خانه برندگان لاتاری همیشه بهانه ای برای مهربانی وجود دارد!

همیشه بهانه ای برای مهربانی وجود دارد!

22 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای همیشه بهانه ای برای مهربانی وجود دارد! بسته هستند
236
برندگان لاتاری

داستان‌های زیادی در مورد افرادی که مقادیر زیادی پول در لاتاری برنده می‌شوند ولی در نهایت ورشکست می‌شوند وجود دارد. یافته‌های یک مطالعه مشترک که توسط دانشگاه‌های وندربیلت Vanderbilt، کنتاکی Kentucky و پیتسبرگ Pitsburg صورت گرفته نشان داد که هرچه میزان جایزه فرد برنده بیشتر باشد احتمال ورشکستگی بیشتر است.
اما ما اغلب درمورد برنده‌هایی که ثروت خود را حفظ کرده و حتی بخشی از برد خود را به خیریه‌ها، صندوق‌ها، خانواده‌های فقیر و جامعه اهدا کرده‌اند چیزی نمی‌شنویم.
کسانی که بخش عمده‌ای از ثروت خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند انسان‌های سخاوتمندی هستند که پول بر شخصیت آنها بی تأثیر است. اگرچه به نظر می‌رسد که شرکت در لاتاری برای برنده شدن و بخشیدن قسمت عمده جایزه نوعی نقض غرض باشد اما مشخصاً برخی این کار را انجام می‌دهند. در این مطلب داستان تعدادی از برندگان لاتاری را می‌خوانیم که با سخاوتمندی تمام بخشی از ثروت خود را با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند.

برندگان لاتاری که ثروت خود را با دیگران به اشتراک گذاشتند

جیم دنسی Jim Dancy

جیم دنسی برنده ۱۰،۰۰۰ دلار از لاتاری میشگیان شد و همه آن را به موسسه خیریه کالامازو اهدا کرد. احساس او این بود که افرادی هستند که بیش از وی به آن پول نیاز دارند. او این حرکت سخاوتمندانه را به دوست خود جولی نسبت داد و بعدها گفت که این تصمیم کاملاً درست بوده است.
جیم که خود به دلیل وضعیت شغلی دارای اوضاع مالی نسبتاً مناسبی است به این نتیجه رسید که نیاز به نگه داشتن این پول ندارد و اعتقاد دارد که روز اهدای پول بهترین روز زندگی‌اش بوده است.

گروه فلوریدای جنوبی Southern Florida Realtors

یک گروه ۱۲ نفره از دلالان معاملات ملکی در فلوریدا یک سندیکای لاتاری راه اندازی کردند و برنده جایزه شدند. آنها تصمیم گرفتند که جایزه را تقسیم بر ۱۳ کنند چون یکی از افراد گروه در آخرین دور شرکت نکرده بود اما گروه از کنار گذاشتن او احساس خوبی نداشتند. علاوه بر این آنها تصمیم گرفتند کمی ‌از سود خود را به زنی که بلیط برنده را به آنها فروخته است بدهند.
هنگامی ‌که روز بعد گروه همکاران با بلیط برنده پاوربال فلوریدا در محل کار حاضر شدند همکارشان جنیفر مالدونادو Jennifer Maldonaldo فکر می‌کرد که آنها شوخی می‌کنند. او از سخاوت همکارانش که می‌خواستند جایزه را تقسیم بر ۱۳ کنند بسیار متعجب شد. افراد گروه اندکی بیش از ۸۰،۰۰۰ دلار دریافت کردند که علاوه بر احساس خوب کمک به یک دوست مبلغ نسبتاً مناسبی محسوب می‌شود.

آلن و وایولت لارج Allen & Violet Large

در سال ۲۰۱۰، آلن و وایولت لارج از اهالی نوا اسکوشیا ۱۱.۲ میلیون دلار در لاتاری کانادا برنده شدند و اگرچه آنها بیش از حد هیجان زده بودند اما با کمال میل ۹۸٪ از جایزه را به خیریه‌های مختلف مانند صلیب سرخ، کلیساها و آتش نشانی اهدا کردند.آنها در مورد کمک‌های مالی خود چنین گفتند: «آنچه شما هرگز نداشته‌اید را هرگز از دست نخواهید داد».
وایولت یک سال بعد از این برد بزرگ بدلیل ابتلا به سرطان درگذشت. بخشی از پول آنها به بیمارستانی اهدا شد که از او مراقبت می‌کرد.

برایان کابائود و آنلیز ‌هانسن Brian Cabaud & Anneliese Hanse

این زوج باحال اهل مارین کانتی هر دو پلیس هستند بنابراین وقتی برایان به آنلیز گفت که آنها برنده لاتاری شده‌اند آنلیز کمی‌ مشکوک شد. به منظور اثبات برد آنها در فروشگاه محل فروش بلیط لاتاری قرار گذاشتند. پس از اسکن بلیط عدد ۷۵ میلیون دلار بعنوان جایزه روی صفحه نقش بست.
بدیهی است که آنها از این برد به وجد آمدند. کابائود گفت: «این اتفاق بسیار سورئال است، ما قصد داریم زندگی خود را تا آنجا که ممکن است عادی نگه داریم». تنها برنامه‌ای که آنها به طور قطعی داشتند کمک مالی به صندوقی بود که برای چهار افسر اهل اوکلند تأسیس شده بود، افسرانی که در حین انجام وظیفه توسط یک فرد مسلح مورد اصابت گلوله قرار گرفته بودند.

دانالد دیمون Donal Damon

دانالد دیمون از گریت بند کانزاس، ۷۰ ساله بود که برنده جکپات پاوربال شد. پیشینه داستان این است که دخترش تماس گرفت تا به او بگوید کسی از منطقه کوچک آنها برنده لاتاری شده است. دخترش از او خواست تا شماره‌های خود را بررسی کند و در آن لحظه بود که زندگی آنها برای همیشه تغییر کرد.
دانالد با همسرش که سه شغل داشت تماس گرفت و این مژده را به او داد. واضح است که آنها به پول احتیاج داشتند اما حرص و طمع جایی در زندگی این زوج نداشت. آنها ۱.۱ میلیون دلار به کلیسای سنت استانیسلاوس در راسویل کانزاس اهدا کردند تا برای ساخت یک کلیسای جدید هزینه شود.
هنگامی ‌که برای اولین بار در مورد یک ساختمان ۱۰۰ ساله شنیدند و به آنها گفته شد که ساختمان نیاز به تعمیرات بیشتری دارد کاتلین دیمون بدون لحظه‌ای تأمل یک چک ۱۰۰۰۰ دلاری نوشت. دیمون‌ها وقتی بعداً فهمیدند که هزینه ساخت بنای جدید کلیسا ۲ میلیون دلار تخمین زده شده است ۱ میلیون دلار به کمک‌های مالی خود اضافه کردند.

ویلیام ای استیل William A Steele

دکتر ویلیام استیل احتمالاً مهره مار دارد زیرا نه تنها برنده مبلغ ۱۸۹ میلیون دلار از پاوربال فلوریدا شد بلکه در یک مراسم خیرخواهانه ۱۰ هزار دلار دیگر برنده شد. دکتر که به نیکوکاری معروف است چک ۱۰ هزار دلاری را به خیریه هوپ تحویل داد که اتفاقی فراتر از شگفتی بود.
قول او پس از برنده شدن جکپات تأسیس یک بنیاد خیریه بود. بنیاد ویلیام ای استیل با موفقیت افتتاح و استیل از کار خود بازنشسته شد.

نیل وانلس Neal Wanless

نیل وانلس با مبلغ ۲۳۲،۱۰۰،۰۰۰ دلار برنده پر افتخار لاتاری از داکوتای جنوبی بود. او قبل از این برد بزرگ در تنگنای مالی بود اما پاسخ نیل بسیار متواضعانه بود: «می‌خواهم از خداوند تشکر کنم که این فرصت را به من داد و با این ثروت بزرگ به من برکت داد. من آن را هدر نمی‌دهم».
وقتی وانلس موفق به کسب نهمین جکپات بزرگ تاریخ پاوربال شد خانواده‌اش معوقات مالیاتی داشتند و خانه آنها در آستانه تصرف بود. نیل و خانواده اش در یک مزرعه ۳۲۰ جریبی در یکی از فقیرترین شهرهای کشور زندگی می‌کردند بنابراین وقتی او ۱۵ دلار برای بلیط‌های لاتاری هزینه کرد یک ریسک بزرگ کرده بود.
بعد از همه صحبت‌ها نیل قول داد به جامعه‌ای که بیش از همه کمک حال خانواده و دوستانش بوده است کمک کند.
روی کاکرام (Roy Cockrum) – ۲۵۹.۸ میلیون دلار
روی کاکرام بزرگترین جایزه لاتاری در تنسی را به مبلغ ۲۵۹ میلیون دلار برنده شد. او هنگامی ‌که قصد داشت برای قرار ملاقات پزشکی مادرش آماده شود از برد خود با خبر شد. كاكرام تصمیم گرفت مبلغ جایزه یک باره به ارزش ۱۱۵ میلیون دلار را دریافت کند که از ثروت بسیاری از سلبریتی‌ها بیشتر است.
كاكرام ۵۸ ساله قصد داشت آنچه را که براي تأمين مالي بقيه زندگي خود نياز دارد برداشته و مابقی پول را به خيريه‌ها اهدا کند. جالب است بدانید که او بخش آخر زندگی خود را در انجمن مقدس جان سپری کرده است، که سرپناهی برای افراد بسیار فقیراست یعنی می‌توان گفت که همۀ پول خود را بخشیده است. وی در برخی محافل به برادر روی معروف است.
از آنجا که او بازیگر سابق تئاتر بود، تصمیم گرفت بیشترین مبلغ را به یک بنیاد هنری ناشناس اهدا کند.

کالین و کریس ویر Colin & Chris Weir

این زوج خوش شانس میلیون‌ها دلار از لاتاری یورومیلیونز در سال ۲۰۱۱ برنده شدند. آنها نزدیک به ۴.۱ میلیون دلار به مبارزات رفراندم جدایی اسکاتلند کمک کردند تا افراد را ترغیب به رأی دادن به استقلال اسکاتلند کنند. البته کارهای سیاسی معمولاً زیر سوال می‌رود به ویژه هنگامی ‌که افراد ناظر با چگونگی هزینه شدن پول شخص دیگری موافق نیستند. این زوج در مرکز گزارش‌هایی بودند که بیان می‌کردند مجبور به اهدای پول به این کمپین شده‌اند.
آنها در بیانیه‌ای اظهار داشتند که به عنوان طرفداران مادام العمر استقلال اسکاتلند عجیب می‌بود اگر از مبارزات انتخاباتی استقلال اسكاتلند حمایت نمی‌کردیم. هیچ كسی ما را مجبور به انجام کاری نکرده است.

جان كوتی John Kutey

وقتی جان كوتی به همراه شش متخصص دیگر فناوری اطلاعات برنده ۳۱۹ میلیون دلار شد می‌دانست كه سهم وی به اندازه کافی زیاد خواهد بود. بنابراین تصمیم گرفت یک پارک آبی ۲۵۰،۰۰۰ دلاری به نام اسپری پارک ایجاد کند که جایگزین یک پارک قدیمی ‌۷۰ ساله شد. همسر جان، لیندا در این تصمیم گیری دخیل بود و آنها پارک را به والدین خود تقدیم کردند ضمن اینکه به شهر خود جاذبه جدیدی برای لذت بردن همگان دادند. این یک مثال عالی برای به اشتراک گذاردن ثروت با دیگران است.

منبع: د ریچست

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۷ ترفند برای تضمین برد در لاتاری

ممکن است از خود بپرسید که آیا رویای شما برای برنده شدن در لاتاری محقق می‌شود؟ قطعاً کار آس…