خانه استراتژی لاتاری راهنمای آموزش سریع لاتاری پاوربال

راهنمای آموزش سریع لاتاری پاوربال

7 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای راهنمای آموزش سریع لاتاری پاوربال بسته هستند
2,486
لاتاری پاوربال

اگر لاتاری پاوربال که آن را «خواهر کوچک» لاتاری مگا میلیونز هم می‌نامند بازی کرده باشید، باید بدانید که تغییرات انجام شده در ژانویه سال ۲۰۱۲ و اکتبر ۲۰۱۵ این لاتاری را به یک لاتاری محبوب که بزرگترین جکپات‌ها در دنیا را به طور مداوم و مستمر جایزه می‌دهد تبدیل کرده است. در سال بعد از ۲۰۱۲ تغییرات تنها در یکی از دو جکپات قرعه پاوربال مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بود. احتمال برد هر جایزه از هر سطح از جوایز پاوربال تنها ۱ به ۲۴.۸۷ است در حالیکه شانس برد جایزه بزرگ یا همان جکپات ۱ به ۲۹۲,۲۰۱,۳۳۸ است.

 تغییرات لاتاری پاوربال

تغییرات بنیادی معرفی شده در پاییز سال ۲۰۱۵ شانس داشتن جکپات‌های پاوربال هنگفت‌تر را افزایش داد. با اضافه کردن حداقل جکپات ۴۰ میلیون دلاری این لاتاری به هیجان انگیزترین و بهترین لاتاری از نظر مبلغ جایزه بزرگ تبدیل شد.

تغییرات سال ۲۰۱۵، استخر اعداد اصلی را با اضافه کردن ۱۰ عدد به ۶۹ توپ توسعه داد. با این وجود، در همین زمان، استخر توپ‌های مکمل پاوربال از ۳۵ به ۲۶ کاهش یافت. بدین معنا که اگرچه احتمال کلی برنده شدن جایزه بزرگ به ۱ در ۲۹۲ میلیون افزایش پیدا کرد، احتمال برد هر جایزه هم به ۱ در ۲۴.۸۷ کاهش پیدا کرد.

اولین قرعه پس از اعمال تغییرات در تاریخ ۷ اکتبر برگزار شد که افزایشی در سطح جایزه سوم یعنی پیش بینی صحیح ۴ عدد اصلی + عدد پاوربال به مبلغی حدود ۵۰ هزار دلار را نشان داد.

جایزه بزرگ افزایش یافته سال ۲۰۱۲ به همراه جایزه یک میلیون دلاری پیش بینی صحیح ۵ عدد اصلی به معنای معرفی افراد میلیونر پاوربال بیشتری بود. اما تنها برندگان بیشتری تحت تاثیر این تغییرات قرار نگرفتند بلکه حداقل جایزه هم به ۴ دلار تغییر پیدا کرد و افزایش داشت.

 چطور پاوربال بازی کنیم

راهنمای آموزش سریع لاتاری پاوربال

  • بلیط‌های لاتاری خود را به صورت آنلاین یا از فروشگاه‌های محلی فروش بلیط تهیه کنید.
  • ۵ عدد اصلی از میان اعداد ۱ تا ۶۹ و یک عدد پاوربال از بین ۱ تا ۲۶ انتخاب کنید.
  • قرعه‌کشی‌ها روزهای چهارشنبه و شنبه شب ساعت ۱۰:۵۹ به وقت زمان شرقی برگزار می‌شود.
  • عدد پاوربال و اعداد برنده دیگر را چک کنید.
  • احتمال برد هر مبلغ جایزه ۱ به ۲۴.۸۷ است.
  • با پاوربال برنده جکپات‌هایی با مبلغی بیش از ۴۰ میلیون دلار هستید.
  • ظرف مدت ۱۸۰ روز یا به صورت آنلاین فردای برد جایزه، خود را به عنوان برنده معرفی کنید.

۵ عدد اصلی خود را از میان ۱تا ۶۹ انتخاب کنید. تقریبا مانند همه لاتاری‌ها، هیچ کدام از این اعداد نمی‌تواند یکسان باشند و ترتیب آنها اهمیتی ندارد. همچنین یک عدد پاوربال از میان ۱ تا ۲۶ انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود کمی بیشتر هزینه کرده و گزینه پاورپلی Power Play را انتخاب کنید. در ادامه دلیل این کار را توضیح می‌دهیم. زمانی که شما یک بلیط بخت آزمایی پاوربال می‌خرید، باید برای روز‌های قرعه‌کشی و ساعت قرعه منتظر باشید. لاتاری پاوربال به همین راحتی است و شما را یک قدم نزدیکتر به شکار آن جایزه بزرگ می‌کند.

مبالغ برد پاوربال

هر بار که یک بلیط پاوربال خریده می‌شود، بخش بزرگ ۵۰ درصدی آن صرف جوایز می‌شود بدین شکل که ۲۰ درصد آن برای استخر جایزه بزرگ و ۳۰ درصد دیگر آن برای دیگر جوایز اختصاص می‌یابد. ۵۰ درصد دیگر آن به ایالتی که بلیط در آن خریداری شده رفته که هزینه‌های اجرایی، هزینه‌های فروشندگان بلیط و البته کارهای خیر را شامل می‌شود.

مبالغ برد بر مبنای تعداد پیش بینی‌های صحیح اعداد جایزه داده می‌شود. قانون طلایی می‌گوید که هر چه تعداد اعداد صحیح پیش بینی شده بیشتر باشد، جایزه هم بزرگتر است. بزرگترین تصمیمی که نیاز است بگیرید عدد پاوربال است که پیش بینی این عدد به تنهایی ۴ دلار برای شما سود دارد. دو عدد اصلی دیگر را هم صحیح پیش بینی کنید، در مسیر درست قدم بر‌می‌دارید.

تعداد صحیح اعداد پیش بینی شده جایزه احتمال برد
۵ عدد اصلی + پاوربال جکپات ۱ به ۲۹۲,۲۰۱,۳۳۸.۰۰
۵ عدد اصلی ۱ میلیون دلار ۱ به ۱۱,۶۸۸,۰۵۳.۵۲
۴ عدد اصلی + پاوربال ۵۰ هزار دلار ۱ به ۹۱۳,۱۲۹.۱۸
۴ عدد اصلی ۱۰۰ دلار ۱ به ۳۶,۵۲۵.۱۷
۳ عدد اصلی + پاوربال ۱۰۰ دلار ۱ به ۱۴,۴۹۴.۱۱
۳ عدد اصلی ۷ دلار ۱ به ۵۷۹.۷۶
۲ عدد اصلی + پاوربال ۷ دلار ۱ به ۷۰۱.۳۳
۱ عدد اصلی + پاوربال ۴ دلار ۱ به ۹۱.۹۸
عدد پاوربال به تنهایی ۴ دلار ۱ به  ۳۸.۳۲

گزینه پاورپلی

گزینه پاور پلی Power Play

بر روی هزینه معمول بلیط لاتاری، شما می‌توانید مبلغی اضافی برای گزینه پاور پلی (Power Play) بپردازید که به عنوان فاکتور چند برابرکننده جوایز مشابه با عملکرد گزینه مگا پلایر (Megaplier)  لاتاری مگا میلیونز عمل می‌کند.

انتخاب این گزینه مبالغ برد از پیش بینی یک عدد صحیح تا پیش بینی صحیح ۵ عدد اصلی را چندبرابر می‌کند بدین صورت که ۱ میلیون دلار جایزه تبدیل به ۲ میلیون دلار جایزه خواهد شد.

به عنوان مثال: جایزه ۴ دلاری برای پیش بینی صحیح عدد پاوربال می‌تواند با گزینه پاورپلی تبدیل به ۴۰ دلار شود. اگر از پاورپلی استفاده می‌کنید، این گزینه چند برابر کننده برای جایزه بزرگ کاربردی ندارد. اما اگر برنده جایزه بزرگ باشید از این موضوع شکایتی نخواهید داشت!

بازیکنانی که ۱ دلار اضافه‌تر روی گزینه پاورپلی هزینه می‌کنند، می‌توانند شاهد ۲ برابر، ۳، ۴، ۵ یا حتا ۱۰ برابر شدن جایزه معمولشان بسته به عدد چند برابرکننده آن قرعه باشند. با این وجود گزینه ۱۰ برابر کننده تنها زمانی جایزه شما را ۱۰ برابر می‌کند که جایزه بزرگ آن قرعه زیر ۱۵۰ میلیون دلار باشد و جوایز دیگر۵۰ هزار دلار یا کمتر باشد.

جدول زیر نشان می‌دهد که چقدر گزینه پاورپلی روی هر جایزه تاثیر دارد.

تعداد عدد صحیح جایزه ۲ برابر ۳ برابر ۴ برابر ۵ برابر ۱۰ برابر
۵ عدد اصلی + پاوربال جکپات جکپات جکپات جکپات جکپات جکپات
۵ عدد اصلی یک میلیون دلار دو میلیون دلار دو میلیون دلار دو میلیون دلار دو میلیون دلار دو میلیون دلار
۴ عدد اصلی + پاوربال ۵۰ هزار دلار ۱۰۰ هزار دلار ۱۵۰ هزار دلار ۲۰۰ هزار دلار ۲۵۰ هزار دلار ۵۰۰ هزار دلار
۴ عدد اصلی ۱۰۰ دلار ۲۰۰ دلار ۳۰۰ دلار ۴۰۰ دلار ۵۰۰ دلار ۱۰۰۰ دلار
۳ عدد اصلی + پاوربال ۱۰۰ دلار ۲۰۰ دلار ۳۰۰ دلار ۴۰۰ دلار ۵۰۰ دلار ۱۰۰۰ دلار
۳ عدد اصلی ۷ دلار ۱۴ دلار ۲۱ دلار ۲۸ دلار ۳۵ دلار ۷۰ دلار
۲ عدد اصلی + پاوربال ۷ دلار ۱۴ دلار ۲۱ دلار ۲۸ دلار ۳۵ دلار ۷۰ دلار
۱ عدد اصلی + پاوربال ۴ دلار ۸ دلار ۱۲ دلار ۱۶ دلار ۲۰ دلار ۴۰ دلار
عدد پاوربال به تنهایی  ۴ دلار ۸ دلار ۱۲ دلار ۱۶ دلار ۲۰ دلار ۴۰ دلار

تاریخچه پاوربال و دیگر اطلاعات مربوطه

لاتاری پاوربال از سال ۱۹۹۲ در پی بازسازی نام برند«لوتو امریکا» (Lotto*America) در حال برگزاری است اولین قرعه پاوربال در تازیخ  ۲۲ آپریل ۱۹۹۲ انجام شد. از آن زمان تاکنون، لاتاری پاوربال به سرعت گسترش یافته است و در ۴۷ ایالت و منطقه امریکا با حداقل جکپات ۴۰ میلیون دلار فروخته می‌شود.

قرعه‌کشی روزهای چهارشنبه و شنبه ساعت ۱۰:۵۹ شب به زمان شرقی برگزار شده و ۵ عدد برنده از استخر اعداد با ۶۹ توپ به همراه یک توپ اضافی به نام پاوربال بیرون می‌آید. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که ۵ عدد را به همراه عدد پاوربال به درستی پیش‌بینی کنید مانند بسیاری از برندگان پاوربال در طول این سال‌ها برنده جایزه بزرگ خواهید بود. اطمینان حاصل کنیدکه پس از آخرین قرعه به صفحه اصلی سایت پاوربال سر زده تا از آخرین نتایج لاتاری مطلع شوید، شاید شما این بار یکی از آن برندگان خوش شانس باشید.

فورچون کوکی

داستان اعداد شانس

یک داستان جالب و خنده دارد در مارچ سال ۲۰۰۵ در مورد قرعه پاوربال پیش آمد. در آن زمان ۱۱۰ نفر از شرکت کنندگان لاتاری ۵ عدد اصلی به جز پاوربال را به درستی پیش بینی کرده بودند که آن اعداد ۲۲،۲۸،۳۲،۳۳ و ۳۹ بود. مقامات لاتاری که به این موضوع مشکوک شده بودند نزدیک به ۲۰ میلیون دلار پرداخت کردند. در مدت زمان کمی مشخص شد که یک کارخانه بیسکوئیت سازی در نیویورک به نام وانتون فود Wonton Food شش عدد را در شیرینی‌های معروف لاتاری به نام «فورچون کوکی» چاپ کرده است و آن اعداد به راستی ثابت کردند که خوش شانس هستند چراکه به عنوان ۵ عدد اصلی قرعه پاوربال از قرعه بیرون آمدند. نهایت بدشانسی ۱۱۰ شرکت کننده لاتاری این بود که عدد پاوربال قرعه ۴۲ بود که تنها دو رقم با عدد پاوربال شیرینی فورچون کوکی که ۴۰ بود فاصله داشت.

برنده اعداد پاوربال تا یک سال بعد از تاریخ قرعه‌کشی مهلت قانونی دارد تا خود را معرفی کند اما این تاریخ می‌تواند بسته به ایالتی که بلیط در آن خریداری شده است متغیر باشد. درآمد حاصله از بلیط‌های لاتاری پاوربال توسط هر ایالت به روشی که آنها انتخاب می‌کنند استفاده می‌شود. در اکثر مواقع بخش‌های آموزشی از سود حاصله نفع می‌برند.

منبع: لاتاری یو اس ای

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…