خانه دانش لاتاری نحوه شرکت در لاتاری فوری (اسکرچ کارت)

نحوه شرکت در لاتاری فوری (اسکرچ کارت)

4 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای نحوه شرکت در لاتاری فوری (اسکرچ کارت) بسته هستند
589
لاتاری فوری

یک بلیط لاتاری فوری از یک کارت کاغذی نازک و یک قسمت پلاستیکی برای پنهان کردن پین‌ها تشکیل شده است. در بعضی قسمت‌های بلیط اطلاعاتی وجود دارد که توسط یک پوشش مات پنهان شده و با خراش دادن آن قسمت از کارت می‌توان این اطلاعات را آشکار کرد. این بلیط‌ها را هم‌چنین می‌توان بلیط خراش دادنی، بازی اسکرچ، بازی فوری یا لاتاری فوری نام برد. کارت‌های اسکرچ را می‌توان برای تست‌های رایگان، لاتاری و شرط‌بندی و کارت‌های پشتیبانی کننده از خدمات ارزش افزوده و برای پنهان کردن برخی از اطلاعات طبقه بندی شده (مانند پین کدها) استفاده کرد. در مبحث لاتاری بعضی اوقات باید کل پوشش مات خراشیده شود تا بازیکن ببیند که برنده است یا نه.
در موارد دیگر شما نیازی به خراش دادن همۀ قسمت‌ها ندارید و فقط برخی از بخش‌های کارت اهمیت دارند. این امر معمولاً در مورد کارت‌های کوئیز صدق می‌کند که پاسخ مد نظر شما باید در قسمتی مخفی ‌شود. در برخی از اپلیکیشن‌های شرط‌بندی، برنده شدن شما به بخش‌هایی که خراش داده‌اید بستگی دارد. در این موارد اگر بخش‌های زیادی از کارت را خراش دهید آن کارت‌ نامعتبر می‌شود. با این حال بازیکنان معمولاً بقیه قسمت‌ها را هم خراش می‌دهند تا ببینند که چگونه می‌توانند پس از باخت، برنده شوند.

خواندن این مطلب را از دست ندهید:لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

نحوه شرکت در لاتاری فوری (اسکرچ)

بلیط‌های مدرن

بلیط‌های ابتدایی فقط با تکنیک‌های دستی و تصادفی تولید می‌شدند. یک شرکت آمریکایی با نام مجموعه بازی‌های علمی که توسط دانشمندانی با نام‌های دنیل باور Daniel Bower و جان کوزا John Koza اداره می‌شد در سال ۱۹۷۴ اولین لاتاری فوری با استفاده از رایانه را ابداع کرد.
کارت‌های اسکرچ زیادی وجود دارد اما رایج‌ترین آنها کارت‌هایی هستند که مناطق مخفی بیشتری دارند و تنها بخش‌های محدودی نیاز به خراش دادن دارند. اگر بخش‌های پنهانی‌ای که شما خراش داده‌اید مشابه هم باشند برنده می‌شوید. در حال حاضر دو تولید کننده مهم برای لاتاری فوری وجود دارد: شرکت‌ بازی‌های علمی که امکانات تولیدی در انگلستان، ایالات متحده، آلمان، شیلی، استرالیا، کانادا و برزیل دارد و کمپانی پولارد بانک نوت Pullard Banknote که در کانادا و ایالات متحده آمریکا فعالیت دارد.
کارت‌های اسکرچ به دلیل کم هزینه بودن و فراهم ساختن فرصت فوری برای برنده شدن فرمی کاملاً رایج از شرط‌بندی هستند و محبوبیت این گونه از بخت‌آزمایی‌های به طرز چشمگیری در حال افزایش است (بیش از هر فرم لاتاری دیگری). برخی از لاتاری‌های فوری گران‌تر، جایزه‌هایی به ارزش میلیون‌ها دلار دارند.
با این حال بسیاری از بلیط‌های فوری که در ایالات متحده و به ویژه در ماساچوست و نیویورک فروخته می‌شوند جوایز برتر را بلافاصله پرداخت نمی‌کنند. آنها در طی سال‌های متمادی بازی شده‌اند بدون این‌که بازیکنی برنده وجهی شده باشد. تلاش‌های آماری بسیاری صورت گرفته تا با پیگیری تعداد جوایز برنده شده و تعداد بلیط‌های‌های فروخته شده، احتمال یافتن کارت‌های برنده را افزایش داد. برخی از لاتاری‌ها این نوع اطلاعات را به طور رایگان در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند تا بازی‌های خود را تبلیغ کنند. بسیاری از لاتاری‌های دولتی هم‌ چنین بخت آزمایی‎هایی را برگزار می‌کنند. این امر بدلیل اعطای بخت مجدد جهت افزایش تقاضای مصرف کننده و تلاش برای کمک به کنترل مشکلات مرتبط با کارت‌هایی است که برنده نداشته‌اند.

اسکرچ کارت

لاتاری فوری آنلاین

کارت‌های شرط‌بندی آنلاین در سال ۲۰۱۰ به عنوان نسخه‌های مجازی لاتاری فوری ارائه شدند. این بازی‌ها از فلش‌های جاوا و ماکرومدیا برای شبیه سازی کارت‌های اسکرچ استفاده می‌کردند. کارت را می‌توان خریداری کرد و جوایز را از طریق اینترنت دریافت نمود. کارت‌های اسکرچ گاهی اوقات می‌توانند برای مخفی کردن برخی از اطلاعات مهم و بدون عنصر مهارت استفاده شوند. کارت‌های تلفنی که به قیمتی فروخته می‌شوند و شماره تلفن خاصی را ارائه می‌کنند نمونه خوبی برای این مثال هستند. برخلاف کارت‌های اعتباری، این کارت‌ها هیچ عملکرد دیگری ندارند و تنها برای نشان دادن پین مخفی به مشتری‌ای که کارت را خریداری کرده است استفاده می‌شوند.

احتمال برد در لاتاری فوری

این یک واقعیت شناخته شده است که در لاتاری فوری بیش از آن‌که برنده شوید بازنده می‎شوید. اما همیشه می‌توانید از یک استراتژی مناسب در این زمینه استفاده کنید. با اجتناب از اشتباهات رایجی که یک بازیکن متوسط انجام می‌دهد می‌توانید از سرخوردگی جلوگیری کرده و از فرصت‎های برد اضافی استفاده کنید. با این وجود باید به خاطر داشته باشید که بلیط‌های لاتاری فوری نوعی قمار محسوب می‎شوند اما این بدان معنی نیست که نمی‌توانید شرط‌های بهتری ببندید.
هنگام خرید این بلیط‌ها باید «هوشمندانه» عمل کرده و یک نقطه قیمتی را انتخاب کنید. بلیط‌های لاتاری فوری با سبک‌های مختلف، احتمال برد متفاوت و طرح‌های مختلف به فروش می‌رسند و یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مقایسه آنها بررسی قیمت آنهاست. شما گزینه‌های زیادی در پیش دارید و هر بلیط لاتاری قیمت خاص خود را دارد و البته برخی بسته به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید قیمت بیشتری نسبت به بقیه دارند. بدیهی است که اگر بلیتی با قیمت پایین‌تر بخرید، درصد کمتری از احتمال برد، فاصله کمتر بین جوایز برتر و جوایز رده پایین و هم‌چنین از پرداخت‌های پایین‌تر برخوردار خواهید شد. بلیط‌هایی که گران‌تر هستند، نرخ برد بالاتری دارند، معمولاً از جکپات‌های بزرگ‌تر و پرداخت‌های بالاتری برخوردار هستند. به عبارت دیگر حتی اگر بلیط ارزان قیمت نرخ برد بالاتری داشته باشد اما جایزه برتر ناچیزی دارد و جایزه سطح متوسط آن حتی کمتر نیز خواهد بود. با این حال اگر یک کارت گران قیمت خریداری ‌کنید، ممکن است کمتر برنده شوید اما مطمئناً وقتی برنده شوید تفاوت بزرگی ایجاد می‌شود.
بایستی قبل از خرید بلیط، احتمال برد این بازی را درک کنید. احتمال بردی که برای هر بازی خاص ذکر می‌شود معمولاً نشان دهنده شانس برد هر یک از بلیط‌ها خواهد بود. فقط به این دلیل که بازی‌ها گاهی اوقات نرخ برد بالاتری نسبت به سایر بازی‌ها دارند به این معنی نیست که برد جکپات تضمین شده خواهد بود بلکه این بدان معنی است که بلیط با ارزش‌تر است و از جوایز سطح پایین بهتری نیز برخوردار است. همیشه باید بلیط‌هایی را خریداری کنید که بالاترین احتمال برد ممکن برای هر نوع جایزه‌ای را داشته باشند. برای بازیکنان حرفه‌ای لاتاری فوری که می‌خواهند بصورت عمده بلیط خریداری کنند معمولاً انتخاب بهتر، کارت‌های قیمت پایین با احتمال برد بالاتر است. بازیکنان لاتاری فوری تفننی بهتر است بلیط‌های گران‌ قیمت را خریداری کنند.

در پشت هر بلیط لاتاری فوری بخش چاپی کوچکی وجود دارد که بسیار مهم است و باید مورد مطالعه قرار گیرد تا احتمال برد بهتری برای برنده شدن داشته باشید. قبل از هرگونه حدس و گمان درباره بلیط‌هایی که خریداری می‎کنید، بایستی سعی کنید احتمال برد چند لاتاری را با یکدیگر مقایسه کنید. معمولاً ضرایب بصورت عددی ذکر می‌شوند. به عنوان مثال ۷:۱ یا ۱۵:۱ بدین معنی است که از هر ۷ یا ۱۵ بلیط ۱ عدد بلیط برنده می‌شود. آ‌ن‌چه باید درک کنید این است که این امر بدان معنا نیست که هر هفتمین بلیط پیاپی‌ای برنده خواهد شد و اگر ۱۵ بلیط خریداری کنید حتماً یک بلیط برنده خواهید داشت. این بدان معنی است که در بین تعداد کل بلیط‌هایی که به فروشگاه‌های سراسر کشور اختصاص یافته‌اند این درصد از بلیط‌های برنده وجود دارد.
شما باید یا خرید بلیط خود را بصورت متناوب انجام داده یا به صورت عمده خریداری کنید. به ندرت احتمال دارد که دو بلیط برنده در یک ردیف وجود داشته باشد اما همیشه در هر رول این بلیط‌ها تعدادی بلیط برنده وجود دارد. برای این منظور اگر از قبل می‌دانید که یک کارت برنده از یک بسته مشخص خریداری شده است باید چند روز خرید بلیط را متوقف کنید یا باید به یک فروشگاه دیگر بروید یا یک بازی متفاوت را امتحان کنید. با این کار اطمینان حاصل می‌کنید که در صورت وجود احتمال ۹۹ درصدی باخت، پول خود را خرج نکرده‌اید. لاتاری‌های فوری همیشه وجود تعدادی بلیط‌ بازنده و برنده در هر بستۀ خود را تضمین می‌کنند (که معمولاً حدود ۳۰-۴۰ بلیط است). یک راه برای تضمین این که برنده شوید خرید بسته کامل بلیط‌هاست. این روش ممکن است نتواند سود زیادی را برای شما رقم بزند اما حداقل مبلغی را کسب خواهید کرد.

لاتاری

استراتژی برد در لاتاری فوری

مهم نیست که این توصیه چقدر عجیب به نظر برسد اما شما همیشه باید در اطراف محل فروش بلیط بوده و منتظر افراد بازنده باشید. دقیقاً مانند ماشین‌های اسلات و برخی بازی‌های دیگر مبتنی بر شانس، نوارهای باخت طولانی معمولا نشان می‌دهد که اگر با احتمال برد بهتر و زمان مناسب سراغ بازی بروید شانس بسیار بهتری خواهید داشت. شما همیشه می‌توانید در فروشگاه با صندوق دار صحبت کنید و از این که کدام بازی‌ها برنده بیشتری داشته و کدام بازی‌ها بازنده بیشتری داشته‌اند مطلع شوید. این بدان معنا نیست که متوجه می‌شوید آیا بلیط خاصی بیشتر از سایرین شانس برنده شدن را دارد یا خیر، بلکه می‌توانید بدانید که آیا این بازی قبلاً جایزه‌ای پرداخت کرده است یا خیر. اگر در مقابل شما مشتری‌ای وجود دارد که ۱۰ بلیط بازنده خریداری کرده است باید بلافاصله چند بلیط خریداری کنید. این امر تضمین نمی‌کند که برنده می‌شوید اما بدان معنی است که احتمال برنده شدن با بلیط بعدی بسیار بیشتر است.
قبل از خرید بلیط هر بازی، سطح جوایز را بررسی کنید. متأسفانه طبق قانون لاتاری‌ فوری، فروشگاه‌ها می‌توانند حتی پس از مطالبۀ همه جوایز به فروش بلیط ادامه بدهند. بعضی از فروشگاه‌ها با قرار دادن یک بروشور در خارج از مغازه خود، مشتریان را از چنین مواردی مطلع می‌کنند اما حتی این اطلاعات نیز متعلق به چند هفته قبل است. ساده‌ترین راه برای اطمینان از این‌که پول خود را روی بلیط‌های بازنده هدر نمی‌دهید این است که صفحه لاتاری مورد نظر را در اینترنت چک کنید. قبل از رفتن به فروشگاه همیشه باید جوایز برتر را بررسی کنید تا شانس خود را در آن لاتاری فوری بسنجید. اگر جوایز برتر پایین تر از حد معمول هستند (یا اگر جوایز برتر مطالبه شده‌اند)، تغییر به یک لاتاری فوری دیگر با قیمت‌های مشابه را مد نظر قرار دهید.

لاتاری بخت مجدد

برای جلوگیری از برخی اشتباهات رایج، بلیط‌های بازنده خود را در جایی امن نگه دارید. بازی‌های زیادی وجود دارد که گزینه بخت مجدد دارند. در این وضعیت می‌توانید بلیط‌های بازنده خود از یک بازی خاص را برای یک قرعه کشی دیگر ارسال کنید. سعی کنید بلیط‌های بازنده خود را بصورت دسته بندی شده در پاکت‌های مرتبط با هر لاتاری قرار دهید. به این ترتیب وقتی که در نهایت قرعه کشی فرصت مجدد اعلام شد، می‌توان از فرصت بوجود آمده به راحتی استفاده کرد. فراموش نکنید که بلیط بازنده ممکن است مقداری پول برای شما به ارمغان بیاورد.
هر از گاهی کمیسیون لاتاری پس از پرداخت جوایز برتر اقدام به تبلیغ قرعه کشی بخت مجدد می‌کند تا بدین وسیله تلاش کند که فروش بلیط‌های بازنده را افزایش دهد. اگر می‌دانید که جوایز برتر قبلاً اهدا شده‌اند نباید بلیط‌های بازنده را فقط برای داشتن شانس شرکت در قرعه کشی مجدد خریداری کنید. شما فقط باید از این گزینه برای بلیط‌هایی که قبلاً خریداری کرده‌اید استفاده کنید. بلیط را فقط به این دلیل که در قرعه کشی دوم شرکت کنید خریداری نکنید.

بلیط لاتاری

بررسی بلیط‌ها

همیشه بلیط‌های بازنده خود را از طریق کامپیوتر فروشنده بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ چیزی را از دست نداده‌اید. غفلت از برد در بازی‌هایی که روش‌های مختلفی برای اعطای جوایز دارند می‌تواند به آسانی رخ دهد. بررسی رایانه‌ای به شما کمک می‌کند تا هیچ یک از بلیط‌های برنده احتمالی خود را از دست ندهید. اگر می‌خواهید بلیط‌های خود را برای شانس مجدد نگه دارید باید آنها را از متصدی پس گرفته و سعی کنید تا زمانی که قرعه کشی مجدد اعلام می‌شود، آنها را در جایی مطمئن نگه دارید.

سعی کنید از هر نوع بلیط لاتاری فوری که با تبلیغات بسته‌ای همراه است خودداری کنید. فروشندگان گاهی اوقات بلیط‌ها را مجدداً بسته بندی می‌کنند و حتی پس از اعطای کلیه جوایز برتر با اعمال تخفیف‎های هیجان انگیز سعی در فروش بلیط‌های باقی مانده دارند. بدانید که اگر جوایز برتر قبلاً گرفته شده یا مطالبه شده باشند احتمال این‌که این بلیط‌های تخفیف دار برای شما دستاوردی داشته باشند وجود ندارد. همیشه بهتر است که روی بازی‌های فعال متمرکز شوید جایی که شماره‌ها منطقی‌تر هستند و در واقع احتمال بردن یک جایزه واقعی وجود دارد.

قبل از پرداخت هزینه، بلیط‌ها را امتحان کنید. یکی استاد کانادایی وجود داشت که متوجه الگویی در اعداد برای تشخیص بلیط‌های برنده شد. اگر چاپ بخش خارجی بلیط‌ها متفاوت است باید به آن توجه کنید. با این حال، بسیاری از لاتاری‌ها چنین خطاهایی را تصحیح کرده‌اند و بسیاری از فروشگاه‌ها به شما اجازه نمی‌دهند بلیط‌های خود را قبل از پرداخت هزینه بررسی کنید، بنابراین مشاهده هر الگویی دشوار خواهد بود. اما باز هم بررسی بلیط‌ها برای یافتن هر الگویی که ممکن است وجود داشته باشد ارزشش را دارد.

مدیریت سرمایه

بهتر است که همواره بودجه‌ای برای خرید بلیط لاتاری فوری در نظر گرفته و به آن پایبند بمانید. تصمیم بگیرید که چقدر حاضر هستید هر هفته برای این بلیط‌ها خرج کنید. شما باید دید دقیقی نسبت به مبلغ خرید بلیط لاتاری فوری داشته باشید در غیر این صورت ممکن است با بازی در این بخت آزمایی‌ها پول زیادی از دست بدهید. هرگز بیشتر از بودجه تصمیم‌گیری شده خود هزینه نکنید. شما باید بتوانید در برابر وسوسه خرید بلیط بیشتر مقاومت کنید زیرا آمار به طور تصادفی به نفع شما تغییر نمی‌کند.
هم‌چنین یک لاتاری را که دوست دارید و از آن راضی هستید انتخاب کنید و تا زمانی که جوایز مد نظر را نبرده‌اید آن را ترک نکنید. برخی بلیط‌های لاتاری در طولانی مدت پرداخت می‌کنند. فقط بازی را با بودجه از قبل تعیین شده و احتمال بردی که دوست دارید ادامه دهید و تا زمانی که جوایز برتر اعطاء نشده نبایستی سراغ یک بازی دیگر بروید. برخی از بازیکنان در این باره فلسفه متفاوتی دارند. همیشه می‌توانید فروشگاهی را که دوست دارید انتخاب کنید و انواع مختلف بازی را از آن فروشگاه بخرید. روال مداوم خرید بلیط را ادامه دهید زیرا احتمال برد کمتر از احتمال باخت است.

توصیه پایانی

ترک کردن بازی پس از برد عملی هوشمندانه است. اگر بلیط برنده را خریداری کردید پول را گرفته و از فروشگاه خارج شوید. این پول را برای خرید بلیط‌های بیشتر هزینه نکنید به خصوص اگر این امر فراتر از بودجه تعیین شده شما باشد. اگر از بلیط برنده خود برای خرید بلیط‌های بیشتر استفاده ‌کنید احتمالاً آن مبلغ را از دست خواهید داد. به یاد داشته باشید که اعداد در دراز مدت بنفع شما عمل نمی‌کنند لذا این شیوه نبایستی روال کاری شما باشد.

منبع: گیمر لیمیت

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…