خانه بلاگ و اخبار لاتاری نگرش کاملا متفاوت فقرا و ثروتمندان در مورد تقدیر

نگرش کاملا متفاوت فقرا و ثروتمندان در مورد تقدیر

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای نگرش کاملا متفاوت فقرا و ثروتمندان در مورد تقدیر بسته هستند
1,077
تقدیر

آیا شما به تقدیر اعتقاد دارید؟

این سوال یکی از سوالات پرسشنامه دوست یابی نیست اما پاسخ شما می‌تواند رازهایی را در مورد رویکرد شما درباره پول و ثروت فاش کند. به طور کلی، افراد ثروتمند به طور اجتناب ناپذیری یک نوع دیدگاه دارند و آن این است که چیزی را نمی‌خرند.

توماس کورلی نویسنده «عادات ثروتمندان» ۵ سال با ارزش خود را صرف تحقیق در مورد زندگی افراد ثروتمند؛ کسانی که درآمد سالانه آنها ۱۶۰ هزار دلار یا بیشتر است و افراد فقیر که با درآمد سالانه کمتر از ۳۵ هزار دلار یا کمتر معرفی شده‌اند کرده است. در این تحقیق کورلی از هر دو گروه این سوال را پرسید که آیا آنها به تقدیر اعتقادی دارند یا خیر. به طرز باور نکردنی ۹۰ درصد افراد فقیر اعلام کردند که به تقدیر اعتقاد دارند درحالی که تنها ۱۰ درصد از ثروتمندان به آن معتقد بودند.

این مقدار تفاوت در بسیاری از یافته‌های برگرفته از تحقیقات کورلی مشهود بود. به عنوان مثال: ثروتمندانی که او با آنها مصاحبه کرد بیشتر معتقد بودند که باعث و بانی وضعیت مالی آنها در زندگی، خودشان هستند و به طور قابل توجهی افراد کمی معتقد بودند که ثروت آنها تصادفی بوده است. این نکته قابل ذکر است که بسیاری از افراد شرکت کننده در این تحقیق میلیونرهای خود ساخته‌ای بودند و حدود ۵۱ درصد آنها کسب و کار شخصی خود را داشتند.

کورلی در دفاع از تحقیقات خود بیان کرد که او متوجه شده است که در ایالت متحده امریکا دو مکتب فکری وجود دارد که در حال مبارزه با هم هستند. مکتب اول بر این اصل است که «اوضاح و احوال پیرامون، جایگاه ما در زندگی را به ما دیکته می‌کند و من مسئول نیستم» و مکتب دیگر نگرشی است که اغلب ثروتمندان دارند که بیان می‌کند « من باعث و بانی اوضاع و احوال مالی طولانی مدت خود هستم.»

این محقق در ادامه گفت «رویای آمریکایی ایده‌ای است که شما می‌توانید به تنهایی آن را بسازید». به نظر او ریسکی که ما در دنیای امروز در حال حاضر با آن مواجه هستیم این است که نسل‌های جدید تصور می‌کنند که رویای آمریکایی، به دست آوردن هر چه بیشتر پول و ثروت از هر منبعی است و  این رویا شامل به دست آوردن ثروت به تنهایی و به طور خودساخته و ایجاد موفقیت شخصی در زندگی نیست.

منبع: بیزینس اینسایدر دات کام

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …