خانه استراتژی لاتاری لاتاری مگا میلیونز: چطور بازی کنیم و برنده باشیم

لاتاری مگا میلیونز: چطور بازی کنیم و برنده باشیم

4 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری مگا میلیونز: چطور بازی کنیم و برنده باشیم بسته هستند
1,852
مگا میلیونز

لاتاری مگا میلیونز مانند لاتاری پاوربال یک قرعه‌کشی چند ایالتی در ایالت متحده امریکا است. بلیط قرعه کشی این لاتاری را میتوان در تمامی ایالت‌ها به جز ۶ ایالت، واشنگتن دی سی و جزایر ویرجین خرید. جکپات یا همان جایزه بزرگ لاتاری مگا میلیونز از ۴۰ میلیون دلار شروع شده و تا ۵ میلیون دلار برای هر قرعه که برنده جایزه بزرگ نداشته باشد افزایش می یابد.

 تاریخچه لاتاری مگا میلیونز

قدمت این لاتاری به ماه آگوست سال ۱۹۹۶ تحت عنوان «بازی بزرگ» Big Game برمی‌گردد. در ابتدا تنها ۶ ایالت شرکت کردند اما این لاتاری در طول زمان طرفداران خودش را افزایش داد. تقریبا امروز همه افراد در امریکا در این لاتاری شرکت می‌کنند. نام این لاتاری دو بار تغییر کرده است: یکبار به «بازی بزرگ مگا میلیونز» در سال ۲۰۰۲ و بار دیگر در سال ۲۰۰۵ به نام «مگا میلیونز» که امروزه هم به این نام شناخته می‌شود.

در اکتبر سال ۲۰۱۷، تغییرات قوانین این لاتاری شامل تغییر قیمت بلیط از ۱ دلار به ۲ دلار، کاهش تعداد توپ‌های سفید در قرعه از ۷۵ به ۷۰ و گزینه انتخاب مگابال از میان ۲۵ توپ به جای ۱۵ توپ شد. شروع جایزه بزرگ به جای ۱۵ میلیون دلار از ۴۰ میلیون دلار تعیین شد.  همچنین گزینه انتخابی «فقط جایزه بزرگـ» اضافه شد و برخی مبالغ برد برای جوایزی به جز جایزه بزرگ افزایش یافت.

این تغییرات مگا میلیونز را شبیه لاتاری پاوربال کرد که تا آن زمان به دلیل داشتن جکپات‌های رکورددار تاریخ‌ساز توجه زیادی را به خود جلب کرده بود. در تاریخ ۳۰ مارچ ۲۰۱۲، مگا میلیونز رکورد بزرگترین جکپات ایالت متحده امریکا را با ۶۵۶ میلیون دلار شکست. از آن زمان تا کنون، دو جکپات لاتاری پاوربال رکورد را شکسته‌اند، اولی در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۶ با ۱,۵۸۶.۴ میلیارد دلار و دومی با ۷۵۸.۷ میلیون دلار جایزه بزرگ در تاریخ ۲۳ آگوست ۲۰۱۷٫ لاتاری مگا میلیونز در حال حاضر رکورددار سومین و چهارمین رتبه از جکپات‌ها در امریکا است.

بیشتر بخوانید:معمای میلیارد دلاری مگا میلیونز

لاتاری مگا میلیونز

 چطور مگا میلیونز بازی کنیم؟

برای بازی این لاتاری، بازیکن باید ۵ عدد را از میان اعداد ۱ تا ۷۰ و یک عدد مکمل از میان ۱ تا ۲۵ انتخاب کند. عدد مکمل با نام «مگابال» شناخته می‌شود. نیازی نیست که این ۵ عدد انتخابی اولیه در ترتیب خاصی باشند.

بلیط قرعه کشی این لاتاری ۲ دلار است و بعضی ایالت‌ها گزینه‌ای به نام «چندبرابر کننده» Megaplier  پیشنهاد داده‌اند که با پرداخت یک دلار روی هر بلیط می‌توانید جایزه‌ای که برنده می‌شوید (به جز جایزه بزرگ) را چندبرابر (۲،۳،۴ یا ۵ برابر) کنید. ارزش این چند برابر کننده به صورت تصادفی و راندوم در همان زمان تولید اعداد برنده مشخص می‌شود.

شما گزینه انتخاب شخصی اعداد لاتاری را به تنهایی دارید یا می‌توانید از گزینه سیستم انتخاب سریع (Quick pick) استفاده کنید که کامپیوتر به صورت تصادفی و راندوم اعدادی که شما با آنها بازی خواهید کرد را انتخاب می‌کند.

در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۷ برخی از ایالت‌ها بلیط «فقط جایزه بزرگـ» را ارائه دادند. این آفر شامل دو بلیط با قیمت تنها ۳ دلار بود که تنها واجدالشرایط برد جایزه بزرگ بود و دیگر سطوح جوایز را در بر نمی‌گرفت.

 چطور برنده لاتاری مگا میلیونز باشیم؟

اعداد برنده این لاتاری از میان دو گردونه قرعه کشی و انتخاب می‌شوند که یکی شامل ۷۰ توپ و دیگری حاوی ۲۵ توپ است. ۵ عدد اول از گردونه اول و توپ مگابال از گردونه دوم قرعه‌کشی شده و بیرون آورده می‌شوند. در ادامه عدد هفتم قرعه کشی می‌شود که عدد چند برابر کننده جایزه را از ۲ تا ۵ تعیین می‌کند.

اگر ۵ عدد انتخابی شما با هر ترتیبی که باشد با ۵ عدد بیرون آمده از گردونه اول مطابقت داشته باشد و عدد مگابال با عدد قرعه گردونه دوم یکسان باشد شما برنده جایزه بزرگ یا همان جکپات هستید. با تطبیق اعداد کمتر شما جوایز سطح دوم را از آن خود خواهید کرد.

مبالغ پرداختی برد مگا میلیونز و احتمالات آن

  • ۵ عدد + مگابال: جکپات افزایشی با احتمال برد ۱ به ۳۰۲,۵۷۵,۳۵۰
  • ۵ عدد به تنهایی بدون مگابال: یک میلیون دلار (که در صورت انتخاب گزینه چندبرابرکننده، چندبرابر می‌شود) با احتمال برد ۱ به ۱۲,۶۰۷,۳۰۶
  • ۴ عدد + مگابال: ۱۰ هزار دلار (که در صورت انتخاب گزینه چندبرابرکننده، چندبرابر می‌شود) با احتمال برد یک به ۹۳۱,۰۰۱
  • ۴ عدد بدون مگابال: ۵۰۰ دلار (که در صورت انتخاب گزینه چندبرابرکننده، چندبرابر می‌شود) با احتمال برد یک به ۳۸,۷۹۲
  • ۳ عدد + مگابال: ۲۰۰ دلار (که در صورت انتخاب گزینه چندبرابرکننده، چندبرابر می‌شود) با احتمال برد یک به ۱۴,۵۴۷
  • ۳ عدد بدون مگابال: ۱۰ دلار (که در صورت انتخاب گزینه چندبرابرکننده، چندبرابر می‌شود) با احتمال برد یک به ۶۰۶
  • ۲ عدد + مگابال: ۱۰ دلار (که در صورت انتخاب گزینه چندبرابرکننده، چندبرابر می‌شود) با احتمال برد ۱ به ۶۹۳
  • یک عدد + مگابال: ۴ دلار (که در صورت انتخاب گزینه چندبرابرکننده، چندبرابر می‌شود) با احتمال برد ۱ به ۸۹
  • تنها توپ مگابال: ۲ دلار (که در صورت انتخاب گزینه چندبرابرکننده، چندبرابر می‌شود) با احتمال برد ۱ به ۳۷
  • احتمال برد کلی برای برد هر نوع جایزه ۱ به ۲۴ است. لازم به ذکر است این احتمالات مرتبط با تاریخ ۲۸ ماه می ۲۰۱۹ است و از آن زمان به بعد ممکن است دستخوش تغییر شده باشد.

از کجا متوجه شویم که برنده جایزه بزرگ مگا میلیونز شده‌ایم؟

برندگان این لاتاری روزهای سه شنبه و جمعه ساعت ۱۱ شب قرعه‌کشی می‌شوند و شما می‌توانید تا ۱۵ دقیقه قبل از آن زمان بلیط بخرید. به سادگی میتوان از طریق تلویزیون، روزنامه، فروشگاه‌هایی که بلیط را از آنجا تهیه کرده‌اید و یا تنها با مراجعه به سایت مگا میلیونز متوجه اعداد برنده شد. اگر تمایل دارید در فرصت مناسب خودتان قرعه کشی اعداد برنده را ببینید به یوتیوب مراجعه کنید. بسیاری از وب سایت‌های لاتاری ایالتی هم اپلیکیشنی برای این کار دارند که شما را در جریان آخرین اخبار قرعه کشی‌های لاتاری قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:بالاترین مبلغ جایزه بزرگ در تاریخ لاتاری مگامیلیونز

اگر برنده مگا میلیونز شما باشید، آیا مجبورید هویت خود را فاش کنید؟

اگر شما برنده لاتاری باشید در همه ایالت‌های امریکا به جز ۵ ایالت، باید هویت خود را فاش کنید. ایالت هایی که حق پنهان کردن هویت برندگان را محفوظ نگه می‌دارند ایالت‌های: مریلند، اوهایو، کنزاس، دلاور و داکوتای شمالی هستند.

دریافت جایزه لاتاری

 اگر شما برنده مگا میلیونز باشید، نحوه دریافت جایزه چطور است؟

اگر شما برنده لاتاری باشید، دو گزینه انتخابی برای نحوه دریافت جایزه خود دارید: ۱- پرداخت یکجا و نقد مبلغ جایزه ۲- دریافت سالانه مبلغ جایزه

جایزه سالانه به صورت سالانه در طی ۲۹ سال به برندگان پرداخت می‌شود که هر سال ۵ درصد به مبلغ سال قبل اضافه می‌شود. اگر برنده قبل از دریافت حق سالانه خود فوت کند، وراث او ادامه مبلغ چایزه را دریافت می‌کنند.

اگر برنده مبلغ یکجا و نفدی را انتخاب کرده باشد، مبلغ را به یکباره دریافت می‌کند و مسئول پرداخت مالیات برکل مبلغ به صورت یک جا نیز هست. کسانی که مبلغ را به صورت سالانه دریافت کرده باشند، مبلغ مالیات آن را هم به صورت سالانه پرداخت می‌کنند.

کدام ایالت‌ها در لاتاری مگا میلیونز شرکت نمی‌کنند؟

لاتاری مگا میلیونز در ایالت‌های آلاباما، آلاسکا، می سی سیپی، هاوایی، نوادا و یوتا ارائه نمی‌شود.

منبع: د بلنس اوری دی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

خبر خوش؛ لاتاری به سایت بتکارت اضافه شد!

یک سایت برای آرزوهای بزرگ رویاهای شما میتوانند واقعی شوند! ممکن است این روزها درگیر مشکلات…