خانه برندگان لاتاری ناشناس ماندن در لاتاری ؛ کدام کشورها اجازه حفاظت از اطلاعات شخصی می‌دهند؟

ناشناس ماندن در لاتاری ؛ کدام کشورها اجازه حفاظت از اطلاعات شخصی می‌دهند؟

2 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ناشناس ماندن در لاتاری ؛ کدام کشورها اجازه حفاظت از اطلاعات شخصی می‌دهند؟ بسته هستند
365
ناشناس ماندن در لاتاری

باور کنید یا نه، برنده شدن در لاتاری داراری جنبه‌های منفی است. اگر هویت شما علنی شد از هجوم اقوام دور و آشنایان فراموش شده به درب منزل‌تان برای کمک گرفتن شگفت زده نشوید. یا بدتر از این، ممکن است هدف مجرمانی قرار بگیرید که قصد فریب یا آسیب جسمی رساندن به شما را داشته باشند. این یک ایده عالی نبود اگر امکان داشت که پس از بردی بزرگ مانند جک‌پات لاتاری هویت‌تان را مخفی نگاه دارید؟

ناشناس ماندن در لاتاری

این امر شدنی است اما به جایی که زندگی می‌کنید بستگی دارد. در حقیقت دولت‌ها به شما دیکته می‌کنند که آیا می‌توانید ناشناس بمانید یا خیر.

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده قوانین و مقررات لاتاری متفاوتی دارد. از بین ۵۰ ایالت تنها ۷ ایالت به برندگان اجازه ناشناس ماندن می‌دهند: دلاور، کانزاس، مریلند، داکوتای شمالی، اوهایو، کارولینای جنوبی و تگزاس. از سوی دیگر، ایالت‌هایی مانند کالیفرنیا، واشنگتن دی سی، ویسکانسین و حتی مستعمره‌های آمریکا مثل جزایر ویرجین و پورتوریکو، همگی مخفی ماندن هویت برندگان لاتاری را ممنوع اعلام کرده‌اند.

در عین حال ایالت‌هایی وجود دارند که ناشناس ماندن برنده یک شرط است. کلرادو، کنتیکت، ماساچوست و ورمونت به برندگان این امکان را می‌دهند که جایزه را از طریق یک تراست یا یک وکیل مطالبه کنند، بنابراین برندگان مجبور به افشای عمومی هویت‌شان نیستند. در همین حال، ایالت‌هایی مانند ایلینویز و اورگون تنها در صورتی که برنده اثبات کند در معرض خطر جانی است به وی اجازه ناشناس ماندن می‌دهند.

پنهان کردن هویت

کانادا

در کانادا همه برندگان لاتاری در راستای منافع شفافیت، موظف به افشای عمومی هویت‌شان هستند. صرف‌نظر از این‌که در کدام لاتاری کانادا شرکت کنند برنده باید عکسی بگیرد که در آن نام، چهره و منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کند در معرض دید عموم باشد. خرید بلیط برنده هر کدام از بخت‌آزمایی‌های کانادا به معنی موافقت با شرکت در کمپین عمومی تبلیغات است. به‌هر حال، یک هیاهوی رسانه‌ای بزرگ منجر به فروش بلیط بیشتر می‌شود.

انگلستان و اروپا

در انگلستان و اروپا قوانین مربوط به ناشناس ماندن در لاتاری بسیار متفاوت است. بازی‌های صورت گرفته زیر چتر لاتاری ملی انگلستان مانند یورومیلیونز، لوتوی انگلستان (UK Lotto) و تاندربال (Thunderball) به برندگان امکان انتخاب بین گزینه ناشناس ماندن یا اعلام عمومی را می‌دهند. بهترین بخش ماجرا این است که اگر بخواهید ناشناس بمانید هیچ مشکلی وجود ندارد. بنابراین اگر تمایل داشته باشید، بدون نیاز به تشکیل تراست یا استخدام وکیل برای دریافت جایزه، می‌توانید از شرکت در کنفرانس مطبوعاتی و مراسم عکس تبلیغاتی خودداری کنید.

جالب این‌که بسیاری از افراد در انگلستان به‌جای ناشناس ماندن تصمیم می‌گیرند که به‌صورت علنی با قضیه برخورد کنند. اغلب آنها می‌گویند بهتر است که پانزده دقیقه در معرض شهرت باشید تا این‌که مجبور باشید به فرار دائمی از درخواست‌های تمام نشدنی رسانه‌ها مشغول باشید. مجلات زرد انگلیس که به‌خاطر شایعه پراکنی درباره سلبریتی‌ها و اخبار جنجالی شهرت منفی دارند بسیار علاقمند به این‌گونه داستان‌ها هستند.

استرالیا

مردم این سرزمین هم از قوانینی مشابه انگلستان پیروی می‌کنند. یعنی برندگان می‌توانند تصمیم بگیرند ناشناس باشند یا به عموم معرفی شوند. جالب است که مقامات لاتاری در استرالیا، برندگان را به ناشناس ماندن در لاتاری ترغیب می‌کنند. مقامات به برندگان توصیه می‌کنند که اخبار این موفقیت را در حلقه افراد خانواده حفظ کنند، زیرا نزدیک‌ترین افراد به شما کم‌تر احتمال دارد که قصد سوءاستفاده از ثروت جدید شما را داشته باشند.

نیوزیلند

همسایه استرالیا یعنی نیوزیلند فارغ از میزان جایزه، به برندگان اجازه ناشناس ماندن کامل می‌دهد. بر خلاف انگلستان، اکثریت برندگان در نیوزیلند که حدود ۹۹٫۵% تخمین زده می‌شوند، ترجیح می‌دهند که هویت‌شان فاش نشود.

برنده لاتاری در چین

چین

در چین هم برندگان می‌توانند انتخاب کنند که هویت‌شان فاش نشود یا به عموم معرفی شوند، اگرچه از طرف مقامات برگزار کننده موکداً توصیه می‌شود که به دلایل امنیتی برندگان از افشای هویت‌شان خودداری کنند. صرف‌نظر از این‌که بازیکن در نهایت کدام روش را انتخاب کند ملزم به به مطالبه چک مبلغ برد به‌صورت حضوری است و علاوه بر آن فرد برنده باید در مراسم عکاسی تبلیغاتی هم شرکت کند. پس چگونه انتظار می‌رود که برندگان لاتاری در مراسم عمومی ظاهر شوند اما هویت‌شان ناشناس باقی بماند؟

ظاهراً با پوشیدن لباس‌های عجیب و غریب! در طی این سال‌ها، پوشیدن لباس‌های رنگارنگ و شخصیت‌های داستانی در هنگام مطالبه جایزه به یک سنت در بین برندگان لاتاری بدل شده است. بنابراین اگر به‌شکل شانسی با اخبار برندگان لاتاری در چین روبه‌رو شدید، از دیدن میکی ماوس، بی مکس و سایر شخصیت‌های آشنا و نا آشنا که یک چک بزرگ ۵۶۵ میلیون یوانی در دست دارند شگفت زده نشوید!

 بیشتر بخوانید: داستان آدم ربایی و قوانین پنهان کردن هویت برندگان لاتاری

چرا برخی مخالف ناشناس ماندن هستند

اگرچه بسیاری از امکان ناشناس ماندن پس از کسب جایزه بزرگ جک‌پات استقبال می‌کنند، اما همه چنین احساسی ندارند. منتقدین می‌گویند اجازه دادن به برندگان برای ناشناس ماندن، مشروعیت لاتاری را زیر سوال می‌برد. اعلام عمومی برنده، شفافیت را تضمین و ثابت می‌کند که برندگان افراد واقعی هستند نه یک شخصیت خیالی که توسط برگزارکنندکان لاتاری ساخته شده است.

گروهی دیگر از منتقدان استدلال می‎‌کنند که اجازه ناشناس ماندن، امکان تقلب در سیستم لاتاری را آسان‌تر می‌سازد. به گفته دن راسل، وکیل سابق لاتاری فلوریدا، ناشناس ماندن اساساً یک لایه کمکی برای کسانی است که به‌دنبال تقلب، در راستای دستیابی به منافع‌شان هستند. به عبارت دیگر، الزام به معرفی عمومی برندگان یک اقدام امنیتی برای جلوگیری از تقلب‌های احتمالی است.

به‌عنوان مثال ادی تایپتون، کلاهبردار بدنام که در چندین لاتاری تقلب کرد و برای بیش از یک دهه مشغول غنی سازی خود و همکارانش بود زمانی دستگیر شد که چند بار تلاش ناکام برای دریافت جایزه ۱۶٫۵ میلیون دلاری هات لوتو به شکل ناشناس صورت داده بود. از بین تمام لایه‌های امنیتی که تایپتون موفق به دور زدن‌شان شده بود تنها این سیاست ناشناس نماندن برنده بود که باعث سقوط وی شد.

با این حال زمانی‌که یک برنده به هدف متحرک مجرمان بدل شود دلیلی محکمه پسند برای ناشناس ماندن ایجاد می‌شود. برای مثال، آبراهام شکسپیر، در سال ۲۰۰۹ سه سال پس از کسب جایزه ۳۰ میلیون دلاری لاتاری در فلوریدا مفقود شد. جسد گلوله باران شده وی بعدها زیر یک تخته بتونی کشف شد و یک «همکار و آشنای تجاری» به قتل درجه یک و دیگر جرایم محکوم شد. این دوست به شکسپیر پیشنهاد کرد که داستان زندگی‌اش را بنویسد اما در عوض پول جک‌پات را کلاهبرداری کرده و در نهایت وی را به قتل رساند.

اما درام شکسپیر به همین‌جا ختم نمی‌شود. جالب این‌که همسر آبراهام برنده جایزه فوری بازی مونوپولی به ارزش یک میلیون دلار شد. امیدواریم این بار داستان پایان خوشی داشته باشد، بهتر از پایان داستان رومئو و ژولیت!

شما چطور؟ آیا معتقدید که برندگان لاتاری بایستی به عموم معرفی شوند یا باید به آنها امکان ناشناس ماندن داد؟

منبع: لاتاری کریتیک

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

قوانین انتقال جک‌پات لاتاری (Rollover)

اگرچه ممکن است اغلب بازیکنان لاتاری با اصطلاح «انتقال» که در زبان انگلیسی به آن Rollover م…