خانه استراتژی لاتاری در مورد نعل اسب؛ نماد خوش شانسی چه می‌دانید؟

در مورد نعل اسب؛ نماد خوش شانسی چه می‌دانید؟

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای در مورد نعل اسب؛ نماد خوش شانسی چه می‌دانید؟ بسته هستند
13,823
نماد خوش شانسی

نعل اسب؛ نماد خوش شانسی

بسیاری از افراد هستند که به اندکی خرافات اعتقاد دارند و برای جذب خوش شانسی از این خرافات‌ پیروی می‌کنند. شاید آنها هنگام عبور از چراغ راهنمایی زرد دعا بخوانند، یا در آرزوی رسیدن به یک نتیجه خوب در بازی انگشتان خود را به نشانه خوش شانسی به صورت ضربدر روی هم بیاندازند و یا با رد شدن یک شهاب آسمانی آرزو کنند. تعداد کمی از این خرافات معنادار است. در این مطلب ریشه یک مورد معروف از این باور‌های خرافی؛ نعل اسب؛ نماد خوش شانسی را بررسی می‌کنیم.

آیا می‌دانید چرا بعضی افراد در سر درب خانه خود نعل اسب آویزان می‌کنند؟

نعل اسب سالیان سال به عنوان نماد خوش شانسی روی سکه‌ها، بنرها و بسیاری اشیای دیگر استفاده شده است. اما باور خرافی آویزان کردن نعل اسب روی دیوار یا بالای درب خانه از کجا آمده است؟

با کمی تحقیق متوجه می‌شویم که ریشه این باور خرافی به داستانی از یک نعلبند به نام دانستان Dunstan که در سال ۹۵۹ بعد از میلاد اسقف اعظم کانتربری شد برمی‌گردد.

افسانه اینطور شروع می‌شود که آقای دانستان نعلبند درحال نعل بندی کردن یک اسب بوده که شیطان سر می‌رسد. شیطان با خود تصور می‌کند که او هم می‌تواند با پوشیدن نعل روی سم‌های شکاف‌دار خود راحت‌تر، بیشتر و دورتر سفر کند.

شیطان از نعلبند برای خود درخواست نعل می‌کند و دانستان می‌پذیرد که پاهای شیطان را نعل بندی کند. اما در این کار حقه‌ای به شیطان می‌زند. او میخ‌ها را بسیار نزدیک به گوشت ناخن حساس شیطان فرو می‌کند جایی که سم با پوست در ارتباط است.

پس از مدت کوتاهی، شیطان دچار درد و رنج زیادی می‌شود اما نعلبند قبول نمی‌کند تا نعل‌های دردناک را از سم‌های او خارج کند تا زمانی که شیطان قسم می‌خورد به خانه‌هایی که سر درب آن نعل اسب آویزان است وارد نشود.

برخی افسانه‌ها بر این باورند زمانی که از زیر نعل اسب می‌گذرید و وارد جایی می‌شوید، باید از همان درب هم خارج شوید در غیر این صورت شانس آن خانه را با خود از آن خانه بیرون می‌برید.

برخی دیگر بیان می‌کند که نعل اسب را باید طوری به دیوار آویخت که پایه‌های آن به سمت بالا باشد تا شانس از آن خارج نشود.

دیگر خرافات مرتبط با نعل اسب معتقد است که اگر شب عید سال نو میلادی یک نعل اسب زیر بالشت خود قرار دهید و بخوابید، در تمام طول سال بعد خوش شانسی همراه شما خواهد بود و یا اگر خواب نعل اسب ببینید این نشان و نماد خوش شانسی است و شانس در تمام مسیر زندگی با شما خواهد بود.

جالب است بدانید نویسنده معروف چارلز دیکنز در اثر “سرود کریسمس” خود که یک داستان کلاسیک با حال و هوای تعطیلات کریسمس است و شخصیت اصلی معروفی به نام “ایبنزر اسکروج ” در آن وجود دارد به داستان نعلبندی که شیطان را نعل می‌زند اشاره کرده است.

بیشتر بخوانید: منفعت خرافاتی بودن

منبع: د بلنس اوری دی دات کام

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …