خانه دانش لاتاری ۱۲ واقعیت مربوط به لاتاری که احتمالاً نمی‌دانید

۱۲ واقعیت مربوط به لاتاری که احتمالاً نمی‌دانید

14 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ۱۲ واقعیت مربوط به لاتاری که احتمالاً نمی‌دانید بسته هستند
543
لاتاری

لاتاری پدیده جالبی است. غالباً گفته می‌شود که احتمال برخورد صاعقه بیشتر از برنده شدن در لاتاری است. این فرضیه کاملاً درست است. در حقیقت احتمال برخورد صاعقه ۱ به ۵ میلیون است در حالی که احتمال برنده شدن جکپات در لاتاری مگامیلیونز به طور متوسط ۱ به ۲۵۹ میلیون است.
احتمال کشته شدن توسط یک ماشین فروش خودکار هم بهتر است (۱ به ۱۱۲ میلیون). از آنجا که برنده شدن امری بعید به نظر می‌رسد چرا افراد مبلغی را در لاتاری سرمایه گذاری می‌کنند در حالی‌ که عملاً هیچ شانسی برای ثروتمند شدن ندارند؟
به نظر می‌رسد امید یک عامل قدرتمند است که می‌توان با بهره گیری از آن افراد را به شرکت در لاتاری ترغیب کرد. برد در لاتاری به نوعی تجسم رویای آمریکایی است. با توجه به هزینه میانگین ۶۰۰ دلاری خانواده‌های کم درآمد برای خرید بلیط‌های لاتاری در ایالات متحده، به راحتی می‌توان فهمید که این امید چه اثری دارد. در این مطلب به ۱۲ واقعیت جالب در مورد لاتاری‌ها می‌‌پردازیم.

۱۲ واقعیت مربوط به لاتاری که احتمالاً نمی‌دانید

۱۲- رنگین پوستان خیلی بیشتر در لاتاری هزینه می‌کنند

این یک واقعیت بسیار تأسف آور است اما افراد رنگین پوست بیشتر از سایر نژادها تمایل دارند برای لاتاری هزینه کنند. تصور می‌شود دلیل این امر این است که افراد رنگین پوست فقیرتر هستند و لاتاری در بین جوامع کم درآمد بسیار محبوب است. در حقیقت خانوار‌های کم درآمد به طور متوسط هر ساله ۶۰۰ دلار در لاتاری‌های ایالات متحده هزینه می‌کنند. افراد فقیر لاتاری را فرصتی واقعی برای فرار از دست سرنوشت ناگوار خود می‌دانند. مطمئناً آنها همه تلاش خود را برای برنده شدن انجام می‌دهند. وقتی پولی برای سرمایه گذاری در بازار سهام وجود ندارد بخت آزمایی یک گزینه عالی است.

۱۱- ثروتمندترین لاتاری جهان در اسپانیا واقع شده است

ثروتمندترین لاتاری جهان با ارزش بیش از ۲ میلیارد یورو در اسپانیا واقع شده است. سابقه این لاتاری معروف که ال گوردو نامیده می‌شود به سال ۱۸۱۲ برمی‌گردد، زمانی که احتمال برنده شدن نرخ غیرقابل تصور یک به ۶ بود. این روزها ال گوردو به عنوان یک سنت کریسمسی شناخته می‌شود که افراد به طور متوسط برای شرکت در این بازی حدود ۶ یورو هزینه می‌کنند. بیش از ۹۰ درصد اسپانیایی‌ها در این سنت سالانه شرکت می‌کنند. ال گوردو در گذشته بودجه جنگ‌ها را تأمین می‌کرده است. یکی از سنت‌های رایج پیرامون لاتاری سالانه این است که کودکان مدرسه سن ایلدفونسو San Ildefonso گرد هم می‌آیند و اعداد برنده را اعلام می‌کنند. هم‌چنین برندگان بزرگ معمولاً مقداری از پول خود را به عنوان یک سنت همیشگی به مدرسه اهدا می‌کنند.

لاتاری

۱۰- پول همیشه خوشبختی نمی‌آورد

این جمله که «پول باعث خوشبختی می‌شود» اغلب به عنوان دلیلی برای جستجوی ثروت شناخته می‌شود اما یافتن یک مثال نقض برای این استدلال در بین برندگان لاتاری کار دشواری نیست. به عنوان نمونه در سال ۲۰۰۶ دیوید لی ادواردز David Lee Edwards برنده جکپات شد. او احساس ثروتمند بودن می‌کرد و شروع به بخشیدن پول به دوستان و خانواده‌اش کرد. مشکل این بود که بعضی از آنها از این پول برای کارهای مفیدی استفاده نمی‌کردند. چندین نفر از دوستان لی بدلیل مصرف مواد مخدر اور دوز کردند. ادواردز چنان احساس بدی داشت که هزینه مراسم خاکسپاری دوستانش را پرداخت کرد. اما این پایان ماجرا نبود و خود ادواردز هم به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر در گذشت.

