خانه برندگان لاتاری ریچارد لاستیگ: اسرار، کتاب و داستان لاتاری افشا شده‌ی او

ریچارد لاستیگ: اسرار، کتاب و داستان لاتاری افشا شده‌ی او

6 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ریچارد لاستیگ: اسرار، کتاب و داستان لاتاری افشا شده‌ی او بسته هستند
859
برنده لاتاری

اگر از طرفداران جدی لاتاری باشید به احتمال فراوان درباره ریچارد لاستیگ (Richard Lustig) کسی که هفت بار برنده لاتاری شده است شنیده‌اید. همه می‌دانیم که احتمال بردن در بخت‌آزمایی تا چه حد کم است، پس وی چگونه موفق شده تا بر این شانس اندک غلبه کند؟ به گفته خود لاستیگ، این بردها به‌دلیل پیروی از استراتژی خاصی رخ داده است، روشی که وی در طی سال‌ها حضور در بخت‌آزمایی توسعه و بهبود داده است. درباره این استراتژی به اصطلاح برنده در بخش‌های زیر بیشتر بدانید.

برنده ۷ بار لاتاری، ریچارد لاستیگ کیست؟

ریچارد لاستیگ از اهالی فلوریدا، کسی است که صاحب عنوان برنده‌ی هفت بار لاتاری است. او در بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۰ موفق به کسب این پیروزی‌ها شده و بیش از یک میلیون دلار از جک‌پات‌ها کسب کرده است. وی سرانجام کتابی پرفروش درباره استراتژی‌های برنده شدن در لاتاری نوشت، کتابی که هم اکنون در دسترس همگان است.

برخلاف برخی دیگر از برندگان بخت‌آزمایی، لاستیگ خود را از معرض دید عموم خارج نساخت. در عوض، او با این موفقیت یک تجارت بنا نهاد و به صورت ویژه اقدام به تبلیغ فعالیت خود در رسانه‌ها و رویدادهای مرتبط با لاتاری کرد.

سرمایه

ارزش خالص و ارزش مجموع بردهای لاستیگ

روی هم رفته، هفت برد ریچارد لاستیگ قبل از اخذ مالیات، معادل ۱،۰۵۲،۲۰۵ دلار بوده است. در ادامه جدول بردهای وی از ابتدا تا انتها را می‌بینید:

ژانویه ۱۹۹۳

۱۰،۰۰۰ دلار لاتاری فوری (اسکرچ)

آگوست ۱۹۹۷

۱۳،۶۹۶ دلار فلوریدا فانتزی فایو

ژوئن ۲۰۰۰

جایزه سفر به لوس آنجلس به ارزش ۳،۵۹۴ دلار

جایزه چنس ریواردینگ

اکتبر ۲۰۰۱

جایزه سفر به ممفیس به ارزش ۴،۹۶۶ دلار

جایزه بخت مجدد لاتاری فوری

ژانویه ۲۰۰۲

۸۴۲،۱۵۱ دلار

فلوریدا مگا مانی

نوامبر ۲۰۰۸

۷۳،۶۵۸ دلار

فلوریدا فانتزی فایو

آگوست ۲۰۱۰ ۹۸،۹۹۲ دلار

فلوریدا فانتزی فایو

چنین به‌نظر می‌رسد که روی نوار شانس بوده است، موافقید؟

اما آن‌چه که مردم درک نمی‌کنند این است که وی در تعقیب این بردها پول زیادی از دست داده است.

کمی فکر کنید: بین هفت بردش، لاستیگ به‌شکل دائم در حال شرکت در لاتاری بدون کسب نتیجه مطلوب بوده است. او به‌شدت معتاد بازی بوده و این اعتیاد تا حد زیادی توسط پول بردها تشدید شده است. حتی شایعاتی وجود دارد که لاستیگ قسمت عمده‌ی برد ۸۴۲،۱۵۲ دلاری لاتاری فلوریدا مگا را صرف خرید بلیط شرکت در بخت‌آزمایی‌های بعدی کرده است.

ارزش خالص دارایی‌های فعلی وی چقدر است؟

شاید این چیزی است که تنها خود لاستیگ می‌داند. با آگاهی از تمایل وی برای صرف کردن مبلغ بردش برای سرمایه‌گذاری مجدد در لاتاری، تصور می‌کنیم که نباید مبلغ چشم‌گیری باشد.

کتاب ریچارد لاستیگ

پس از کسب پیروزی نهایی در سال ۲۰۱۰، لاستیگ تغییر زمینه داد و شروع به سرمایه‌گذاری بر روی شهرتش کرد. از آن زمان وی برای گروهی از مردم  بدل به افسانه و برای گروهی دیگر تبدیل به فردی بی‌آبرو در صنعت لاتاری شده است.

وی جذابیت این شهرت را تبدیل به یک کالا کرد؛ یک جزوه ۴۰ صفحه‌ای با عنوان «بیاموزید که چگونه شانس خود را برای بردن لاتاری افزایش دهید» که به قیمت ۴۰ دلار برای هر نسخه به‌فروش می‌رسد.

همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد کتاب وی یک موفقیت فوری بود. این کتاب در زمان انتشار، مکان سوم جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های خودآموز سایت آمازون را کسب کرد. این کتاب چنان محبوب شد که داستان ریچارد لاستیگ توسط رسانه‌هایی مانند CNBC، ABC News و CNN Money پوشش داده شد.

نقد کتاب؛ آیا باید این کتاب را بخرید؟

بیایید از این منظر به قضیه نگاه کنیم: شاید بهتر باشد درباره هدر دادن ۴۰ دلار برای یک جزوه ۴۰ صفحه‌ای مجدداً فکر کنید.

ممکن است ریچارد یک رکورد برد چشمگیر داشته باشد، اما این بدان معنی نیست که وی یک متخصص لاتاری است. قطع به یقین تجربه فراگیر وی در زمینه شرکت در بخت‌آزمایی وی را از اتهام کلاهبرداری مبرا می‌سازد اما خواندن دقیق این جزوه نشان می‌دهد که وی حرف آخر در زمینه خرید بلیط لاتاری نیست.

برخی از نکات در روش بخت‌آزمایی جهانی لاستیگ می‌تواند مفید باشد، مانند توصیه وی در زمینه اعلام کردن بلیط‌های لاتاری شکست خورده برای جبران کسر مالیات احتمالی بردهای آینده. هر چند بخش عمده توصیه‌های لاستیگ غیر منطقی، اثبات نشده و یا در اینترنت به‌صورت رایگان در دسترس هستند.

ریچارد لاستیگ و کتاب چیرگی بر لاتاری

«چیرگی بر لاتاری» کتاب دیگری است که نام لاستیگ به آن ضمیمه شده است. مانند کتاب اول، این کتاب هم ادعا می‎‌کند که شانس برد شما در لاتاری را افزایش می‌دهد. با این حال به‌نظر می‌رسد که این کتاب نمی‌تواند کار لاستیگ باشد.

لاتاری

درک فرمول ریچارد لاستیگ

فرمول و روش لاتاری

حقیقت باید گفته شود، هیچ فرمولی وجود نداشت. راز ریچارد لاستیگ یک استراتژی بود که وی تدوین کرده بود، اما به واقع هیچ‌گونه محاسبات پیچیده‌ای را شامل نمی‌شود.

استراتژی وی را می‌توان در سه نکته اساسی خلاصه کرد:

  • اعداد خودتان را انتخاب کنید. هرگز از حالت انتخاب سریع استفاده نکنید.
  • تا زمان برنده شدن از همان ترکیب اعداد استفاده کنید. پس از برد دیگر از این ترکیب استفاده نکنید.
  • برد خود را مجدداً در لاتاری سرمایه‌گذاری کنید. پیشنهاد لاستیگ حداقل ۳۳% از مبلغ برد است.

این‌که چگونه لاستیگ به این جمع‌بندی رسیده است فراتر از درک من است، به‌خصوص در حالی‌که بسیاری از افراد با حالت انتخاب سریع موفق به برد شده‌اند. مهم‌تر این‌که، چه شماره‌ها توسط شما انتخاب شود چه توسط سیستم خودکار، احتمال برد هم‌چنان یکسان خواهد بود.

لاستیگ هم‌چنین توصیه می‌کند که همواره با اعداد مشابه بازی کنید اما پس از برد شماره‌ها را عوض کنید. علت این توصیه؟ شماره‌های یکسان هیچ‌گاه دوبار برنده نمی‌شوند. منطقی به‌نظر می‌رسد، اما هم‌چنان غلط است. موارد بسیاری رخ داده که در قرعه‌کشی‌های مجزا، اعداد مشابه از گردونه خارج شده‌اند. این احتمال بعید است اما غیرممکن نیست.

کارشناس لاتاری یا کلاهبردار یا فقط خوش ‌شانس؟

ممکن است ریچارد لاستیگ هفت برد لاتاری در جیب داشته باشد، اما شما باید برای توصیه‌های وی ضریب خطا در نظر بگیرید.

لاتاری تصادفی است و برای بردن جایزه نیاز به مهارت خاصی نیست. به همین ترتیب، هیچ استراتژی ویژه‌ای قادر به تضمین برد نیست.

شاید چنین به‌نظر برسد که لاستیگ کسی است که احتمال را به چالش کشیده است، اما واقعیت این است که وی آن‌قدر در خرید بلیط ممارست به خرج داده تا در نهایت شانس به او رو کرده است. اگر استراتژی جهانی لاستیگ به همان خوبی که وی ادعا می‌کند عمل می‌کرد، همه کسانی که کتاب وی را خریده‌اند تاکنون باید روی نوار برد قرار گرفته باشند. اما ما تعداد زیادی بازیکن نمی‌شناسیم که به رکورد هفت برد لاستیگ رسیده باشند.

آیا باید استراتژی لاستیگ را تکرار کنید؟

به عبارت ساده، خیر واقعاً لازم نیست.

ریچارد لاستیگ چندین بار برنده شد چون از بازی کردن دست نکشید. پس از اولین بار که شانس به وی رو کرد، با یک استراتژی ساده که مبتنی بر خرید فراوان بلیط تا حد استطاعتش بود در لاتاری سرمایه گذاری مجدد کرد. این استراتژی نه تنها یک روش ناپایدار است بلکه حتی یک استراتژی واقعی برای شروع هم نیست. شما هنوز هم متکی بر شانس هستید. و به هرحال سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه‌تری هم وجود دارد.

در واقع ریچارد لاستیگ معتقد بود که یک استراتژی تدوین کرده است در حالی‌که به‌واقع تصمیمات سرمایه‌گذاری بی‌کیفیتی اتخاذ کرده بود. در این مرحله، احتمال دارد لاستیگ هنوز هم مشغول خرید بلیط لاتاری باشد. او احتمالاً بیش از آن‌چه به‌دست آورده خرج کرده است. همین مسأله ممکن است درباره خوانندگانی که استراتژی وی را خریده‌اند هم صادق باشد.

ریچارد لاستیگ در ۶۷ سالگی درگذشت

ریچارد لاستیگ در سی‌ام جولای ۲۰۱۸ در سن ۶۷ سالگی درگذشت. مشاور رسانه‌ای وی، آقای برک آلن (Burke Allen)، پس از پخش شدن شایعاتی در زمینه مرگ وی در نهایت این خبر را تأیید کرد. لاستیگ همسر ۳۲ ساله و دو فرزندش را تنها گذاشت.

منبع: لاتاری کریتیک

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا ذهن‌آگاهی بهترین راه برای برنده شدن در لاتاری است؟

ذهن‌آگاهی چیست و چگونه می‌تواند به شما برای برنده شدن در لاتاری کمک کند؟ ذهن‌آگاهی در مورد…