خانه دانش لاتاری پاوربال ؛ لاتاری محبوب امریکا

پاوربال ؛ لاتاری محبوب امریکا

2 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای پاوربال ؛ لاتاری محبوب امریکا بسته هستند
2,958
لاتاری پاوربال

با لاتاری محبوب امریکا؛ پاوربال آشنا شوید

پاوربال آمریکایی یکی از بزرگترین لاتاری‌های دنیا با بالاترین مبالغ جایزه بزرگ است که قرعه کشی آن روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته برگزار می شود.

روش بازی بدین صورت است که بازیکنان باید ۵ عدد از میان ۶۹ عدد برای توپ‌های سفید و یک عدد از ۲۶ عدد برای توپ‌های قرمز را انتخاب کنند. آنها می‌توانند این اعداد را بر مبنای اعداد شانس خود یا انتخاب تصادفی و سریع اعداد توسط ترمینال لاتاری در برگه شرط اعداد ثبت کنند. برای برنده شدن جایزه بزرگ، هر شش عدد بلیط فرد برنده باید با اعداد بیرون آمده از قرعه مطابقت داشته باشد. جایزه بزرگ لاتاری پاوربال از ۴۰ میلیون دلار شروع می‌شود و مبلغ آن افزایش می‌یابد.

آیا می‌دانید ۴۰ میلیون دلار اسکناس جایزه بزرگ پاوربال چه ارتفاعی دارد؟

شاید ۴۰ میلیون دلار جایزه به ظاهر زیاد به نظر نرسد، اما شما می‌توانید این سوال را از خودتان کنید که آیا واقعا ۴۰ میلیون دلار پول کمی است؟ به نظرتان ساختمان موسسه اسمیتسونیان Smithsonian Institution در ایالت واشنگتن دی سی ساختمان کوچکی است؟

اگر شما می‌توانستید اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری را روی هم بچینید و ارتفاع آن را اندازه گیری کنید، ۴۰ میلیون دلار معادل ۱۴۵ فیت تقریبا معادل ۴۵ متر و برابر با ارتفاع ساختمان موسسه اسمیتسونیان است.


باید بدانید احتمال برنده شدن جایزه در هر قرعه کشی پاوربال یکسان است و احتمال آن تنها  یک به ۲۴.۹ است. زمانی که جکپات به یک میلیارد دلار هم برسد احتمال برد جایزه هنوز ۱ به ۲۴.۹ است این یعنی هر چه تعداد بلیط های فروخته شده برای لاتاری بیشتر باشد، شانس برنده شدن جایزه تغییری نخواهد کرد در حالی که شانس برنده شدن جایزه بزرگ یک به ۲۹۲,۲۰۱,۳۳۸ است.

اگر برنده نحوه دریافت جایزه به صورت سالانه را انتخاب کند، جایزه بزرگ را در ۳۰ مرحله پرداخت تدریجی در طی ۲۹ سال دریافت می‌کند که هر ساله ۵ درصد به مبلغ پرداخت تدریجی جایزه اضافه خواهد شد.

 تاریخچه لاتاری پاوربال

اولین قرعه کشی پاوربال در تاریخ  ۲۲ اپریل سال ۱۹۹۲ با حضور ۱۵ ایالت از ایالات متحده امریکا برگزار شد. در آن زمان روش بازی انتخاب ۵ عدد از میان ۴۵ و یک عدد از میان ۴۵ عدد بود. در حال حاضر ۴۷ ایالت در امریکا لاتاری پاوربال را ارائه می‌دهند. در اکتبر سال ۲۰۱۵ آخرین نسخه لاتاری پاوربال با جکپات‌های بزرگتر و برندگان بیشتر به روز رسانی شد. روش بازی تغییر کرد و تعداد توپ‌های سفید به ۶۹ عدد افزایش و تعداد توپ‌های قرمز به ۲۶ عدد کاهش یافت. لاتاری با ویژگی POWER PLAY با قابلیت ۱۰ برابر کردن جایزه ویژه زمانی که جکپات سالانه به ۱۵۰ میلیون دلار یا کمتر می‌رسد جذاب تر شد. بالاترین مبلغ جایزه بزرگ پاوربال ۱٫۵۸۶ میلیارد دلار بوده که در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۶ سه بلیط از ایالت کالیفرنیا، فلوریدا و تنسی به طور مشترک آن را از آن خود کردند. بزرگترین جکپات بلیط انفرادی در تاریخ امریکا برای یک بلیط از ایالت ماساچوست به مبلغ ۷۵۸٫۷ میلیون دلار است.

منبع: پاوربال دات کام

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …