خانه استراتژی لاتاری لاتاری جامبو ژاپن ؛ محبوب شرقی‌ترین کشور جهان

لاتاری جامبو ژاپن ؛ محبوب شرقی‌ترین کشور جهان

14 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری جامبو ژاپن ؛ محبوب شرقی‌ترین کشور جهان بسته هستند
267
لاتاری جامبو ژاپن

لاتاری جامبو ژاپن ؛ لاتاری محبوب شرقی‌ترین کشور جهان

لاتاری بازی معروفی است که افراد بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب کرده است که همه آنها به دنبال روز شانس خود برای برنده شدن جکپات هستند. یکی از این بازی‌ها که افراد زیادی مجذوب آن شده‌‌اند، جامبو ژاپن است.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره لاتاری و لاتاری آنلاین

این لاتاری در دهه ۱۶۳۰ آغاز به کار کرد اما بازی‌های مدرن آن به اکتبر سال ۱۹۴۵ زمانی که دولت ملی ژاپن شروع به فروش بلیط‌های بخت آزمایی تحت عنوان تاکارا-کوجی Takara-kuji 宝くじ به معنای تحت اللفظی لاتاری ثروت کرد برمی‌گردد. در سال ۱۹۴۶، دولت ملی اجازه برگزاری تاکارا-کوجی  را داد و در سال ۱۹۵۴ از کنترل کردن بازی‌ها چشم پوشی کرد این یعنی که دولت‌های محلی موظف به اداره لاتاری‌های ژاپنی به طور انحصاری هستند. تمامی بازی‌ها در ژاپن ازجمله جامبو ژاپن توسط وزیر امور داخلی تایید شده و اعتبار گرفته است. با نگاهی کوتاه به پیشینه بازی‌ها در ژاپن، در ادامه به معرفی بزرگترین و هیجان انگیز‌ترین لاتاری در ژاپن و کل قاره آسیا می‌پردازیم.

جامبو ژاپن-محبوب شرقی‌ترین کشور جهان -که به نام غنی‌ترین و پر بارترین بخت آزمایی آسیا هم شناخته می‌شود لاتاری جذابی است که به بازیکنان خود در سراسر دنیا این فرصت را می‌دهد تا با جوایز هنگفت، مبالغ بالا و دست پر از بازی خارج شوند.

لاتاری جامبو ژاپن

این قرعه کشی ۴ بار در سال برگزار می‌شود:

  • قرعه سبز (Green) در ماه مارس
  • قرعه رویا (Dream) در ماه ژوئن
  • قرعه تابستان (Summer)  در ماه آگوست
  • قرعه پایان سال ( Year-end) در ماه دسامبر

برای شرکت در این لاتاری، داشتن بلیط راه ورودی برای برنده شدن است. به عبارت ساده‎تر اعتبار بلیط بسیار حیاتی است چراکه در غیر این صورت شما واجد الشرایط نبوده و به صورت اتوماتیک از قرعه خارج می‌شوید. جامبو ژاپن بزرگترین لاتاری با بالاترین مبلغ پرداخت جایزه بزرگ در میان لاتاری‎های تاکاراکوجی یا همان لاتاری‌های «گنج و ثروت» ژاپن است که با استثنا کردن لاتاری ال گوردو اسپانیا، جامبو ژاپن بزرگترین قرعه کشی لاتاری در دنیا محسوب می‌شود.

در این لاتاری افراد کمی خارج از کشور ژاپن شانس برنده شدن را دارد. بلیط‌های لاتاری از طریق بانک میژوهو  Mizuho Bank  برای مدت محدودی قبل از هر قرعه فروخته می‌شود و از آنجا که قرعه‌ها بسیار محبوب هستند، فروش بلیط به محض فروش همه بلیط‌ها متوقف می‌شود و حتا گاهی تمامی بلیط‌ها قبل از اعلام اتمام زمان فروش بلیط فروخته شده و تمام می‌شوند. به طور طبیعی این کار فرصت و شانس کمی برای بازی بازیکنان خارج از ژاپن باقی می‌گذارد. باید بدانید تا قبل از سال ۲۰۰۳ بازیکنان خارجی شانس بازی این لاتاری را نداشتند.

احتمال برد و نوع پرداخت جایزه

به طور کلی احتمال برد در این لاتاری تنها یک به ۹ است و مبلغ کل جوایز به ۲ بیلیون دلار می‌رسد. پرداخت جایزه بزرگ به صورت نقدی و یکجا بدون کسر مالیات توسط دولت است.

بلیط جامبو ژاپن

در حاشیه کناری بلیط، عدد قرعه‌ای که در آن شرکت می‌کنید (Draw Number) ثبت شده است. به عنوان مثال: عدد ۵۳۲ به معنی پانصد و سی و دومین قرعه ژاپن. عدد دوم نشان دهنده عدد گروهی بلیط شما (Group Number) است که معمولا  تعداد ۱۰۰ گروه در هر قرعه وجود دارد. برای برنده شدن، شماره بلیط انتخابی شما که یک عدد ۶ رقمی است (Ticket number) به همراه عدد گروهی باید مطابق با اعداد برنده قرعه باشد و به درستی پیش بینی شده باشد.

لاتاری جامبو ژاپن

هر بلیط قیمتی حدود ۳۰۰ ین ژاپن دارد و بازیکنان این انتخاب را دارند تا بلیط را به صورت متوالی پشت سر هم یا به صورت راندوم و تصادفی خرید کنند. جالب است بدانید در سال ۲۰۱۵، در شهر توکیو بیش از ۱۴۰۰ نفر در صف خرید بلیط  قرعه پایان سال حضور داشتند.

منبع:لاتاری پروز دات کام

با دوستان خود به اشتراک بگذارید...
Print this page

Print

Pin on Pinterest

Pinterest

Tweet about this on Twitter

Twitter

Share on LinkedIn

Linkedin

Share on Facebook

Facebook

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …