خانه استراتژی لاتاری ایکیگای: راز ژاپنی برای برد در لاتاری

ایکیگای: راز ژاپنی برای برد در لاتاری

3 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ایکیگای: راز ژاپنی برای برد در لاتاری بسته هستند
476
برد در لاتاری

نمی‌دانید راز زندگی شاد چیست؟ با توجه به این‌که بسیاری از برندگان لاتاری در تلاش هستند تا به ثروت جدیدشان عادت کنند تصمیم گرفتیم این مفهوم ژاپنی را برای شما تفسیر کنیم. ایکیگای ممکن است جواب را در خود داشته باشد.
با توجه به این که ژاپن یکی از بالاترین نرخ‌های امید به زندگی در جهان را دارد شایسته است که هر بازیکن لاتاری برخی از شیوه‌های ایکیگای (ikigai) را در زندگی روزمره خود بگنجاند. چه چیزی بهتر از برد در لاتاری، زندگی طولانی و لذت بردن از برد خود برای سال‌های طولانی وجود دارد؟

ایکیگای: راز ژاپنی برای برد در لاتاری

خاستگاه ایکیگای

براساس یک مقاله تحقیقاتی از یک استاد روانشناس بالینی به نام آکیهیرو هاسه گاوا Akihiro Hasegawa کلمه ایکیگای به دوره هیان از سال ۷۹۴ تا ۱۱۸۵ بر می‌گردد. ترکیبی از دو کلمه iki به معنای” زندگی” و gai به معنی” ارزش یا بها” است. این پدیده بخش بزرگی از فرهنگ روزمره ژاپن است.
این پدیده در تلاش برای رشد تمایلات به بالاترین سطح و یا به عبارت دیگر روی رسیدن فرد به بالاترین پتانسیل خود تمرکز دارد.

چگونه کار می‌کند؟

بنیاد این مفهوم بر این ۴ سؤال استوار است:
• من در چه کاری خوب هستم؟
• چه چیزی را دوست دارم؟
• در حال حاضر چقدر درآمد دارم یا چه چیزی می‌تواند به منبع درآمد آتی من تبدیل شود؟
• دنیا به چه چیزی بیشتر احتیاج دارد؟
هنگامی‌که از این چهار سؤال ایده گرفتید می‌توانید یک نمودار برای خود ترسیم کنید.

کارشناسان توصیه می‌کنند صبح زود و قبل از هرگونه حواس پرتی این کار را انجام دهید. هم‌چنین بایستی تمام اقدامات شما در طول روز بر روی این نقاط متمرکز باشد. این تعهد منجر به تحقق و جهت گیری کلی‌تری خواهد شد.
با تمرکز بر روی گام‌های کوچکی که می‌توانید برای رسیدن به اهداف خود بردارید، پذیرفتن نقاط قوت خود و ارتباط سازنده با محیط و اطرافیان می‌تواند شما را خوشحال، متمرکز و آگاه نگه دارد (عملی که به عنوان ذهن آگاهی نیز شناخته می‌شود).

ایکیگای

چگونه می‌توان از ایکیگای برای برد در لاتاری استفاده کرد

• روی لاتاری‎ای که می‌خواهید برنده شوید متمرکز شوید و حتماً قبل از آن بلیط لاتاری مورد نظر را خریداری کرده باشید. به یاد داشته باشید که خرید بلیط ورودی اولین گام شماست.
• قبل از اتمام مهلت قرعه‌کشی اقدام به شرکت در لاتاری مد نظر با شماره‌های محبوب خود نمایید. بازیکنان غالباً بدلیل فعالیت‌های روزمره خود فراموش می‌کنند که شماره‌های مورد علاقه خود را وارد نمایند. زمانی را برای خود تنظیم کرده و برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید به موقع و با شماره‌های مد نظر خود وارد قرعه‌کشی شوید.
• تصور کنید که زندگی شما پس از برد در لاتاری به چه شکل خواهد بود. فکر کردن در مورد تغییرات زندگی پس از برد در لاتاری ممکن است باعث شود شما از تجربیات امروز خود لذت ببرید.
• اگر برنده نشدید ناامید نشوید. وقتی زمان مناسب فرا برسد شماره‌های شما از گردونه خارج می‌شوند.

منبع: لوتو ۲۴۷

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…