خانه استراتژی لاتاری لاتاری پاوربال و آنچه برای برنده شدن باید بدانید

لاتاری پاوربال و آنچه برای برنده شدن باید بدانید

8 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای لاتاری پاوربال و آنچه برای برنده شدن باید بدانید بسته هستند
2,069
لاتاری پاوربال

لاتاری پاوربال چیست؟ پاوربال یک لاتاری معروف است که در چندین ایالت امریکا به جز ۶ ایالت کلمبیا، پورتوریکو و جزایر کلمبیا برگزار می‌شود. این لاتاری در سال ۱۹۹۲ جایگزین لاتاری Lotto*America و تبدیل به اولین لاتاری امریکا شد که در آن از دو گردونه برای قرعه‌کشی برندگان استفاده می‌شود. از یک گردونه برای توپ‌های سفید و از گردونه دیگر برای توپ‌های قرمز به نام پاوربال که نامش را هم به لاتاری پاوربال داده است استفاده می‌شود.

راهنمای کامل بازی و برنده شدن در لاتاری پاوربال

برندگان روزهای چهارشنبه و شنبه ساعت ۱۰:۱۲ شب به وقت مرکزی قرعه کشی می‌شوند. مراسم قرعه کشی در استودیو یونیورسال در اورلندو ایالت فلوریدا برگزار شده که اعداد برنده از طریق تلویزیون، روزنامه‌ها و آنلاین اعلام می‌شوند.

برای برد جایزه بزرگ یا همان جکپات، بازیکنان باید ۵ توپ سفید را به همراه توپ قرمز پاوربال به درستی پیش بینی کنند که با اعداد بیرون آمده از قرعه مطابقت داشته باشد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که در هر قرعه جکپات برنده‌ای داشته باشد. اگر هر ۶ عدد انتخاب نشده باشند، جایزه بزرگ به قرعه کشی بعدی انتقال پیدا می‌کند. هرچه ارزش جایزه بزرگ افزایش یابد و بالاتر رود، افراد بیشتری تمایل به خرید بلیط لاتاری پیدا می‌کنند پس درصد بالاتری از ترکیبات اعداد ممکن فروخته می‌شود. در واقع، تقریبا غیر ممکن است که یک قرعه برنده‌ای نداشته باشد.

جایزه بزرگ این لاتاری از ۴۰ میلیون دلار شروع می‌شود و تا حداقل ۱۰ میلیون دلار در هر دفعه که جکپات برنده‌ای ندارد رشد می‌کند و افزایش می‌یابد. ارزش جکپات می‌تواند و معمولا به صدها میلیون دلار می‌رسد. تا سال ۲۰۱۶، بزرگترین جکپات لاتاری در تاریخ جهان لاتاری پاوربالی به ارزش ۱٫۵ میلیارد دلار بود.

اما این لاتاری جذاب جوایزی بیشتر از تنها یک جایزه بزرگ دارد. در هر قرعه، ارزش جوایز نقدی دیگر بین ۴ تا دو میلیون دلار است. ارزش جوایز بستگی به تعداد اعدادی دارد که بازیکنان به درستی حدس زده باشند و تعداد جوایز در هر قرعه  بسته به تعداد افرادی که به درستی پیش بینی کرده باشند محدود است.

لاتاری پاوربال

هزینه بازی کردن در این لاتاری چقدر است؟

قیمت هر بلیط لاتاری ۲ دلار است. در ازای یک دلار اضافه، شما می‌توانید گزینه Powerplay را انتخاب کنید که اندازه جایزه شما را در صورت پیش بینی صحیح یک تا ۵ عدد افزایش می‌دهد. پس با این احتساب حداکثر قیمت یک بلیط لاتاری ۳ دلار است.

نحوه عملکرد گزینه Powerplay چطور است؟

اگر شما این گزینه را در زمان خرید بلیط انتخاب کنید، ارزش هر جایزه‌ای که برای پیش بینی صحیح کمتر از ۵ عدد برنده می‌شوید در یک ارزش عددی تصادفی بین ۲ تا ۵  ضرب می‌شود. اگر ارزش جایزه بزرگ کمتر از ۱۵۰ میلیون دلار باشد، فاکتور چند برابر کننده ۱۰ به ترکیب اضافه می‌شود.

برای مبالغ برد پیش بینی صحیح ۵ یا ۶ توپ، نحوه عملکرد این گزینه متفاوت است. جایزه میلیون دلاری که برای پیش بینی صحیح ۵ توپ سفید بدون توپ پاوربال داده می‌شود همیشه تا مبلغ ۲ میلیون دلار با گزینه Powerplay دوبرابر می‌شود و چند برابر کننده‌های دیگر وارد بازی نمی‌شوند.

گزینه Powerplay تاثیری روی اندازه جکپات که ثابت است ندارد و ویژگی چند برابر کننده اعمال نخواهد شد.

 چطور پاوربال بازی کنیم؟

این لاتاری معروف یک لاتاری با دوگردونه است، در یک گردونه ۶۹ توپ سفید وجود دارد درحالی که گردونه دیگرحاوی ۲۶ توپ قرمز است. تنها یک توپ قرمز از گردونه بیرون می‌آید که این توپ قرمز پاوربال نام دارد.

زمانی که بلیط لاتاری می‌خرید، ۵ عدد را انتخاب می‌کنید که این اعداد برنده از گردونه اول با توپ‌های سفید قرعه کشی می‌شوند و یک عدد پاوربال که از گردونه دوم با توپ‌های قرمز خارج می‌شود. شما این انتخاب را دارید که اعداد پاوربال را خودتان به شخصه انتخاب کنید یا ماشین قرعه کشی این اعداد را به صورت تصادفی و راندوم برای شما انتخاب کند.

آیا اعداد پاوربال باید با ترتیب خاصی باشند تا برنده شویم؟

ترتیب ۵ عدد اول تاثیری در شانس برنده شدن شما ندارد. پس اگر شما اعداد ۱،۳،۹،۱۳،۱۷ و پاوربال ۶ را انتخاب کرده باشید و اعداد برنده در قرعه به صورت ۱۷،۹،۱،۳،۱۳ و ۶ باشند شما هنوز برنده جکپات هستید. توپ قرمز پاوربال باید به طور صحیح پیش بینی شده باشد تا برد شما لحاظ شود.

 برای برنده شدن یک جایزه در پاوربال چه تعداد توپ لازم است؟

برای برنده شدن یک جایزه، تنها لازم است یک عدد را به طور صحیح حدس زده باشید: عدد توپ قرمز پاوربال. حدس درست عدد پاوربال به تنهایی ۴ دلار به شما جایزه می‌دهد این یعنی که با ۲ دلار هزینه برای خرید بلیط، شما احتمال ۱ به ۲۶ (۲۶ توپ قرمز برای انتخاب وجود دارد) برای دوبرابرکردن سرمایه گذاری بلیط خود دارید.

برای برنده شدن جایزه بزرگ، نیاز است که ۵ عدد توپ سفید را با هر ترتیبی به همراه توپ قرمز پاوربال به درستی پیش بینی کرده که با اعداد بیرون آمده از قرعه مطابقت داشته باشند.

لاتاری پاوربال 2

مبالغ پرداختی برد در پاوربال به شرح ذیل است:

مبالغ پرداختی برد :

 • ۵ عدد صحیح + پاوربال: جایزه بزرگ (جایزه بزرگ از ۴۰ میلیون دلار شروع شده و سقفی برای آن وجود ندارد)
 • ۵ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: یک میلیون دلار
 • ۴ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: ۱۰ هزار دلار
 • ۴ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: ۱۰۰ دلار
 • ۳ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: ۱۰۰ دلار
 • ۳ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: ۷ دلار
 • ۲ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: ۷دلار
 • ۱ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: ۴ دلار
 • هیچ توپ سفید و تنها توپ قرمز پاوربال: ۴ دلار

مبالغ پرداختی برد با گزینه Powerplay:

 • اگر توپ سفیدی به درستی پیش بینی نشده باشد و تنها توپ قرمز پاوربال صحیح باشد: ۸ تا ۴۰ دلار
 • ۵ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: جکپات
 • ۵ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: ۲ میلیون دلار
 • ۴ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: ۲۰ هزار دلار تا ۱۰۰ هزار دلار
 • ۴ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: ۲۰۰ دلار تا ۱۰۰۰ دلار
 • ۳ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: ۲۰۰ دلار تا ۱۰۰۰ دلار
 • ۳ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: ۱۴ دلارتا ۷۰ دلار
 • ۲ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: ۱۴ دلار تا ۷۰ دلار
 • ۱ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: ۸ دلار تا ۴۰ دلار

مبلغ پرداختی دقیق بستگی به عدد چند برابرکننده ۲،۳،۴،۵ یا ۱۰ دارد که به صورت تصادفی انتخاب می‌‍‌شود. عدد چند برابرکننده ۱۰ تنها برای جایزه بزرگ با ارزشی کمتر از ۱۵۰ میلیون دلار موجود است.

احتمالات برد لاتاری پاوربال

سایت powerball.com احتمالات برد در این لاتاری را لیست کرده است. تا تاریخ ۲۸ دسامبر سال ۲۰۱۷، احتمالات برد به شرح زیر است:

 • ۵ عدد صحیح + پاوربال (جایزه بزرگ): احتمال برد ۱ به ۲۹۲,۲۰۱,۳۳۸
 • ۵ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: احتمال برد ۱ به ۱۱,۶۸۸,۰۵۳.۵۲
 • ۴ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال:  احتمال برد ۱ به ۹۱۳,۱۲۹.۱۸
 • ۴ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: احتمال برد ۱ به ۳۶,۵۲۵.۱۷
 • ۳ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: احتمال برد ۱ به ۱۴,۴۹۴.۱۱
 • ۳ توپ سفید صحیح بدون توپ پاوربال: احتمال برد ۱ به ۵۷۹.۷۶
 • ۲ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: احتمال برد ۱ به ۷۰۱.۳۳
 • ۱ توپ سفید صحیح و توپ پاوربال: احتمال برد ۱ به ۹۱.۹۸
 • هیچ توپ سفید و تنها توپ قرمز پاوربال: احتمال برد ۱ به ۳۸.۳۲
 • احتمال کلی برای برد هر جایزه: احتمال برد ۱ به ۲۴.۸۷

گزینه Multy-Draw (چند قرعه) پاوربال چیست؟

گزینه Multy-Draw این لاتاری به شما اجازه می‌دهد تا همان اعداد را تا ۲۶ قرعه پی در پی در همان زمان بازی کنید و تضمین می‌کند که شما قرعه‌ای را از دست ندهید.

همچنین شما با انتخاب گزینه قرعه بعدی (Future Drawing) روی بلیط پاوربال می‌توانید در تاریخ‌های خاص لاتاری بازی کنید. اگر احساس می‌کنید که تاریخ‌هایی به‌طور خاص و ویژه برای شما خوش شانسی می‌آورند مثلا: تاریخ تولد، سالگرد یا تاریخی که حاوی عدد خوش شانسی برای شما است، با انتخاب این گزینه می‌توانید مطمئن باشید که بازی را در آن روز فراموش نخواهید کرد.

 آیا رازی برای برنده شدن دراین لاتاری وجود دارد؟

صفحه سوالات رایج سایت اصلی پاوربال بیان می‌کند که اگر شما بلیط لاتاری را برای هر توپ قرمز ممکن بخرید، برد حداقل یک جایزه کوچک برای شما تضمین شده است. البته شما ۵۲ دلار هزینه کرده‌اید تا ۴ دلار تضمینی برنده شوید اما اگر برخی از توپ‌های سفید را هم با آن ۳۹ بلیط به درستی پیش بینی کرده باشید، مجموع برد شما می‌تواند بالاتر باشد.

به جز این مورد، هیچ رمز و رازی برای انتخاب اعداد برنده که شانس شما را افزایش دهد وجود ندارد. قرعه اعداد کاملا تصادفی است. با این وجود شما می‌توانید برخی نکات لازم برای برنده شدن در لاتاری را برای کمک کردن به بردتان در لاتاری مطالعه کنید.

اگر دوست یا همکاری دارید که از بازی لاتاری لذت می‌برد، می‌توانید با هم در لاتاری شرکت کنید تا شانس برد را بدون هزینه کردن پول بیشتر به عبارتی با شرکت کردن به صورت مشارکتی در لاتاری افزایش دهید.

 آیا شرکت کردن در این لاتاری ارزش دارد؟

زمانیکه جایزه بزرگ لاتاری بسیار بزرگ است، میلیون‌ها نفر برای داشتن شانس برنده شدن میلیون‌ها دلار در لاتاری شرکت می‌کنند. از هر ۵ نفر یک نفر معتقد است که بهترین روش برای پولدار شدن برد جایزه بزرگ لاتاری است.

اما آیا منطقی است که لاتاری شرکت کنیم؟

هیچ جواب قاطعی برای این سوال وجود ندارد. اما متخصصان آمار فرمولی طراحی کرده‌اند که مشخص می‌کند آیا ریسک ارزش مبلغ برد بالقوه را دارد؟

کدام ایالات در لاتاری پاوربال شرکت نمی‌کنند؟

لاتاری هیجان انگیز پاوربال در ایالت‌های نوادا، یوتا، می سی سی پی، آلاباما، آلاسکا و هاوایی موجود نیست.

از کجا متوجه شویم که برنده لاتاری شده‌ایم؟

برای این که متوجه شوید برنده شده‌اید باید اعداد انتخابی خود را چک کنید. اگر شخصی با شما تماس گرفت و اعلام کرد شما برنده لاتاری هستید، احتمالا درگیر یک کلاهبرداری مرتبط با لاتاری شده‌اید.

بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی قرعه کشی پاوربال را به صورت زنده پخش می‌کنند. شما می‌توانید نتایج آنلاین قرعه را با روزنامه‌های محلی یا گوگل چک کنید.

همچنین شما می‌توانید بلیط خود را به پمپ بنزین، فروشگاه مواد غذایی یا مراکزی که بلیط لاتاری می‌فروشند برده و اجازه دهید آنها اعداد برنده را برای شما چک کنند. تنها در ابتدا اطمینان حاصل کنید که پشت بلیط را امضا کرده باشد تا از هرگونه کلاهبرداری و فریب اجتناب کنید. بهتر است درمورد اعداد برنده سوال کنید و در ادامه خودتان اعداد را چک کنید تا این که بلیط را به دست آنها بسپارید.

اپلیکیشن‌های لاتاری هم وجود دارند که چک کردن اعداد را آسان‌تر می‌کنند. برخی از آنها حتا به شما اطلاع می‌دهند که بلیطی که خریده‌اید برنده شده است یا خیر. اگر به دنبال چک کردن اعداد برنده لاتاری به صورت آنلاین هستید، اطمینان حاصل کنید تا از لینک درست استفاده کرده باشید.

 بیشتر بخوانید:

اگر تمایل دارید در مورد برنده شدن در لاتاری بیشتر بدانید روی  مطلب زیر کلیک کنید:

برای برنده شدن در لاتاری این ترفند اشتباه را کنار بگذارید

آیا علاقه دارید در مورد برندگان لاتاری بشنوید که قطعا به آنها حسادت نمی‌کنید: کارت بانکی دزدی برندگان لاتاری را ناکام گذاشت

کمی در مورد خرافات رایج در مورد لاتاری بدانید: باورهای خرافی درباره‌ی قرعه کشی لاتاری

اگر شما برنده جایزه بزرگ لاتاری باشید، آیا شغلتان را رها خواهید کرد؟ چقدر احتمال دارد که پس از برنده شدن در لاتاری شغل و حرفه خود را رها کنید؟

منبع: د بلنس اوری دی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

خبر خوش؛ لاتاری به سایت بتکارت اضافه شد!

یک سایت برای آرزوهای بزرگ رویاهای شما میتوانند واقعی شوند! ممکن است این روزها درگیر مشکلات…