خانه برندگان لاتاری در مورد سرنوشت برندگان لاتاری چه می‌دانید؟

در مورد سرنوشت برندگان لاتاری چه می‌دانید؟

22 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای در مورد سرنوشت برندگان لاتاری چه می‌دانید؟ بسته هستند
493
برندگان لاتاری

چه بر سر برندگان لاتاری می‌آید؟

پس از باز شدن درب شامپاین‌ها، گرفته شدن عکس‌های تبلیغاتی با چک نمادین جایزه و مصاحبه اجباری با برنده که در آن اعلام می‌کند این پول وی را تغییر نمی‌دهد، واقعا چه اتفاقی برای این برندگان ابر خوش‌شانس لاتاری می‌افتد؟ ما اینترنت را برای پی‌بردن به اینکه چه بر سر معروف‎‌ترین برندگان لاتاری انگلستان آمده است جستجو کرده‌ایم.

از زوج اسکاتلندی رکوردشکن تا آنهایی که کمتر مورد توجه قرار گرفتند شما را نسبت به همه اتفاقاتی که برای برندگان لاتاری بریتانیا  افتاده است آگاه می‌سازیم. داستان‌هایی درباره سرمایه‌گذاری‌های غیر معمول و روابط شروع شده و پایان یافته وجود دارد. در‌حالی‌که عده‌ای از این برد به‌عنوان پایه‌ای برای موفقیت‌های مالی بیشتر استفاده کردند بعضی دیگر از برندگان پول‌ها را هدر دادند. برای کشف اینکه چگونه این بردهای بزرگ لاتاری زندگی افراد را در طول و عرض جغرافیای این کشور تغییر دادند، این مقاله را بخوانید.

سرنوشت برندگان لاتاری چگونه رقم خورد؟

COLIN & CHRISINE WEIR

کالین و کریستین ویر (COLIN & CHRISINE WEIR)

‌زمانیکه کالین و کریستین از اسکاتلند یکی از بزرگترین جک‌پات‌های تاریخ بریتانیا را برنده شدند به سرخط اخبار تبدیل شدند.

این زن و شوهر از لارگز (Largs) در اسکاتلند، برنده ۱۶۱ میلیون پوند در بخت‌آزمایی یورومیلیونز شدند، که باعث شد یکباره وارد فهرست ثروتمندان روزنامه ساندی تایمز (Sunday Times) شده و به‌عنوان دو نفر از ثروتمندترین افراد اسکاتلند شناخته شوند.

به لطف تصمیم آنها برای عمومی کردن این موفقیت، بخت و اقبال آنها به‌طرز گسترده‎‌ای از سوی رسانه‌ها پوشش داد شد، و به ما این فرصت را داد تا ببینیم که این زوج به‌عنوان برنده لاتاری چگونه با این موقعیت مواجه شدند و چه بر سر آنها امده است.

غیر از کمک مالی شایان به دوستان و خانواده، و خرید یک خانه رویایی به مبلغ ۳.۵ میلیون پوند، آنها سرمایه‌گذاری سنگینی در باشگاه فوتبال پاتریک تیستل (Partick Thistle) انجام دادند. پس از صاف کردن بدهی‌های باشگاه، این زوج اقدام به راه‌اندازی آکادمی جوانان باشگاه کردند، که امیدوارند موفقیت‌های آینده پاتریک تیستل را تضمین کند.

اما پول خرج کردن این زوج محدود به باشگاه نشد.کالین و کریستین بنیاد خیریه ویر (Weir trust) را بنا نهادند، که یک موسسه نیکوکارانه برای حمایت از خیریه‌های اسکاتلندی و گروه‌هایی است که به جوامع محلی کمک می‌کنند، از زمان تاسیس، این بنیاد حدود ۵ میلیون پوند  صرف این امور کرده است.

این زوج بخاطر تعهد‌شان به جامعه محلی شناخته می‌شوند برای نمونه در روز کریسمس یک نمایش بزرگ آتش بازی در شهر ترون (Troon) سازماندهی کردند.

آنها هم‌چنین به سیاست هم وارد شدند و پس از آنکه ۳ میلیون پوند به حزب SMP اهدا کردند به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اهداکنندگان تاریخ سیاسی انگلستان شناخته می‌شوند، پولی که صرف حمایت از ایده جدایی اسکاتلند از انگلستان در رفراندم ناموفق سال ۲۰۱۴ شد.

Adrian & Gillian Bayford

آدریان و گیلیان بی‌فورد (Adrian & Gillian Bayford)

جایزه ۱۴۸ میلیون پوندی لاتاری یورومیلیونز که بی‌فوردها در آگوست سال ۲۰۱۲ از آن خود کردند آنها را صاحب عنوان دومین رکورددار برد در تاریخ انگلستان کرد.

این زوج خوشحال به مطبوعات گفتند از آنجایی که آینده مالی‌شان تامین شده است، تصمیم دارند تا زمان بیشتری در کنار هم صرف کنند. بااین‌حال، درست چند ماه بعد از بردن جایزه، زن و شوهر اعلام کردند که از یکدیگر جدا می‌شوند.

آدریان بی‌فورد رابطه‌ای با یک مربی تمرین دهنده‌ اسب‌ها که ۱۶ سال از خودش کوچک‌تر بود آغاز کرد، (این زوج پس از چند سال از هم جدا شدند)، در همین حال گیلیان هم اعلام کرده که شریک زندگی جدیدی پیدا کرده‌است.

با وجود این ثروت عظیم هر دو در نقشی متفاوت از قبل به کار بازگشتند. گیلیان پرستار سابق، سرمایه‌گذاری زیادی در املاک و مستغلات انجام داده است و موجودی سرمایه وی طبق شایعات بیش از چند میلیون پوند رشد داشته است.

شغل جدید آدریان اما نزدیک به پیشه‌ی قبلی اوست. قبل از بردن جایزه او یک فروشگاه مرتبط با موسیقی داشت، و به تازگی اعلام کرده که در سطحی متفاوت به این تجارت بازگشته است. فروشگاه جدید وی در شهر کمبریج، موسیقی و یادبودهای مربوط به فیلم‎ها را می‌فروشد برای نمونه وی لباس لیدی‌گاگا در آخرین فیلم جنگ ستارگان و لوازم صحنه این فیلم را برای فروش عرضه کرده است.

MATT TOPHAM AND CASSEY CARRINGTON

مت توپهام و کیسی کرینگتون (MATT TOPHAM AND CASSEY CARRINGTON)

مت و کیسی تنها ۲۲ سال داشتند وقتی‌ که برنده جایزه جک‌پات ۴۵ میلیون پوندی شدند و در بین جوان‌ترین برندگان تاریخ قرعه‌کشی قرار دارند. پس از هدیه دادن ۱ میلیون پوند به ادی دوست صمیمی‌شان و خرید خودروهای اسپرت برای خود و دوستان‌شان، آنها طرح بلند پروازانه خانه‌سازی را آغاز کردند. این زوج امیدوار بودند خانه‎های سازگار با محیط زیست بسازند که کمترین میزان اتلاف منابع را داشته باشد، اما این برنامه در نهایت برای اخذ مجوزهای لازم متوقف شد.

آنها در سال ۲۰۱۴ اعلام کردند که صاحب فرزندی پسر به نام الفی شده‌اند، این خانواده به‌غیر از این مورد در بیشتر مواقع از مرکز اخبار دور بوده‌اند.

DAVE AND ANGELA DAWES

دیو و آنجلا دیویس (DAVE AND ANGELA DAWES)

جایزه هنگفت دیویس‌ها چهارمین جایزه بزرگ انگلستان بود، به جز اعلام هویت برندگان به رسانه‌ها، این زوج تا حد زیادی خود را از مرکز توجه رسانه‌ها خارج ساخته‌اند.

در زمان برنده شدن آنها در آپارتمانی یک‌خوابه با اجاره هفته‌ای ۷۰ پوند زندگی می‌کردند، در حالی‌که دیو به‌عنوان سوپروایزر در یک کارخانه کار می‌کرد و آنجلا راننده تاکسی بود. درپی این بخت و اقبال مساعد، زن و شوهر اقدام به خرید یک عمارت در منطقه سوری  (Surrey)، یک ویلا در پرتغال و یک خانه در غرب لندن کردند. آنها هم‌چنین مبلغ زیادی به دوستان و اقوام اهدا کردند.

این زوج که هر دو فرزندانی از روابط قبلی‌شان داشتند، در سال ۲۰۱۷ توسط پسر دیوید به دادگاه فراخوانده شدند، زیرا وی معتقد بود که حق دارد بخاطر جایزه مورد حمایت قرار گیرد.

matt myles

مت مایلز (MATT MYLES)

مت مایلز ۲۹ ساله پس از بردن جایزه یک میلیون پوندی، ۵۰۰ هزار پوند خرج مسافرت، الکل و زنان کرد. این اتفاقات قبل از زمانی بود که وی با خشم مادرش روبه‌رو شد و تصمیم گرفت مسیرش را تغییر دهد. اکنون مت یک فرد متاهل با یک فرزند است که روزهای تاریک را پشت سر گذاشته است.

پس از سرمایه‌گذاری در املاک و داروسازی، سرباز سابق بیش از یک میلیون پوند در حساب بانکی‌اش دارد که وی را در موقعیتی بهتر از آن‌چه در هنگام برد لاتاری بود قرار می‌دهد.

LES SCADDING

لس اسکادینگ (LES SCADDING)

لس در سال ۲۰۰۹ با بردن جایزه ۴۵ میلیون پوندی نفر نهم فهرست رکوردداران انگلستان شد. این راننده سابق کامیون با پول جایزه از بیماری سرطان رهایی یافت.

به‌غیر از خرید خانه و ماشین، او هم‌چنین در باشگاه نیوپورت (Newport) سرمایه‌گذاری کرد و ۳سال در پست رئیس هیات مدیره فعالیت کرد. با وجودی‌که وی طرفدار این باشگاه نبود اما بخاطر مخاطرات باشگاه و تصمیم او برای دخالت در آن شناخته می‌شود. اسکادینگ به مطبوعات گفت: «خیلی خوب است که گلف بازی کنید و زندگی لوکس داشته باشید اما باور کنید که پس از مدتی حوصله‌تان سر می‌رود. این اتفاق به من مسوولیتی داد تا صبح‌ها بیدار شوم، کاری که دوست دارم انجام دهم، و به زمین رفته و درگیر امور شوم. من زمان دارم ولی تعهد کاری ندارم. این رویایی است که هر مردی آرزو دارد».

با وجود ثروت فراوان او سعی کرده که خاکی بماند و گفته است که هنوز بخاطر گرفتن تخفیف خرید می‌کند.

MICHAEL CARROL

مایکل کرول (MICHAEL CARROL)

آخرین فرد فهرست اما نه کم ارزش‌ترین آنها، کسی که اگر در اینجا به او اشاره نمی‌کردیم مقاله برندگان لاتاری کامل نمی‌شد، مایکل کرول یا کسی که خود را «سلطان چاو» می‌نامد است.

در سن ۱۹ سالگی زمانی‌ که کارول در حبس تعلیقی به سر می‌برد برنده جایزه لاتاری به ارزش حدودی ۱۰ میلیون پوند شد. این پول صرف خرید یک عمارت بزرگ، ساخت یک مسیر مسابقه اتوموبیل‌رانی در باغ پشت خانه، خرید ۱۰ هزار پوند جواهرات و در نهایت نابودی عمارت با مجموعه‌ای از مهمانی‌ها و مواد مخدر و الکل شد.

کرول در نوامبر سال ۲۰۰۲ برنده جایزه شد و گزارش شده است که در سپتامبر ۲۰۰۳ مجبور به ترک مایملکش شد. در سال ۲۰۱۰ او مجددا برای شغل نظافتچی فرم استخدام پر کرد کاری که قبل از بردن لاتاری هم به آن مشغول بود.

با وجود این داستان زندگی، که حرکت از فرش به عرش و در پایان بدبختی را تداعی می‌کند، کارول به‌صورت داوطلبانه درباره زندگی‌اش صحبت کرده است و معتقد است که اکنون با وجود زندگی آرامی که دارد بسیار خوشبخت‌تر است.

منبع: لوتو لند

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

راز خوش شانسی : عادات افراد خوش شانس

از لحاظ شخصیتی انواع مختلفی از انسان وجود دارد: افرادی که کائنات به طور روزانه به آن‌ها لب…