خانه استراتژی لاتاری لوتو انگلستان UK Lotto؛ قدیمی و پر‌طرفدار

لوتو انگلستان UK Lotto؛ قدیمی و پر‌طرفدار

18 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لوتو انگلستان UK Lotto؛ قدیمی و پر‌طرفدار بسته هستند
1,353
لوتو انگلستان

لوتو انگلستان  UK Lotto

لوتو انگلستان UK Lotto طولانی‌ترین قدمت برگزاری (سال ۱۹۹۴) را در کشور انگلستان دارد و به عنوان اولین نشنال لاتاری انگلستان هر هفته مورد محبوبیت میلیون‌ها بازیکن قرار می‌گیرد. قرعه‌کشی‌ها روزهای چهارشنبه و شنبه شب‌ها با ارائه جایزه بزرگ و ۵ سطح جایزه که شامل جایزه سطح دوم ۱ میلیون پوندی هم است برگزار می‌شود. در این مقاله با راهنمای بازی آشنا می‌شوید.

 روش بازی و  نحوه برنده شدن 

بازیکنان باید ۶ عدد را از میان ۵۹ عدد برای بلیط‌های لاتاری خود انتخاب کنند. بازیکنان می‌توانند اعداد شخصی خود را انتخاب کنند یا با سیستم Lucky Dip به طور تصادفی و راندوم اعداد شانس بازیکنان تعیین شوند. هزینه بلیط هر بازی ۲ پوند است و بازیکنان می‌توانید به صورت آنلاین یا از طریق نمایندگان فروش بلیط تهیه کنند.

در هر برگه شرط شما حداکثر تا ۷ لاین بازی می‌توانید انتخاب کنید و این اعداد را برای ۴ هفته متوالی بازی کنید. تنها بازیکنان باید به یاد داشته باشند تا قبل از ساعت ۷:۳۰ عصر روزهای قرعه کشی بلیط تهیه کنند.

زمانی که قرعه کشی انجام می‌شود، ۶ توپ به طور راندوم و تصادفی به عنوان اعداد اصلی انتخاب می‌شوند و در ادامه یک توپ بونوس از میان ۵۳ عدد باقی مانده انتخاب می‌شود. برای برنده شدن جایزه بزرگ، مطابقت تمامی ۶ عدد الزامی است اما سطوح جوایزی برای مطابقت داشتن دو عدد، سه عدد با جایزه ۳۰ پوندی، چهار عدد با جایزه ۱۴۰ پوندی و پنج عدد با جایزه ۱۷۵۰ پوندی هم وجود دارد. سطح جایزه‌ای که برای پیش بینی ۵ عدد صحیح به همراه عدد بونوس وجود دارد مبلغ ۱ میلیون پوند است.

شانس برد هر سطح جایزه  ۱ به ۹/۳ است و احتمال کلی جایزه بزرگ ۱ به ۴۵/۰۵۷/۴۷۴ است. اگر جایزه بزرگ برنده‌ای نداشته باشد، این جایزه تا ۵ مرتبه متوالی دور گردش خواهد داشت تا قبل از این که در یک قرعه به نام « باید برنده ای داشته باشد» که همان قرعه ششم است هدیه داده شود. اگر کسی ۶ عدد را به درستی پیش بینی نکرده باشد، جایزه بزرگ بین برندگان نقدی با درصد‌های خاص خود تقسیم می‌شود.

قرعه کشی UK Lotto

گفنیم که قرعه کشی دوبار در هفته شنبه و چهارشنبه ساعت ۱۰:۰۵ شب برگزار شده و از ماشین‌های لاتاری و مجموعه‌ توپ‌های متفاوتی برای یک قرعه به راستی تصادفی استفاده می‌شود. نام ماشین‌های لاتاری برگرفته از افسانه شناسی مرتبط با شاه آرتور King Arthur یا سنگ‌های زینتی گرفته شده است.

 تاریخچه لوتو انگلستان

این بازی زمانی که در نوامبر سال ۱۹۹۴ فعالیت خود را شروع کرد با نام نشنال لاتاری شناخته می‌شد در حالیکه قرعه لاتاری آن یک روز در هفته شنبه شب‌ها و با انتخاب اعداد از میان ۱ تا ۴۹ برگزار می‌شد. قرعه روزهای چهارشنبه در سال ۱۹۹۷ معرفی شد و در سال ۲۰۰۲ لاتاری به لوتو تغییر نام داد. در حال حاضر زمانی که اکثر بریتانیایی‌ها صحبت از نشنال لاتاری می‌کنند، منظور آنها لوتو lotto است.

در سال ۲۰۱۳ لوتو رافل Lotto Raffle راه اندازی شد و در سال ۲۰۱۵ به نام Lotto Milionaire Raffle اصلاح شد. هر قرعه شامل یک جایزه یک میلیون پوندی و ۲۰ جایزه ۲۰ هزار پوندی است. تغییرات بزرگ دیگر در همان سال ۲۰۱۵ انجام شد و تعداد استخر اعداد از ۴۰ به ۵۹ تغییر کرد، سقف جایزه بزرگ تعیین شد و یک سطح جایزه  free Lotto Lucky Dip برای پیش بینی صحیح دو عدد اصلی به سطوح جایزه اضافه شد.

Lotto Milionaire Raffle در نوامبر ۲۰۱۸ به عنوان تغییرات گسترده ساختار جوایز Lotto متوقف شد. سقف جایزه بزرگ با تعیین محدودیت دور گردش جدید برای تضمین برد جایزه به صورت منظم جایگزین شد و سطوح جوایز ثابت بزرگتر معرفی شد.

جدول ارزش جوایز با احتمالات آن را در زیر خواهید دید:

ارزش جوایز احتمال برد تعداد صحیح اعداد پیش بینی شده
جایزه بزرگ ۱ به ۴۵٫۰۵۷٫۴۷۴ ۶ عدد
۱٫۰۰۰٫۰۰۰ پوند ثابت ۱ به ۷٫۵۰۹٫۵۷۹ ۵ عدد به همراه بونوس
۱٫۷۵۰ پوند ثابت ۱ به ۱۴۴٫۴۱۵ ۵ عدد
۱۴۰ پوند ثابت ۱ به ۲٫۱۸۰ ۴ عدد
۳۰ پوند ثابت ۱ به ۹۷ ۳ عدد
 Lotto Lucky Dip رایگان و ثابت ۱ به ۱۰٫۳ ۲ عدد

احتمال کلی برد هرسطح جایزه ۱ به ۹/۳ است که از همین منظر در رتبه دوم آسانترین لاتاری‌های دنیا جای گرفته است.

مهلت قانونی افراد برای معرفی خود به عنوان برنده و ارائه بلیط برای دریافت بلیط لاتاری ۱۸۰ روز از تاریخ قرعه کشی است. در صورتی که کسی برنده جوایز نشده باشد، آن جوایز به بخش خیریه نشنال لاتاری انگلستان واگزار می‌شود تا در پروژه‌های عام المنفعه در سراسر کشور هزینه شود.

بیشتر بخوانید:خیریه نشنال لاتاری و موفقیت فرهنگی یک داستان

منبع: لوتو دات نت

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …