خانه برندگان لاتاری چرا ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند

چرا ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند

1 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای چرا ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند بسته هستند
165
ثروتمندان

به عصر جدید ثروت و موفقیت خوش آمدید. ما در حال حاضر در دوره ای از دستاوردهای سریع مالی زندگی می‌کنیم که تعداد فزاینده‌ای از میلیونرها به ثروت‌های سرسام آوری رسیده‌اند. در سال ۲۰۱۶، ایالات متحده به تنهایی به رکورد جدید ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار میلیونر دست یافته است.
همه ما عبارت «ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند» را شنیده‌ایم. این عبارت بیشتر توسط طبقه پایین به عنوان اشاره‌ای به نابرابری اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال این عبارت واضح، واقعیتی را نشان می‌دهد که معمولاً به عنوان «شکاف درآمدی» شناخته می‌شود.
این شکاف درآمدی با چنان سرعتی در حال گسترش است که بسیاری از نمادهای موفقیت، از جمله گرنت کاردون Grant Cardone اظهار داشته‌اند که میلیونرها اکنون طبقه متوسط جدید هستند.
پرسش این است که چه عاملی ثروتمندان را ثروتمندتر و فقرا را فقیرتر می‌کند؟ موارد اشاره شده در این مطلب ۴ دلیل اصلی این واقعیت است.

چرا ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند

قدرت ذهنیت

ذهنیت ما به طور مستقیم با میزان موفقیت یا شکست ما در تمام جنبه‌های مختلف زندگی از جمله ثروت ارتباط دارد.
ذهنیت مجموعه‌ای از باورهای مسلط است که اهداف و قدرت تصمیم گیری ما را تحت کنترل دارد. همچنین می‌تواند توانایی ما را در دیدن پتانسیل‌ها افزایش داده و آن را به ثروت تبدیل کند یا می‌تواند رفتارهای خود تخریبی ایجاد کند که مانع دستیابی ما به بیش از آنچه در حال حاضر داریم ‌شود.
افراد ثروتمند به طور کلی دارای ذهنیت مثبت و یا رشد باور هستند. بسیاری از نآها قانون جذب را کاملاً درک و اجرا می‌کنند. آنها معتقدند که هر چیزی از جمله ثروت قابل دستیابی است و همچنین اهداف بالاتری را برای خود تعیین و اقدامات لازم را برای دستیابی به آن مبذول می‌دارند. ثروتمندان به طور کلی بیشتر تمرکز و انرژی خود را صرف رشد شخصی و ابزارهای لازم جهت دستیابی به ثروت می‌کنند.
علاوه بر این، افراد بسیار موفق به ندرت به جنبه‌های منفی توجه می‌کنند یا درگیر آن می‌شوند. آنها وقتی با شرایط منفی روبرو می‌شوند معمولاً آن را یک موقعیت موقتی می‌دانند و به سرعت یک راه حل مثبت پیدا می‌کنند. آنها درک روشنی در این زمینه دارند که منفی گرایی بیش از آنکه مولد باشد، مخرب است.
برعکس، افراد کم درآمد معمولاً دارای یک ذهنیت منفی و یا ثابت هستند. آنها به راحتی جذب مسائل منفی شده و معمولاً روی شرایط منفی تمرکز می‌کنند، حتی شرایطی که شخصاً ارتباطی با آنها ندارد. بسیاری از این افراد منفی نگر می‌شوند تا جایی که زندگی آنها را به روشی سرکوبگر کنترل می‌کند.
در نتیجه این افراد در دستیابی به هر سطحی از ثروت بسیار بدبین هستند و بیشتر تصمیماتی که می‌گیرند مبتنی بر ترس است. به همین دلیل با کاستن از نیازها و خواسته‌های خود از نظر مالی و اجتماعی عقبگرد می‌کنند، بنابراین کیفیت زندگی بسیار پایین‌تری دارند.

 این مطلب را هم بخوانید: خوش بینی را فرمانروای ذهن خود کنید!

قدرت ذهنیت

محافل اجتماعی و کسانی که به آنها توجه می‌کنیم

ذهنیت ما بسیار تحت تأثیر افرادی است که بیشتر با آنها معاشرت داریم و بیشتر به آنها توجه می‌کنیم، بنابراین باورها و نگرش‌های خود را بر این اساس بنا می‌کنیم.
افراد ثروتمند معمولاً با افراد ثروتمند دیگر معاشرت دارند و به آنها توجه زیادی می‌کنند. آنها با افراد بسیار موفق شبکه سازی و همکاری می‌کنند. از همه مهم‌تر اینکه ذهنیت و گفتگوهای آنها به طور کلی مثبت گرا، مبتنی بر پتانسیل و الهام گرفته شده از موفقیت است. در نتیجه این سطح اجتماعی بالاتر، افراد ذهنیت خود را گسترش داده و دانش لازم برای دستیابی به ثروت بیشتر را کسب می‌کنند.
برعکس، افراد کم درآمد معمولاً با افرادی در گروه درآمدی مشابه معاشرت کرده و به آنها توجه می‌کنند. متأسفانه این سناریو یک دام اجتماعی ایجاد می‌کند که به طور مداوم باورهای نادرستی در مورد دستیابی به ثروت و موفقیت بازتولید می‌کند.

هزینه در مقابل سرمایه گذاری

چند بار داستان افراد فقیری را شنیده‌اید که در لاتاری برنده شده اما کمی ‌بعد دوباره ورشکست شده‌اند.
در بیشتر موارد ثروتی که از طریق کسب درآمد، ارث و یا برنده شدن در لاتاری نصیب افراد فقیر میش‌ود بصورت کامل خرج می‌شود. برای بسیاری از این افراد هزینه‌های سنگین برای کسب رضایت فوری است. برای بقیه این یک روند کندتر است که دوره هزینه کردن را طولانی می‌کند. در هر صورت فقرا معمولاً همۀ پول را بدون پس انداز یا سرمایه گذاری مجدد، خرج می‌کنند.

فقرا وقتی پولدار می‌شوند، بلافاصله به لذت‌های کوتاه مدت و وسایلی که می‌توانند بخرند فکر می‌کنند. برعکس وقتی ثروتمندان پولی بدست می‌آورند آن را ابزاری برای خلق پول بیشتر می‌دانند.
ثروتمندان تقریباً همیشه با هدف تقویت جریان‌های درآمدی موجود یا خلق سرمایه‌ جدید، راه‌هایی برای سرمایه گذاری مجدد پول جدید پیدا می‌کنند.

قانون جذب: چگونه می‌توان ذهنیت فقر را برای دستیابی به ثروت تغییر داد

عادت‌ها

همه ما عاداتی داریم که از طریق افراد پیرامون خود، رسانه‌ها و یا از طریق تلاش برای بهبود رفتار خود پذیرفته‌ایم. این عادت‌ها موفقیت را ایجاد یا محدود می‌کنند، حتی گاهی ما را به سمت شکست سوق می‌دهند.
افراد ثروتمند عادات سازنده یا رشد محور دارند که منجر به موفقیت مالی می‌شود. این عادت‌ها شامل مصرف محتوایی است که باعث خودسازی و رشد ثروت می‌شود. برعکس، فقرا عاداتی دارند که در مسیر دستیابی به ثروت ارزش اندکی ‌دارند یا هیچ ارزشی ندارند. علاوه بر این، محتوایی که آنها مصرف می‌کنند عمدتاً برای اهداف سرگرمی ‌است. متأسفانه این عادات آنها را در چرخه بی پایان تقلای مالی گرفتار می‌سازد.

به ثروتمندان بپیوندید

مانند هر جنبه دیگری در زندگی، باید به هر آنچه در تلاش برای دستیابی به آن هستید، توجه کافی داشته باشید. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید به کسانی که به ثروت رسیده‌اند توجه کنید.
ضروری است که طرز فکر، دانش، عادت‌ها و اقدامات ثروتمندان، به ویژه رفتارهای اجتماعی و مالی آنها را مطالعه و اتخاذ کنید.

منبع: لایف اونیکس

 • میلیاردر شدن

  ۷ ویژگی افراد ثروتمند و موفق

  در سال ۱۹۱۶ جان دی راکفلر John D. Rockefeller، پدر صنعت نفت اولین میلیاردر جهان شد. طبق گف…
 • ذهنیت متفاوت ثروتمندان

  ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش دوم

  پول یک ابزار است. مانند هر ابزاری می‌توانید با مهارت بالا آن را کنترل کنید یا می‌توانید از…
 • ثروت ناگهانی

  نحوه مدیریت ثروت ناگهانی

  بسیاری از افراد درباره ثروتمند شدن ناگهانی خیال پردازی می‌کنند. افراد اغلب تصور می‌کنند که…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۷ ترفند برای تضمین برد در لاتاری

ممکن است از خود بپرسید که آیا رویای شما برای برنده شدن در لاتاری محقق می‌شود؟ قطعاً کار آس…