۹- لاتاری اغلب مالیات فقرا خوانده می‌شود

افراد ثروتمند غالباً به لاتاری «مالیات فقرا» می‌گویند. از آنجا که بخش بسیار کمی ‌از برندگان لاتاری چیزی بیش از آنچه خرج کرده‌اند برنده خواهند شد لاتاری‌های دولتی روشی کاملاً هوشمندانه برای اخذ مالیات بیشتر از شهروندان هستند. هرچند که بسیاری از سیاستمداران ادعا می‌کنند مخالف اخذ مالیات هستند اما همین افراد هم بسیار طرفدار بخت آزمایی هستند زیرا نوعی مالیات غیر مستقیم است که فقیرترین شهروندان را هدف قرار می‌دهد. دولت‌ها می‌دانند که باید از شهروندان خود پول بگیرند اما نمی‌خواهند مالیات را افزایش دهند و خود را در بین رأی دهندگان منفور سازند لذا لاتاری بهترین راه حل برای آنهاست.

۸- سوئد دارای لاتاری دوربین ثبت سرعت است

سوئد لاتاری مخصوص دوربین ثبت سرعت را ابداع کرده است. استکهلم پایتخت سوئد مملو از دوربین‌های ثبت سرعت است و از آنها به منظور جلوگیری از رانندگی غیر ایمن استفاده می‌شود. در این شهر مقدار مشخصی از جریمه‌های پرداخت شده توسط رانندگان متخلف در یک صندوق ویژه قرار می‌گیرد سپس پلاک خودروهای رانندگانی که از قانون پیروی می‌کنند به طور تصادفی از یک پایگاه داده بیرون کشیده می‌شود و به فرد برنده جایزه نقدی پرداخت می‌شود. ظاهراً یک راننده از این لاتاری ۳۰۰۰ دلار درآمد کسب کرده که مبلغ بدی برای رعایت قانون نیست. این ایده توسط تهیه کننده ارشد نیکل اودئون Nickelodeon کوین ریچاردسون Kevin Richardson پس از مشاهده تصادف ۳ کودک دوچرخه سوار با یک اتومبیل پیشنهاد شده است.

بیشتر بخوانید:لاتاری با دوربین ثبت سرعت: بهتر نیست پایتان را کمی از روی پدال گاز بردارید!

لاتاری پاوربال

۷- در سال ۲۰۰۵، ۱۱۰ نفر برنده جایزه دوم پاوربال شدند

یک اتفاق عجیب و غریب در جریان قرعه کشی ویژه پاوربال در سال ۲۰۰۵ رخ داد. در ۳۰ مارس، ۱۱۰ نفر برنده جایزه دوم قرعه کشی شدند. جایزه جمعاً ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بود. ۲۱ نفر با انتخاب گزینه پاورپلی هر كدام ۵۰۰۰۰۰ دلار و بقیه هر یك ۱۰۰،۰۰۰ دلار دریافت كردند. این اتفاق از نظر آماری بعید بود و منجر به انجام تحقیقاتی توسط برگزار کنندگان لاتاری شد. همه برندگان برای شرکت در قرعه کشی از اعدادی استفاده کرده بودند که روی شیرینی‌های تولید شده توسط کمپانی ونتون فود نیویورک چاپ شده بود. شماره‌ها فقط با عدد پاوربال مطابقت نداشتند.

۶- برنده شدن اغلب منجر به درگیری با دوستان و خانواده می‌شود

بر طبق آمار، برنده شدن در لاتاری اغلب هزینه‌ای معادل از دست دادن همه (یا حداقل بخشی) از روابط خانوادگی فرد برنده را در پی خواهد داشت. ناگفته پیداست که دوستان و خانواده اغلب برای دریافت کمک به فرد برنده مراجعه می‌کنند. کسانی که به دنبال کمک هستند احتمالاً فرد برنده را تحت فشار قرار می‌دهند و حتی اگر پولی هم دریافت کنند احتمالاً بعداً خواسته بیشتری خواهند داشت. سرانجام روابط متشنج خواهد شد و پیوندهای دوستی و خانوادگی گسسته می‌شوند. برنده شدن در لاتاری اغلب بهتر از آنچه هست به نظر می‌رسد.

۵- بودجه آموزش

یکی از مهم‌ترین دلایل حمایت قریب به اتفاق دولت و شهروندان از احیای مجدد لاتاری در ایالات متحده این بود که لاتاری بودجه آموزش و پرورش را تأمین می‌کند. اگر در ایالت‌ متحده زندگی کرده باشید احتمالاً در برخی مواقع چنین تبلیغاتی را دیده‌اید. تبلیغاتی که ادعا می‌کنند لاتاری تأمین کننده بودجه مدارس است و به دنبال زنده نگه داشتن برنامه‌های گران قیمت هنری و موسیقی است. ایالت کارولینا حتی پا را فراتر گذاشته و با جسارت بخت آزمایی خود را لاتاری آموزش نام نهاده است. بنابراین ما می‌توانیم برای حمایت از مدارس کمک مالی کنیم و فرصتی برای کسب میلیون‌ها دلار داشته باشیم.

۴- واقعیت چنین نیست

اما در حقیقت همه پول لاتاری جایی نمی‌رود که اغلب افراد فکر می‌کنند. تنها درصدی ‌از بلیط فروشی صرف آموزش و پرورش می‌شود. بخش عمده‌ای از این پول به خزانه دولت رفته و اهداف مالیاتی را برآورده می‌کند. در برخی موارد حتی پولی که صرف مدارس می‌شود بسیار ناچیز است. دولت اما مدعی است که در نهایت این پول صرف آموزش و پرورش و سایر امور عمرانی می‌شود.

۳- بزرگترین جایزه جکپات به یک شهروند آمریکایی اهدا شده است

بزرگترین برنده انفرادی شناسایی شده جکپات در سطح جهانی یک شهروند ایالات متحده بوده است. گلوریا مک کنزی Gloria Mckenzie از فلوریدا در سال ۲۰۱۳ برنده مبلغ ۵۹۰ میلیون دلار شد. او یک معلم بازنشسته از یک شهر کوچک بود که برای لذت بردن از سال‌های پایانی زندگی خود به فلوریدا نقل مکان کرد. وی ادعا کرد که ۲ میلیون دلار از درآمد خود را برای کمک به تعمیر سقف مدرسه‌ای در زادگاهش اهدا خواهد کرد. او از اعداد تصادفی تولید شده توسط سیستم «انتخاب سریع» استفاده کرد و برنده شد. البته او بسیار خوش شانس بود زیرا مشتری دیگری که در صف از وی جلوتر بود به او اجازه داد که زودتر بلیط خود را دریافت کند. گلوریا ۸۴ ساله بود که جایزه خود را از پاوربال مطالبه کرد.

۲- بسیاری از برندگان شغل خود را حفظ می‌کنند

در صحبت‌های دوستانه صورت گرفته، اغلب افراد ادعا می‌کنند که یکی از اولین کارهایی که پس از برنده شدن انجام می‌دهند ترک شغل است. اما در عمل و در بسیاری از موارد این اتفاق نمی‌افتد. در حقیقت این ادعا ممکن است اصلاً درست نباشد. در نظرسنجی انجام شده توسط گالوپ، بیشتر آمریکایی‌ها ادعا کرده‌اند که پس از کسب ۱۰ میلیون دلار به کار خود ادامه می‌دهند. برخی گفته‌اند که زمینه شغلی خود را عوض می‌کنند اما حتماً کاری انجام خواهند داد. به نظر می‌رسد داشتن شغل امری فراتر از پول باشد.

بیشتر بدانید: زندگی پس از برنده شدن در لاتاری و ۱۰ موردی که راجع به آن نمی دانید!

۱- برنده شدن اغلب به سبک زندگی مشخصی منجر نمی‌شود

برنده شدن در لاتاری در اکثر موارد منجر به یک زندگی تجملاتی و به جای گذاشتن میراث فراوان برای بازماندگان نمی‌شود. در دنیای واقعی، بیشتر برندگان لاتاری افرادی نسبتاً ضعیف هستند و نمی‌دانند که چگونه با ثروتمند شدن کنار بیایند. شاید ثروتمند بودن یک مهارت نباشد اما مدیریت پول و سرمایه مطمئناً چنین است. اکثر برندگان بزرگ با خرید اتومبیل‌های لوکس، عمارت‌ها و گرفتن مهمانی‌ها چنان دست به ولخرجی می‌زنند که غالباً خیلی سریع پول خود را از دست می‌دهند. در سال ۲۰۰۲ یک مرد زباله گرد برنده جکپات ۲۰ میلیون دلاری لاتاری انگلستان شد اما پس از مدتی و بعد از هدر دادن همۀ پول‌ها دوباره به کار روزانه خود بازگشت.

منبع: د ریچست

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۷ ترفند برای تضمین برد در لاتاری

ممکن است از خود بپرسید که آیا رویای شما برای برنده شدن در لاتاری محقق می‌شود؟ قطعاً کار آس…