خانه دانش لاتاری لاتاری ؛ روشی مناسب برای زنده نگه داشتن امید

لاتاری ؛ روشی مناسب برای زنده نگه داشتن امید

2 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری ؛ روشی مناسب برای زنده نگه داشتن امید بسته هستند
483
لاتاری

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که با خرید یک بلیط لاتاری به چه کسانی کمک کرده‌اید؟

اگر نه، با این مقاله همراه ما باشید چراکه پاسخ به این سوال می‌تواند برایتان جالب باشد.

هدف بسیاری از لاتاری‌های دنیا تنها در شانس و خوشبختی یا بردن جایزه بزرگ خلاصه نمی‌شود بلکه حس نوع دوستی، کمک به افراد نیازمند، ترویج فرهنگ و هنر، حمایت از میراث ملی جز اولویت‌های اصلی آنها است. این سازمان‌ها بدون چشمداشت مالی، تنها با داشتن احساس مسئولیت و تعهد در قبال جامعه اهداف زیبایی را دنبال می‌کنند. برگزار کنندگان لاتاری همواره در تلاش برای اطمینان یافتن از این موضوع هستند که مبالغ جمع آوری شده از فروش بلیط‌های بخت آزمایی تا حد ممکن صرف پروژه‌هایی شود که زندگی افراد را متحول کند.

آنها تلاش می‌کنند که افراد جامعه را به سمت و سوی فعالیت‌های اجتماعی و داوطلبانه سوق دهند تا مبلغی از درآمد خود را به خیریه اختصاص دهند. به عنوان مثال می‌توانیم نشنال لاتاری (National lottery)، یکی از مشهورترین لاتاری‌های انگلستان، را در نظر گرفته و نگاهی به آمار بیاندازیم.

به طور میانگین، بالغ بر ۳۰ میلیون پوند هر هفته صرف امور خیریه، خدمات اجتماعی و فرهنگی می‌شود که معادل ۲۹۷۵ پوند در دقیقه یا  ۴۹٫۶۰  پوند در ثانیه در هر روز است. از زمان تاسیس نشنال لاتاری سال ۱۹۹۴ تا کنون ۳۷ میلیارد پوند جمع شده و ۵۱۰ هزار نفر در انگلستان کمک مالی دریافت کرده‌اند.

بودجه لاتاری و اقدامات انجام شده

شاید اگر بدانید که از بودجه لاتاری برای چه کارهایی استفاده شده است شگفت زده شوید. حمایت از هنرمندان و ارگان‌های هنری، بودجه استعدادیابی در موسیقی، کشف میراث جنگ جهانی اول و حمایت از انواع پروژه‌های میراث، حمایت از کارگردان‌ها، تولید کنندگان فیلم، فیلمنامه نویسان برای توسعه، تولید، نمایش پروژه‌های فرهنگی در سطح داخلی و بین المللی، کمک به نیازمندان، بی سرپناهان و معتادین، حمایت مالی توسعه ورزش و فعالیت‌های بدنی در سطح محلی و حضور در رویداد‌های بین المللی، حمایت مالی از جوانان برای کمک به توسعه مهارت‌های شخصی و توانایی برای مقابله با چالش‌های زندگی، پروژه‌های سلامت و… تنها نمونه‌هایی از این قدم بزرگ در این راه است.

این کمک‌های مالی رویاهای بسیاری از افراد عادی را به حقیقت رسانده و زندگی‌های بسیاری را متحول کرده است. این اهداف برای برگزار کنندگان بخت آزمایی بسیار مهم است تا حدی که هر سال این دستاورد‌های فوق العاده را جشن می‌گیرند.

 به سادگی می‌توان گفت لاتاری روشی مناسب برای زنده نگه داشتن امید است.

منبع: لاتاری گود کازز

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …