خانه استراتژی لاتاری پاسخ به سوالات متداول و کلیدی در مورد لاتاری مشارکتی

پاسخ به سوالات متداول و کلیدی در مورد لاتاری مشارکتی

10 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای پاسخ به سوالات متداول و کلیدی در مورد لاتاری مشارکتی بسته هستند
264
لاتاری مشارکتی

آیا تا به‌حال برای‌تان اتفاق افتاده که پس از دیدن یکی از جک‌پات‌های بزرگ با جایزه‌های چند صد میلیون دلاری با خود فکر کنید که «اگر فقط یک ذره از این جایزه را ببرم خیلی خوشحال می‌شوم؟» اگر چنین امری برای‌تان اتفاق افتاده ممکن است راه‌حل در لاتاری مشارکتی باشد.

اگر در مورد لاتاری مشارکتی محاسن زیادی شنیده‌‌اید اما هنوز نمی‌دانید که این نوع لاتاری چیست و چگونه کار می‌کند نگران نباشید. مهم‌ترین سوالات شما در مورد این نوع لاتاری در این مقاله پاسخ داده شده است.

لاتاری مشارکتی چیست و چگونه کار می‌کند؟

لاتاری‌های مشارکتی به شما شانس برد بهتر بدون نیاز به پرداخت هزینه بیشتر برای بلیط را می‌دهند. در این روش یک گروه از افراد پول‌های‌شان را برای خرید بلیط لاتاری بر روی هم می‌گذارند. آن‌ها توافق می‌کنند که در صورت برنده شدن هر یک از بلیط‌ها، مبلغ جایزه بین همه اعضا تقسیم شود. در این حالت هر یک از شرکت کنندگان از شانس بالاتری برای بردن جایزه برخوردار می‌شوند اما مبلغ جایزه کمتر از حالتی است که هر فرد به‌صورت تکی در لاتاری شرکت کند.

لاتاری گروهی

لاتاری مشارکتی= افزایش شانس بردن جایزه لاتاری بدون پرداخت پول اضافی

در اینجا یک مثال داریم: لاتاری گروهی همکاران محل کار شما ۵۰ عضو دارد. هر یک از همکاران یک دلار به صندوق گروه اختصاص می‌دهد. حال مدیر گروه لاتاری اقدام به خرید ۵۰ بلیط یک دلاری کرده و بلیط‌ها را تا روز قرعه‌کشی در جای امنی نگه می‌دارد.

حال بیایید فرض کنیم که این گروه خوش‌شانس بوده و برنده جک‌پات ۵۰ میلیون دلاری شده‌اند. هر کدام از شرکت‌کنندگان یک میلیون دلار (قبل از کسر مالیات) دریافت می‌کنند. در واقع با هزینه یک دلاری، هر یک از اعضای گروه دارای ۵۰ شانس برد از یک‌پنجاهم (۱/۵۰) ارزش کل جایزه هستند.

برخی دیگر از گونه‎های لاتاری‌ مشارکتی پیچیده‌تر هستند. برای مثال، به افراد شرکت کننده اجازه می‌دهند با پرداخت پول بیشتر، سهم بیشتری از صندوق خریداری کنند. در این حالت اگر یکی از شرکت‌کنندگان مثال فوق به‌جای یک دلار، ۵ دلار پرداخت کند و مدیر با این پول اضافه به‌جای خرید ۵۰ بلیط اقدام به خرید ۵۵ بلیط کند، این فرد حق دریافت پنج پنجاه و پنجم (۵/۵۵) از جک‌پات را دارد.

تکلیف جایزه‌های کوچک‌تر در لاتاری چه می‌شود؟

قطع به یقین بردن جایزه ۵ دلاری بسیار آسان‌تر از بردن جایزه ۵۰ میلیون دلاری بخت‌آزمایی است و ۵ دلار حتی به‌ سختی ارزش تقسیم کردن بین ۵۰ نفر دارد. پس در این حالت با جوایز کوچک چه می‌کنند؟

بسته به مقدار جایزه دو راه وجود دارد. گروه می‌تواند انتخاب کند که همین مبلغ اندک جایزه بین اعضاء تقسیم شود، یا در حالت دوم اگر این افراد به‌صورت منظم در لاتاری شرکت می‌کنند، پول جایزه می‌تواند صرف خرید تعداد بیشتری بلیط برای دور بعدی قرعه‌کشی شود.

آیا لاتاری مشارکتی مفید است؟

هر کاری انجام دهید باز هم شانس بردن لاتاری بسیار کم است و هیچ راز پنهانی وجود ندارد که بتواند برد شما را تضمین کند. اما لاتاری مشارکتی یک راه برای افزایش احتمال برد، بدون ریسک بیشتر از دست دادن سرمایه است.

لاتاری‌‌‌های مشارکتی در گذشته برنده جک‌پات‎‌های بزرگی بوده‌اند. برای مثال:

  • به گزارش ABC News، یک گروه ۴۹ نفره از شرکت کنندگان در صندوق موسسه SEPTA، که یک آژانس حمل و نقل در پنسیلوانیا است در آوریل سال ۲۰۱۲ برنده جک‌پات ۱۷۲.۷ میلیون دلاری پاوربال شدند.
  • به گزارش CNN در ماه مارس سال ۲۰۱۱، هفت نفر از کارمندان بخش بازسازی مسکن و جامعه ایالت نیویورک در آلبنی Albany ، موفق به بردن جک‌پات ۳۱۹ میلیون دلاری مگامیلیونز شدند.
  • هافینگتن پست Huffington Post گزارش می‌دهد که یک صندوق لاتاری اشتراکی در Quaker Oats که متشکل از ۲۰ کارمند بود موفق به بردن جک‌پات ۲۴۱ میلیون دلاری پاوربال شدند. چند ماه بعد همین گروه یک جایزه ۱۰۰۰۰ دلاری هم برنده شدند.
  • مترونیوز Metro news در ویرجینیای غربی گزارش داد که پس از ۲۰ سال تلاش، یک گروه ۲۶ نفره از کوهنوردان جایزه جک‌پات یک میلیون دلاری را برنده شدند.
  • بر اساس مقاله‌ای از CNBC، در جولای سال ۲۰۱۸ یازده همکار در آخرین لحظه تصمیم گرفتند تا صندوق اشتراکی برای خرید بلیط مگامیلیونز تشکیل دهند که منجر به برد ۵۴۳ میلیون دلاری شد.

لاتاری اشتراکی

چه کسانی در لاتاری مشارکتی شرکت می‌کنند؟

گروه بخت‌آزمایی اشتراکی در اداره‌ها بسیار محبوب است زیرا تشکیل یک گروه بزرگ از افراد که حاضر به هزینه کردن مبلغی اندک برای افزایش شانس بردن جایزه‌ای بزرگ باشند آسان است. یک گروه هم‌چنین باعث ترغیب افراد به شناختن آدم‌های جدید در محل کار شده و موجب تقویت روحیه جمعی می‌شود.

اما هر گروهی از افراد قادر به تشکیل گروه خود هستند. جمعی از دوستان، خویشاوندان، افراد باشگاه قرعه‌کشی محلی، همسایگان و هر گروه اجتماعی دیگری می‌توانند برای تشکیل یک لاتاری مشارکتی علاقه‌مند باشند.

آیا هیچ‌گاه این نوع لاتاری باعث بروز مشکل شده است؟

شوربختانه پاسخ این پرسش مثبت است. با در میان بودن چنین پول بزرگی، افراد انگیزه لازم برای هر‌گونه رفتار بد و تقلب نسبت به سایر گروه را دارند. اعضای لاتاری‌های گروهی به دلایل مختلف از جمله مجادله در زمینه صحت عضویت افراد در گروه، اینکه خرید بلیط به صورت فردی یا گروهی بوده و سایر موارد، تحت پیگرد قرار گرفته‌اند.

مواردی نیز وجود داشته که افراد بی‌وجدان نسبت به جمع‌آوری پول برای لاتاری مشارکتی اقدام کرده‌ ولی به‌جای خرید بلیط، پول را به جیب زده‌اند. با اندکی آمادگی قبلی می‌توان از این‌گونه مشکلات اجتناب کرد.

آیا لاتاری مشارکتی قانونی است؟

بسته به مکان شما، لاتاری مشارکتی می‌تواند محدود یا غیرقانونی باشد، بنابراین پیش از تشکیل گروه بایستی نسبت به بررسی قوانین اقدام کرد. در نظر داشته باشید که لاتاری مشارکتی گونه‌ای از قمار محسوب می‌شود. در ایالات متحده، هیچگونه قوانین فدرال برای ممنوعیت قمار وجود ندارد ولی هر ایالت به تنهایی می‌تواند قوانین خاصی در این زمینه وضع کرده باشد. اگر شرط‌بندی در ایالت محل سکونت شما غیرقانونی باشد، به تبع آن لاتاری مشارکتی هم ممنوع است.

اگر نسبت به قانونی بودن بخت‌آزمایی در ایالت‌ محل سکونت‌تان شک دارید، بررسی کنید که آیا لاتاری درون ایالتی دارید یا خیر؟ اگر ندارید نشانه خوبی است برای اینکه قمار در محل زندگی‌ شما غیرقانونی است. همچنین برای آگاهی از قوانین در این زمینه می‌توانید به سایت findlaw.com مراجعه کنید که فهرستی از قوانین ایالتی در زمینه لاتاری و شرط‌بندی دارد.

آیا محل کار شما اجازه تشکیل لاتاری مشارکتی می‌دهد؟

به غیر از قوانین ممنوعیت قمار، بایستی نسبت به قانونی بودن تشکیل گروه اشتراکی در ساعات کاری اطمینان حاصل نمایید. در بعضی از شرکت‌ها، شرط‌بندی در زمان کار می‌تواند منجر به اخراج شود.

قبل از تشکیل یک گروه در محل کار، خط‌مشی و اساسنامه مرتبط‌ را به ‌منظور شناخت سیاست شرکت در زمینه عدم قمار مطالعه کنید. اگر هم‌چنان شک دارید با بخش منابع انسانی شرکت تماس بگیرید. اگر شما کارمند دولت یا یک غیرنظامی هستید که در موسسه دولتی کار می‌کنید با محدودیت‌های بیشتری دست و پنجه نرم خواهید کرد. طبق گفته مدرسه حقوقی کورنل Cornel، تشکیل لاتاری اشتراکی در اداره‌های متعلق به دولت واملاک اجاره‌ای یا در اختیار دولت ممنوع است.

خلاصه

قبل از شروع لاتاری مشارکتی در اداره، اگر شما نفر اول در این زمینه هستید نسبت به بررسی قوانین با بخش منابع انسانی برای جلوگیری از نقض قوانین اقدام کنید تا از تبدیل شدن یک سرگرمی به مشکلی جدی جلوگیری کرده باشید. اگر تصمیم به تشکیل گروه گرفتید، مطمئن شوید که قراردادتان به‌گونه‌ای است که از شما و همکاران‌تان در این زمینه محافظت می‌کند. موفق باشید!

منبع: د بلنس اوری دی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

قوانین انتقال جک‌پات لاتاری (Rollover)

اگرچه ممکن است اغلب بازیکنان لاتاری با اصطلاح «انتقال» که در زبان انگلیسی به آن Rollover م…