خانه دانش لاتاری لاتاری سوئد ؛ برد رویایی از اسکاندیناویا

لاتاری سوئد ؛ برد رویایی از اسکاندیناویا

5 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری سوئد ؛ برد رویایی از اسکاندیناویا بسته هستند
691
لاتاری سوئد

چقدر با لاتاری سوئد آشنا هستید؟

از گروه آبا، یکی از مشهورترین گروه‌های پاپ جهان و فروشگاه‌های زنجیره ای ایکیا گرفته تا وایکینگ‌ها و شرکت ولوو سازندهٔ خودروهای سنگین و قطعات که به اندازه کافی سرشناس هستند، کشور سوئد به راستی در طی سالها صادرات جذاب و شگفت انگیزی به تمام دنیا داشته است و این بار نوبت لاتاری هیجان انگیز سوئدی Swedish Lotto است تا شگفتی به راه اندازد.

سوئدی‌ها تنها در ساختن موزیک پاپ و صنعت دکوراسیون کاربردی تبحر ندارند. آنها موفق شده‌اند دو قرعه کشی لاتاری شامل lotto 1 و Lotto 2 به همراه یک بازی بونوس را در دل یک مجموعه جای دهند و قرعه‌ها را هر چهارشنبه و شنبه برگزار کنند.

اگر بازیکنان بتوانند ۷ عدد برنده را به درستی پیش بینی کنند برنده جایزه بزرگ چند میلیونی خواهند بود. لاتاری اصلی به نام lotto 1 شناخته می‌شود و در کنار آن فرصتی برای یک بازی اضافی به نام  lotto 2 وجود دارد.

روش بازی لاتاری سوئد

برای بازی، بازیکنان باید هفت عدد را از میان اعداد ۱ تا ۳۵ انتخاب کنند. در ابتدا ۷ عدد اصلی قرعه کشی می‌شود و در ادامه ۴ عدد بونوس از میان ۲۸ توپ باقی مانده از قرعه بیرون آورده می‌شود. هدف از بازی مطابقت تعداد اعداد بیشتر با اعداد بیرون آمده از قرعه است.

بازیکنان با پیش بینی صحیح ۴ عدد اصلی می‌توانند برنده جایزه باشند درحالی که لازمه برنده شدن جایزه بزرگ پیش بینی صحیح ۷ عدد است. جایزه سطح دوم با حدس صحیح ۶ عدد اصلی به همراه یکی از ۴ عدد بونوس به دست می‌آید.

جوایز بر مبنای تعداد بلیط‌های فروخته شده و تعداد برنده‌ها در هر سطح از جایزه تعیین می‌شوند. جدول زیر احتمال برنده شدن هر جایزه در هر سطح را نشان می‌دهد و اینکه چقدر بودجه به هر سطح اختصاص یافته است.

درصد بودجه جوایز

احتمال برنده شدن تعداد صحیح اعداد پیش بینی شده

۳۵%

۱ در ۶٫۷۲۴٫۵۲۰

۷

۱۲%

۱ در ۲۴۰٫۱۶۱

۶ + بونوس

۷%

۱ در ۴۰٫۰۲۷ ۶

۱۲%

۱ در ۸۴۷

۵

۳۴%

۱ در ۵۹

۴

لاتاری سوئد ؛ شانس بهتر برای برنده شدن با جوایز کوچکتر

اگر قصد دارید لاتاری lotto 1 را بازی کنید، می‌توانید با یک قرعه جداگانه در لاتاری Lotto 2 هم شرکت کنید. همان ۷ عدد انتخابی شما وارد قرعه دوم می‌شوند و قرعه بلافاصله پس از قرعه اول انجام می‌شود.

روش کار هر دو لاتاری به یک شکل است، شما با مطابقت دادن ۴ عدد یا بیشتر برنده جوایز خواهید شد. استخر جوایز برای هر دو قرعه به صورت جداگانه نگه داری می‌شود اما بودجه‌ها با همان نسبت‌ها توزیع شده‌اند.

  حقایق جالب

لاتاری سوئد در سال ۱۹۸۰ در سوئد آغاز به کار کرد. حداقل جایزه بزرگ از یک میلیون کرون شروع می‌شود و سقفی برای آن وجود ندارد. بنابراین بالاترین جایزه پتانسیل رسیدن به مبالغ هنگفت را دارد.

بزرگترین برد در تاریخ این لاتاری به روز شنبه ۲۰ ام آپریل ۲۰۱۳ بر می‌گردد که یک بلیط به صورت انفرادی برنده جایزه ۲۳۷ میلیون کرون معادل ۱۹ میلیون پوند شد.

 منبع: سوئدیش لاتاری

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …