خانه بلاگ و اخبار لاتاری روش هاشانا، سال نو مبارک!

روش هاشانا، سال نو مبارک!

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای روش هاشانا، سال نو مبارک! بسته هستند
2,795
روش هاشانا

روش هاشانا ۲۰۱۸، تعطیلات دو روزه برای سال نو یهودیان
معنای لغوی روش هاشانا در زبان عبری «آغاز سال» است و علامت آن ماه نو است که به همین دلیل تاریخ این روز هر سال تغییر می‌کند. سال نوی یهودیان ۲۰۱۸، روز یکشنبه ۹ سپتامبر شروع می‌شود و مراسم روز سه شنبه ۱۱ سپتامبر به پایان می‌رسد. امسال شروع سال ۵۷۷۹ در تقویم یهودی است.

در طی این دو روز عید روش هاشانا، ناظران خلقت انسان توسط خداوند را جشن می‌گیرند. این روز‌ها زمانی برای خود‌آزمایی و دعا است و افراد فرصتی پیدا می‎کنند تا از دوستان و خانواده خود دیدن کنند. در این شب‌ها یهودیان جهان با ذکر، مناجات و دعا تزکیه روح می‌کنند و سحرگاه با تابش آفتاب به ستایش جهان هستی و خالق آن می پردازند.

جشن روش هاشانا چگونه برگزار می شود؟

با فرا رسیدن شب، اعضای خانواده در خانه شمع روشن می‌کنند و فستیوال با شام در کنار خانواده و مراسم سال نو در کنیسه‌ها آغاز می‌شود. در کنیسه‌ها در شاخ قوچ دمیده می‌‍‌شود که جزیی از مراسم است و با خواندن متون مذهبی یهودیان تورات همراه است.

غذا و خوراکی ها بخش مهمی از جشن

غذا بخش مهمی از جشن است و سنت های خاصی در این مورد وجود دارد. از غذاهای سنتی که در این روزها سرو می شود، عسل با سیب است که نشانه‌ی برای آرزوی سالی شیرین و موفق است.

خرما، سر ماهی و انار در سفره‌های شام و کیک عسل و نان‌های کشمشی مخصوص چای از خوراکی‌های محبوب این مراسم است.

زندگی، روزهای سخت، روزهای خوب

زندگی دایره‌ای از شادی، غم، روزهای سخت و روزهای خوب است. همه ما به دنبال بهانه‌ای برای داشتن روزهای خوب هستیم و شاید سال نو یکی از این بهانه‌ها باشد. بزرگترین چیزی که در اختیار ما است و می‌تواند زندگی ما را متحول کند زمان است. پس سعی کنیم بهترین استفاده از لحظه لحظه آن ببریم و تصمیم بگیریم شاد باشیم. یکی از این تصمیمات برای شاد بودن خرید بلیط لاتاری تو روزهای سخت است. در سایت لاتاری دات کام ثبت نام کنید و با روش های پرداخت امن شانس خودتان را برای داشتن بهترین ها امتحان کنید.

خرید بلیط لاتاری

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …