خانه بلاگ و اخبار لاتاری منفعت خرافاتی بودن

منفعت خرافاتی بودن

4 ثانیه خوانده شده
0
1,620

آیا ملقب به خوش شانسی هستید؟ آیا تا به حال روی چوب یا به تخته زده‌اید؟ بسیاری از ما این کار را کرده‌ایم. اگر تفاوت بین نتیجه‌ی مورد نظر و نتیجه‌ی ناخواسته به سادگی انتخاب پوشیدن جوراب است، احمقانه است که حداقل آن را یک بار امتحان نکنیم. متاسفانه باید گفت که بیشتر تلاشی که ما برای تغییر نتایج به میل دلخواه خود می‌کنیم به ثمر رسیدن آن را ضمانت نمی‌کند.

بسیاری از ما همراه با شکست، به خرافات به عنوان رفتارهای غیرمنطقی و احمقانه بی اعتنایی می‌کنیم. اما برای برخی هم باورهای خرافی مثمر ثمر بوده و برای آنها پاداش به همراه داشته است. بنابراین آیا اعتقاد به خرافات فقط مسئله‌ای است از روی جهالت و یا دارای منفعت هم هست؟

خرافات بین ورزشکاران حرفه ای

بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای در مراسم خرافی شرکت می‌کنند. Tiger Woods پیراهن قرمز خود را در مسابقات روزهای یکشنبه می‌پوشد، Michael Jordan یک شورت شانس داشت و Serena Williams به پوشیدن یک جفت جوراب برای تمام مسابقات تورنمنت اعتراف کرد. بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۵ توسط دانشگاه Rotterdam  با نگاه به مناسک خرافی انجام گرفت، مشخص شد که خرافات در میان ورزشکاران شایع است. طی نتایج این پژوهش، از ۱۵۸ ورزشکار مورد بررسی ۸۰٫۳ درصد قبل از بازی یک یا چند مراسم خرافی را انجام می‌دهند. این مراسم شامل خوردن پنکیک قبل از بازی، پوشیدن کفش‌های مشابه و گذاشتن آدامس در مکان‌های خاصی از زمین است.

شیوع مراسم خرافی بین ورزشکاران حرفه‌ای نشان می‌دهد که ممکن است منفعتی در آن وجود دشته باشد و یا شاید ورزش حرفه‌ای محیطی جنون آمیز است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

آیا قانون جذب در برنده شدن لاتاری به شما کمک می‌کند؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که راهی وجود دارد که شانس برنده شدن لاتاری را چند …