خانه برندگان لاتاری ماروین و مائه آکاستا: زوج برنده جکپات ۳۲۷٫۸ میلیون $ لاتاری پاوربال

ماروین و مائه آکاستا: زوج برنده جکپات ۳۲۷٫۸ میلیون $ لاتاری پاوربال

2 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ماروین و مائه آکاستا: زوج برنده جکپات ۳۲۷٫۸ میلیون $ لاتاری پاوربال بسته هستند
580
لاتاری پاوربال

در ژانویه ۲۰۱۶ دنیای لاتاری سرشار از هیاهوی پیش‌بینی بود. لاتاری پاوربال آمریکا به جکپات بی‌سابقه ۱٫۵۸ میلیارد دلاری رسیده بود که بزرگ‌ترین جایزه در تاریخ این بازی بوده است. نوزده قرعه‌کشی قبلی بدون هیچ برنده‌ای گذشته بود. در ۱۳ ژانویه این جایزه عظیم آماده تصرف بود.

جکپات ۳۲۷٫۸ میلیون $ لاتاری پاوربال

لاتاری پاوربال

آیا کسی برنده می‌شود؟

سه بلیط با اعداد خارج شده از قرعه‌کشی آن شب مطابقت داشتند: ۴، ۸، ۱۹، ۲۷، ۳۴ برای اعداد اصلی و ۱۰ برای پاوربال. بلیط‌های برنده در کالیفرنیا، فلوریدا و تنسی خریداری شده بودند. بیش از ۲۶ میلیون بلیط، برنده جوایز سطوح دیگر قرعه‌کشی ۱۳ ژانویه شدند، اما پرسش اصلی که ذهن همگان را به خود مشغول کرده بود این بود: چه کسی توانایی تقسیم این جک‌پات تاریخی را دارد؟

فقط چند روز بعد از قرعه‌کشی، برندگان ایالات تنسی حاضر شدند تا برد خود را مطالبه کنند. جان و لیزا رابینسون از مانفورد، سهم خود از جک‌پات را به‌صورت یک‌جا دریافت کردند. کمی بیش از یک ‌ماه بعد، مارین اسمیت و دیوید کالتشمیت از ساحل ملبورن، خود را به‌عنوان برندگان ایالت فلوریدا معرفی کردند.

تنها برنده جک‌پات از کالیفرنیا باقی مانده بود. اما ماه از ماه می‌گذشت و چنین به‌نظر می‌رسید که کسی نمی‌خواهد بقیه جایزه پاوربال ۱٫۵۸ میلیارد دلاری را صاحب شود.

ماروین و مائه آکاستا چه کسانی هستند؟

زوج خوش شانس لاتاری پاوربال از چینو هیلز، کالیفرنیا

بیشتر بخوانید: لاتاری پاوربال و آنچه برای برنده شدن باید بدانید

فروشگاه سون ایلون

اخبار به‌سرعت درباره مالکین بلیط اسرارآمیز کالیفرنیا منتشر شدند. بلیط برنده از یک فروشگاه سون ایلون ۷-Eleven در چینو هیلز، حومه‌ای آرام در شرق لوس آنجلس خریداری شده است. بازیکنان لاتاری به این فروشگاه هجوم بردند تا برای قرعه‌کشی بعدی بلیط بخرند، به این امید که بخت فروشگاه به آنها هم سرایت کند. در همین حال، بالبیر آتوال صاحب فروشگاه، به‌خاطر فروش بلیط شانس، یک میلیون دلار پاداش دریافت کرد.

این اتفاق قبل از جولای ۲۰۱۶ رخ داد که هنوز آتوال و بقیه کشور نمی‌دانستند چه کسی مالک بلیط برنده است. ۶ ماه پس از کسب بزرگترین برد در تاریخ پاوربال، ماروین و مائه آکاستا وارد دفتر Van Nuys موسسه لاتاری کالیفرنیا شدند تا اعلام برد کنند. این زوج با چنان ترتیبات امنیتی کاملی همراه بودندکه پرسنل امنیتی لاتاری به اندازه آنها آمادگی نداشتند.

خانواده آکاستا تمام آن شش ماه را صرف آماده سازی تیمی از وکلا و مشاورین مالی کرده بودند تا برای مدیریت این ثروت جدید به ایشان کمک کنند. خوش‌بختانه، طبق قوانین کالیفرنیا برنده جک‌پات می‌تواند تا یک‌سال پس از برد برای دریافت جایزه‌اش اقدام کند. حتی در بیانیه‌ای که اندکی پس از حضور آکاستاها منتشر شد، هوگو لوپز مدیر اجرایی لاتاری کالیفرنیا از این زوج به‌خاطر صرف این زمان برای برنامه‌ریزی آینده مالی‌شان تشکر کرد.

ارزش خالص دارایی خانواده آکاستا

از آنجایی‌که این زوج تصمیم گرفتند تا جایزه را به شیوه یک‌جا دریافت کنند، موفق به دریافت جایزه ۳۲۷٫۸ میلیون دلاری قبل از اخذ مالیات شدند. به لطف قوانین کالیفرنیا که برندگان لاتاری از مالیات ایالتی معاف هستند، آنها تنها موظف به پرداخت مالیات فدرال بودند.

در بیانیه‌ای که خانواده آکاستا پس از مطالبه پول جایزه خود منتشر کردند، اعلام کردند که قصد دارند بخش عمده‌ای از پول خود را به یک تراست و خیریه‎‌های مورد اعتمادشان بسپارند.

خیریه‌های ماروین و مائه آکاستا؛ آیا با کلاهبرداری طرف هستیم؟

همین عنوان «خیریه‌های مورد اعتماد» به موضوع کلاهبرداری‌های بسیاری بدل شد. ماروین و مائه پس از برد برجسته‌شان از انظار عمومی ناپدید شدند و کلاهبرداران از این سکوت رادیویی به نفع خود سوءاستفاده کردند.

کلاهبرداری‌ها معمولاً به شکل یک ایمیل، به ظاهر از طرف ماروین و مائه آکاستا پدیدار می‌شوند. از گیرندگان نامه خواسته می‌شود تا به خیریه‌های این زوج مبلغی اهدا کنند یا به آنها سهمی از برد پاوربال پیشنهاد می‌شود. در هردو صورت، ایمیل‌ها از گیرنده تقاضا می‌کنند تا مشخصات خود را برای فرستنده نامه ارسال کنند.

سپس شیادان از این اطلاعات برای اخاذی از گیرندگان نامه استفاده می‌کنند. به‌طور معمول، این کار را با درخواست کمک مالی یا درخواست هزینه تراکنش انجام می‌دهند تا انتقال جعلی پول به حساب گیرنده را تسهیل سازند.

در ادامه یک نمونه از این ای‌میل‌های کلاهبرداری را می‌بینید:

آقای آکوستا به شما اهدا می‌کند؛

باعث دلگرمی است که از شما پاسخی دریافت کنیم، اما در ابتدا، ما علاقمندیم که خود را معرفی کنیم، من ماروین آکاستا هستم و نام همسرم مائه آکاستا است، ما برنده یک‌سوم از جک‌پات لاتاری پاوربال تاریخی، جک‌پات پاوربال شکننده رکورد جهانی، به مبلغ ۱٫۵۸ میلیارد دلار در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۶ هستیم و ما سرانجام به این نتیجه رسیدیم که سهم خود از این برد تاریخی به مبلغ باورنکردنی ۵۲۸٫۸ میلیون دلار را در تاریخ ۱۹ جولای ۲۰۱۶ مطالبه کنیم. مبلغ نقدی پرداخت شده به ما ۳۲۷،۸۳۵،۰۰۰ دلار بود.

ما درواقع ایالات متحده را پس از مطالبه پول‌مان ترک کردیم و در حال حاضر به‌خاطر حفظ حریم شخصی و داستان‌هایی که درباره برندگان قبلی لاتاری شنیدیم در لوگزامبورگ ساکن هستیم. ما تصمیم گرفتیم برای یک تعطیلات طولانی مدت به این مکان بیاییم و با استفاده از این هدیه خدادادی به افراد دیگر کمک کنیم و تصمیم داریم که این کمک خصوصی باشد. ما تصمیم نداشتیم که ایالات متحده را ترک کنیم، اما این توصیه‌ای از جانب وکیل‌مان بود زیرا وی می‌دانست که مسئولیت‌های زیادی با این پیروزی همراه خواهد بود.

ما به‌تازگی پروژه اهدای خود را قبل از کریسمس شروع کرده‌ایم و مبلغ ۱،۸۰۰،۰۰۰ دلار از جایزه ۳۲۷،۸۳۵،۰۰۰ دلاری را به کلیسا و ۲۰ فرد خوش شانس اهدا می‌کنیم، نه به این دلیل که پول زیادی است بلکه ما می‌خواهیم این پول در گردش باشد، ما دوست داریم تا جایی‌که برای شما امکان دارد به دیگران کمک کنید، با پولی که به‌زودی به دست شما  و مخصوصاً به نیازمندان اطراف شما می‌رسد. با این که ما به تازگی شما را برای اولین بار می‌شناسیم اما معتقدیم که پدر آسمانی، ما را به سوی شما راهنمایی کرده است زیرا ما از مشاور مالی خود کمک گرفتیم و هم‌چنین دعا کردیم و اینترنت را برای کمک جستجو کردیم و ای‌میل شما را از لیست آدرس ایمیل‌های ثبت شده‌ای که توسط مایکروسافت و AOL برای ما فراهم شده است انتخاب کردیم. اگر این ایمیل را از ما دریافت می‌کنید، معتقدیم که از طرف خداوند برگزیده شده‌اید تا مبلغ ۱،۸۰۰،۰۰۰ دلار اهدایی ما را دریافت کنید، امیدواریم که شما یک مسیحی یا مسلمان خداترس باشید و ما به عنوان انسان‌های مومن باور داریم که اتفاقات خوب برای افراد منتظر و معتقد رقم می‌خورد.

مطمئن باشید که هیچ ریسکی برای شما وجود ندارد زیرا این پول ما است، برای تایید صحت این ادعا بر روی لینک خانواده آکاستا کلیک کنید یا لینک زیر را ملاحظه کنید.

ما این‌کار را در حقیقت برای کسب شهرت انجام نمی‌دهیم، ما تصمیم گرفتیم این امر را دور از رسانه‌ها انجام دهیم و تنها هدف ما از انجام این‌کار در نتیجه صحبت‌های طولانی من و همسرم حاصل شد که روزی به من گفت «عزیزم، خانواده‌های زیادی آن بیرون وجود دارند که تنها با دستمزد و چیزهایی شبیه به آن زنده مانده‌اند» و من دقیقاً متوجه صحبت‌های وی شدم زیرا من هم به چنین چیزی فکر کرده بودم.

ما دوست داریم تا خود را بیشتر معرفی کنیم و هم‌چنین عکس‌هایی از خانواده دوست داشتنی خود به شما نشان دهیم، اما دوست داریم پیش از آن با دانستن اطلاعات زیر، درباره برنده خود بیشتر بدانیم:

نام:

کشور:

شماره موبایل:

سن:

تعداد فرزندان در صورت وجود:

باشد که پروردگار رحمان قلب شما را برکت دهد تا به‌محض این‌که کمک ما به‌دست شما رسید شما نیز به خانواده و جامعه برکت برسانید.

خداوند به شما برکت دهد!

آقا و خانم آکاستا

ناگفته پیداست که ماروین و مائه آکاستا برای ارسال میلیون‌ها دلار به افراد تصادفی ایمیل نمی‌دهند و کسی نمی‌بایست در دام کلاهبردارانی تحت عنوان خانواده آکاستا می‌افتاد.

مدیریت

درسی از برد در لاتاری

جلوگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران لاتاری یک درس ارزشمند است، اما داستان خانواده آکاستا درس‌های آموزنده دیگری هم دارد که باید توسط بازیکنان لاتاری مدنظر قرار بگیرد.

به‌عنوان مثال تعداد برندگان لاتاری که در نهایت ورشکست می‌شوند را به خاطر بیاورید تا ماه‌هایی که خانواده آکاستا صرف آماده‌سازی کردند برای شما منطقی جلوه کند. برد به این عظمت بیان‌گر تغییری بزرگ در زندگی این زوج بود. روزنامه ‌نگارانی که برای کسب اطلاعات در مورد ماروین و مائه آکاستا به سوابق عمومی مراجعه کرده بودند متوجه شدند که یک خانواده با اسامی مشابه درست یک روز قبل از حضور آکاستاها در اداره لاتاری، از منطقه ایست‌ویل کالیفرنیا نقل مکان کرده‌اند.

طبق قانون ایالت کالیفرنیا، نام برندگان باید برای عموم افشا شود. با این وجود، خانواده آکاستا مراقب بودند تا چیزی بیش از نام‌شان در روز حضور در اداره لاتاری کالیفرنیا فاش نشود. این زوج حتی از گرفتن عکس و مصاحبه هم امنتاع ورزیدند و از زمان مطالبه جایزه از انظار عمومی خارج شدند.

همانند روند آماده‌سازی، اصرار آنها برای حفظ حریم خصوصی‌شان با توجه به شرایط منطقی جلوه می‌کند. روزنامه شارلوت آبزرور، با جستجوی سوابق عمومی درباره خانواده آکوستاس، دریافت که ماروین و مائه به‌ترتیب در سن ۴۰ و ۳۹ سالگی برنده جک‌پات شده‌اند. اگرچه آنها از کسب عنوان جوان‌ترین برندگان لاتاری دور مانده‌اند، اما اگر تصمیم به افشای اطلاعات خصوصی بیشتری می‌گرفتند برای چند دهه در معرض نظارت عمومی قرار می‌گرفتند.

چگونه باید برد در لاتاری را مدیریت کرد؟

ممکن است خانواده آکاستا بهترین نمونه از مدیریت برد باشند. با وجودی‌که برد در بخت‌آزمایی یک واقعه‌ی خوشحال کننده است اما پایان داستان برای همه برندگان خوش نیست. مدیریت میلیون‌ها دلاری که از لاتاری‌هایی مثل پاوربال و مگامیلیونز برنده می‎‌شوید نیاز به آمادگی و پیش‌بینی دقیق دارد. فقط کافی است به بزرگترین برندگان لاتاری نگاهی بیاندازید: اگرچه آنها  داستان‌های متفاوتی داشته‌اند، اما موفق‌ترین برندگان اصرار بر حفظ حریم خصوصی داشته و مانند خانواده آکاستا سبک زندگی هوشمندانه‌ای برگزیده‌اند.

منبع: لاتاری کریتیک

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

خبر خوش؛ لاتاری به سایت بتکارت اضافه شد!

یک سایت برای آرزوهای بزرگ رویاهای شما میتوانند واقعی شوند! ممکن است این روزها درگیر مشکلات…