خانه دانش لاتاری نگاهی به روش محاسبه جکپات لاتاری

نگاهی به روش محاسبه جکپات لاتاری

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای نگاهی به روش محاسبه جکپات لاتاری بسته هستند
735
جکپات لاتاری

شرکت در لاتاری بسیار سرگرم کننده است و وقتی به مرحله بررسی شماره‌های لاتاری در برابر نتایج قرعه‌کشی می‌رسد بسیار هیجان انگیز است. بسیاری از بازیکنان به نحوه برگزاری لاتاری و محاسبه جکپات‌ها علاقمند هستند زیرا جکپات همان آیتمی است که علاقه بازیکنان را به خود جلب می‌کند و همۀ بازیکنان دوست دارند که به این جایزه برسند.
حال سوال این است که جکپات لاتاری چگونه محاسبه می‌شود؟ اندازه یک جکپات به چه عواملی بستگی دارد؟ چه کسی تصمیم می‌گیرد که جایزه نقدی به برنده جکپات تعلق بگیرد؟

روش محاسبه جکپات لاتاری

راه‌های مختلف برای برنده شدن

قوانین خاص بازی نحوه محاسبه جکپات لاتاری را تعیین می‌کند و عوامل کلیدی خاصی وجود دارد که تعیین می‌کند در صورت عدم وجود برنده نحوه افزایش جکپات در لاتاری چگونه باشد.
لاتاری‌های کوچکی وجود دارند که جکپات ثابت دارند و جکپات منتقل نمی‌شود و معمولاٌ احتمال برد بسیار بهتر است. این لاتاری‌ها با مبلغ جکپات ثابت به اندازه لاتاری‌های بزرگ و بین المللی محبوب نیستند. بازیکنان جک‌‎پات‌های چند میلیون دلاری را دوست دارند که اغلب اوقات منتقل می‌شوند و علاقه دارند خودشان را به چالش بکشند تا یکی از این جوایز عظیم را بدست آورند.

لاتاری‌های دوگانه

به معنای شرط‌بندی متقابل است و روش توزیع جایزه‌ در لاتاری‌هایی مانند یورومیلیونز را توصیف می‌کند که در آن مجموع جوایز به طور مساوی بین همه برندگان به جای اعطای مبلغ جایزه ثابت تقسیم می‌شود. در جوایز ثابت مقدار جکپات بستگی به میزان بلیط فروخته شده دارد. هرچه بلیط‌های بیشتری فروش برود جایزه نقدی بیشتر می‌شود.
اکثر لاتاری‌ها دارای حداقل جکپات تضمین شده هستند که بازیکنان را به برد جکپات علاقمند می‌کند. اغلب بیش از یک برنده جکپات وجود دارد که جایزه را به طور مساوی تقسیم می‌کنند.

مگا میلیونز

جکپات‌های مگا میلیونز و پاوربال

لاتاری‌های مگا میلیونز و پاوربال آمریکا احتمالاً محبوب‌ترین لاتاری‌ها در جهان هستند زیرا به خاطر جکپات‌های عظیم که هفته به هفته افزایش می‌یابند مشهور هستند. هر دو لاتاری مگا میلیونز و پاوربال حداقل ۴۰ میلیون دلار جکپات تضمین شده دارند که هر هفته تا زمان برنده شدن یک بازیکن انتقال جک‌‎پات ادامه پیدا می‌کند.
در سال‌های اخیر هر دو لاتاری به طور مداوم در حال انتقال جکپات بوده‌اند و رکورد‌ جکپات پاوربال تا کنون ۱.۵۸۶ میلیارد دلار و مگا میلیونز ۱.۵۳۷ میلیارد دلار بوده است. این جکپات‌ها به سرعت بزرگ و بزرگتر شدند تا این‌که در نهایت افراد برنده‌ جوایز را مطالبه کردند. این دو قرعه‌کشی آن‌قدر محبوب شدند که به سرخط رسانه‌های جهانی رسیدند.
در بسیاری از شهرهای ایالات متحده آمریکا صف‌هایی در خارج از مغازه‌ها برای خرید بلیط وجود داشت. در سراسر ایالات متحده و جهان، وب سایت‌های فروش بلیط آنلاین با استقبال بی سابقه‌ای روبرو شدند.
جکپات این فرصت را برای افراد معمولی به وجود آورده بود که فرصتی برای تحقق رویای میلیاردر شدن پیدا کنند. فرصتی که تنها با مطابقت شماره‌های بلیط با شماره‌های خارج شده از گردونه حاصل می‌شود. نکته منفی این است که در ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای دیگر برد جکپات مشمول مالیات می‌شود.

لاتاری پاوربال

مالیات برد در لاتاری

هر فرد برنده در لاتاری‌های مگا میلیونز و پاوربال آمریکا و هم‌چنین بیشتر لاتاری‌های دنیا در هنگام انتخاب جایزه نوعی حق انتخاب دارد. بازیکن می‌تواند کل مبلغ را به صورت یک جا یا در اقساط سالیانه دریافت کند. در حالت دوم پول جایزه معمولاً طی یك دوره ۲۰ ساله و در پرداخت‎های برابر به بازیکن داده می‌شود. نیازی به گفتن نیست که محبوب‌ترین گزینه، دریافت یکباره است.
دریافت سالانه بدلیل تعلق گرفتن سود به جایزه در طول دوره زمانی اختصاص یافته باعث می‌شود که مبلغ نهایی به میزان قابل توجهی افزایش یابد. برگزار کننده لاتاری هم‌چنین پاداشی را برای صبر و شکیبایی شما در نظر می‌گیرد که اگر بخواهید فرزندان خود را در این برد سهیم کنید مبلغ خوبی محسوب می‌شود.
برد جکپات لاتاری یورومیلیونز دربرخی از کشورهای اروپایی مشمول مالیات بر درآمد است در حالی‌که برخی دیگر از کشورها برد جکپات را معاف از مالیات در نظر می‌گیرند. بنابراین بهتر است بلیط‌های لاتاری را بصورت آنلاین و یا از کشور بدون مالیات بخرید تا مبلغ کامل جایزه خود را دریافت کنید.
کشورهای اروپایی که در آن‌ها برد لاتاری مشمول مالیات است شامل پرتغال، اسپانیا و سوئیس هستند. شما نمی‌توانید بلیط خود را در هر یک از این کشورها خریداری کرده و سپس جایزه خود را در کشوری بدون مالیات نقد کنید زیرا بلیط فقط در کشور خریداری شده قابلیت مطالبه دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مالیات بر برد لاتاری می‌توانید به وب سایت هر لاتاری خاصی که به شرکت در آن علاقه دارید مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: برنده شدن در لاتاری و مالیات بر انواع جوایز

۲۰۲۰ می‌تواند سال شما باشد، بنابراین همین امروز به فکر تعقیب رویای خود باشید!

منبع: پلی یوکی لاتاری

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…