خانه استراتژی لاتاری قانون جذب: چگونه می‌توان ذهنیت فقر را برای دستیابی به ثروت تغییر داد

قانون جذب: چگونه می‌توان ذهنیت فقر را برای دستیابی به ثروت تغییر داد

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای قانون جذب: چگونه می‌توان ذهنیت فقر را برای دستیابی به ثروت تغییر داد بسته هستند
1,060
قانون جذب

در کنار تمایل به یافتن عشق، تلاش برای ثروتمند شدن یکی از متداول‌ترین دلایلی است که افراد را به سمت قانون جذب می‌کشاند. با این‌حال، یکی از دل‌سرد کننده‌ترین اهداف هم هست. بسیاری از افراد برای آشکار کردن ثروتی که همواره می‌خواسته‌اند تقلا می‌کنند. خبره‎‌های قانون جذب عقاید پایداری در این زمینه که چرا فراوانی می‌تواند تا این حد گریزان باشد دارند و توانسته‌اند ذهنیت مشکل‌سازی را کشف کنند که ممکن است شما هم داشته باشید. این ذهنیت می‌تواند شما را از زندگی‌ای که سزاوارش هستید دور نگاه دارد. این طرز فکر ذهنیت فقر نام دارد و همه‌ی جنبه‌های تجلی خواست‌های شما را به‌گونه‌ای آلوده می‌سازد که جذب ثروت بسیار دشوار می‌شود.

در این راهنما چگونگی شکستن چرخه فقر، بررسی تفاوت بین طرز فکر فقیر وغنی، خلاصه سازی نشانه‌های ابتلا به ذهنیت فقر و کارآمدترین راه‌کارهای  جذب فراوانی را توضیح خواهیم داد.

قانون جذب ؛ تبدیل ذهنیت فقر به ثروت

ذهنیت فقر چیست؟

اول از همه باید بدانیم ذهنیت فقر دقیقاً چیست؟ نکته مهمی که بایستی به آن توجه کنید این است که اگر در بین ۲۰% جمعیت جهان که با بیش از ۱۰ دلار در روز زندگی می‌کنند هستید، پس به‌صورت عینی فقیر محسوب نمی‌شوید. با این حال، ممکن است افکار و احساسات شما هم‌چنان با فقر هم‌سو باشد و این هم‌سویی قادر است مانع از تجلی خواسته‌های شما می‌شود. به بیانی دیگر، ذهنیت فقر چیزی است که در آن فرد به خود ویران‌گری می‌پردازد و با اتخاذ موضع منفی نسبت به ثروت، به‌طور ناخودآگاه تلاش خود را برای جذب فراوانی تضعیف می‌کند. این امر باعث می‌شود ایجاد لرزش در فرکانس‌های بالا که برای جذب فراوانی ضروری است غیرممکن شود.

این بیماری گاهی به‌عنوان «سندرم ذهنیت فقر» خوانده می‌شود، تفکری که با ظرافت و بدون این‌که فرد متوجه شود درون ناخودآگاه رخنه می‌کند. این چیزی است که ممکن است منفعلانه از بستر اجتماعی خود گرفته باشید یا می‌تواند تنها با یک تفکر شروع شده و قبل از این‌که فرصت مداخله داشته باشید به یک پیش فرض منفی بدل شده باشد. با این‌حال‌، خبر خوب این است که اگرچه کنترل این ذهنیت دشوار است، اما برای خلاص شدن از آن و ایجاد نگرش بهتر کارهای زیادی می‌توان انجام داد.

اکنون بیایید به شاخصه‌های اصلی که نشان می‌دهد شما از ذهنیت فقر در زندگی‌تان رنج می‌برید نگاهی بیاندازیم.

پنج نشانه‌ای که از ابتلای احتمالی شما به ذهنیت فقر خبر می‌دهد

برای بسیاری از افراد چنین ذهنیت‌هایی به باوری ختم می‌شود که معتقد است این تنها چشم‌انداز معقولی است که باید به آن توجه کنیم و شاید این دیدگاه شما هم باشد. با این‌حال، اگر بیشتر درباره قانون جذب مطالعه کنید پی می‌برید که یک ذهنیت ارزشمند، پذیرا و مثبت برای تجلی خواست‌ها کاملاً ضروری است. واقعیت این است که شما می‌توانید سرسختانه‌ترین دیدگاه را هم تغییر دهید.

مانند تمام ذهنیت‌های مسأله‌دار، برای ذهنیت فقر یک توصیف جامع که دربر گیرنده همه‌ی افراد باشد وجود ندارد. با این وجود، اگر حتی یکی از نشانه‌های زیر برای‌تان آشنا باشد، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که در حال حاضر گرفتار این نوع از تفکر، یا در معرض خطر جدی ابتلا به آن هستید.

