خانه استراتژی لاتاری همه چیز درباره لاتاری و لاتاری آنلاین

همه چیز درباره لاتاری و لاتاری آنلاین

30 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای همه چیز درباره لاتاری و لاتاری آنلاین بسته هستند
5,764
لاتاری آنلاین

همه‌مان چیزهایی درباره‌ی قرعه ‌کشی لاتاری شنیده‌ایم ولی چند نفرمان درباره‌ی آن اطلاعات کافی داریم؟ نه، نه… منظورمان لاتاری گرین کارت نیست. ایرانی‌ها لاتاری را معمولا مترادف قرعه‌کشی دریافت گرین کارت آمریکا می‌دانند، ولی لاتاری‌ دیگری هم وجود دارد که در صورت برد، به راحتی و با جیب پر می‌توانید به هر کشوری مهاجرت کنید.

ما در این مقاله قصد داریم درباره‌ی مسابقه‌ی لاتاری صحبت کنیم، مسابقه‌ای با جوایز ده‌ها و صدها میلیون دلاری؛ اگر در رویای میلیونر شدن هستید این مقاله به‌دردتان می‌خورد. خب، اجازه دهید سوال بالا را تکرار کنیم: درباره‌ی مسابقه‌ی لاتاری و لاتاری آنلاین چه‌قدر اطلاعات داریم؟ آیا می‌دانیم مسابقه‌‌ی لاتاری چیست و چند نوع لاتاری وجود دارد و هر روز چند لاتاری در دنیا برگزار می‌شود؟ شانس برد بلیت لاتاری یورومیلیونز بیشتر است یا لاتاری یوروجکپات؟ اصلا کدام لاتاری‌ آنلاین است و کدام آنلاین نیست؟ حتی اگر سایتی را برای لاتاری آنلاین انتخاب کنید مطمئنید که بهترین سایت لاتاری آنلاین را انتخاب کرده‌اید؟ مطمئنید که آن سایت معتبر است و پولتان را بالا نمی‌کشد؟ اگر بلیت لاتاری شما برنده شد باید چه کنید؟ در اینترنت، به زبان فارسی جستجو کنید تا متوجه شوید برای هیچ‌یک از سوالات بالا جواب مناسبی پیدا نمی‌کنید.

تاریخچه‌ی لاتاری

تاریخچه‌‌ی لاتاری در ایران

لاتاری آنلاین

انواع گوناگون قرعه کشی لاتاری

لاتاری فوری

لاتاری لوتو

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری پاوربال

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری مگا میلیونز

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری یورومیلیونز

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری یوروجکپات

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری لیتل لوتو

لاتاری‌های مهم دیگر

خرید آنلاین بلیت لاتاری

نکات مهم

بزرگترین برندگان تاریخ لاتاری

تاریخچه‌ی لاتاری

قرعه‌کشی و شرط‌بندی روی قرعه‌ها همیشه برای انسان‌ها جذابیت داشته و لاتاری هم از این قاعده مستثنی نیست. لاتاری آن‌قدر طرفدار و سودآوری داشت که امپراتور روم، آگوستوس که در عصر عیسی مسیح زندگی می‌کرد با فروش بلیت لاتاری توانست خرج مرمت شهر رم را در‌ ‌آورد. در سال ۱۵۳۹ هم پادشاه فرانسه از فروش بلیت لاتاری توانست هم خرج عروسی خود را دربیاورد هم خرج مرمت کلیساهای پاریس را. ولی یکی از اولین نشانه‌هایی که از شرط‌بندی به سبک لاتاری امروز وجود دارد به قرن پانزدهم ایتالیا باز می‌گردد که این قرعه‌کشی را «بیانکا کارتا» می‌خواندند، به معنی کاغذ سفید.

لاتاری آنلاین

لاتاری تا قرن بیستم به شکل بی‌قانون و دلبخواهی میان افراد برگزار می‌شد تا اینکه سیستم بیرون کشیدن ۶ عدد از گردونه در سال ۱۹۵۲ تثبیت شد که به آن لاتاری لوتو گفته می‌شود.

تاریخچه‌‌ی لاتاری در ایران

اولین نشانه‌های لاتاری یا بخت آزمایی در ایران به سال ۱۲۶۷ (۱۸۸۹) بر می‌گردد. در این سال دولت قاجاریه با فردی فرانسوی قراردادی موسوم «لاتاری» را امضا کرد تا در ایران قمارخانه برپا کند ولی این قرارداد به‌دلیل اعتراض علما و روحانیون لغو شد. یکی از اولین لاتاری‌ها یا بخت آزمایی‌های دولتی در دوره‌ی رضا شاه و در سال ۱۳۱۳ برگزار شد. دولت او با فروش بلیت بخت آزمایی توانست هزینه‌ی تکمیل ساختمان آرامگاه فردوسی را تهیه کند. در سال‌های بعد هم دولت چند باری بلیت بخت آزمایی فروخت ولی بین سال‌های ۱۳۴۰ تا ۱۳۵۶ بود که حکومت پهلوی به‌شکل دایمی و تحت عنوان «اعانه‌ی ملی»، لاتاری برگزار می‌کرد. داستان برخی از برندگان این بلیت‌های بخت آزمایی جالب‌توجه و خواندنی است.

پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، در ایران بخت آزمایی یا لاتاری برچیده شد چراکه روحانیون آن را مصداق قمار و بنابراین حرام می‌دانستند. ولی در اواخر دهه‌ی ۱۳۷۰، سازمان بهزیستی با نام طرح «ارمغان بهزیستی»، بخت آزمایی را مجددا به ایران آورد هرچند به‌زودی جلوی آن گرفته شد.

رضا شاه با فروش بلیت بخت آزمایی توانست هزینه‌ی تکمیل ساختمان آرامگاه فردوسی را تهیه کند.

لاتاری آنلاین

با گسترش اینترنت، تب لاتاری هم به اوج خود رسید و سایت‌های لاتاری آنلاین به راه افتادند. به دلایل مختلف، لاتاری آنلاین از نوع سنتی آن بهتر است:

۱. با لاتاری‌ آنلاین شما تقریبا به همه‌ی لاتاری‌های دنیا دسترسی دارید ولی در نوع غیر آنلاین فقط بلیت لاتاری‌ای را می‌توانید بخرید که فروشگاه‌های محل زندگی‌تان ارایه می‌کنند؛

۲. برخی از لاتاری‌های آنلاین به شما آفرهای خوبی ارایه می‌کنند، مثل اینکه اولین بلیت لاتاری‌تان را مهمان خود سایت باشید یا اینکه بلیت را هر بار با ۱۰٪ تخفیف خریداری کنید؛

۳. شاید خنده‌دار باشد ولی مواردی وجود داشته که کسی برنده قرعه کشی لاتاری شده ولی چون بلیت لاتاری را گم کرده از جایزه محروم شده است. در لاتاری آنلاین، این مشکلات وجود ندارد؛

۴. شرط جمعی (Syndicate) ببندید. شاید در اطرافتان کسی نباشد که بخواهد پول وسط بگذارد و در خرید بلیت لاتاری شریکتان شود ولی در لاتاری آنلاین شما می‌توانید بلیت لاتاری خود را با چند نفر دیگر که هرکدام در یک گوشه‌ی دنیا نشسته اند شریک شوید و خیالتان راحت باشد که در صورت برد، خود سایت ترتیب تقسیم جوایز را می‌دهد؛

۵. اگر مضطرب باشید یا به هر دلیلی در انتخاب اعداد موردنظر مردد باشید می‌توانید این کار را به انتخاب خودکار سایت واگذار کنید؛

۶. در وقتتان صرفه‌جویی می‌شود و ضمنا در هر ساعت شبانه‌روز می‌توانید به لاتاری‌های مختلف دسترسی داشته باشید؛

۷. و یک نکته‌ی بسیار مهم: جالب است بدانید تا به حال زیاد پیش آمده که کسانی برنده‌ی قرعه‌کشی شده‌اند ولی از آن باخبر نشده‌اند یا حتی به‌دلیل چک نکردن بلیت لاتاری، خود را از جایزه محروم کرده‌اند. یکی از مزایای لاتاری آنلاین آن است که بلافاصله پس از برد، سایت برای شما پیغام می‌فرستد و اجازه نمی‌دهد از جایزه محروم شوید.

در لاتاری آنلاین، دیگر نیازی به بلیط کاغذی نیست؛ پس ترس از گم‌شدن بلیت خود را کنار بگذارید.

لاتاری آنلاین

انواع گوناگون قرعه کشی لاتاری

بیش از آنی که بشود فکرش را کرد در دنیا لاتاری وجود دارد. یکی از ملاک‌های تقسیم‌بندی لاتاری‌ها فاصله‌ی بین قرعه‌کشی‌های آن است: مهم‌ترین قرعه کشی لاتاری‌های دنیا هفته‌ای دو بار برگزار می‌شوند ولی لاتاری‌های زیادی هم هستند که هر روز برگزار می‌شوند و اگر صبر و حوصله نداشته باشید می‌توانید بروید سراغ لاتاری‌ فوری.

قرعه کشی‌ لاتاری را برحسب تعداد گوی‌هایی که از گردونه بیرون می‌آیند هم می‌توان تقسیم‌بندی کرد. مقاله‌ی جامعِ «همه چیز درباره لاتاری و لاتاری آنلاین» عمدتا به لاتاری لوتو می‌پردازد. لاتاری لوتو، نوعی قرعه کشی لاتاری است که در آن، ۶ یا ۷ عدد از گردونه خارج می‌شود. یک نوع دیگر هم هست معروف به لیتل لوتو که در آن کمتر از ۶ عدد از گردونه خارج می‌شود و چون شانس بردش بیشتر است پس جایزه‌ی آن هم کمتر خواهد بود.

لاتاری فوری

لاتاری فوری شباهت چندانی به لاتاری ندارد و بیشتر شبیه اسلات است. در این نوع لاتاری، فرد با ورود به فروشگاه و انتخاب کارتی که شبیه کارت شارژ است شانس خود را امتحان می‌کند، یعنی قسمت پوشیده شده‌ی کارت را می‌تراشد و اگر به یک ردیف عدد یا شکل مشابه برسد برنده می‌شود. لاتاری فوریِ آنلاین هم پر طرفدار و ساده است. در نوع آنلاینِ لاتاری فوری باید وارد سایت شد و با انتخاب بازی و خرید بلیت، شانس خود را امتحان کرد. پس در این شکل لاتاری هیچ خبری از گردونه و رقیبان احتمالی نیست. از دلایل محبوبیت لاتاری فوری می‌توان به تسویه حساب سریع (البته در مبالغ اندک)، شانس بالای برد، و عدم نیاز به انتخاب عدد اشاره کرد. لاتاری فوری به‌دلیل شانس برد بالاتری که نسبت به لاتاری لوتو دارد جایزه‌ی چندان چشمگیری ندارد؛ ولی در سالیان اخیر لاتاری‌های فوری گران‌قیمتی به بازار آمده است (بین ۲۰ تا ۵۰ دلار) که جوایز چند میلیونی دارند. حواستان باشد در لاتاری‌های فوری چند میلیونی، تسویه‌حساب چندان هم فوری نیست و ممکن است جایزه را طی چند سال پرداخت کنند (قبل از شرکت در لاتاری‌های فوریِ میلیونی حتما نحوه‌ی پرداخت را بخوانید).

لاتاری آنلاین

لاتاری لوتو

گفتیم لاتاری لوتو به لاتاری‌های مرسوم ۶ یا ۷ عددی گفته می‌شود. بسته به اینکه آن ۶ یا ۷ عدد از بین چند عدد و از چند گردونه انتخاب ‌شوند شانس برد و مبلغ جایزه فرق می‌کند. زمانی‌که درباره‌ی قرعه کشی لاتاری صحبت می‌شود اولین چیزی که به ذهنمان می‌آید همین لاتاری لوتو است، یعنی مسابقه‌ای با شرکت‌کنندگان فراوان، شانس برد پایین و البته یک جایزه‌ی هنگفت. در این بخش از مقاله‌ی همه چیز درباره لاتاری، مهم‌ترین و پر سودترین و پر طرفدارترین لاتاری‌های لوتو را معرفی می‌کنیم. بلیت لاتاری‌هایی که معرفی می‌شوند را در هر جای دنیا که باشید می‌توانید به‌شکل آنلاین خریداری کنید. قبل از آشنایی با لاتاری‌های مهم باید با چند اصطلاح آشنا شویم:

جکپات: منظور مقدار پولی است که در یک نوبت قرعه کشی لاتاری تقسیم خواهد شد. حواستان باشد که همه‌ی جکپات به برنده‌ی اصلی قرعه کشی لاتاری داده نمی‌شود. بعدا درباره‌ی نحوه‌ی تقسیم آن صحبت خواهیم کرد؛

شانس برد (Odd): یعنی شانس هر بلیت لاتاری برای برد جکپات چقدر است. چنان‌که پیشتر گفتیم شانس برد تابعی است از تعداد کل اعداد و تعداد گردونه‌ها؛

قرعه‌کشی دو گردونه‌ای: قرعه‌کشی اگر دو گردونه‌ای باشد ۵ توپ را از درون گردونه‌ی اول بیرون می‌آورند و توپ ششم (و در برخی لاتاری‌ها، توپ هفتم) را از گردونه‌ی دوم. دو گردونه‌ای شدن به‌دلیل آن‌که تعداد کل اعداد را افزایش می‌دهد خودبه‌خود شانس برد را پایین می‌آورد و بنابراین جکپات را بالا می‌برد.

مولتی‌پلایر یا مگاپلایر: در برخی لاتاری‌ها می‌توان با پرداخت مقداری پول اضافه، همراه بلیت، مولتی‌پلایر هم خرید که در صورت هرگونه برد (غیر از برد جکپات)، مبلغ برد را به میزان مولتی‌پلایر (۲ تا ۱۰ برابر) بالا می‌برد. مولتی‌پلایرِ لاتاری مگا میلیونز، مگاپلایر نام دارد.

لاتاری آنلاین

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری پاوربال

لاتاری پاوربال بزرگترین لاتاری دنیا است که توانسته بزرگترین جکپات تاریخ لاتاری را هم به خود اختصاص دهد. لاتاری پاوربال در تاریخ ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۶ با جکپات ۱.۵۸۶.۵۰۰.۰۰۰ (یک میلیارد و پانصد و هشتاد و شش میلیون و پانصد هزار) دلاری توانست رکورد خیره‌کننده‌ای برجا بگذارد. لاتاری پاوربال مانند مگا میلیونز یک مسابقه‌ی بین ایالتی است، یعنی همه‌ی ساکنین آمریکا می‌توانند در آن شرکت کنند و برای همین است که جکپات‌های غول‌آسایی دارد. قرعه کشی لاتاریِ دو گردونه‌ای را پاوربال باب کرد (سال ۱۹۹۲). در لاتاری پاوربال، گردونه‌ی اول ۶۹ عدد دارد که ۵ عدد اول باید از آن خارج شوند و گردونه‌ی دوم ۲۶ عدد که عدد ششم (معروف به پاور بال) از آن خارج می‌شود. در صورت پیش‌بینی درست هر ۶ عدد، جایزه‌ی اصلی را خواهید برد و اگر حتی یک عدد را هم درست حدس زده باشید بر حسب چارتی که در این لینک می‌بینید برنده‌ی مبلغی خواهید شد که البته می‌تواند رقم قابل توجهی باشد (مثلا یک میلیون دلار).

در لاتاری پاوربال، شرکت‌کننده با پرداخت ۱ دلار بیشتر (یعنی ۳ دلار: ۲ دلار پول بلیت لاتاری و ۱ دلار پول اضافه) می‌تواند در صورت هرگونه بردی (غیر از برد جکپات) مبلغ برد خود را تا ۱۰ برابر افزایش دهد (مولتی‌پلایر). ولی اگر با ۲ دلار می‌شد میلیونر شد که خیلی خوب بود! خبر بد آن‌که شانس برد جکپاتِ پاوربال ۲۹۲.۰۰۰.۰۰۰/۱ (یک به دویست و نود و دو میلیون) است. ولی اگر برنده نشدید هم ناراحت نباشید چراکه پولتان به هدر نمی‌رود. لاتاری پاوربال تقریبا ۵۰٪ جکپات را به کسی می‌دهد که همه‌ی اعداد را درست پیش‌بینی کرده است. ۱۰٪ جکپات به مابقی برندگان می‌رسد و ۱۰٪ هم به فروشندگان بلیت لاتاری و همکاران در بخش‌های گوناگون. باقیمانده‌ی پول که حدود ۲۵ تا ۳۰٪ کل جکپات می‌شود بین ایالات آمریکا تقسیم می‌شود تا آن را خرج خدمات اجتماعی مثل آموزش‌وپرورش یا کمک به سالمندان و معلولین و… کنند (شبیه همان کاری که امپراتور آگوستوس حدود دو هزار سال قبل انجام داد).

با خرید مولتی‌پلایرِ پاوربال می‌توانید مبلغ برد خود را تا ۱۰ برابر افزایش دهید. این امکان در لاتاری مگا میلیونز ۵ برابر است.

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری مگا میلیونز

لاتاری مگا میلیونز مانند لاتاری پاوربال، بین ایالتی است و جکپات‌های فوق‌العاده بالایی دارد و در زمستان سال ۱۳۹۷ به دو دلیل سر زبان‌ها افتاد: اول جکپات ۱.۵۳۷.۰۰۰.۰۰۰ (یک میلیارد و پانصد و سی و هفت میلیون) دلاری که دومین جکپات بزرگ تاریخ بود و دوم اینکه برنده‌ی این قرعه‌کشی خودش را معرفی نمی‌کرد. او پس از هشتاد روز و در تاریخ ۱۴ اسفند سال ۹۷ و تنها یک هفته قبل از انقضای برد، خود را به مسوولین مربوطه معرفی کرد. در لاتاری‌های بین ایالتی آمریکا مانند لاتاری مگا میلیونز و لاتاری پاوربال، در صورتی که کسی برنده جایزه‌ی اول نشود یا تا مدت مقرر، خودش را معرفی نکند جکپات بین ایالات تقسیم می‌شود.

لاتاری آنلاین

لاتاری مگا میلیونز یک قرعه‌کشی دو گردونه‌ای است که باید از آنها ۶ عدد بیرون بیاید، ۵ تا از گردونه‌ی اول و آخری (معروف به مگا بال) از گردونه‌ی دوم. تا پیش از سال ۲۰۱۷، گردونه‌ی اول ۷۵ و گردونه‌ی دوم ۱۵ عدد داشت (با شانس برد ۲۵۸.۰۰۰.۰۰۰/۱) ولی از سال ۲۰۱۷ به بعد، گردونه‌ی اول صاحب ۷۰ خانه شد و گردونه‌ی دوم ۲۵ خانه (و با این ترفند ساده، شانس برد به۳۰۲.۰۰۰.۰۰۰/۱) کاهش یافت. قیمت بلیت لاتاری مگا میلیونز از سال ۲۰۱۷ از ۱ دلار به ۲ دلار افزایش یافته است و درصورت خرج کردن ۱ دلار بیشتر (یعنی ۳ دلار) می‌توان مبلغ برد (غیر از جکپات) را تا ۵ برابر افزایش داد (مگاپلایر). اگر بین انتخاب یکی از این دو لاتاری بزرگ مردد بودید بهترین راه آن است که چارت برد آنها را با یکدیگر مقایسه کنید (چارت برد مگا میلیونز در این لینک).

