خانه بلاگ و اخبار لاتاری سال نو چینی ۲۰۱۹ : سال خوک، نماد ثروت

سال نو چینی ۲۰۱۹ : سال خوک، نماد ثروت

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای سال نو چینی ۲۰۱۹ : سال خوک، نماد ثروت بسته هستند
3,630
سال نو چینی

سال نو چینی ۲۰۱۹

سال نو چینی ۲۰۱۹ روز ۵ فوریه (۱۶ بهمن ماه) در منطقه زمانی کشور چین آغاز شد و در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد. آغاز سال نو چینی مانند سال نوی میلادی زمان ثابتی ندارد و هر سال در فاصله بین ۲۱ ژانویه و ۲۱ فوریه واقع می‌شود چراکه براساس گردش خورشید و ماه تعیین می‌شود. چینی‌ها طولانی‌ترین جشن‌های سال نو را دارند که گاهی تا یک ماه هم طول می‌کشد.

تقویم چینی دارای ۱۲ ماه قمری است و هر ماه قمری از نیمه شب روزی که ماه تاریک می‌شود، آغاز می‌شود. این تقویم با نام ۱۲حیوان به نام‌های موش، گاو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ و خوک نامگذاری شده‌ است.

نماد سال نو چینی یک خوک قهوه‌ای است. جالب است بدانید حیوان خوک با قرار گرفتن در جایگاه آخر از چرخه گردش برج‌های دوازدهگانه چینی نام سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داده است. خوک شخصیتی متعدل دارد و به علت داشتن صورتی چاق با گوش‌هایی بزرگ نماد تفریح، خوش اقبالی و ثروت است. سال خوک سالی مثبت در نظر گرفته می‌شود و به طور کلی به ثروت و شانس دلالت دارد.‌

اما خوش شانس ترین‌های سال خوک:

اعداد شانس: ۲،۵،۸

جهت جغرافیایی: جنوب شرقی و شمال شرقی

سنگ شانس: یاقوت

رنگ‌های شانس: زرد، طلایی، قهوه ای

روز خوشامد‌گویی به خدای ثروت

جالب است بدانید روز پنجم از سال نو چینی، روز خوشامد‌گویی به خدای ثروت است. بسیاری از خانواده‌ها در این روز صبح زود خدای ثروت را عبادت می‌کنند و پس از مراسم ترقه منفجر می‌کنند تا از خدای ثروت برای ورود به خانه دعوت کنند.

روز خدای ثروت امسال ( ۲۰۱۹)، روز شنبه ۹ فوریه یعنی امروز است. در چین، بسیاری از فروشگاه‌ها در این روز که اولین روز پس از تعطیلات هم است باز هستند. بسیاری از آنها در قسمت ورودی فروشگاه میزی قرار می‌دهند و روی آن میوه، گل، آب نبات، چای، شمع و حیواناتی برای قربانی کردن می‌گذارند تا خدای ثروت را عبادت کنند.

خدای طلایی رنگ ثروت چینی‌ها، بر اساس قوانین فنگ شویی یکی دیگر از تقویت کننده‌های ضروری برای به دست آوردن ثروت در سال ۲۰۱۹ است. این نماد را در قسمت جنوب شرقی اتاق نشیمن قرار دهید و روز خوشامدگویی او را با حرکت دادن این نماد به سمت بخش مرکزی جایی که ستاره ثروت شماره ۸ آنجا قرار می‌گیرد جشن بگیرید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …