خانه استراتژی لاتاری زندگی مانند یک برنده لاتاری : چگونه امروز خوشحال باشیم

زندگی مانند یک برنده لاتاری : چگونه امروز خوشحال باشیم

2 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای زندگی مانند یک برنده لاتاری : چگونه امروز خوشحال باشیم بسته هستند
596
برنده لاتاری

همۀ ما انسان‌ها زمانی به این فکر فرو می‌رویم که اگر ناگهان برنده لاتاری شویم زندگی ما چگونه خواهد بود. ما یک عدد میلیونی را انتخاب می‌کنیم، مالیات ‌را از آن کسر می‌کنیم سپس تقسیم آن را به خانه، ماشین و اقلام دیگر شروع می‌کنیم. تصمیم می‌گیریم به خانواده و دوستان خود و تقریباً به هرکسی که با ما مهربان بوده است کمک کنیم.
ممکن است به معلم کلاس چهارم، پستچی و حتی راننده کامیونی که به شما در تعویض لاستیک کمک کرده است، چیزی بدهید. بشر معمولاً وقتی پول خود را به کسانی که به آن نیاز دارند اهدا می‌کند احساس خوبی پیدا می‌کند. در واقع عموم انسان‌ها از کمک به دیگران خوشحال می‌شوند زیرا این امر باعث می‌شود احساس تحسین و دوست داشتن دیگران را به خود جذب کنیم.

ایده خوشبختی فوری یک رویای مشترک در بین بسیاری از انسان‌ها است. این‌ تصور که زندگی ما تنها وقتی کیفیت جادویی به خود می‌گیرد که رویاهای‌مان محقق شده باشند و اگر چنین چیزی رخ بدهد ما سرانجام به فردی خوشحال در زندگی تبدیل می‌شویم در بین بسیاری از افراد مشترک است.

این‌طور نیست که نباید رویای بزرگی مانند برد در لاتاری داشته باشیم یا امکاناتی رویایی برای خود را تصور کنیم. مشکل وقتی بوجود می‌آید که فکر کنیم هر آن‌چه برای خوشبختی می‌خواهیم «در بیرون» است به جای این‌که در «درون خود» به دنبال آن باشیم. این مشکل وقتی بیشتر می‌شود که زندگی را منوط به این رخدادهای بیرونی کنیم. این طرز فکر «تفکر لاتاری» خوانده می‌شود و معروف است که فردی با چنین طرز فکری همواره منتظر رسیدن کشتی شانس است. «اگر فقط این را داشته باشم، آن را نیز خواهم داشت». چنین فردی منتظر است که همۀ امورات زندگی و صور فلکی کاملاً هماهنگ شوند تا بتواند زندگی‌ای را که فکر می‌کند لیاقتش را دارد شروع کند.
متأسفانه هنگامی ‌که با این دروغ زندگی می‌کنیم، ناخواسته این ایده را می‌پذیریم که زندگی ما به نوعی دچار کمبود است و مجبور به گذران زندگی در حالتی «کمتر از حد قابل قبول» هستیم. اما وقت آن رسیده است که این‌گونه پیش فرض‌ها برای شکل دادن به یک زندگی شاد را فراموش کنیم.
ما باید تا جایی پیش برویم که انگار قبلاً برنده لاتاری شده‌ایم و تنها کاری که باید انجام دهیم تحقق آن است.
در واقع کیفیت افکار ما دقیقاً همان چیزی است که کیفیت زندگی ما را تعیین می‌کند، یا همان‌طور که آبراهام لینکلن گفت: «اکثر افراد به همان اندازه که ذهن‌شان اجازه می‌دهد خوشحال هستند». به عبارت دیگر ما فقط باید دیدگاه خود را تغییر دهیم.
در این مطلب به چهار توصیه اساسی برای زندگی مانند یک فرد برنده لاتاری می‌پردازیم.

زندگی مانند یک برنده لاتاری

نحوه برد در لاتاری، توصیه شماره ۱: در زمان حال زندگی کنید

لاتاری

«در گذشته ساکن نشوید، رویای آینده را نداشته باشید، ذهن را روی لحظه کنونی متمرکز کنید.»
بودا
دفعه دیگر که در حال تفکر هستید از اندیشیدن در مورد اشتباهی که دیروز رخ داده یا این‌که فردا چگونه بهتر خواهد شد دست بردارید. همان‌طور که بودن در دو مکان در آن واحد غیر ممکن است فکر کردن به گذشته و آینده، انرژی امروز ما را از بین می‌برد.
همانطور که عارفان و افراد مقدس از زمان آغاز خلقت تا کنون به ما گفته‌اند، «اکنون» شادترین مکان روی زمین است. این تنها مکانی است که می‌توانیم در کنار فرزندان خود باشیم، از طبیعت لذت ببریم، از زیبایی‌های زندگی قدردانی کنیم، تنهایی را بیابیم، عشق را کشف کنیم و خودمان باشیم.
چطور باید در حال زندگی کنیم؟ گذشته را نادیده بگیرید و آینده را فراموش کنید.
بله، ما می‌توانیم از دیروز یاد بگیریم و برای فردا برنامه ریزی کنیم، اما پس از آن باید همه را رها کنیم و در لحظه زندگی کنیم. دستیابی به این خصلت مدتی طول می‌کشد و با تسلط بر چیزی که توجه ما را به خود جلب می‌کند و تعهد به تمرکز روی همان یک موضوع آغاز می‌شود. این بدان معنی است که از بودن کنار کسانی که با آن‌ها کار می‌کنیم و کاری که انجام می‌دهیم لذت ببریم. یعنی تماشا کردن، گوش دادن، نفس کشیدن، لبخند زدن و قبول کردن.
زندگی در حال، هنری است که از ما می‌خواهد تا سرعت خود را کاهش دهیم و به درون خود رفته و آرامش را در قلب خود بیابیم. این هنری است که از ما می‌خواهد با هر لحظه همچون مقدسات رفتار کنیم. این هنر را در خود پرورش دهید و به آرامی‌خواهید دید که تمام ثروت‌های جهان در همان لحظه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم در کنار شما جمع می‌شوند.

نحوه برد در لاتاری، توصیه شماره ۲: هدف خود را پیدا کنید

اهداف

«هدف شما در زندگی این است که هدف خود را بیابید و تمام قلب و روح خود را به آن بسپارید».
بودا
همه ما دوست داریم تصور کنیم وقتی ثروتمند شدیم استعفای خود را به رئیس‌مان تقدیم می‌کنیم و سپس به جزیره خصوصی خود در اقیانوس آرام رهسپار می‌شویم. کار برای مرد، زنگ ساعت و ساعت کاری را فراموش می‌کنیم در عوض زندگی خوب در هتل‌های پنج ستاره، جت‌های خصوصی و دیگر لذت‌ها را شروع می‌کنیم.
در حالی که همۀ این رویاها شگفت انگیز به نظر می‌رسند اما بسیاری از ما در اعماق قلب خود می‌دانیم که به اندازه افراد فقیر بدبخت، افراد ثروتمند بدبخت وجود دارد. ما دوست داریم باور داشته باشیم که اگر در یک عمارت ساحلی زندگی می‌کردیم بدبختی هرگز به سراغ‌ ما نمی‌آمد اما حقیقت غیر قابل اجتناب این است که پول نمی‌توانند خوشبختی را بخرد. با عرض پوزش این کلیشه صحیح است.
آن‌چه ما را هیجان زده می‌کند، حرکت می‌کند و ما را به حرکت وا می‌دارد تا هر روز صبح از خانه بیرون برویم داشتن هدف در زندگی است. هدف زندگی ما این است که کاری انجام دهیم. به همین دلیل است که متولد شده‌ایم.
البته ما همیشه نمی‌دانیم که هدف‌مان چیست. بعضی اوقات مجبوریم آن را جستجو کنیم. اما به هرحال هدفی وجود دارد و منتظر است. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که شهود خود را دنبال کنیم، احساسات خود را دنبال کنیم و شادی‌های خود را تعقیب کنیم. این کار را انجام دهید و در نهایت به جای درستی خواهید رسید. جالب‌ترین چیز این است که به محض پیدا کردن هدف، استعدادهای خود را کشف خواهیم کرد و آن را با دیگران به اشتراک می‌گذاریم، این گونه است که هرکدام از ما انسان‌ها تفاوت خود را در جهان ایجاد خواهیم کرد. این یک جکپات است که همۀ ما می‌توانیم با هم به اشتراک بگذاریم.

نحوه برد در لاتاری، توصیه شماره ۳: انتشار عشق

عشق

«اجازه ندهید هیچ کس بدون این‌که بهتر و شادتر شود از پیش شما برود».
مادر ترزا
اگر می‌خواهید به یک انسان دیگر کمک کنید، لازم نیست که منتظر برد در لاتاری ۱۰۰ میلیون دلاری باشید، هم اکنون می‌توانید این کار را انجام دهید. لازم نیست برای پستچی یک اتومبیل بخرید، او را ناهار یا یک فنجان قهوه مهمان کنید. شما می‌خواهید از یک معلم قدیمی ‌تشکر کنید؟ نامه صمیمانه‌ای برای وی بنویسید. آیا می‌خواهید به خانواده و دوستان خود کمک کنید؟ نشان دهید که چقدر به آن‌ها اهمیت می‌دهید و در صورت نیاز در کنار آ‌ن‌ها هستید. این رفتارها ربطی به ثروتمند بودن ندارند بلکه به سخاوت روح مربوط هستند.
مطمئناً یک چک چند رقمی بسیار خوب است اما آ‌ن‌چه اغلب افراد واقعاً می‌خواهند این است که کسی به حرف آن‌ها گوش کند و احساسات آن‌ها را درک کند. آن‌ها شما را می‌خواهند نه دارایی شما را. بهترین قسمت این است که هرچه بیشتر عشق خود را به دیگران هدیه کنیم، بیشتر به زندگی خودمان بازگردانده می‌شود و باعث ثروتمندتر شدن ما می‌شود. سر پل مک کارتنی Sir Paul McCartney درست می‌گوید: «عشقی که می‌گیریم برابر با عشقی است که می‌سازیم.»

نحوه برد در لاتاری، توصیه شماره ۴: شادی و ماجراجویی بیشتری به زندگی خود اضافه کنید

تفریح

 

«گاهی اوقات کوچکترین چیزها بیشترین جا را در قلب شما اشغال می‌کنند.»
وینی

آیا واقعاً به دنبال برد در لاتاری هستید؟ پول‌ها را در جیب خود نگه دارید و شادی بیشتری به زندگی خود اضافه کنید. جستجوی شادی را به یک ماجراجویی تبدیل کنید که شما را تا حد امکان به دنیاهای مختلفی سوق دهد.
به عبارت دیگر، همه چیز را امتحان کنید: بانجی جامپینگ، رقص چاچا، دویدن پابرهنه، رولر بلید، باغبانی، تقلید، یوگا و بازی بسکتبال با غریبه‌ها.
برای گوش دادن به نوازندگان مترو وقت بگذارید به کودکان هفت ساله‌ای که نمایش‌ برگزار می‌کنند توجه کنید. اگر نمی‌توانید با کوله پشتی به سفر بروید در حیاط چادر بزنید. اگر نمی‌خواهید از یک پل به پایین بانجی جامپینگ کنید حداقل برای همسرتان شعر بنویسید. مهم این است که جسورانه و بدون عذرخواهی به کاری جدید مشغول شویم. مهم این است که با دیگران صحبت ‌کنیم، اولین کسی باشیم که سلام می‌کنیم، دست‌مان را دراز می‌کنیم، دیگران را بغل می‌کنیم و حرکت می‌کنیم. مهم نیست که آیا ما برای صلح جهانی کار می‌کنیم یا یک مهمانی غافلگیرانه برای فرزندان خود برنامه ریزی می‌کنیم. مهم این است که تا آنجا که می‌توانیم در زندگی شرکت کنیم.
اینجاست که شادی و خوشبختی واقعی زندگی می‌کند.
این‌گونه زندگی کردن و لذت بردن از اتفاقات کوچک زندگی، خود نوعی برد در لاتاری و جکپات واقعی است.
اگر چنین هستید، تبریک می‌گوییم زیرا شما ثروتمند هستید!!

منبع: لایف هک

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…