خانه استراتژی لاتاری لاتاری پاوربال نیوزلند؛ فرصتی برای برنده شدن یک جکپات بدون مالیات

لاتاری پاوربال نیوزلند؛ فرصتی برای برنده شدن یک جکپات بدون مالیات

10 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری پاوربال نیوزلند؛ فرصتی برای برنده شدن یک جکپات بدون مالیات بسته هستند
498
لاتاری پاوربال

پاوربال نیوزلند یکی از هیجان انگیزترین لاتاری‌ ها در نیمکره جنوبی است. شما می‌ توانید بازی پاوربال نیوزیلند را به عنوان فرصتی برای برنده شدن یک جکپات بدون مالیات، مد نظر قرار دهید. این لاتاری در سال ۲۰۰۱ به طرفداران معرفی شده و نام آن از پاوربال  ایالات متحده برداشت شده است. اما یک تفاوت بسیار مهم با پاوربال اصلی دارد، لاتاری نیوزیلند دارای توپ بونوس است. در این مطلب راهنمای آموزنده پاوربال نیوزیلند را بخوانید تا هر آنچه را که باید در مورد این بازی شگفت انگیز بدانید، یاد بگیرید.

لاتاری پاوربال نیوزیلند چگونه بازی می‌شود

برای شرکت در لاتاری پاوربال نیوزیلند می‌ توانید بلیط خود را با شش شماره (از ۱ تا ۴۰) و همچنین یک شماره پاوربال اضافی (از ۱ تا ۱۰) پر کنید. با استفاده از ویژگی انتخاب سریع می‌ توانید شماره‌های خود را بصورت تصادفی انتخاب کرده یا خودتان آنها را انتخاب کنید.

علاوه بر شش شماره اصلی و عدد پاوربال اضافی یک قرعه کشی برای توپ بونوس نیز برگزار می‎ شود. تطبیق توپ بونوس به بازیکنان کمک می‌ کند تا در ۱۳ سطح جایزه ثانویه پاوربال برنده شوند. توپ بونوس، لاتاری نیوزلند را از همۀ پاوربال‌های سایر نقاط جهان متمایز می‌ کند.

قرعه کشی لاتاری پاوربال چهارشنبه‌ ها ساعت ۲۰:۲۰ و شنبه‌ ها ساعت ۲۰:۰۰ (به وقت محلی نیوزیلند) برگزار می‌ شود.

جوایز و احتمال برد پاوربال نیوزیلند

لاتاری نیوزلند علاوه بر جکپات مهیج، ۱۳ سطح جوایز فرعی را نیز به برندگان عرضه می‎کند. در حالی که مطابقت با اعداد اصلی و پ در جدول زیر می‌بینید، احتمال برد فوق العاده خوبی دارد.اور بال اضافی منجر به برد جوایز بسیاری از بخش‌ها می‌شود، عدد بونوس فرصت‌های بیشتری برای برنده شدن خلق می‌کند. لاتاری پاوربال نیوزیلند همان طور که

جایزه

مطابقت

احتمال برد

جکپات

۶ + پاوربال

۱ به ۳۸،۳۸۳،۳۰۰

سطح دوم

۶

۱ به ۳،۸۳۸،۳۸۰

سطح سوم

۵ + ۱ + پاوربال

۱ به ۶،۳۹۷،۳۰۰

سطح چهارم

۵ + ۱

۱ به ۶۳۹،۷۳۰

سطح پنجم

۵ + پاوربال ۱ به ۱۹۳،۸۵۸
سطح ششم

۵

۱ به ۱۹،۳۸۶

سطح هفتم

۴ + ۱ + پاوربال

۱ به ۷۷،۵۴۳

سطح هشتم

۴ + ۱

۱ به ۷۷۵۴

سطح نهم

۴ + پاوربال

۱ به ۴۸۴۶

سطح دهم

۴

۱ به ۴۸۵

سطح یازدهم

۳ + ۱ + پاوربال

۱ به ۳۶۳۵

سطح دوازدهم

۳ + ۱

۱ به ۳۶۳

سطح سیزدهم

۳ + پاوربال

۱ به ۳۵۲

سطح چهاردهم

۳

۱ به ۳۵

اگر در پاوربال نیوزیلند برنده ‌شوید آن را معاف از مالیات دریافت می‌کنید. علاوه بر احتمال برد باورنکردنی، این یکی دیگر از دلایل عالی بودن این بازی است.

جکپات پاوربال

سقف جکپات پاوربال

بازی پاوربال نیوزلند با یک جکپات تضمینی به ارزش ۴ میلیون دلار نیوزیلند آغاز می‌ شود اگر برنده ای برای جایزه برتر وجود نداشته باشد، جکپات به قرعه‌ کشی‌ های بعدی منتقل می‌ شود تا اینکه به سقف حداکثر ۵۰ میلیون دلاری برسد. در این نقطه لاتاری به مرحله یافتن اجباری برنده می‎ رسد. اگر هیچ برنده جکپاتی در آن قرعه کشی وجود نداشته باشد، پول جایزه جمع شده بین همۀ برندگان سطح بعدی تقسیم می‌ شود.

جایزه سطح اول لاتاری برای هر قرعه کشی ۱ میلیون دلار است. حداقل جکپات پاوربال ۴ میلیون دلار نیوزیلند است. بنابراین، اگر بلیط شما با شش شماره اصلی و همچنین با شماره پاوربال اضافی مطابقت داشته باشد، جایزه شما ۵ میلیون دلار نیوزیلند خواهد بود.

مقایسه پاوربال نیوزیلند با سایر لاتاری‌های پاوربال

قالب بازی پاوربال نیوزلند (شماره‌های اصلی به علاوه یک شماره پاوربال اضافی) مبتنی بر پاوربال ایالات متحده است، پاوربال آمریکا به اندازه‌ ای محبوب است که توسط سایر لاتاری‌ها در سراسر جهان کپی می‎شود. در اینجا مقایسه ‌ای سریع بین پاوربال نیوزیلند و ویژگی‌های اصلی سایر لاتاری‌ها آورده شده است.

 • پاوربال نیوزیلند ۶ شماره اصلی از ۱ تا ۴۰ و یک شماره پاوربال از دامنه ۱ تا ۱۰ دارد. پاوربال نیوزیلند همچنین یک جک‌پات و ۱۴ سطح جوایز فرعی دارد. قرعه کشی در روز های چهارشنبه و شنبه برگزار می‌ شود.
 • پاوربال ایالات متحده ۵ شماره اصلی را از بین اعداد ۱ تا ۶۹ و شماره پاوربال را از محدوده ۱ تا ۲۶ قرعه‌کشی می‌کند. نسخه آمریکایی پاوربال دارای ۹ دسته جوایز است و قرعه کشی در روزهای چهارشنبه و شنبه برگزار می‌ شود.
 • پاوربال آفریقای جنوبی ۵ عدد اصلی را از طیف ۱ تا ۵۰ و شماره پاوربال از محدوده ۱تا ۲۰ قرعه کشی می‌ کند. پاوربال آفریقای جنوبی ۹ سطح جایزه دارد. قرعه کشی در روزهای سه شنبه و جمعه برگزار می‌ شود.
 • پاوربال استرالیا ۷ شماره اصلی را از بین اعداد ۱ تا ۳۵ و یک شماره پاوربال را از محدوده اعداد ۱ تا ۲۰ قرعه کشی می‌ کند. نسخه استرالیایی پاوربال دارای ۹ سطح جوایز است و قرعه کشی پنج شنبه‌ها انجام می‌ شود.

بزرگترین جکپات‌های تاریخ پاوربال نیوزیلند

رتبه

تاریخ

مبلغ

تعداد برندگان

۱

۹ نوامبر ۲۰۱۶

۴۴ میلیون دلار نیوزیلند

۱

۲

۹ جولای ۲۰۱۶

۴۰ میلیون دلار نیوزیلند

۳

۳

۱۶ اکتبر ۲۰۱۹

۳۹ میلیون دلار نیوزیلند

۲

۴

۲۲ نوامبر ۲۰۱۷ ۳۸ میلیون دلار نیوزیلند

۲

۵

۲۴ ژوئن ۲۰۰۹

۳۶ میلیون دلار نیوزیلند

۱

۶

۹ اپریل ۲۰۱۱

۳۵٫۲ میلیون دلار نیوزیلند

۲

۷

۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳ ۳۳ میلیون دلار نیوزیلند

۱

 

بلیط لاتاری پاوربال

 

 • ۴۴ میلیون دلار نیوزیلند در تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۱۶

یک زوج جوان اهل اوکلند Auckland بزرگترین جکپات تاریخ پاوربال نیوزلند را به دست آوردند. آنها مدتی در تلاش برای خرید خانه خود از طریق وام بودند اما به نظر می‌ رسید که این یک آرزوی غیرممكن است. تا زمانی که شانس به آنها رو کرد و در لاتاری پاوربال نیوزلند ۴۴ میلیون دلار با ارزش دریافت کردند.

 • ۴۰ میلیون دلار نیوزیلند، ۹ جولای ۲۰۱۶

سه شرکت کننده پاوربال نیوزیلند از آواموتوAwamutu ، داندین Dunedin و همیلتون Hamilton هرکدام سهمی ‌۱۳٫۳۴ میلیون دلاری از جکپات لاتاری نیوزیلند در مرحله یافتن برنده حتمی کسب کردند. برنده شهر آواموتو گفت که برد وی اتفاقی فوق العاده بوده و او چون احساس خوش شانسی شدیدی داشته می‌ دانسته که تقریباً بلیط برنده را از آن خود کرده است. وی گفت: «من آخر هفته دو بلیط برای لاتاری خریداری کردم و یکی از بلیط‌ها را به عنوان کادوی تولد به یکی از دوستانم دادم».

برنده داندین گفت که وی بلیط برنده لاتاری نیوزیلند را در کشوی لباس زیر خود نگه داشته است تا اینکه برای مطالبه جایزه خود مجبور شده آن را به اوکلند بیاورد. خانواده برنده از ‌همیلتون گفتند که آنها با صرف صبحانه‌ ای شامل بیکن، تخم مرغ و شامپاین برای خود جشن گرفتند.

پاوربال

 • ۳۹ میلیون دلار نیوزیلند، ۱۶ اکتبر ۲۰۱۹

دو شرکت کننده خوش شانس یک جکپات بزرگ را به اشتراک گذاشتند، هرکدام جایزه ای بالغ بر ۱۹ میلیون دلار دریافت کردند. یکی از برندگان از اوکلند جنوبی درست چند دقیقه قبل از مراسم قرعه کشی بلیط برنده خود را بصورت آنلاین خریداری کرده بود. این برنده خوش شانس گفت: «من برای کلیک کردن روی دکمه خرید دو دقیقه وقت صرف کردم».

برنده بزرگ دیگر، مادری از اوکلند مرکزی، بلیط خود را خیلی زودتر از موعد خریداری کرده بود. وی گفت: «من و فرزندانم چند ماه پیش یک تعداد اعداد شانس را انتخاب کردیم و بر اساس آن بلیط خریداری کردیم. من قصد دارم برای تعطیلات به یک جزیره سفر کنم. چه راهی بهتر از مسافرت برای جشن گرفتن چنین لحظه ای وجود دارد. همچنین من به فرزندانم قول داده ام كه ​​امسال برای كریسمس به جاهای ویژه ای سفر ‌کنیم. این چیزی نیست كه قبلاً توانسته باشیم انجام دهیم، بنابراین همه ما واقعاً هیجان زده هستیم. این یک كریسمس به یاد ماندنی خواهد بود».

 • ۳۸ میلیون دلار نیوزیلند، ۲۲ نوامبر ۲۰۱۷

جکپات بین دو دارنده بلیط به اشتراک گذاشته شد. یک بلیط برنده در سوپرمارکت شهر گری تاون Greytown فروخته شد و متعلق به یک سندیکای خانوادگی بود. بلیط دیگر در فروشگاهی در شهر وارکورث Warkworth  فروخته شد. برنده وارکورث گفت که او ناخواسته کل آخر هفته را در حالی که بلیط شانس زیر صندلی ماشینش بوده رانندگی می‌کرده است.

وی پس از تأیید بلیط توسط متصدی سوپر مارکت مبنی بر اینکه این جایزه را به دست آورده برای شنا کردن به ساحل اسنل رفت. او پس از اتمام شنا به خانه رفت تا خبر خوب را به شریک زندگی خود بگوید.

 • ۳۶ میلیون دلار نیوزیلند ، ۲۴ ژوئن ۲۰۰۹

سندیکای خانوادگی آیریش لاک Irish Luck از مسترتون Masterton تصمیم گرفتند که با هم در یک لاتاری شرکت کنند تا فرصتی برای تحقق رویا های خود داشته باشند. یک مادر، دو دخترش و نوه وی سندیکای برنده را تشکیل دادند و ۳۶ میلیون دلار نیوزیلند برنده شدند. پولی که در زمان بسیار مناسبی سراغشان آمد زیرا آنها با مشکلات مالی زیادی روبرو بودند. مادر خانواده به مطبوعات گفت که وی برای خرید خودرویی که مورد نیازش بود درخواست وام کرده بود اما بانک درخواست وی را رد کرده بود.

وی پس از برنده شدن جکپات گفت: «مشتاقانه منتظرم تا هم اکنون رئیس بانک را ببینم». این چهار زن جایزه خود را تقسیم می‌كنند كه مقداری از آن برای پرداخت بدهی‌ ها و بقیه صرف تضمین یك آینده بسیار روشن می ‎شود.

 • ۲ میلیون دلار نیوزیلند، ۹ اپریل ۲۰۱۱

دو بازیکن خوش شانس از دنویرک Dannevirke و ‌همیلتون Hamilton برنده جکپات لاتاری در قرعه کشی ای شدند که رکورد فروش بلیط را شکسته بود و در مرحله تعیین اجباری برنده قرار داشت. تاد مک لی Todd McLeay، مدیر اجرایی شرکت لاتاری نیوزیلند گفت به دلیل افزایش فروش، جکپات پاوربال در آخرین لحظه از ۳۲ میلیون دلار تبلیغ شده به مبلغ ۳۵٫۲ میلیون دلار نیوزیلند افزایش یافت.

 • ۳۳ میلیون دلار نیوزیلند، ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳

یک بازیکن خوش شانس از اوکلند در حالی جایزه پاوربال ۳۳ میلیون دلاری را بدست آورد که بلیط وی شامل شماره برنده پاوربال نمی‌شد. از آنجایی که پاوربال از سقف جکپات ۳۰ میلیون دلاری فراتر رفته بود، جایزه برتر به وضعیت انتخاب اجباری برنده رسیده بود.

از آنجا که هیچ بلیط برنده ای با تمام اعداد قرعه کشی شده وجود نداشت، کل مبلغ جایزه اول بین بلیط‌ های برنده سطح دوم توزیع شد. اما از آنجا که تنها یک بلیط برنده وجود داشت بازیکن اوکلندی کل ۳۳ میلیون دلار نیوزیلند را بدست آورد.

نیوزلند

 

تاریخچه پاوربال نیوزلند

کمیسیون لاتاری نیوزیلند در آگوست ۱۹۸۷ تاسیس شد و لاتاری نیوزیلند با هدف جمع آوری پول برای فعالیت‌ها و پروژه‌های عام المنفعه تأسیس شد. لاتاری پاوربال نیوزیلند در فوریه ۲۰۰۱ آغاز به کار کرد. این بازی با هدف عرضه یک بخت آزمایی با جوایز ثانویه و جکپات‌های رقابتی شروع به کار کرد.

در اکتبر ۲۰۰۷، پاوربال نیوزلند شماره دیگری را به ماتریس پاوربال اصلی اضافه کرد و بازیکنان این امکان را می‌داد که به جای شماره اصلی از بین یک تا ۹، شماره را از بین یک تا ده انتخاب کنند. سه سال بعد تغییر مهم‌ دیگری رخ داد و جکپات آغازین لاتاری از ۳ میلیون دلار نیوزیلند به ۴ میلیون دلار نیوزیلند افزایش یافت.

در اپریل ۲۰۱۷، سقف جکپات پاوربال ۵۰ میلیون دلار نیوزیلند تعیین شد. در این مرحله طبق قوانین پاوربال، لاتاری «بایستی برنده داشته باشد». اگر هیچ برنده جکپاتی وجود نداشته باشد، تمام مبلغ جکپات بین برندگان بالاترین سطح بعدی توزیع می‌شود.

پول لاتاری نیوزیلند صرف چه اموری می‎شود؟

از هر دلاری که برای لاتاری نیوزلند هزینه می‌شود، ۲۲ سنت صرف امور خیریه می‌ شود. براساس گزارش وب سایت لاتاری نیوزیلند، این امور خیریه از کمک به افراد معلول تا نجات هزاران نیوزیلندی که در زمین و دریا دچار مشکل می‌ شوند و دادن فرصت به جوانان برای یادگیری مهارت‌ های جدید و شیوه زندگی، متغیر است. سرمایه لاتاری نیوزیلند در زندگی نیوزیلندی‌ ها در سراسر کشور تغییر ایجاد می‌ کند.

در وب سایت لاتاری آمده است: «وقتی در لاتاری نیوزیلند شرکت می‌کنید، شما یک نیوزیلندی هستید که به سایر هموطنان تان کمک می‌ کنید».

منبع: د لاتر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

سفر در تاریخ؛ لاتاری ملکه الیزابت اول

لاتاری یا بخت‌آزمایی به هیچ وجه مفهوم جدیدی نیست. یک افسانه می‌گوید که بودجه جمع آوری شده …