خانه دانش لاتاری نحوه دریافت جایزه بزرگ لاتاری

نحوه دریافت جایزه بزرگ لاتاری

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای نحوه دریافت جایزه بزرگ لاتاری بسته هستند
2,607
جایزه بزرگ

اگر برنده جایزه بزرگ لاتاری شدید چکار باید کنید؟

زمانی که برنده خوش شانس جایزه بزرگ لاتاری شما باشید، تصمیمات مهم بسیاری وجود دارد که باید بر حسب اولویت در نظر گرفته شوند. شاید مهمترین این تصمیمات، تصمیم شما در مورد روش دریافت جایزه بزرگ باشد. احتمالا می‌دانید که دو روش برای دریافت جکپات یا همان جایزه بزرگ وجود دارد؛ روش اول، دریافت کل ملبغ به صورت یکجا و نقد و روش دوم، به صورت اقساطی سالانه. جالب است بدانید تاکنون ۹۸ درصد برندگان جایزه بزرگ پاوربال و مگا میلیونز جایزه خود را به صورت یکجا دریافت کرده‌اند.

 بیشتر بخوانید: بالاترین مبلغ جایزه بزرگ در تاریخ لاتاری مگامیلیونز

بدون در نظر گرفتن این آمار، بسیاری از مشاوران مالی به برندگان  توصیه می‌کنند که جایزه بزرگ خود را به صورت اقساطی سالانه دریافت کنند به ویژه این موضوع را هم در نظر می‌گیرند که تقریبا ۷۰ درصد برندگان کل مبلغ جایزه را در ظرف ۵ سال یا کمتر هدر داده‌اند. با انتخاب روش سالانه، اگر سال اول مبلغ اختصاص یافته به همان سال حیف و میل شد و از دست رفت حداقل امیدی برای برندگان  وجود داشته باشد که سال بعد دوباره مبلغی پرداخت می‌شود و آنها زمان کافی برای تصمیم گیری عاقلانه برای این پول خواهند داشت.

 تفاوت روش دریافت جایزه بزرگ به صورت یک جا یا اقساطی سالانه

برخی از لاتاری‌ها، دریافت جایزه را به صورت نقد و یک جا پیشنهاد می‌دهند. در این حالت مبلغ تعیین شده مالیات از مبلغ جایزه کسر می‌شود و مبلغ کمتری به برنده اهدا می‌شود. برای مثال نگاهی به رکورد جایزه بزرگ ۶۵۶ دلاری مگا میلیونز سال ۲۰۱۲ بیاندازیم. اگر شما برنده لاتاری مگا میلیونز باشید و در یکی از ۸ ایالت امریکا که شامل مالیات نمی شوند زندگی کنید، می‌توانید با دریافت ۳۰۸ میلیون دلار به صورت یک جا زندگی لاکچری خود را شروع کنید. اما اگر در شهر نیویورک با بالاترین مبلغ درصد مالیات سکونت دارید، دریافتی شما تنها ۲۶۹ میلیون دلار خواهد بود.

پس اگر دریافت جایزه بزرگ به صورت پرداخت اقساطی سالانه در طول ۳۰ سال به معنای دریافت مبلغ  بیشتری است، چرا برندگان تمایل دارند گزینه دریافت یک جا را انتخاب کنند.؟

پاسخ کاملا روشن است. افراد دوست دارند به محض برنده شدن هزینه‌های بالا و خرید‌های میلیونی انجام دهند. آنها دوست دارند احساس کنند که به راستی ثروتمند هستند و نمی‌خواهند ملاحظه کار و مسئول باشند.  این برندگان با انتخاب‌های سهل انگارانه خود پول‌های خود را  به روشی خرج می‌کنند که تاکنون آن را تجربه نکرده‌اند و در صدد تغییر بزرگی در سبک زندگی خود هستند. اما چه کسی می‌تواند آنها را سرزنش کند؟

گاهی افراد نگران طول عمر خود و نداشتن وقت کافی مثلا ۳۰ سال برای دریافت سالانه جایزه بزرگ هستند. نمونه بارز آن خانم گلوزیا مک کنزی ۸۴ ساله که برنده ۵۹۰ میلیون دلار جایزه پاوربال شد.

نتیجه اخلاقی این که اگر آنقدر خوش شانس بودید که جایزه بزرگ را یک جا دریافت کنید، ولخرجی نکنید و آن را هدر ندهید. پیش از گرفتن هر تصمیمی با یک مشاور مالی مشورت کنید و بهترین گزینه ممکن که می‌تواند برایتان شادی و زندگی لوکس به همراه آورد را انتخاب کنید.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …