خانه استراتژی لاتاری راز خوش شانسی : عادات افراد خوش شانس

راز خوش شانسی : عادات افراد خوش شانس

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای راز خوش شانسی : عادات افراد خوش شانس بسته هستند
855
راز خوش شانسی

از لحاظ شخصیتی انواع مختلفی از انسان وجود دارد: افرادی که کائنات به طور روزانه به آن‌ها لبخند می‌زند و افرادی که هر چقدر هم تلاش کنند در نهایت خود را فردی بدشانس می‌بینند. ما نباید در این زمینه اغراق کنیم زیرا افرادی هستند که روزهای خوب و بد داشته‌اند اما راز خوش شانسی و بخت و اقبال چیست؟ شاید اگر عادات افراد خوشبخت را بررسی کنیم به رمز و راز آن پی ببریم.

راز خوش شانسی

افراد خوش شانس تفکر مثبت دارند

افراد خوش شانس

این افراد کسانی هستند که دائماً نیمه پر لیوان می‌بینند، موانع موجود در مسیر برای آن‌ها تنها آزمون‌های کوچکی هستند که موجبات رشد و نمو زندگی را فراهم می‌کنند. این دسته از انسان‌ها خود را در افکار غم‌انگیز یا منفی غوطه‌ور نمی‌کنند، آن‌ها معتقدند که هر چیزی به دلیل اتفاق می‌افتد و هر لحظۀ زندگی یک درس است.
هنگام تصمیم‌گیری به شکست فکر نمی‌کنند، در صورت شکست خود را در بدترین سناریو قرار نمی‌دهند و فکر می‌کنند که شایسته بهترین شانس‌ها هستند. وقتی شرط می‌بندند یا ریسک می‌کنند به مواردی مانند «من هرگز قادر به گرفتن آن نیستم»، « دشوار است که چنین چیزی برای من اتفاق بیافتد»، «این اتفاق برای افراد معمولی مانند من رخ نمی‌دهد» فکر نمی‌کنند.

افراد خوش شانس به خودشان اعتماد دارند

آن‌ها افرادی هستند که به جای سرمایه‌گذاری روی دیگران، روی خودشان شرط می‌بندند. آن‌ها معتقدند که آماده دریافت هر آن‌چه که می‌خواهند هستند. هرگز نخواهید دید که این افراد به قضاوت دیگران پرداخته یا به کاستی‌ها و اشتباهات افراد دیگر اشاره کنند زیرا چنین رفتاری تنها مترادف با عدم اطمینان درونی است.
این نکته بسیار مهمی ‌است زیرا چرا دیگران باید به شما اعتماد کنند وقتی شما به خودتان باور ندارید؟ باور به خود بسیار مهم است، وقتی که دیگران به شما احترام بگذارند کائنات هم متوجه شود که شما فردی سزاوار توجه هستید. به عنوان مثال عادت افراد خوش شانس وقتی وارد هرگونه چالشی می‌شوند این است که قادرند از آن سربلند بیرون بیایند، هیچ چیز برای آن‌ها غیرممکن نخواهد بود و اگر اشتباه کنند در تلاش دوباره آن اشتباه را تصحیح می‌کنند.

معمولاً اعلام می‌کنند و می‌خواهند

عادت افراد خوشبخت این گونه است که قبل از انجام کار جدید، معمولاً اعلام می‌کنند که آن را به خوبی انجام خواهند داد و می‌خواهند که این‌گونه باشد. شاید باوری احمقانه به نظر برسد که با گفتن این‌که به چیزی دست خواهید یافت واقعاً به آن دست می‌یابید اما باور به آن شاید یک راز خوش شانسی باشد.
البته مواردی وجود دارد که شما می‌دانید امکان پذیر نیست و انتظار برای اتفاق افتادن آن واقع بینانه نیست (مثل درخواست برای بال در آوردن و اعلام این‌که قصد پرواز یا پرش از طبقه پنجم ساختمان را دارید). اما چرا چنین چیزی را به یک عادت روزانه تبدیل نمی‌کنیم؟ این کار ساده است، گفتن چیزهای کوچکی مثل این که «امروز روز خوبی خواهد بود»، «در این روز من یک هدف دارم و به آن خواهم رسید» یا «من سالم و خوشحال هستم» کار ساده‌ای است. کم کم هم شما و هم کائنات این کلمات را خواهید پذیرفت. اگر می‌خواهید به این هدف برسید باید هر روز آن ‌را تمرین کنید.
این نکته را باید در نظر داشته باشید که کائنات بین بد و خوب فرقی نمی‌گذارد، اگر در یک لحظه از روی عصبانیت فکر کنید و چیزی اشتباه بگویید همان اتفاق منفی برای شما رخ خواهد داد. افکاری که شما دارید، مثبت یا منفی، به همان روشی که می‌خواهید مقدر می‌شوند.

بیشتر بخوانید: از این ۸ روش برای خوش شانس شدن استفاده کنید

آن‌ها در جایی نور می‌بینند که همه تاریکی را مشاهده می‌کنند

خوش شانسی

بعضی اوقات ما نمی‌توانیم از وقوع بعضی اتفاقات جلوگیری کنیم، رخدادهایی که فراتر از توان ما هستند زیرا ما انسان هستیم و احساس درد، عصبانیت، غم، ناامیدی یا افسردگی می‌کنیم. همۀ ما بدون استثناء در برخی مقاطع این احساسات را تجربه می‌کنیم اما جزو عادت‌های افراد خوش شانس نیست که توسط این احساسات کور شوند، آن‌ها معمولاً فرصت‌های بعد از شکست را مشاهده می‌کنند.
افراد خوش شانس افراد کاملی نیستند، آن‌ها نیز اشتباه می‌کنند و می‌بازند اما به جای این‌که فکر کنند «زحمات من بر باد رفت»، فکر می‌کنند که «در هر شکستی درسی برای یادگیری وجود دارد و من باید از این وضعیت چیزی بیاموزم». هر پیروزی لحظه‌ای دلپذیر در زندگی آنهاست که به دلیل تکراری بودن به صورت نرمال با آن روبرو می‌شوند اما هر شکست تجربه متفاوتی است زیرا شرایطی پیش می‌آید که در آن افراد رشد شخصیتی پیدا می‌کنند و این چیزی است که آن‌ها از شکست‌ها استنباط می‌کنند.
وقتی اشتباه می‌کنند قبول نمی‌کنند که توانایی کمتری دارند، آن‌ها اعتماد به نفس خود را از دست نمی‌دهند. این همان چیزی است که ایشان را از افراد عادی متمایز می‌کند، آن‌ها اعتقاد ندارند که «شکست فقط برای افرادی است که شکست خورده‌اند». آن‌ها افراد باهوشی هستند و فرصت‌هایی را تشخیص می‌دهند که دیگران در آن فقط ضرر می‌ببینند.

منتظر نمی‌مانند تا اتفاق زندگی رخ دهد

آن‌ها می‌دانند وقتی شما منتظر وقوع چیزی هستید تنها چیزی که اتفاق می‌افتد گذر زندگی است. بنابراین برای زندگی تلاش می‌كنند و می‌دانند كه بدون ریسک کردن هیچ گونه پاداشی حاصل نمی‌شود و ثبات همیشه مترادف با بهزیستی اقتصادی و عاطفی نیست. وانمود نکنید که نتایج زندگی شما متفاوت خواهد بود اگر همواره کار ثابتی را انجام دهید.
خلاصه این‌که، خوشبختی و راز خوش شانسی چیزی فراتر از نگرش و اعتماد به نفس، افکار مثبت و داشتن یک ذهن باز نیست. خود را به یک زندگی یکنواخت و هم‌چنین به زندگی‌ای پر از ناامنی گره نزنید اما برای رسیدن به زندگی بهتر ریسک کنید.

منبع: لوتو هوی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…