خانه برندگان لاتاری گام های ضروری برای برندگان لاتاری

گام های ضروری برای برندگان لاتاری

18 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای گام های ضروری برای برندگان لاتاری بسته هستند
189
برندگان لاتاری

بسیاری از افراد در لاتاری شرکت می‌کنند. البته ممکن است انتظاری واقعی برای برنده شدن نداشته باشند بلکه فقط جهت سرگرمی و رویا پردازی برای «چه می شود اگر» در لاتاری شرکت کنند.
اما با وجودی که همۀ ما آرزو داریم یکی از برندگان لاتاری باشیم اما برای مدیریت اتفاقات پس از برنده شدن آمادگی نداریم. در واقع اگر مراقب نباشید روز شانس شما می تواند به روز بدشانسی شما تبدیل شود.
در این مطلب به برخی از مهم ترین کارهایی می‌ پردازیم که برندگان لاتاری بایستی انجام دهند تا بعد از برد بزرگ جکپات به یک بازنده تبدیل نشوند.

گام های ضروری برای برندگان لاتاری

قبل از مطالبه جایزه

ساختن یک فونداسیون خوب برای استفاده بهتر از ثروت جدید مهم است. قبل از عجله کردن برای مطالبه جایزه، ابتدا به موارد زیر توجه کنید:

۱-    از بلیط محافظت کنید و برای خود وقت بخرید

اول از همه باید از بلیط برنده لاتاری خود محافظت کنید. کپی کاغذی از بلیط تهیه کنید، نسخه های دیجیتالی را ذخیره کنید، یک گاو صندوق بخرید یا بلیط را به بانک برده و در صندوق امانات قرار دهید.
پس از ایمن سازی بلیط با مسئولان لاتاری تماس گرفته و از آنها تقاضای مهلت کنید. این امر به دلایل مختلفی ضرورت دارد اما در درجه اول این امکان را به شما می دهد که دور از جنجال رسانه ها قرار گرفته و به خود فرصت دهید تا برای زندگی جدید برنامه ریزی کنید. اکثر لاتاری ها تا ۱۸۰ یا ۳۶۵ روز به برندگان فرصت می دهند تا جایزه خود را مطالبه کنند، بنابراین گرفتن یک هفته زمان قبل از مطالبه جایزه می تواند کارهای زیادی برای وضعیت روانی شما انجام دهد.

بلیط لاتاری

۲-    شغل خود را ترک نکنید

این چیزی است که شما همیشه برای آن رؤیا پردازی کرده اید: ترک شغل، بازنشستگی زود هنگام و رفتن به یک جزیره گرمسیری. اما خیلی سریع تصمیم نگیرید. شما تعهدات مالی دارید و بایستی ابتدا مطمئن شوید که شماره ها یا تاریخ موجود در بلیط برنده خود را اشتباه ندیده اید.
به یاد داشته باشید که ثروت خود را در محل کار نیز مخفی نگه دارید. یک لبخند تمام چیزی است که شما نیاز دارید. در غیر این صورت گفتن کلمه ای قبل از کسب آمادگی لازم باعث می شود که به سرعت فردی جایگزین شما شود.

۳-    استخدام حرفه ای ها

احتمالاً شما یک وکیل مالیاتی، یک وکیل خانواده یا یک حسابدار نیستید. وقتی برنده جکپات لاتاری می شوید باید گروهی از افراد خبره را استخدام کنید. یک وکیل خوب استخدام کنید که در مسائل مالی تبحر داشته باشد و همچنین یک مشاور مالی برگزینید.
به آنها نیاز دارید تا به شما در اخذ بهترین تصمیمات برای آینده خود کمک کنند. علاوه بر این اگر از هر توصیه ای که دریافت می کنید راضی نیستید می توانید نظر دومی هم بگیرید زیرا قادر به پرداخت هزینه های آن هستید.

۴-    آدرس خود را تغییر دهید

وقتی خبر میلیونر شدن شما به بیرون درز کند تقاضاهای بسیاری از سوی افراد مختلف دریافت خواهید کرد. موسسات خیریه، دوستان، اعضای خانواده که سال هاست گم شده اند، همکاران، مشاوران سرمایه گذاری و بسیاری دیگر.
قبل از مطالبه جایزه، شماره تلفن خود را به شماره جدید و ثبت نشده تغییر دهید و یک صندوق پستی یا ایمیل جدید درست کنید. این کار پیدا کردن شما برای برخی از این افراد را دشوارتر می کند.

برنده لاتاری

در هنگام مطالبه جایزه

طبق قاعده کلی، برندگان لاتاری می توانند جایزهخود را به صورت یک جا یا اقساط سالانه در طی ۲۰ تا ۳۰ سال دریافت کنند. در گذشته بازیکنان لاتاری قبل از پرداخت بهای بلیط خود مجبور بودند بین این دو حالت یکی را انتخاب کنند اما وضع قانونی در سال ۱۹۹۸ این رویه را تغییر داد تا بتوانید پس از برنده شدن انتخاب کنید. برای هر دو گزینه نقاط قوت و ضعفی وجود دارد، بنابراین هر گزینه را با دقت زیر نظر بگیرید.

دریافت یک جا

وقتی این گزینه را انتخاب کنید در واقع مبلغ تمام مبلغ جکپات را دریافت نمی کنید. مبلغ جکپات تبلیغ شده بر اساس اقساط ۲۰ تا ۳۰ ساله است.
بنابراین وقتی مبلغی را یک جا می گیرید، آنها ارزش نقدی فعلی جکپات را به شما می پردازند که بسیار کمتر از پرداخت سالانه است. بیشتر اوقات این کاهش تقریباً معادل نیمی از جکپات تبلیغ شده است. اما این بدان معنی نیست که شما فریب خورده اید.
جوانب مثبت و منفی دیگری نیز وجود دارد:

مزایا

۱-    اگر با احتیاط سرمایه گذاری کنید این پول می تواند در آینده بسیار بیشتر از مبلغ اولیه باشد.
۲-    جکپات بر اساس قانون فعلی مشمول مالیات می شود، مالیاتی که می تواند در آینده بیشتر باشد.
۳-    تضمین می شود که افراد مسن کل جایزه خود را پیش از مرگ دریافت می کنند.
۴-    متغیرهای ناشناخته که ممکن است در آینده رخ دهند روی پرداخت شما تأثیرگذار نیستند.

معایب

۱-    مدیریت اقتصادی ضعیف با پرتفوی سرمایه گذاری بیش از حد تهاجمی یا هزینه های بدون تفکر، می تواند شما را بی پول کند.
۲-    همان طور که در بالا ذکر شد یک جکپات ۱۰ میلیون دلاری در نهایت به حدود ۵ میلیون دلار پول واقعی و پس از کسر مالیات به ۳ میلیون دلار (یا کمتر) می رسد.
۳-    شما از یک جریان درآمد تضمین شده، انصراف می دهید.

پرداخت بلند مدت

هنگامی که پرداخت بلند مدت را انتخاب می کنید کل مبلغ جکپات را در مدت زمان ۲۰ تا ۳۰ سال دریافت می کنید. در ادامه مهمترین مزایا و معایب استفاده از این متد پرداخت آورده شده است:

مزایا

۱-    پرداخت های سالانه جریان نقدی طولانی مدتی را فراهم می کند.
۲-    پرداخت سالانه احتمالاً شما را در یک سطح مالیات بر درآمد پایین تر نسبت به دریافت یک جای جایزه قرار می دهد، بنابراین ممکن است در طول مدت دریافت جکپات، مبلغ کمتری مالیات بپردازید.
۳-    شما نمی توانید به یکباره کل ثروت خود را نابود سازید.
۴-    می توانید برنامه ریزی مالی بهتری داشته و استاندارد معینی از زندگی را حفظ کنید.

معایب

۱-    فرصت سرمایه گذاری کل مبلغ را از دست می دهید و از ربح مرکب محروم می شوید.
۲-    پرداخت سالانه بر اساس تورم تعدیل نمی شود و این بدان معنی است که هر ساله اندکی کم ارزش تر می شود.
۳-    در صورت فوت قبل از اتمام پرداخت، باقیمانده جایزه ممکن است به ورثه شما منتقل نشود. این امر بستگی به لاتاری و مکانی دارد که در آن برنده شده اید.
۴-    اگر لاتاری دچار مشکل شود ممکن است پرداخت شما نیز انجام نشود.
۵-    دسترسی محدودی به مبلغ برنده شده دارید. به عنوان مثال اگر موقعیت ضروری یا فرصت سرمایه گذاری مناسبی پیش آید به مبلغی فراتر از پرداخت سالانه خود دسترسی ندارید.

وکیل لاتاری

پس از مطالبه جایزه

حال که مقدمات ضروری را فراهم کرده و درباره نحوه دریافت جایزه هم تصمیم گرفته اید. مرحله بعدی چیست؟

۱-    با افرادی که استخدام کرده اید صحبت کنید

اگر افراد مناسب را استخدام کردید، آنها برای کمک در دسترس هستند، بنابراین از مشاوره ایشان استفاده کنید. اگر متوجه شدید که به آنها اعتماد ندارید افراد جدیدی را استخدام کنید. این نوع از ثروتمند شدن می تواند ترسناک باشد، بنابراین به دنبال کمک افراد خبره باشید و از آنها برای تصمیم گیری آگاهانه استفاده کنید.

۲-    بدهی ها را پرداخت کنید

هر آنچه بدهی باقمانده دارید از وام منزل یا خودرو، کارت اعتباری و سایر موارد را تسویه کنید.
ممکن است بخواهید وام اصلی خود را تا زمانی که نرخ بهره آن پایین باشد حفظ کنید. هر چه پول بیشتری داشته باشید در سطوح مالیاتی بالاتری قرار گرفته و مشول کسورات مالیاتی بیشتری می شوید. از تمام بدهی های با بهره بالا خلاص شوید و سپس با تیم متخصص خود مشورت کنید تا مشخص شود که چه تصمیمی باید برای بقیه وام ها اتخاذ کنید.

۳-    صندوق سرمایه گذاری اضطراری

حتی میلیونرها هم با مشکلات مالی روبرو می شوند. راه اندازی صندوق سرمایه گذاری اضطراری در یک حساب پس انداز با بازده بالا، یکی از هوشمندانه ترین کارهایی است که می توانید با درآمدهای خود انجام دهید. یک قانون خوب این است که به اندازه پرداخت شش ماه از هزینه های خود را کنار بگذارید.

بازنشستگی

۴-   برای بازنشستگی خود پولی کنار بگذارید

درصدی از سود خود را به بیمه های بازنشستگی اختصاص دهید. آیا شما می خواهید پس از برنده شدن جکپات مجبور شوید در ۸۰ سالگی به کار برگردید؟

۵-   سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید

اگر حساب سرمایه گذاری ندارید این اولین کاری است که باید انجام دهید. با سرمایه گذاری در صندوق های سهام شروع کنید. در مرحله بعد سبد سرمایه گذاری خود را به طور کامل متنوع سازید. یک راه عالی برای تحقق این امر سرمایه گذاری در آثار هنری است. در سال ۲۰۱۸ شاخص سهام آمریکا ۵% افت کرد در حالیکه آثار هنری ۱۰.۶% بازده مثبت داشتند.

۶-   تنظیم بودجه دانشگاه

اگر فرزندی دارید از هم اکنون به فکر تأمین هزینه های تحصیل وی باشید.

۷-   به افرادی که نیازمندند کمک کنید

یک خیریه یا یک عضو خانواده که دچار مشکل است را در نظر بگیرید و بخشی از ثروت خود را با آنها به اشتراک بگذارید. وقتی به یک موسسه خیریه واجد شرایط کمک کنید از مالیات شما کاسته می شود.

۸-   یاد بگیرید که نه بگویید

افرادی که می شناسید و افرادی که هرگز ملاقات نکرده اید به دلایل خوب و بد از شما تقاضای کمک مالی خواهند کرد. باید یاد بگیرید که به اکثر آنها جواب منفی بدهید تا اینکه تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید هزینه کرده و سود خود را پس انداز کنید. در غیر این صورت قبل از آن که متوجه شوید کل ثروت خود را از دست می دهید.
این ممکن است یکی از سخت ترین کارهایی باشد که بایستی انجام دهید. مطمئن باشید که برخی افراد برای رسیدن به هدف خود به شما فشار می آورند، تهدید می کنند یا سعی می کنند شما را مجبور به انجام چنین کاری کنند. بهترین راه گفتن این جمله است كه باید همه چیز را ابتدا با همسر، والدین یا مشاور مالی خود در میان بگذارید.

سخن پایانی

برنده شدن در لاتاری می تواند رویایی باشد که به واقعیت مبدل می شود. به خاطر داشته باشید که از هر ۲۰۰ میلیون نفر یک نفر برنده لاتاری پاوربال می شود. واقعیت این است که برخی افراد در نهایت برنده می شوند و معمولاً تصوری ندارند که پس از آن چه باید بکنند.
اگر در لاتاری برنده شدید نکات فوق را در نظر بگیرید. شما باید آمادگی برخورد با رویاهایی که به واقعیت تبدیل می شوند را داشته باشید.

منبع: مانی کرشرز

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

زندگی مانند یک برنده لاتاری : چگونه امروز خوشحال باشیم

همۀ ما انسان‌ها زمانی به این فکر فرو می‌رویم که اگر ناگهان برنده لاتاری شویم زندگی ما چگون…