خانه استراتژی لاتاری امکان پیش بینی اعداد برنده لاتاری

امکان پیش بینی اعداد برنده لاتاری

6 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای امکان پیش بینی اعداد برنده لاتاری بسته هستند
1,342
اعداد برنده لاتاری

هر بازیکن لاتاری قطعاً به این موضوع فکر کرده است: آیا می‌توان اعداد برنده لاتاری بعدی را پیش‎ بینی کرد؟
عقل سلیم می‌گوید نه. آرزو می‌گوید بله.
اگر این امکان وجود داشت اکنون همۀ انسان‌های دنیا ثروتمند بودند و احتمالاً لاتاری‌ هم وجود نداشت. اما از آن‎جا که اعداد برنده لاتاری به‎ طور تصادفی انتخاب می‌شوند هیچ راهی برای پیش بینی دقیق شماره‌ها وجود ندارد. حال اگر بتوان پیش‎ بینی کرد که کدام شماره‌ها احتمال بیشتری برای انتخاب دارند و کدام یک از شانس کمتری برخوردار هستند یک قدم به موفقیت نزدیکتر می‌شوید.

آیا می‌توان اعداد برنده لاتاری را پیش بینی کرد؟

دو ریاضیدان این موضوع را مورد مطالعه قرار داده و به دو نتیجه متفاوت دست پیدا کرده‌اند. با رناتو جیانلا (Renato Gianella) و دکتر جان هیگ (Dr. John Haigh)، آشنا شوید.

هندسه شانس

در مطالعات ریاضی‎دان برزیلی، رناتو جیانلا، با عنوان هندسه شانس می‌بینید که شماره‌های لاتاری از یک الگوی پیش‎بینی شده پیروی می‌کنند، او کشف کرده که هر ترکیب عددی شانسی برابر برای خارج شدن از گردونه ندارد. یعنی احتمال این‌که برخی از ترکیب‌ها بیش از سایر ترکیب‌ها برنده شوند وجود دارد و هم‌چنین می‌توان این الگوها را کشف کرد.
نظریه جیانلا بیان می‌کند که انتخاب شدن اعداد در قرعه‌کشی‌های قبلی، الگوهای قابل تشخیصی را ایجاد می‌کند که می‌تواند ترکیب اعداد برنده احتمالی در آینده را تا حدود زیادی مشخص کند.
بنابراین چرا همه از این روش استفاده نمی‌کنند؟ قبل از استفاده کامل از این فرضیه باید تا حدودی از تئوری‌های احتمالات و ریاضیات پیچیده آگاهی داشته باشید. دانشی که بسیاری از افراد بر آن تسلطی ندارند.

پیش بینی اعداد

عدم استفاده از ارقام پایین

استاد بازنشسته دانشگاه ساسکس در رشته ریاضیات، دکتر جان هیگ ایده‎ ای متفاوت دارد، هرچند که این فرضیه هم به احتمالات توجه زیادی دارد.
او ادعا می‌ کند که اگر ترکیبی از اعداد را انتخاب کنید که مجموعی برابر با ۲۰۰ به شما بدهد شانس برنده شدن در لاتاری به میزان قابل توجهی افزایش می‎ یابد. ممکن است این فرضیه چندان علمی به نظر نرسد اما در واقع منطقی پشت آن وجود دارد.
برخلاف رناتو جیانلا، دکتر‌ هیگ معتقد است که هر ترکیب عددی از شانسی برابر برای انتخاب شدن برخوردار است. وی معتقد است كه آن‎چه افراد بایستی انجام دهند این است كه بفهمند سایر بازیکنان چه تركیب‌هایی را انتخاب می‌ كنند و سپس ترکیبی كاملاً متفاوت را برگزینند.
چگونه این امر به شما در برنده شدن کمک می‌کند؟

از دیدگاه تکنیکی کمکی نمی‌کند اما اگر شماره‌های شما برنده شوند باعث یک برد بزرگ می‌شوند. از آن‎جایی‎که شما اعدادی را انتخاب کرده‌اید که بیشتر افراد انتخاب نمی‌کنند لذا شانس خوبی وجود دارد که مجبور نباشید جک‌پات را با فرد یا افراد دیگری به اشتراک بگذارید.
دکتر‌ هیگ توصیه می‌کند از انتخاب اعداد تاریخ تولد، شماره‌های شانس (که بیشتر آن‎ها تک رقمی است) و سایر ترکیب‌هایی که ممکن است افراد زیادی برگزینند خودداری کنید. وی هم‎چنین توصیه می‌کند از انتخاب اعداد متوالی مانند ۱ تا ۶ و هم‎چنین شماره‌های برنده هفته قبل اجتناب کنید. به عبارت دیگر، اعدادی را انتخاب کنید که الگوی مشخصی ندارند.

 

اعداد لاتاری

آیا یک ماشین می‌تواند لاتاری را پیش‎بینی کند؟

با وجود همه پیشرفت‌های سریع تکنولوژی، آیا یک ماشین یا یک ابر رایانه نمی‌تواند شماره‌های قرعه‌کشی آینده را به‌طور دقیق پیش‎بینی کند؟
طبق گفته دونالد یلویساکر (Donald Ylvisaker)، استاد بازنشسته رشته آمار در دانشگاه UCLA، شوربختانه چنین چیزی غیرممکن است. هیچ دستگاهی قادر به انجام چنین کاری نیست، نه امروز و نه در آینده.
به گفته دونالد یلویساکر، ساختن دستگاهی که قادر به پیش بینی اعداد لاتاری باشد غیرممکن است.
لاتاری به شدت وابسته به انتخاب تصادفی است و مولد اعداد تصادفی که در لاتاری‌ها استفاده می‎شود با گذشت زمان بسیار پیچیده‎تر شده است. یلویساکر که برای اطمینان از منصفانه بودن نتایج، قرعه‌کشی لاتاری‌ها را رصد می‌کند، می‌گوید که لاتاری‌ها از ماشین‌های مولد اعداد متفاوتی برای هر قرعه‌کشی استفاده می‌کنند.
بنابراین، از آن‎جا که ماشین‌ها هر بار متفاوت هستند، جمع آوری داده‌های کافی و قابل استفاده برای ساخت دستگاهی که قادر به پیش‎بینی اعداد برنده لاتاری باشد امری بسیار دشوار است. این استاد دانشگاه هم‎چنین خاطرنشان می‌کند که میزان داده‌های مورد نیاز برای چنین هدفی کاملاً دور از ذهن است.
به عبارت ساده، شما به دنبال تریلیون‌ها ترکیب احتمالی هستید که این یک کار غیرممکن است.

لاتاری یک بازی شانسی باقی می‌ماند

شانس همیشه مهم‎ترین عنصر لازم برای پیروزی در لاتاری بوده است. اگر آن را نداشته باشید برنده نمی‌شوید.
بسیاری از افراد بدون نیاز به معادلات پیچیده ریاضی یا احتمالات در لاتاری برنده شده‌اند. آن‌ها فقط هر شماره‎ای را که فکر می‌کردند برنده خواهند شد انتخاب کرده‌اند. مطمئناً امتحان کردن روش‌های مختلف برای محدود کردن انتخاب‌ها هیچ ضرری ندارد. اما باید بدانید که در صورت پیروی از پیشنهادات جیانلا و دکتر هیگ هم هیچ ضمانتی برای برنده شدن وجود ندارد.
در پایان باید تأکید کرد که هیچ راهی برای تقلب در یک امر تصادفی وجود ندارد.

منبع: لاتاری کریتیک

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…