط لاتاری
 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …