خانه بلاگ و اخبار لاتاری لاتاری شگفت‌انگیز‌تر از یک بازی

لاتاری شگفت‌انگیز‌تر از یک بازی

19 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری شگفت‌انگیز‌تر از یک بازی بسته هستند
1,599
لاتاری

اگر فکر می‌کنید برنده شدن در بخت آزمایی غیرممکن است، ادامه مطلب را بخوانید، اتفاقات غریبی رخ داده است.

لاتاری نه تنها رویاها را به واقعیت بدل می‌کند و زندگی را برای همیشه تغییر می‌دهد بلکه داستان‌های شگفت‌انگیز، واقعیت‌ها و درام‌های باور نکردنی دیگری هم در ذات خود دارد. برخی از این داستان‌ها می‌تواند در برنامه‌های تلویزیونی گفته شود. با ۱۱ مورد از جالب‌ترین واقعیت‌های بخت آزمایی آشنا شده و لحظاتی وقت گذاشته و از همه‌ی لحظات تلخ و شیرین و هیجانی که بخت آزمایی ایجاد کرده است قدردانی کنید.

داستان‌های شگفت‌انگیز لاتاری

بلیط لاتاری

عدم بررسی مجدد یا گم کردن بلیط بخت آزمایی باعث از دست رفتن جایزه‌ای بزرگ شد

رکورد جهانی برای بزرگترین جایزه مطالبه نشده به بلیط یورومیلیونز در انگلستان به ارزش ۶۳،۸۳۷،۵۴۳ پوند متعلق است. تاریخ قرعه‌کشی ۸ ژوئن سال ۲۰۱۲ بود، بنابراین حتی اگر کسی هم اکنون بلیط را پیدا کند هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. همه‌ی جوایز مطالبه نشده لاتاری ملی به منظور مصارف خیرخواهانه به صندوق مرتبط واریز می‌شوند.

کشورهای فقیر در بخت آزمایی پیشگام هستند

اولین بخت آزمایی ثبت شده که در ازای بلیط جایزه نقدی می‌داد در هلند و بلژیک قرن ۱۵ برگزار شده است. یکی از اولین قرعه‌ها که به‌صورت کامل و دقیق ثبت شده است در سال ۱۴۴۵ در لکلوز (L’ECLOSE) برگزار شد و جایزه آن ۱۷۳۷ فلورین (حدود ۱۷۰،۰۰۰ دلار به پول روز) بود و بیش از ۴۳۰۰ بلیط فروخته شد. قسمت عمده درآمد برای ساخت و تکمیل زیرساخت‌های شهری و کمک به فقرا هزینه شد.

واژه لاتاری یک لغت چند ملیتی است

از آنجایی‌که بخت آزمایی در فرم مدرن خود (فروش بلیط برای کسب یک جایزه نقدی بالقوه) در هلند و بلژیک تکامل یافته است، لذا جای شگفتی ندارد که کلمه انگلیسی lottery از کلمه هلندی Lot و به معنای «سرنوشت» سرچشمه گرفته باشد. خاستگاه واژه لوتو ایتالیایی بوده است. اولین لوتو ایتالیا در دوران امپراتوری روم در شهر میلان برگزار شده است.

حتی شهر واتیکان هم لاتاری دارد!

در ابتدا پاپ‌ها مخالف برگزاری لاتاری در رم بود. پاپ اینوسنت یازدهم (Popes Innocent XI) و پاپ اینوسنت دوازدهم (Popes Innocent XII) شرکت‌کنندگان ایتالیایی در بخت آزمایی و قرعه را به تکفیر تهدید کردند، اما با این وجود بخت آزمایی‌ها در بین مردم محبوب بودند. در سال ۱۷۳۲ سرانجام پاپ اینوسنت سیزدهم (Popes Innocent XIII)، اجازه برگزاری لاتاری رسمی رومی را صادر کرد. قرن‌ها بعد، نقش واتیکان بسیار فراتر از گرم‌کردن فضای رقابت در لاتاری شده است. پاپ فرانسیس (Pope Francis)، پاپ فعلی در ژانویه سال ۲۰۱۵، اولین بخت‌آزمایی رسمی با هدف کمک به امور خیریه را برگزار کرد. او فقط یک قرعه‌کشی دوم به تاریخ ۳۰ جولای را اعلام کرد. هر قطعه بلیط ۱۰ یورو قیمت دارند اما برای خرید آن باید به داروخانه‌ها، اداره پست، سوپرمارکت یا کتاب‌فروشی‌های سراسر شهر واتیکان مراجعه کرد.

موزه بریتانیا

موزه بریتانیا با پول لاتاری ایجاد شده و هنوز هم در حال بهره بردن است!

ساخت یکی از بهترین موزه‌های دنیا به‌خاطر لاتاری امکان‌پذیر شد! در سال ۱۷۵۳، انگلیس با ذهنیت ساخت موزه اقدام به برگزاری قرعه کرد. ۲۵۰ سال بعد، موزه هم‌چنان در حال دریافت کمک از طریق صندوق اعانه لاتاری هریتاژ است. صندوق لاتاری اعانه هریتاژ با درآمد حاصل از لاتاری ملی به بسیاری از موسسات انگلیس کمک‌های مالی اهداء می‌کند.

لاتاری‌ها قدیمی‌تر از آن‌چه فکر می‌کنید هستند

در حالی‌که هیچ‌کس نمی‌تواند به‌طور قطعی زمان شروع بخت آزمایی را بگوید، اما قطعاً بخت‌آزمایی مفهوم جدیدی نیست. قدیمی‌ترین شکل آن را می‌توان در سال ۱۰۰ قبل از میلاد در روم باستان و سلسله هان در چین ردیابی کرد. این یعنی لاتاری‌ها بیش از ۲۱۰۰ سال قبل بخشی از تاریخ بشر بوده‌اند. داستان‌ کمی مدرن‌تر به اسپانیا و قرعه‌کشی‌هایی مثل لوتریا د ناویداد (Loteria de Navidad) باز می‌گردد که برای اولین باز در سال ۱۸۱۲ برگزار شد.

ایالات متحده آمریکا یک پروژه بود که توسط لاتاری تأمین بودجه شد

پدران بنیان‌گذار ایالات متحده آمریکا طرفداران لاتاری بودند. بنجامین فرانکلین (Benjamin Franklin)، برای پرداخت هزینه یک توپ جنگی در فیلادلفیا اقدام به راه‌اندازی یک لاتاری کرد. جرج واشنگتن (George Washington) بخت‌آزمایی‌های بسیاری برپا کرد، هر چند هیچ‌گاه موفق نشدند. توماس جفرسون (Thomas Jefferson)، برای پرداخت بدهی‌ها یک لاتاری خصوصی راه‌اندازی کرد. در سال ۱۷۷۶ کنگره قاره‌ای به منظور تأمین بودجه ارتش کلنی یک لاتاری تأسیس کرد. جای تعجب ندارد که مگامیلیونز و پاوربال تا این حد محبوب هستند، شرکت در بخت آزمایی به اندازه عقاب سر سفید و بیس‌بال عملی میهن‌پرستانه محسوب می‌شود!

احتمال وقوع چقدر است: مرگ بر اثر تصادف خودرو یا بردن جک‌پات؟

طبق آمار مرکز ملی بهداشت، احتمال آسیب‌دیدگی‌های کشنده در حین رانندگی حدود ۱ به ۶۷۰۰ است. احتمال برد جک‌پات در هر بخت آزمایی معینی بسیار کمتر است، فارغ از این‌که در کدام لاتاری قصد شرکت داشته باشید. هم‌چنین لازم نیست که حتما برای خرید بلیط  به فروشگاه‌ها بروید زیرا امروزه امکان خرید بلیط به‌صورت آنلاین فراهم است.

محل کار

برندگان بزرگ شغل‌شان را ترک می‌کنند؟ دوباره فکر کنید!

یافته‌های یک تحقیق بر روی برندگان لاتاری سوئد که توسط بنت فوراکر (Bengt Furaker) و آنا هدنوس (Anna Hedenus)، صورت گرفت نشان می‌دهد که برخلاف تصور عامه، ۶۲% از برندگان مشاغل عادی خود را حفظ می‌کنند در حالی‌که ۱۲% از برندگان به‌طور کامل شغل خود را رها می‌کنند. این امر ممکن است از آن‌جا ناشی شود که بیشتر مردم میل به تولید و درآمدزایی از طریق کار را در خود حس می‌کنند و بسیاری شغل را جزئی ذاتی از هویت خود می‌دانند. نظرسنجی مرکز تحقیقات افکار ملی در سال ۲۰۱۶ نشان داد که ۷۰% از بزرگسالان حتی اگر به پول احتیاج نداشته باشند باز هم به کار کردن ادامه خواهند داد.

در چین رسید خرید دریافت کنید

برای مبارزه با فرار مالیاتی روزافزون، چین راهی ابتکاری برای ترغیب شرکت‌ها به اظهار درآمد و پرداخت مالیات از طریق مصرف کننده پیدا کرده است. دولت چین همه مشاغل را ملزم به استفاده از دستگاه رسید کرده است این دستگاه‌ها رسیدی به نام فاپیائو (Fapiao) که هر نوع تراکنش تجاری را ثبت کرده و امکان دست‌کاری در آن غیر ممکن است را چاپ می‌کند. به‌منظور تشویق مصرف‌کنندگان به درخواست فاپیائو از فروشندگان، دولت چین هر رسید را یک بلیط لاتاری مجانی در نظر گرفته و در لاتاری مخصوصی شرکت می‌دهد که برای دارنده بلیط جایزه‌ای تا سقف ۵۰۰۰ یوان (۷۲۵ دلار) به همراه خواهد داشت.

آخرین واقعیت شگفت‌انگیز : هر کسی می‌تواند برنده شود

آخرین واقعیت شگفت‌انگیز لاتاری این است که شما هم می‌توانید برنده شوید. اگر فکر می‌کنید کسی هستید که شایستگی برنده شدن را دارید با شرکت در لاتاری آنلاین به خود شانسی برای تغییر در تاریخ لاتاری بدهید.

منبع: د لاتر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

راز خوش شانسی : عادات افراد خوش شانس

از لحاظ شخصیتی انواع مختلفی از انسان وجود دارد: افرادی که کائنات به طور روزانه به آن‌ها لب…