خانه برندگان لاتاری لاتاری و داستان­ های خنده ­دار

لاتاری و داستان­ های خنده ­دار

4 ثانیه خوانده شده
0
845

برای خیلی از مردم لاتاری بازی کردن، مثل یک مبارزه‌ی جدی است. انگار که تلاشی است برای تغییر فرصت‌های زندگی، اما لاتاری جنبه‌های بامزه هم دارد. بعضی‌ها، بعد از برنده شدن دیوانه بازی در می‌آورند و بعضی دیگر، سراغ ماجراهای باور نکردنی می‌روند.

برای خندیدن و شگفت‌زده شدن آماده‌اید؟ می‌خواهیم برای شما از اتفاقاتِ بامزه‌ی لاتاری بگوییم.

یک – هیچ به نفع وُلتر!­

در اوایل دهه‌ی ۱۷۰۰، دولتِ فرانسه تصمیم گرفت به منظورِ بالا بردن سرمایه‌اش، لاتاریِ ملی تشکیل دهد. چون به هرحال هنوز هم لاتاری‌ها فرصتی بی‌نظیر برای جمع‌آوری مالیات هستند. متأسفانه کسی که از طرفِ دولتِ فرانسه، مسئولیت این کار را بر عهده گرفت، میانه‌ی خوبی با ریاضیات نداشت. در نتیجه سودِ لاتاری به نفع شخصِ دیگری تمام شد.

مبلغِ جایزه‌ی بزرگی که تعیین کردند، بیش‌تر از مقدارِ پول‌هایی بود که با فروشِ بلیت‌ها (تازه اگر تمام بلیت‌ها به فروش برود!) به دست می‌آمد. یک نفر متوجه این واقعیتِ عجیب شد و آن شخص کسی نبود جز، نویسنده‌ی فرانسوی: وُلتِر Voltaire.

وُلتِر با همکاری یک کارشناسِ آمار و دو نفر دیگر، در لاتاری برنده شد. آن‌ها تعدادِ خیلی زیادی بلیت خریدند. یکی از آن بلیت‌ها برنده شد و یک میلیون فرانک (واحد پول فرانسه در آن‌زمان) به پول‌های وُلتِر اضافه شد. نیازی به گفتن نیست که دولت فرنسه ابداً از این موضوع احساس رضایت نمی‌کرد. ما اطلاعی نداریم که آیا  مسئولِ تشکیلِ لاتاری اخراج شد یا نه، اما این بازی، فقط به مدت دوسال (۱۷۲۸ تا ۱۷۳۰) اجرا شد. البته جز این انتظاری هم نمی­شد داشت.

پول­دارهای چاق

اگر در حال حاضر از وزن‌تان راضی هستید و خیال ندارید چند کیلو چاق‌تر شوید، از لاتاری بازی کردن صرف نظر کنید.!

آمار نشان می‌دهد ۳۲% از برند‌گان لاتاری، بعد از پول‌دارتر شدن، چاق‌تر شده‌اند. توضیحات زیادی برای این پدیده وجود دارد. برای شروع، آن‌ها دیگر مجبور نیستند پیاده راه بروند، یا از وسائل حمل و نقل عمومی استفاده کنند چون اتومبیل‌های تجملی، قایق بادبانی و حتی هواپیما دارند. علاوه بر این، جایزه‌های چند میلیونی لاتاری، مثل قرص‌های ملایمِ آرام‌بخش، باعث تمدد اعصاب و آسودگیِ آدم‌ها می‌شود. معمولاً این احساسِ آسایش باعث اضافه وزن می‌شود.

نکته‌ی بامزه‌ای که باید به آن اشاره کرد، این است که ۱۲% از برنده‌ها، بعد از ثروت‌مند شدن، تصمیم گرفته‌اند به باشگاه ورزشی بروند. اما معمولاً کارها طبق برنامه پیش نمی­ رود!

 

برنده­ های نقاب­دار!

دلواپسی‌های بازیکنان چینی، با همکاران چینی‌شان متفاوت است. در این کشور، برندگان لاتاری اغلب نگران مخفی نگه داشتنِ هویت شخصی‌شان هستند.

این مسئله، در نتیجه‌ی امواجی از کنجکاوی، در کشور متولد شد. بسیاری از برندگان جایزه‌ی لاتاری، برای ناشناس ماندن از  ماسک استفاده می‌کنند! در طول سالِ اسب (چینی‌ها ۱۲ سمبلِ حیوانی دارند و معتقدند هر سال تحت تأثیر یکی از آن‌هاست که هرکدام ویژگی‌های متفاوتی دارد)، مردی با ماسک اسب جایزه‌اش را تحویل گرفت. برنده‌ی دیگری، لباسی به شکل پاندا پوشید تا هویت شخصی‌اش مخفی بماند.

شخصی که معادل ۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار برنده شده بود، ماسک خرس به تن کرد. شخص دیگری که جایزه‌ی بزرگ را بُرده بود، با لباسِ میکی ماوس (Mickey Mouse) – (شخصیتی کارتونی) به مرکز لاتاری آمد.

دولت چین متعهد است به بازیکنان کمک کند، و از خطرات شخصی‌ای که ممکن است به خاطر بُردن جایزه‌ی بزرگ برای برنده­ ها پیش بیاید جلوگیری کند. به همین دلیل است که در این کشور، اطلاعات شخصی برند‌گان، محرمانه نگهداری می‌شود و آن‌ها مجاز به استفاده از ماسک یا لباسِ ساختگی هستند.

با این حال بعضی از مردم، پا را فراتر گذاشته‌اند. خبرنگاری از مردی که ماسک اسب می‌زد، عکس گرفت. مرد که تا حدودی دچار پارانویا (نوعی بیماری روانی) بود، کیسه‌ای پلاستیکی روی کفش‌هایش کشید، جلو رفت و از خبرنگار خواست عکس‌هایی که گرفته را پاک کند. او نگران بود کسی با دیدنِ عکس‌ها، او را از روی کفش‌هایش شناسایی کند!!

امن­ ترین جای دنیا!!

مردم برای لاتاری بازی کردن، عادت­ های خنده‌داری دارند. البته بعضی از رفتارهای عجیب، ظاهراً خیلی هم غیرعادی نیست چون تعداد قابل توجهی از بازیکنان، عاداتِ مشابهی دارند. برای مثال: بر اساس آمار، ۳۰% از بازیکنانِ خانم، بلیتِ برنده‌شان را در سینه‌بندشان نگهداری می‌کنند! خیلی جالب است که بدانیم چه کسی این نظرسنجی را انجام داده و این اطلاعات از کجا آمده است. این طور که پیداست، از نظر خانم‌ها داخل سینه‌بند امن‌ترین مکان دنیا است!

 

به خاطر یک مشت دلار!!

آخرین حقیقتِ مضحک لاتاری، باز هم در چین اتفاق افتاده است. حتی اگر به این نتیجه رسیدید که شانس به شما رو آورده، هرگز نباید آن را امتحان کنید!

رِن شاوفِنگ (Ren Xiaofeng)، مردی عادی بود که در بانک کشاورزیِ چین کار می‌کرد. یک روز، فکر درخشانی به ذهن رِن خطور کرد. او تصمیم گرفت مقداری پول از بانک دزدی کند، با پول‌ها بلیت لاتاری بخرد و بعد از برنده شدن، پول‌ها را به بانک برگرداند! رِن مبلغی معادلِ ۲۶٫۰۰۰ دلار  به یِن (واحد پول چین) دزدید، بلیت‌های لاتاری‌اش را خرید و برای خودش آرزوی خوش‌شانسی کرد.

بر خلاف انتظار، نقشه‌اش موفقیت‌آمیز بود! رِن برنده شد، پول را به بانک برگرداند و هیچ‌کس از نقشه‌ی کوچکش باخبر نشد. متأسفانه رِن پررو شد. او تصمیم گرفت تجربه‌اش را این بار با مبلغ بیشتری (۶٫۷۰۰٫۰۰۰ میلیون دلار) تکرار کند.

لازم به گفتن نیست که نقشه‌ی محبوبِ رِن این بار شکست خورد. او تمام پولش را، به غیر از ۹۵٫۰۰۰ دلار از دست داد. به طور قطع این مبلغ برای جبرانِ چند میلیونِ ربوده شده، کافی نبود. رِن برای فرار از کشور، ماشین و شناسنامه‌ای تقلبی خرید. در نتیجه، تحت تعقیب قرار گرفت.

این داستان، نمایشی جالب از حماقتِ انسانی است و پایان غم‌انگیزی دارد. در نهایت، رِن دستگیر شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

آیا قانون جذب در برنده شدن لاتاری به شما کمک می‌کند؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که راهی وجود دارد که شانس برنده شدن لاتاری را چند …