جاه طلبی

 • جاه‌طلب نیستید

افرادی که برای فراوانی در زندگی تلاش می‌کنند، اغلب رویاها و اهداف بسیار محدودی دارند. بنابراین، اگر برنامه نداشته باشید، تصویرکردن زندگی بهتر دشوار است، تمایل به قانع شدن نسبت به هر چیزی که به شما عرضه می‌شود اغلب باعث رشد نوعی بی‌علاقگی نسبت به بهبود شخصی می‌شود.

دلایل متعددی برای کمبود جاه‌طلبی وجود دارد (برای مثال پایین بودن اعتماد به‌نفس و پیام‌های منفی دوران کودکی)، اما نتیجه همان است. شما در نهایت پتانسیل‌های خود را محدود کرده و چیزهای مأیوس کننده‌ای که قبلاً هم تجربه کرده‌اید را بیشتر جذب می‌کنید.

 • شما بدبین بوده و حس ترحم به خود دارید

به‌طور واضح، همه ما می‌دانیم که دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتی که برای‌مان اتفاق می‌افتد تا چه حد دشوار است و در این موقعیت‌ها اگر غم و اندوه و خشم را تجربه کنیم گناهی مرتکب نشده‌ایم. در حقیقت همه‌ی این احساسات می‌توانند رشد را تقویت کرده و شما را به‌سمتی سوق دهند که با درس گرفتن از این مشکلات برای ساختن آینده‌ای بهتر تلاش کنید.

با این وجود، ویژگی مشترک ذهنیت فقر، پیش‌فرض درماندگی و ترحم به خود است. ممکن است همواره از خود سوال کنید که «چرا من؟» و خود را یک قربانی تصور کنید که هیچ قدرت یا کنترلی ندارد. به همراه این طرز فکر یک حس بدبینی هم وجود دارد که باعث می‌شود منتظر اتفاقات منفی دیگری باشید که سر راه شما قرار خواهند گرفت.

 • شما یک فرد بسیار حسود هستید

متخصصین وقتی به ذهنیت غنی در برابر ذهنیت فقر نگاه می‌کنند، متوجه می‌شوند که ذهنیت فقر تا چه اندازه با حسادت شدید تعریف می‌شود. ممکن است شما دائم در حال مقایسه خود با دیگران باشید، در طلب آن‌چه که آنها دارند بوده و معتقد باشید که آن‌ها سزاوار این مزایا نیستند. اگر یک ذهنیت فقر ریشه‌دار داشته باشید، ممکن است نسبت به همه‌ی افرادی که ملاقات می‌کنید احساس حسادت داشته باشید و ممکن است توجه بیشتری به این حسادت پاتولوژیک نسبت به چیزی که برای خودتان می‌خواهید یا توانایی درونی خودتان داشته باشید.

در حالی که همه‌ی ما بارها و بارها حسادت می‌کنیم، شخصی که زندگی عاطفی خود را با حسادت تعریف کند، غالباً از دستیابی به چیزهای خوب باز می‌ماند.

ترس

 • تصمیمات خود را براساس ترس اتخاذ می‌کنید

ذهنیت فقر در درجه اول توسط احساس ترس هدایت می‌شود. بنابراین، به‌جای تمرکز روی به‌دست آوردن چیزهای خوب یا استقبال از مثبت‌اندیشی، روی جلوگیری از چیزهای بد و محافظت از خود در برابر آسیب‌ها متمرکز هستید.

به‌علاوه، وقتی‌که ترس در زندگی حکم‌فرما باشد جسم انسان تحت فشار زیادی قرار گرفته و دائماً هورمون‌های استرس‌زا تولید می‌کند. این اتفاق به معنای گرفتار شدن در چرخه‌ای پایان ناپذیر از اضطراب است که به فرد فرصت اندیشیدن به توانایی‌هایش را نمی‌دهد.

 • به‌جای تمرکز کردن بر آن‌چه که دارید روی چیزهایی که ندارید متمرکز می‌شوید

هنگامی‌که روی چگونگی شکستن چرخه فقر تمرکز می‌کنید، به‌طور طبیعی ممکن است به کمبودهای‌تان فکر کنید. به‌هر حال همین کمبودهاست که باعث می‌شود شما نوع دیگری از زندگی را بخواهید.

با این‌حال، این روش تفکر خود نشانه ذهنیت فقر است. این نشانه اغلب با علائم حسادت که در بالا شرح دادیم همراه است. زمانی‌که به چیزهایی که ندارید فکر می‌کنید، توجه شما به‌سرعت جلب افرادی می‌شود که ظاهراً هر آن‌چه شما در تمنّایش سرگشته هستید را دارند. مانند هر هدف تجلی ساز دیگری، تمرین دادن ذهن بر روی چیزهایی که ندارید بدین معنی است که شما ناخواسته کمبود بیشتری به زندگی خود جذب می‌کنید.

شکست چرخه فقر در ۸ مرحله

شکستن ذهنیت فقر احتیاج به تلاش، تمرکز و اشتیاق به خودشناسی دارد. این اعمال کاملا امکان‌پذیر است و می‌تواند نتایج خارق‌العاده‌ای به بار آورد.

به‌دنبال این هشت قدم، اصلاح نگرش نسبت به ثروت و ایجاد یک ذهنیت جدید برای جذب فراوانی صورت می‌گیرد. با نگاهی به هر مرحله، توصیه‌های عملی‌ای می‌بینید که به شما کمک می‌کند تا ترفندها را در یک روز معمول زندگی به‌کار ببرید. همان‌طور که خواهید دید، اغلب این تغییرات مثبت روی برنامه‌ریزی مجدد افکار منفی ناخواسته و تنظیم نحوه‌ی تفکر درباره چالش‌های زندگی متمرکز است. با گذشت زمان، این تکنیک‌ها به عادت‌های ریشه‌دار تبدیل شده ودیگر نیازی به تمرکز بر پایدارسازی ذهنیت فراوانی نیست.

 • زبان و کلمات منفی را رها کنید

برای توقف صحبت کردن به «زبان فقر» باید ارجاع‌های منفی به ثروت را از دایره واژگان خود حذف کنید. بسیاری از این کلمات و عبارات منفی به احتمال زیاد از خانواده یا جامعه‌ای که در آن بزرگ شده‌اید نشأت گرفته است. مثال‌ها عبارتند از: «این برای افرادی مثل ما نیست»، «ما هرگز استطاعت آن را نداریم!» و اشارات ظریف‌تری مثل «پول از هوا نمی‌آید» که کاملاً صحیح است اما تمرکزش بر کمبود است.

همه‌ی این مثال‌ها شما را در نقش قربانی قرار می‌دهد. در نقش فردی که نمی‌تواند سرنوشت مالی خود را کنترل کند یا شکل دهد. تغییر دادن ادبیات شما می‌تواند فراوانی آینده‌ را تغییر دهد.

 • دیدگاه خود درباره‌ی ثروت را تغییر دهید

تغییر نحوه نگرش به ثروت خود یک بخش حیاتی برای شکستن چرخه فقر است. به‌طور خاص، شما از مشاهده ثروت نه از دید کسی که فاقد آن است و از این فقدان می‌ترسد، بلکه از منظر دید کسی که از پول استقبال می‌کند و در انتظار دریافت آن است، سود خواهید برد.

تمرین‌های تصویرسازی در این مورد بسیار یاری‌رسان است. به‌عنوان مثال، شما می‌توانید تصویرسازی روزانه‌ای انجام دهید که در آن خود را ثروتمند می‌بینید و احساس خوش‌بختی، آرامش و اطمینان دارید. رمز موفقیت در پیوند دادن امور مالی به موقعیت خوب، رشد و رفاه است نه پیوند ضمنی پول با اضطراب، حسادت و ناامنی.

قدر شناسی

 • تمرین قدرشناسی انجام دهید

وقتی‌که زمان خود را صرف قدردانی از آن‌چه که دارید (به‌عنوان مثال افراد، جاها، چیزها و ویژگی‌های شخصیتی) می‌کنید، به یک فضای ذهنی بسیار مثبت‌تر حرکت می‌کنید. این نگرش باید به‌گونه‌ای باشد که به‌جای تمرکز بر کمبود، روی فراوانی متمرکز باشد.

سعی کنید هر روز فعالانه تمرین قدرشناسی کنید. آسان‌ترین راه برای این‌کار نوشتن در ژورنال سپاس‌گذاری به‌صورت روزانه است. نیازی به تکمیل ورودی‌های دقیق نیست. می‌توانید با فهرست کردن ۵ تا ۱۰ چیزی که در آن روز خاص قدردان آن‌ هستید تفاوت بزرگی ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که قدردانی شما لازم نیست که به‌طور خاص با ثروت مرتبط باشد. چیزی که مهم است افزایش توجه شما به چیزهای خوبی است که در زندگی‌تان دارید.

 • یاد بگیرید که آرام باشید

تفاوت عمده بین ذهنیت‌های ثروتمند و فقیر در این است که ذهنیت غنی شامل یک نگرش آرام نسبت به فراوانی است. ممکن است این امر غیر منطقی به‌نظر برسد، اما همه چیز درباره کاشتن بذر انتظار برای رسیدن به فراوانی است به‌جای این‌ باور که برای ثروتمند شدن باید با چنگ و دندان جنگید.

هر نوع آرامش به ارتقای این امر کمک می‌کند، این آرامش می‌تواند در اثر مراقبه، خواندن، خلق اثر هنری یا گوش دادن به موسیقی ایجاد شود. یک فهرست کوتاه از آرامش بخش‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید تهیه کنید و عادت کنید که این موارد آرامش بخش را درست قبل یا بعد از وقایعی انجام دهید که به‌طور معمول اضطراب درباره ثروت به‌وجود می‌آورند.

برنامه ریزی

 • برای دست‌یابی به اهداف خود برنامه‌ تهیه کنید

تهیه یک برنامه جامع از عملی‌ترین و قدرتمند‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای از بین بردن ذهنیت فقر انجام دهید. این به معنای دور شدن از موقعیت یک قربانی و کنار گذاشتن این‌ تصور است که خود را فردی ناتوان از اقدام عملی برای ایجاد تغییر در امور ببینید. از این‌ گذشته، ایجاد طرح و برنامه به معنای فعال‌تر شدن و منفعل نبودن است.

اگر هدف بزرگی دارید و از ایده ساختن یک برنامه می‌ترسید، سعی کنید آن را به یک سری اهداف کوچکتر تقسیم کنید و سپس برای هر یک از این اهداف فرعی برنامه‌ریزی کنید. هربار که یک هدف فرعی را محقق کردید، به خودتان اجازه دهید تا از پیشرفتی که برای  رسیدن به هدف بزرگتر خود کسب کرده‌اید احساس غرور کنید.

 • خود مراقبتی را به خاطر بسپارید

در حالی‌که باید برای یادگیری نحوه شکستن چرخه‌ی معیوب فقر به‌طور مداوم تلاش کنید، اما لازم است که زمانی را صرف بازیابی خود بکنید. بایستی نسبت به علائم هشدار دهنده‌ای که نشان می‌دهد دچار استیصال شده‌اید توجه کرده (برای مثال حال ناخوش، فرسودگی و زودرنجی) و به سرعت برای رسیدگی به این موارد اقدام کنید. با گذشت زمان، یاد خواهید‌گرفت که چگونه قبل از وقوع این اتفاق، پتانسیل فرسودگی را تشخیص داده و قبل از وخیم شدن اوضاع برای بهبود آن اقدام کنید.

هم‌چنین به‌خاطر داشته باشید که خود مراقبتی می‌تواند اشکال متعددی به خود بگیرد! هر چیزی که باعث تقویت سلامتی، شادی و عزت نفس شما شود تحت این عنوان گسترده قرار می‌گیرد.

 • مسئولیت اقدامات خود را به‌عهده بگیرید

همان‌طور که در بالا پیشنهاد شد وقتی‌که به‌جای منفعل بودن فعال باشیم یک تضاد جدی در مسئولیت پذیری بین عادت‌های فقیر و غنی وجود دارد. دیدن خود به‌عنوان یک فرد مستقل و مسئول برای ساختن آینده، سنگ بنای ذهنیت فراوانی است. این به معنی شناخت اشتباهات و درس گرفتن از آنها هم می‌شود.

در بسیاری از موارد، درس‌هایی که از تجربیات منفی خود می‌آموزید ممکن است همان آموزه‌هایی باشد که شما را به سمت فراوانی می‌برد. اما اگر از مسئولیت پذیری فرار کنید این آموزه‌ها را از دست می‌دهید.

با این‌حال، مطمئن شوید که مسئولیت احساسات و رفتارهای دیگران را بر عهده نخواهید گرفت! آنها پاسخگوی زندگی خود هستند.

 • تسلیم نشوید

سرانجام، هرگز از تجلی رویاهای خود دست نکشید! فقط به این دلیل که در گذشته تجربه فراوانی نداشته‌اید به این معنی نیست که در آینده هم دور از فراوانی خواهید بود. اطمینان داشته باشید که کائنات در زمان بهینه به شما برای واقعی شدن آرزوهای‌تان کمک می‌کند و بپذیرید که فرصت‌های بسیاری برای خلق زندگی مورد نظرتان خواهید داشت.

زمانی‌که احساس دلسردی کردید یا در سراشیب تسلیم شدن قرار گرفتید، به یکی از راه‌کارهای خود مراقبتی که در مرحله قبل گفته شد مراجعه کنید. غالباٌ، پس از کمی آرامش و بازیابی، خود را آماده قبول دوباره ذهنیت مثبت نسبت به جذب ثروت می‌بینید.

منبع: د لا آو اترکشن

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

زندگی مانند یک برنده لاتاری : چگونه امروز خوشحال باشیم

همۀ ما انسان‌ها زمانی به این فکر فرو می‌رویم که اگر ناگهان برنده لاتاری شویم زندگی ما چگون…