خانه استراتژی لاتاری لاتاری مراکش؛ با قوانین، جوایز و استراتژی برد آشنا شوید

لاتاری مراکش؛ با قوانین، جوایز و استراتژی برد آشنا شوید

2 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری مراکش؛ با قوانین، جوایز و استراتژی برد آشنا شوید بسته هستند
451
لاتاری مراکش

لاتاری ملی مراکش در سال ۱۹۷۱ تأسیس شد و به زبان فرانسوی (La LoterieNationale) نامیده می‌شود. هدف اصلی این سازمان تنظیم مقررات و نظارت بر بخت‌آزمایی‎های سراسر کشور و هم‌چنین توزیع جوایز بین برندگان است. از آن زمان این شرکت فعالیت‌های خود را به میزان قابل توجهی گسترش داده و اکنون بازی‌های متنوعی از جمله تریو، کنو، جوکر، کواترو و لاتاری را ارائه می‌کند. درصد عظیمی ‌از درآمد حاصل از این بازی‌ها برای حمایت از فعالیت‌های خیرخواهانه و هم‌چنین ابتکارات توسعه‌ای در حوزه هنر، ورزش، فرهنگ و آموزش استفاده می‌شود. یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در کشور مغرب، لاتاری مراکش است.

قوانین، جوایز و استراتژی لاتاری مراکش

آشنایی با قوانین

این لاتاری در اصل یک بازی شماره‌ای است که از قالب ۶/۴۹ پیروی می‌کند (که ساده‌تر از ماتریس یورولاتاری EuroLottery یعنی ۵/۵۰ و ۲/۱۲ است) و به بازیکنان این امکان را می‌دهد که از ۵ روش برنده جایزه شوند. علاوه بر این شرکت کنندگان می‌توانند هفته‌ای دو بار، شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها برنده شوند. شش شماره اصلی توسط بازیکنان از لیست کلی ۴۹ شماره‌ای انتخاب می‌شود و سپس یک شماره بونوس انتخاب می‌شود. جکپات جایزه برتر این لاتاری است و برای به دست آوردن آن بازیکنان موظف هستند تا شش عدد را مطابقت دهند. مبلغ جایزه کاملاً به تعداد افراد شرکت کننده در لاتاری و هم‌چنین تعداد بازیکنان برنده بستگی دارد.

یکی از بارزترین ویژگی‌های لاتاری مراکش و هم‌چنین سایر بازی‌های ارائه شده توسط سازمان لاتاری ملی این است که همۀ جوایز به صورت یک‌جا پرداخت می‌شوند و معاف از مالیات هستند. اولین اصلی که هنگام شرکت در لاتاری مراکشی بایستی رعایت شود خرید بلیط از یک فروشگاه قابل اعتماد است. سازمان لاتاری ملی به تازگی و پس از اتفاقات رخ داده در این زمینه، تعدادی از فروشگاه‎های معتبر را برای خرید بلیط تعیین کرده است.

لاتاری

هم‌چنین می‌توانید بصورت آنلاین در قرعه کشی شرکت کنید. هزاران آژانس لاتاری آنلاین در این زمینه فعالیت می‌کنند که مایل به خرید بلیط از طرف شما هستند. علاوه بر این می‌توانید در لاتاری مراکش مشترک شوید به این معنی که بدون نیاز به انجام کاری، به طور خودکار در قرعه‌کشی‌های بعدی وارد شوید. وقتی شش عدد خود را انتخاب کردید، شماره جوکر یا بونوس نیز تولید می‌شود که این عدد نیز بخشی از قرعه کشی بوده و مانند سایر اعداد کار می‌کند. این شماره برای تعیین جایزه شما در سطوح مختلف استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع برای خرید بلیط لاتاری آنلاین

شما باید اطمینان داشته باشید که بلیط دارای تمام جزئیات صحیح است یعنی نام لاتاری مراکش، شماره‌هایی که انتخاب کرده‌اید، قرعه کشی‌ای که در آن شرکت می‌کنید و شماره سریالی که نشان از صحت این اطلاعات دارد. این شماره سریال بعدها و در صورت برد در لاتاری مورد نیاز خواهد بود. تنها راهی که بتوانید برنده شوید انتخاب درست اعداد است. در واقع بخت آزمایی یک بازی مبتنی بر شانس است و لاتاری مراکش هم در این زمینه هیچ تفاوتی با همتایان معروفش ندارد اما استراتژی‌هایی وجود دارد که می‌توان برای انتخاب شماره‌هایی که احتمال برد بیشتری دارند مورد استفاده قرار گیرند.

استراتژی انتخاب اعداد

در ادامه مواردی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش شانس خود انجام دهید:

  • به نمودار لاتاری‌های گذشته نگاه کنید و سپس شماره‌های خود را انتخاب کنید

به لطف اینترنت، پیدا کردن اطلاعات در مورد قرعه‌کشی‌های گذشته برای افراد بسیار آسان شده است و این امر در مورد این لاتاری نیز صدق می‌کند. می‌توانید به راحتی سوابق اعدادی را که قبلاً برنده شده‌اند پیدا کنید. نمودار تواتر اعداد نشان می‌دهد که چه اعدادی بیش از سایرین از گردونه خارج شده و کدام اعداد بندرت برنده شده‌اند. می‌توانید این اطلاعات را بررسی کرده و به اعدادی دست پیدا کنید که در لیست شماره‌های محتمل جهت برد قرار می‌گیرند.

  • از سیستم دلتا استفاده کنید

سیستم دلتا روشی برای انتخاب شماره‌های لاتاری مبتنی بر مطالعه آماری اعداد موجود در کنار یکدیگر است. این ترفند مبتنی بر تحقیقات است و در گذشته برای انتخاب شماره‌های برنده استفاده می‌شده اتفاقی که باعث افزایش محبوبیت آن شده است. بنابراین می‌توان از آن برای انتخاب اعداد لاتاری مراکش نیز استفاده کرد. مرحله اول انتخاب یک عدد پایین مانند ۱ است اما این عدد می‌تواند بین ۱ تا ۵ باشد. در مرحله بعد باید دو عدد بین ۱ تا ۸ مانند ۳ و ۵ انتخاب کنید که باعث می‌شود انتخاب شما ۱،۳ و ۵ باشد. اکنون باید عددی نزدیک به ۸ را انتخاب کنید که می‌تواند کمتر از ۸ یا بیشتر از ۸ مانند ۹ باشد. این امر باعث می‌شود توالی شما ۱، ۳، ۵ و ۹ شود.

سپس دو عدد با فاصله بین ۸ تا ۱۵ را انتخاب کنید، مانند ۱۱ و ۱۳ که از هم فاصله دارند. این انتخاب باعث می‌شود که اعداد شما ۱، ۳، ۵، ۹، ۱۱ و ۱۳ باشند. اینها شماره‌های دلتای شما و در اصل یک دنباله عددی شش رقمی هستند. برای اطمینان بیشتر باید مجموع اعداد انتخابی کمتر از بیشترین عدد مجاز در لاتاری (در این لاتاری ۴۹) باشد. حال ترتیب اعداد را به هم بزنید. شماره اول را همانطور که هست بنویسید و سپس آن را به شماره دوم، دوم را به سوم و غیره اضافه کنید. در نهایت شماره‌هایی خواهید داشت که باید با آنها در لاتاری شرکت کنید.

  • اعدادی را انتخاب کنید که برای شما قابل توجه هستند

اگر کسی هستید که به اعداد شانس اعتقاد دارید و یک شماره یا یک دسته از اعداد دارید که برای شما خوش یمن بوده‌اند، می‌توانید از آنها برای انتخاب شماره‌های لاتاری خود استفاده کنید. بازیکنان غالباً به تاریخ‌هایی فکر می‌کنند که برای آنها مهم هستند مانند سالگردها، تولد‌ها و سایر مناسبت‌های خاص و از آنها برای شرکت در قرعه کشی استفاده می‌کنند. هم‌چنین می‌توان از سن به همراه شماره تلفن و آدرس استفاده کرد. با این حال بهتر است که اعداد را مخلوط کنید تا تکرار نشوند و اعداد متنوعی با شانس برنده شدن متفاوت داشته باشید. نکته دیگری که برخی افراد حرفه‌ای توصیه می‌کنند این است که برای قرعه‌کشی‌های بعدی نیز باید از همین شماره‌ها استفاده کنید. حتی اگر در اولین قرعه کشی هم برنده نشوید در نهایت روزی موفق خواهید شد.

اعداد لاتاری

  • از اعداد تصادفی استفاده کنید

این یک واقعیت است که در لاتاری هر عددی از شانسی برابر با سایر اعداد برخوردار است. هم‌چنین قرعه کشی به طور تصادفی انجام می‌شود به این معنی که الگوی خاصی دنبال نمی‌شود. بنابراین اگر شماره‌های خود را به طور تصادفی انتخاب کنید ممکن است این اعداد جدید تبدیل به شماره‌های شانس شما شوند. مهم نیست که چقدر تلاش کنید، انتخاب اعداد تصادفی کار ساده‌ای نیست زیرا در نهایت یک عدد شانس یا عدد دیگری که برای‌تان مهم است را به گونه‌ای به مجموعه اعداد اضافه می‌کنید. بنابراین ایده خوبی است که به کامپیوتر اجازه دهید شماره‌ها را از طرف شما انتخاب کند. چه به صورت دستی و چه به صورت آنلاین، می‌توانید به راحتی از یک مولد اعداد تصادفی استفاده کنید و ترکیب شماره‌های تصادفی برای شرکت در بازی را بدست آورید.

  • اعداد زوج و فرد را مخلوط کنید

بسیاری از افراد با انتخاب شماره‌های متوالی برای بلیط لاتاری خود مرتکب اشتباه می‌شوند. بندرت ممکن است که اعداد متوالی در یک قرعه کشی از گردونه خارج شوند و همین امر در مورد لاتاری مراکش نیز صدق می‌کند. به همین دلیل بهتر است بلیط خود را هدر ندهید و مسیری متفاوت را برگزینید. به جای این‌که به دنبال شماره‌های متوالی بروید، می‌توانید اعداد زوج و فرد را با هم قاطی کنید. چندین ترکیب وجود دارد که می‌توانید در این رابطه استفاده کنید. به عنوان مثال برخی از افراد ترجیح می‌دهند با سه عدد زوج و سه عدد فرد به تعادلی در این زمینه دست پیدا کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است ترجیح دهند چهار عدد زوج و دو عدد فرد یا برعکس را برگزینند.

  • به دنبال شماره‌های سرد باشید

روش دیگری که می‌تواند برای انتخاب شماره‌های قرعه کشی برگزینید استفاده از شماره‌های سرد است. اعداد سرد مواردی هستند که مدتی است انتخاب نشده‌اند و این بدان معنی است که فرصت خوبی وجود دارد که نوبت آنها فرا رسیده باشد. مطمئناً هیچ تضمینی برای این اتفاق وجود ندارد اما احتمال آن زیاد است. اگر مایل باشید می‌توانید این ریسک را انجام داده و این شماره‌های سرد را بازی کنید و ممکن است بزرگترین جایزه را بدست آورید.

زمان لاتاری

زمان برگزاری

شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چگونه شماره‌های خود را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که قرعه کشی‌های لاتاری مغرب هر چهارشنبه و شنبه برگزار می‌شوند. اگر می‌خواهید به قرعه کشی چهارشنبه وارد شوید باید بلیط‌های خود را قبل از ساعت ۸ بعد از ظهر روز چهارشنبه خریداری کنید. هر بلیطی که بعد از این زمان تعیین شده خریداری شود برای قرعه کشی بعدی که روز شنبه انجام می‌شود قابل استفاده خواهد بود.

قرعه کشی ساعت ۹ بعد از ظهر انجام. و به طور زنده از تلویزیون پخش می‌شود. یک مقام دولتی به منظور اطمینان از شفافیت روند شاهد این مراسم است. ماشین قرعه کشی که برای انتخاب اعداد استفاده می‌شود کاملاً مورد بررسی قرار گرفته است و توپ‌های تصادفی را از شماره اول تا ششم و هم‌چنین توپ بونوس را بر می‌گزیند. پس از انتخاب گوی‌ها، وظیفه شرکت کنندگان این است که دریابند شماره‌های آنها برنده شده‌اند یا خیر. تطبیق هر شش عدد به این معنی است که جکپات را به خانه می‌برید.

اگر افراد دیگری نیز موفق به مطابقت با اعداد شوند، جایزه جکپات به طور مساوی بین برندگان تقسیم می‌شود. هم‌چنین یک ویژگی انتقال جکپات (رول اور) هم در لاتاری وجود دارد به این معنی که اگر جکپات در یک قرعه کشی برنده‌ای نداشته باشد مبلغ آن به جایزه برنده قرعه کشی بعدی اضافه می‌شود. جایزه سطح دوم به بازیکنانی اهدا می‌شود که در تطبیق پنج شماره و عدد بونوس موفق باشند. این جایزه ۹۰،۰۰۰ درهم است. در صورتی که بازیکنی تنها با ۵ عدد اصلی مطابقت داشته باشد جایزه‌ای معادل ۶۴۸۰ درهم کسب خواهد کرد.

جایزه سطح چهارم به بازیکنانی اعطا می‌شود که بتوانند حداقل چهار عدد از شش شماره برنده را داشته باشند. جایزه تخمین زده شده برای این دسته در حدود ۹۷ درهم است. آخرین جایزه لاتاری مراکش در حدود ۱۳ درهم است و به بازیکنانی که فقط ۳ شماره از کل شماره‌های برنده را درست انتخاب کرده باشند اهدا می‌شود. وقتی وضعیت بلیط برنده خود را تأیید کردید زمان آن می‌رسد که مدعی دریافت جایزه خود باشید. اگر برنده جکپات شوید می‎توانید مدتی صبر کرده و سپس جایزه را مطالبه کنید. خبر خوب این است که شما ۱۸۰ روز بعد از قرعه کشی فرصت دارید، بنابراین می‌توانید قبل از مطالبه پول خود زمانی را صرف برنامه‌ریزی در این زمینه کنید.

چرا این کار ضروری است؟ بسیاری از برندگان لاتاری ترجیح می‌دهند مدت زمانی را صرف آمادگی خود کنند زیرا هجوم ناگهانی پول می‌تواند بسیار وسوسه کننده باشد و اگر هیچ برنامه‌ای نداشته باشید وسوسه خواهید شد که همۀ آن را خرج کنید. داستان‌های فراوانی درباره برندگان لاتاری وجود دارد که پس از مدتی کل پول جایزه را هدر داده‌اند زیرا از ابتدا آن را مدیریت نکرده‌اند. از این رو امروزه برندگان لاتاری ترجیح می‌دهند مدتی وقت بگذارند و با متخصصان در تماس باشند تا قبل از مطالبه جکپات برنامه مدونی برای ثروت خود داشته باشند. هم‌چنین برخی از افراد می‌خواهند تا جایی که ممکن است ناشناس بمانند به همین دلیل دریافت جایزه خود را به تاخیر می‌اندازند.

منبع: گیمر لیمیت

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…