تقسیم جکپات لاتاری مگا میلیونز هم مشابه تقسیم‌گری لاتاری پاوربال است. لاتاری مگا میلیونز جکپات‌های فوق‌العاده بزرگی دارد که بالاترین ارقام آنها را در این لینک می‌توانید ببینید.

دومین جکپات بزرگ تاریخ لاتاری متعلق به مگا میلیونز است: ۱.۵۳۷.۰۰۰.۰۰۰ دلار.

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری یورومیلیونز

پس از دو لاتاری مگا میلیونز و پاوربال نوبت معرفی دو لاتاری اروپایی است. یورومیلیونز یکی از بهترین و پر طرفدارترین لاتاری‌های اروپا و دنیا است ولی حتی بزرگترین جکپات آن به جکپات رده چهلم آن دو لاتاری آمریکایی هم نمی‌رسد. بالاترین جکپات لاتاری یورومیلیونز، ۱۹۰ میلیون یورو بوده و متوسط جکپات‌های آن تاکنون ۶۰ میلیون یورو بوده است و این در حالی است که چهل‌وسومین جکپات تاریخ آمریکا ۲۸۰ میلیون یورو بوده است. قیمت بلیت لاتاری یورومیلیونز، ۲.۵ یورو است. این قرعه‌کشی نیز دو گردونه‌ای است و درعوض ۶ عدد باید ۷ عدد بیرون آورد: ۵ عدد از گردونه‌ی ۵۰ عددی اول و ۲ عدد (معروف به لاکی استار) از گردونه‌ی ۱۲ عددی دوم. چنانکه در نگاه اول بر می‌آید لاتاری یورومیلیونز نباید شانس برد چندان بالایی داشته باشد: ۱/۱۴۰.۰۰۰.۰۰۰ (یک به صد و چهل میلیون).

اگر نگاهتان اقتصادی باشد روشن است که یورومیلیونز آن‌قدر که جایزه‌اش نسبت به مثلا لاتاری مگا میلیونز کمتر است شانس بردش بیشتر نیست. درضمن، این لاتاری برخلاف لاتاری‌های آمریکایی که به برنده‌‌ی کامل ۵۰٪ جایزه را می‌دهند فقط حدود ۴۳٪ جکپات را پرداخت می‌کند (چارت را هم در لینک قبلی می‌توانید ببینید.).

لاتاری آنلاین

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری یوروجکپات

لاتاری یوروجکپات هم گرچه از معتبرترین لوتوهای جهان است ولی مانند لاتاری یورومیلیونز نسبت به همتایان آمریکایی خود خیلی پر زرق و برق نیست. قیمت بلیت لاتاری یوروجکپات دو یورو است و مانند یورومیلیونز ۷ عددی است، ۵ عدد از گردونه‌ی اول که ۵۰ عدد دارد خارج می‌شود و ۲ عدد هم گردونه‌ی دوم که ۱۰ عدد دارد. بالاترین جکپات لاتاری یوروجکپات، ۹۰ میلیون دلار بوده که حدود ۴۰٪ این مبلغ به برنده‌ی کامل تعلق می‌گیرد. چارت لاتاری یوروجکپات را هم در این لینک می‌توانید ببینید. متوسط جکپات این قرعه‌کشی تاکنون ۲۶ میلیون یورو بوده که حتی درمقابل جایزه‌ی یورومیلیونز هم عدد بزرگی به‌حساب نمی‌آید. همچنین در نظر داشته باشید که شانس برد لاتاری یوروجکپات، ۱/۹۵.۰۰۰.۰۰۰ (یک به نود و پنج میلیون) است.

لاتاری‌های اروپایی علیرغم جکپات کمتر نسبت به لاتاری‌های آمریکا بسیار پر طرفدار هستند چون ممکن است مبلغ برد مشمول معافیت مالیاتی شود.

لاتاری آنلاین

همه چیز درباره لاتاری؛ لاتاری لیتل لوتو

لاتاری لیتل لوتو به قرعه‌کشی‌هایی گفته می‌شود که با کمتر از ۶ عدد کار می‌کنند. به‌دلیل محدودیت کل عددها و همچنین محدودیت عددهایی که باید از گردونه بیرون آورد شانس برد در لاتاری لیتل لوتو افزایش می‌یابد و به همان میزان هم جکپات افت می‌کند. بنابراین لاتاری لیتل لوتو برای کسانی است که رویا دارند ولی رویایشان خیلی بزرگ نیست! لیتل لوتو‌های بسیار زیادی وجود دارد ولی در این قسمت به شما فانتزی ۵ (Fantasy 5) را معرفی می‌کنیم که بخشی از قرعه‌کشی‌های ایالتی آمریکا است و برخلاف لاتاری پاوربال و مگا میلیونز بین ایالتی یا کشوری نیستند. در این قرعه‌کشی که باید از یک گردونه، ۵ عدد بیرون بیاید، هر ایالت قانون خاص خودش را دارد و مثلا در فانتزی ۵ جورجیا تعداد کلی اعداد ۴۲ تا است و در فانتزی ۵ فلوریدا ۳۶ تا. لاتاری‌های لوتو که پیشتر معرفی کردیم هفته‌ای دو بار برگزار می‌شوند ولی لاتاری لیتل لوتو هر روز و شاید روزی دو یا سه بار برگزار شوند.

طبیعی است که با توجه به محدودیت جغرافیایی و همچنین برگزاری پشت‌سر هم این قرعه‌کشی، جکپات آن نباید خیلی بالا باشد. در فانتزی ۵ جورجیا که توضیح دادیم و ضریب آن ۸۵۰.۰۰۰/۱ (یک به هشتصد و پنجاه هزار) است جکپات حدود ۳۰۰.۰۰۰ دلار است و در فانتزی ۵ فلوریدا که ضریب آن ۳۷۶.۰۰۰/۱ (یک به سیصد و هفتاد و شش هزار) است جایزه حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار است. برخلاف لاتاری‌های قبلی که درصورت انتخاب یک عددِ اشتباه فرد می‌توانست بازهم جایزه‌ی میلیونی ببرد، در لاتاری لیتل لوتو پیش‌بینی اشتباهِ فقط یک عدد باعث می‌شود جایزه به کمتر از ۱۰۰۰ یا حتی ۱۰۰ دلار کاهش بیابد. اگر بخواهید لیتل لوتو بازی کنید می‌توانید از اینجا شروع کنید.

لاتاری لیتل لوتو برای کسانی است که رویا دارند ولی رویایشان خیلی بزرگ نیست!

لاتاری‌های مهم دیگر

لاتاری‌های دنیا به چند موردی که تا الان معرفی کرده‌ایم خلاصه نمی‌شود. از دیگر لاتاری‌های مهم می‌توان به سوپراِنالوتو (SuperEnalotto) اشاره کرد که در ایتالیا برگزار می‌شود و باید از میان ۹۰ عدد، ۶ عدد را حدس بزنید. شانس برد آن حتی دست لاتاری‌های بزرگ آمریکایی را از پشت بسته (۶۲۲.۰۰۰.۰۰۰/۱ یا یک به ششصد و بیست و دو میلیون) ولی بزرگترین جکپات آن ۲۴۸ میلیون دلار بوده است و به‌لحاظ اقتصادی اصلا نمی‌صرفد. لاتاری مگا سنا (Mega-Sena) از بزرگترین لاتاری‌های آمریکای جنوبی است و شرکت‌کننده باید از میان کل اعداد (۶۰)، ۶ عدد را انتخاب کند. شانس برد این مسابقه ۵۰.۰۰۰.۰۰۰/۱ (یک به پنجاه میلیون) است و بزرگترین جکپات آن حدود ۱۶.۰۰۰.۰۰۰ دلار بوده و فقط ۳۵٪ کل مبلغ را به برنده‌ی کامل اختصاص می‌دهد.

قرعه‌کشی جامبو ژاپن (Japan Jumbo Draw) بزرگترین لاتاری ژاپن و پر طرفدارترین لاتاری آسیا است. برخلاف بقیه‌ی لاتاری‌های مهم که معمولا هفته‌ای دو بار برگزار می‌شوند، قرعه‌کشی جامبو ژاپن فقط سالی ۴ بار برگزار می‌شود و در مجموع سالیانه چیزی حدود  ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ جکپات دارد و شرایط برد فوق‌العاده‌ای دارد و مهم‌ترینش آن است که معاف از مالیات است. در این لاتاری شما می‌توانید به تعداد دلخواه بلیط لاتاری بخرید. در حاشیه کناری بلیط لاتاری، عدد قرعه‌ای که در آن شرکت می‌کنید (Draw Number) به عنوان مثال قرعه شماره ۶۹۶  ثبت شده است. عددی دوم نشان دهنده عدد گروهی بلیط شما (Group Number) است که معمولا ۱۰۰ گروه در هر قرعه وجود دارد. برای برنده شدن، شماره بلیط انتخابی شما که یک عدد ۶ رقمی است (Ticket number) به همراه عدد گروهی باید مطابق با اعداد برنده قرعه باشد و به درستی پیش بینی شده باشند.

این لاتاری به‌دلیل شانس برد بالایی که دارد بسیار پر متقاضی است و در فروش بلیت به افراد غیر ژاپنی، محدودیت گذاشته است. پس اگر به این لاتاری علاقمند شدید باید هرچه زودتر و از طریق این لینک اقدام کنید.

لاتاری آنلاین

خرید آنلاین بلیت لاتاری

پس از مطالعه‌ی لاتاری‌های گوناگون و سبک‌سنگین کردن ویژگی‌های هر کدام حالا وقت آن است که به ظرایف خرید آنلاین بلیت لاتاری بپردازیم. اولین نکته‌ای که باید به ذهن بسپرید آن است که تا به سایتی اعتماد پیدا نکردید در آن بازی نکنید. دومین نکته هم آن‌که برخی سایت‌ها در ازای برد احتمالی شما مقداری از مبلغ برد را به‌عنوان حق کمیسیون کم می‌کنند در حالی‌که سایت‌های خوبی وجود دارند که دست به پول شما نمی‌زنند. سومین نکته آن‌که در برخی لاتاری‌ها سایت فروشنده موظف است خودِ بلیت را از طریق عوامل محلی به دست خریدار برساند. اگر شما در کشوری زندگی می‌کنید که لاتاری در آن غیرقانونی است یا عامل آن سایت در آنجا نیست پولی که پرداخت کرده‌اید به احتمال زیاد می‌سوزد. پس چاره چیست؟

اول آن‌که در وبگاه رسمی برخی لاتاری‌ها نام سایتی که مستقیما با آن کار می‌کنند اعلام شده است و شما با مراجعه به آن سایت لاتاری آنلاین می‌توانید با خیال راحت پول وسط بگذارید. مثلا یوروجکپات با سایت lottoland کار می‌کند. بدین ترتیب این سایت در زمینه‌ی لاتاری‌های اروپایی می‌تواند یکی از سایت‌های مطمئن باشد. ما پایین‌تر چند سایت معتبر را به شما معرفی خواهیم کرد ولی دقت داشته باشید حرف ما آن نیست که جز اینها هیچ سایت مطمئن دیگری وجود ندارد. لاتاری آنلاین‌های بسیار مطمئنی وجود دارند که در لیست ما نیامده‌اند و دلیلش این است که سایت‌هایی که معرفی خواهیم کرد علاوه بر آن‌که معتبر هستند و حق کمیسیون برنمی‌دارند، از بلیت نیز به شما یک اسکن می‌دهند و خیالتان تحت هر شرایطی از بلیت لاتاری‌تان راحت خواهد بود:

https://www.thelotter.com/

این سایت علاوه بر آن‌که ۵۱ لاتاری لوتو را در دسترس قرار می‌دهد، موقع گرفتاریِ کاربر به‌خوبی او را راهنمایی می‌کند. این سایت مجهز به اپ موبایل نیز هست.

https://www.agentlotto.com/en

۱۹ بازی لاتاری را در اختیار قرار می‌دهد ولی برخلاف بقیه‌ی سایت‌های این لیست امکان شرط جمعی ندارد.

https://www.wintrillions.com

۲۰ لاتاری در اختیار قرار می‌دهد و راهنمایی‌های خوبی ارایه می‌کند.

https://www.lottoday.com/

این سایت ۴ زبانه است و با ۵ ارز کار می‌کند و حدود ۲۰ بازی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای راستی‌آزمایی هر سایت دیگری که به آن برخوردید می‌توانید از سایت‌های پایین استفاده کنید که لاتاری‌های آنلاین را بررسی و تحلیل می‌کنند:

https://www.lottoanalyst.com/lottery-site-reviews/

https://www.trustpilot.com

این سایت برحسب نظر مردم و کاربران است.

https://www.comparakeet.com/best-online-lottery-sites

این سایت علاوه بر تحلیل کلی لاتاری‌های آنلاین نشان می‌هد که آیا آنها تصویر بلیت لاتاری را به‌شکل اسکن در اختیار شما قرار می‌دهند یا نه.

اولین نکته‌ای که باید به ذهن بسپرید آن است که تا به سایتی اعتماد پیدا نکردید در آن بازی نکنید.

نکات مهم

در این بخش چند توصیه‌ی ساده در اختیارتان قرار می‌دهیم که در شما اعتمادبنفس یک حرفه‌ای را به وجود می‌آورد. برخی از این توصیه‌ها به شما نشان می‌دهد که در صورت بردهای میلیونی باید چه کنید.

  • پیش از استفاده از هر لاتاری آنلاین و پیش از شرکت در هر قرعه‌کشی، قوانین مربوطه را خوب بخوانید. باید بدانید در صورتی‌که قوانین را رعایت نکرده باشید جوایز به دستتان نخواهد رسید. لاتاری قوانین زیادی ندارد ولی شاید مهم‌ترین آن شرط سن قانونی است، که معمولا ۱۸ سال به بالا است.
  • موقع ثبت‌نام در سایت و خرید بلیت، در وارد کردن اطلاعات شخصی خود دقت کنید. در صورت هرگونه مغایرت اطلاعات وارد شده با برگه‌های هویتی شما، به‌سختی می‌توانید جایزه‌ی خود را تحویل بگیرید.
  • هرچه زودتر بردتان را اعلام کنید چون در صورت عدم معرفی خود در وقت مقرر (معمولا ۹۰ روز بعد از قرعه‌کشی) برد شما منتفی می‌شود. اگر جکپات کنید به‌احتمال زیاد باید حتما به کشور مقصد بروید. هرچه زودتر برد خودتان را اعلام کنید، مراحل رسمیِ دریافت جایزه برای شما لذتبخش‌تر خواهد بود.
  • اگر پول‌های خوبی بردید نباید منتظر باشید همه‌ی آن پول به شما برسد. مثلا اگر یک میلیون دلار برنده شوید باید بین ۲۰٪ تا ۳۰٪ مالیات بدهید. البته لاتاری‌های اروپایی به‌قدر آمریکایی‌ها سختگیر نیستند و بسته به اینکه از کدام کشور در لاتاری شرکت کرده‌اید ممکن است از مالیات معاف باشید.
  • اگر جکپات کردید باید تعیین کنید پولتان را یکجا می‌‌خواهید یا ترجیح می‌دهید تا ۳۰ سال ۱/۳۰ آن را به‌شکل مستمری دریافت کنید. اکثر آدمها دریافت یکجای پول را انتخاب می‌کنند ولی در آمریکا همان‌موقع ۳۰٪ مالیات را از آن کم می‌کنند ولی اگر پول را به‌شکل مستمری دریافت کنید چون هر سال ۵٪ سود بانکی به آن اضافه می‌شود تقریبا مثل آن است که مالیاتی نداده‌اید.

پیش از شرکت در هر مسابقه‌ی لاتاری، قوانین مربوطه را خوب بخوانید چراکه در صورت عدم رعایت قوانین، جوایز به دستتان نخواهد رسید.

بزرگترین برندگان تاریخ لاتاری

حتما متوجه شده‌اید که بزرگترین بردهای تاریخ لاتاری متعلق به لاتاری پاوربال و لاتاری مگا میلیونز است. ۱۴ اسفند ۹۷، بزرگترین برنده‌ی تاریخ لاتاری بلیت خود را تسلیم مقامات کرد تا با حدود ۸۸۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار در صدر جدول خوش‌شانس‌ترین‌ها قرار بگیرد. در رده‌ی دوم خانم ماویس وانژیک قرار دارد که سال ۲۰۱۷ حدود ۴۸۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار برنده شد. رتبه‌ی سوم مربوط است به سه نفری که با سه بلیت جایزه‌ را بین خود تقسیم کردند و به هریک حدود ۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار رسید. از دیگر برندگان بزرگ تاریخ لاتاری می‌توان به «سه رفیق» اشاره کرد که سال ۲۰۱۲ با هم یک بلیت خریدند و درنهایت هرکدام صاحب ۱۵۸.۰۰۰.۰۰۰ دلار شدند. اواخر سال ۲۰۱۸ نیز دو آمریکایی توانستند جداگانه حدود ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار برنده شوند.

جان و لیزا رابینسون که سال ۲۰۱۶ موفق به بردن یک جایزه‌ی ۳۲۷.۰۰۰.۰۰۰ دلاری شدند اکنون در یک خانه‌ی ۶ میلیون دلاری ۱۰ خوابه زندگی می‌کنند. مارین اسمیت و دیوید کالتشمیت که برنده‌ی ۳۲۷.۰۰۰.۰۰۰ دلار شدند در زندگیشان هیچ تغییری ایجاد نکرده‌اند و فقط ۹۰.۰۰۰ دلار برای خرید تسلا و چند قلم تجملی کنار گذارده‌اند. خانم ماویس وانژیک هم به‌محض برنده شدن، از شغل ۳۲ ساله‌ی خود که پرستاری در بیمارستان منطقه‌ی اسپرینگفیلد بود استعفا داد.

لاتاری آنلاین
لاتاری آنلاین

خانم و آقای سیندی و مارک هیل همچنان مانند سابق زندگی معتدلی دارند و بیشتر پول خود را صرف امور خیریه و امور اجتماعی می‌کنند. ایرا کری هم که سال ۲۰۱۳ برنده‌ی ۱۲۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار شد یکباره گم شد و کسی نمی‌داند الان کجاست و دارد با پولهایش چه می‌کند.

نکته‌ی مهم آن است که هیچ‌یک از این برندگان نمی‌دانسته قرار است صاحب چنین ثروت هنگفتی شود. آنان با خود فکر می‌کردند شانس یک در سیصد میلیون هیچ‌وقت درِ خانه‌ی آنها را نخواهد زد؛ ولی سرنوشت بازی دیگری در چنته داشت. شانس هر یک از ما به‌قدر شانس برندگانی است که نام بردیم. لاتاری یورجکپات و لاتاری یورومیلیونز، لاتاری‌های مگامیلیونز و پاوربال اگر خیلی‌ها را خوشبخت کرده‌اند چرا ما را خوشبخت نکنند؟

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …