خانه بلاگ و اخبار لاتاری گران قیمت ­ترین کتاب­ های دنیا

گران قیمت ­ترین کتاب­ های دنیا

8 ثانیه خوانده شده
0
4,981

آخر هفته تمام شده و وقت آن رسیده که در صندلی راحتی خود لم دهید و در میان کتاب­ های عاشقانه، کمدی، علمی تخیلی، ترسناک یا هر سبکی که به آن علاقه دارید، ماجراجویی کنید.

در حالیکه جهان به سمت مطالعه الکترونیکی و اپلیکیشن­ ها پیش می­رود، کتاب ­های واقعی، حتی کتاب­ های بسیار گران ­قیمت، هنوز هم طرفداران زیادی دارند. فقط لازم است نگاهی به لیست گران قیمت­ ترین کتاب های فروخته شده در دنیا بیاندازید تا ببینید که آیا شما هم یکی از طرفداران کتاب هستید و دلتان می ­خواهد اولین نسخه کتاب های نایاب محبوبتان را داشته باشید یا نه. ولی قبل از آن باید برنده جایزه بزرگ لاتاری شوید!

کتاب مزامیر -قیمتی حدود ۳۰ میلیون دلار

به نظر شما یک کتاب مذهبی چقدر می تواند ارزش داشته باشد؟  اگر در مورد کتاب مزامیر خلیج صحبت کنیم متوجه می­ شویم که از یک کتاب فوق العاده گران حرف می­زنیم. اولین نسخه این کتاب در سال ۱۶۴۰ توسط گروهی از پارسایان خلیج ماساچوست ترجمه و تولید شد و تنها ۱۱ نسخه از آن به چاپ رسید. اگر بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون دلار در لاتاری برنده شوید می­توانید یکی از نسخه­ های آن را در حراجی Sotheby خریداری کنید.

شاید گران ‌تر از کتاب‌های پلیسی‌ شما باشد ولی به اندازه‌ی تمام آن‌ها ارزشمند است.

انجیل گوتنبرگ – قیمت نامعلوم

شما باید صاحب ثروت هنگفتی شوید تا بتوانید از عهده خرید انجیل گوتنبرگ بربیایید. چرا که تنها یک صفحه از قدیمی­ ترین کتاب چاپی جهان ۵۰۰۰۰ پوند قیمت دارد. این عدد را در صدها صفحه ی کتاب ضرب کرده تا ببینید قیمت کل ۱۴۵۵ صفحه آن چقدر ارزش خواهد داشت!

کتاب First Folio – مجموعه آثار شکسپیر –قیمتی حدود ۶ میلیون دلار

این کتاب اولین بار در سال ۱۶۲۳ با عنوان ” کمدی، تاریخی و تراژدی” چاپ شد. این نسخه بدون قیمت که امروزه با عنوان First Folio  شناخته می­ شود در واقع اولین نسخه از مجموعه آثار شکسپیر است که هفت سال بعد از مرگش به چاپ رسید. این کتاب محبوب ترین کتاب ادبیات انگلیسی است که بیشترین چاپ مجدد را داشته است. اولین نسخه آن ارزشی بین ۴ تا ۵ میلیون پوند دارد. اینجاست که باید گفت: جایزه بزرگ، جایزه بزرگ، تو کجایی؟

Codex Leicester -قیمتی حدود ۳۰ میلیون دلار

اگر شما از آن دسته افرادی باشید که همه چیز دارند، چه چیز دیگری ممکن است نیاز داشته باشید؟ به عنوان مثال اگر شما بیل گیتس باشید و آینده با اسم شما گره خورده باشد، یکی از کم یاب­ترین و پر طرفدارترین کتاب­های جهان یعنی Codex Leicester لئوناردو داوینچی را بخرید. این کتاب کلکسیون کامل دست نوشته های لئوناردو داوینچی است که حاوی مجموعه ای از اکتشافات علمی و رساله های اوست و یکی از ارزشمندترین آثارش به شمار می­رود. همین مشخص می­کند چرا وقتی بیل گیتس این کتاب را در سال ۱۹۹۴خرید ۳۰ میلیون دلار از حساب بانکی اش کاسته شد!

ممکن است شما جز افراد علاقه مند به اولین نسخه ی کتاب ها باشید یا دوست داشته باشید کتابخانه خود را با شگفت انگیزترین کتاب های دنیا پر کنید، اگر برنده جایزه بزرگ لاتاری شوید این کار برای شما خیلی ساده خواهد بود. پس اگرمی خواهید اوقات فراغت خود را به دانش و فلسفه اختصاص دهید، ابتدا باید حساب بانکی خود را با مبلغ جایزه بزرگ لاتاری پرکنید که برای این کار ابتدا باید یک بلیط آنلاین از سایت لاتاری دات کام خریداری کنید.

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

آیا قانون جذب در برنده شدن لاتاری به شما کمک می‌کند؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که راهی وجود دارد که شانس برنده شدن لاتاری را چند …