خانه برندگان لاتاری لاتاری با دوربین ثبت سرعت: بهتر نیست پایتان را کمی از روی پدال گاز بردارید!

لاتاری با دوربین ثبت سرعت: بهتر نیست پایتان را کمی از روی پدال گاز بردارید!

4 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری با دوربین ثبت سرعت: بهتر نیست پایتان را کمی از روی پدال گاز بردارید! بسته هستند
994
لاتاری دوربین سرعت

لاتاری با دوربین ثبت سرعتی که در ازای کاهش سرعت به رانندگان پول پرداخت می کند ایده جالبی نیست؟ معمولا عکس‌گرفتن دوربین ثبت سرعت می‌تواند باعث عصبی شدن رانندگان شود اما اگر بخشی از جریمه‌ها برای رانندگان قانونمند اختصاص یابد مشوقی برای احترام به قانون نخواهد بود؟

پس بهتر نیست پایتان را کمی از روی پدال گاز بردارید!

در شهر استکهلم سوئد، قرعه‌کشی‌ای توسط دوربین‌ ثبت سرعت انجام می‌شود که توسط یکی از تولید‌کنندگان ارشد به نام کوین ریچاردسون طراحی شده است. ریچاردسون در مصاحبه ای اعلام کرده است که تمام توجه پلیس به سمت رانندگان خاطی است، کسانی که قانون را نقض می کنند و پلیس ترافیک در کل توجهی به کسانی که قانون را رعایت می کنند ندارد. وی بر این باور است که اطاعت از قانون سعی و تلاشی است که نادیده گرفته می‌شود.

این دوربین ثبت سرعت، پلاک ماشین‌هایی را که سرعت مجاز را رعایت می کنند دقیقا مانند کسانی که با سرعت بالا رانندگی می‌کنند ثبت می‌کند. پلاک رانندگان قانونمند از طریق قرعه‌کشی انتخاب شده و بخشی از جریمه کسانی که با سرعت بالا رانندگی می‌کنند به صورت جایزه به آنان تعلق می‌گیرد.

ایده لاتاری دوربین ثبت سرعت برنده مسابقه the fun theory بوده است و هدف آن پیدا کردن یک راه حل جذاب و سرگرم کننده برای مشکلات اجتماعی مانند ریختن زباله در خیابان و یا تخطی از سرعت مجاز است. ریچاردسون پدر ۳ کودک است و این ایده را پس از تصادف کودکان دوچرخه سوار با وسایل نقلیه الهام گرفته است و هدفش کاهش سرعت در رانندگی با شیوه ای نوین و سرگرم کننده بوده است.

قبل از تجربه این دوربین توسط رانندگان، سرعت متوسط در خیابانی که این دوربین قرار داشت ۳۲ کیلومتر در ساعت بود وپس از نصب این دوربین متوسط سرعت به ۲۵ کیلومتر در ساعت یعنی ۲۲ درصد کاهش رسید.

این تغییری بزرگ و مثبت است و رانندگان می توانند به صورت قانونی از جریمه های دیگران درآمد کسب کنند. نکته قابل توجه این که یکی از قانونمندترین رانندگان توانست حدود ۳ هزار دلار جایزه دریافت کند و این نهایت خوش شانسی با یک دوربین ثبت سرعت است.

 

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …