خانه برندگان لاتاری داستانی باورنکردنی از وفای به عهد یک برنده لاتاری

داستانی باورنکردنی از وفای به عهد یک برنده لاتاری

4 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای داستانی باورنکردنی از وفای به عهد یک برنده لاتاری بسته هستند
158
برنده لاتاری

برنده لاتاری به عهد و پیمان ۲۸ ساله خود وفا کرد و جکپات ۱۷ میلیون پوندی را با رفیق دیرینه خود تقسیم کرد.
زمانی که تام کوک (Tom Cook) جایزه اول را به دست آورد، اولین فکری که به ذهنش خطور کرد ایفای عهدش به جوزف فینی (Joseph Feeney) بود. تعهدی که تنها با یک دست دادن بسته شده بود.
با حرکتی سریع به ۳ دهه بعد، آن عهدنامه غیر رسمی‌ ناگهان وقتی در بوته آزمایش قرار گرفت که تام از ویسکانسین، بلیط برنده را از یک مغازه در زادگاهش منومونی (Menomonie) خریداری کرد و جایزه ۲۲ میلیون دلاری (۱۷ میلیون پوند) را به دست آورد.

آیا تام به عهدش وفا کرد؟

بله او سر حرفش ایستاد. ماه گذشته وقتی او شماره‌های بلیط پاوربال خود را چک کرد و فهمید که بلیط برنده را در دست دارد بلافاصله به جوزف تلفن زد تا این خبر خوب را با او به در میان بگذارد.

 

واکنش جوزف نسبت به این خبر چگونه بود؟

او در ناباوری مطلق بود. جوزف گفت: «او به من زنگ زد و من گفتم حتماً شوخی می‌کنی؟». اما هیچ شوخی‌ای وجود نداشت. تام به توافق‌شان پایبند بود. شک و تردید جوزف اما هنوز تمام نشده بود. او افزود: «شانس برنده شدن جکپات پاوربال در حدود ۱ به ۲۹۲ میلیون است. ما عهد بستیم هر زمان که برد بزرگ رخ بدهد آن‌را تقسیم کنیم، بنابراین هر هفته بلیط می‌خریدیم. اما واقعاً فکر نمی‌کردیم این اتفاق هیچگاه رخ بدهد».

برنامه این دو دوست برای این جایزه چیست؟

بر طبق قوانین لاتاری ویسکانسین، این دو نفر ۱۶.۷ میلیون دلار (۱۳.۱ میلیون پوند) وجه نقدی دریافت می‌کنند که پس از کسر مالیات حدود ۵.۷ میلیون دلار (۴.۵ میلیون پوند) خواهد بود. تام از زمان برد، خود را بازنشسته کرده است.
اما او و جوزف که قبلاً بازنشسته شده در حال برنامه‌ریزی برای کارهای عجیب و غریب نیستند. تام گفت او بسیار هیجان زده است که می‌تواند وقت بیشتری را در کنار نوه‌ و نتیجه‌های خود بگذراند. هر دو گفتند که مایلند سفرهای بیشتری انجام دهند. این زوج و همسران‌شان تصمیم به انجام یک سفر جاده‌ای با خودروی کرایسلر مدل کروزر داشتند اما حال قصد دارند آن را به سفری لوکس‌تر تبدیل کنند. تام می‌گوید: «من نمی‌توانم به روش بهتری برای بازنشستگی فکر کنم».
به نظر می‌رسد دوستی این دو نفر هم خود به نوعی برد جکپات باشد.

تام از حرکت سخاوتمندانه خود چه می‌گوید؟

تام سعی کرد این حرکت سخاوتمندانه را کمرنگ جلوه دهد. او گفت: «وقتی دست می‌دهی باید به تعهدت عمل کنی، همین»!
تام اذعان كرد كه هم‌چنان به شرکت در پاوربال ادامه می‌دهد.

منبع: آی نیوز

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا نسل جدید به لاتاری علاقه ندارد؟

نسل جدید برای خرید بلیط‌های بخت آزمایی بیش از حد مشغول حساب و کتاب است، بنابراین صنعت لاتا…