خانه استراتژی لاتاری ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش دوم

ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش دوم

14 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش دوم بسته هستند
260
ذهنیت متفاوت ثروتمندان

پول یک ابزار است. مانند هر ابزاری می‌توانید با مهارت بالا آن را کنترل کنید یا می‌توانید از آن بدون ملاحظه استفاده کنید. ثروتمندان خود ساخته نه تنها می‌دانند که چگونه آن را کنترل کنند بلکه همچنین می‌دانند که چگونه از ثروت خود به روش‌هایی استفاده کنند که به نظر اکثر افراد نمی‌رسد. آنها درباره پول متفاوت فکر می‌کنند و این را در نتایجی که می‌توانند با آن بدست آورند نشان می‌دهند.
در ادامه مطلب به سایر باورهای ثروتمندان و درس‌هایی که می‌توان از این ذهنیت‌ برای بهبود امور مالی و زندگی شخصی اتخاذ کرد آورده شده است.
ذهنیت ثروتمندان برای موفقیت مالی آماده است.

ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش دوم

۸- متنوع سازی جریان‌های درآمدی

یک فرد معمولی فقط از یک منبع درآمدی یعنی شغل خود پول کسب می‌کند لذا وقتی آن شغل را از دست می‌دهد، تمام درآمد خود را از دست می‌دهد و یک بحران واقعی ایجاد می‌شود.
تحقیق پنج ساله تام کورلی Tom Corley در مورد میلیونرهای خودساخته نشان داد که ۶۵٪ آنها سه منبع درآمد یا بیشتر دارند. تقریباً نیمی ‌از آنها (۴۵٪) دارای چهار و بیش از چهار منبع در آمدی هستند و تقریباً یک سوم (۲۹٪) پنج منبع درآمدی یا بیشتر دارند. پول از کسب و کارها، سود سهام، املاک اجاره‌ای، اوراق قرضه و سود حاصل از فروش دارایی‌ها به دست می‌آید.
طبیعی است که گاهی اوقات یک منبع درآمدی دچار تزلزل ‌شود، مثلاً بازار سهام سقوط می‌کند. کسب و کارها ماه‌ها یا حتی سال‌های بدی دارند. اما افراد ثروتمند با تنوع بخشیدن به منابع درآمدی خود، ریسک را کاهش می‌دهند و تخم‌ مرغ‌های خود را در چندین سبد پخش می‌کنند.

۹- ریسک بایستی محاسبه شود نه اینکه از آن اجتناب شود

همانطور که در بالا ذکر شد، بازار سهام گاهی اوقات سقوط می‌کند. این یک ریسک واقعی است اما بر طبق داده‌های تاریخی ثروتمندان مایل به استفاده از این قبیل بحران‌ها هستند.
طبق مطالعه منتشر شده توسط دفتر تحقیقات اقتصاد ملی ایالات متحده (NBER)، ۸۴% از کل سهام ایالات متحده متعلق به ۱۰٪ از ثروتمندترین آمریکایی‌ها است.
برخی از کارشناسان ادعا می‌کنند که عدم توانایی مالی طبقه متوسط عامل این قضیه است. اما این استدلال با واقعیت‌ها همخوانی ندارد. افتتاح حساب در یک کارگزاری رایگان و آسان است و در صورت تمایل، فرد می‌تواند با ۵۰ دلار در یک صندوق قابل معاملۀ بدون کارمزد سرمایه گذاری کند.
حقیقت این است که افراد معمولاً با ریسک موجود در سهام مشکل دارند. مطالعه NBER واگرایی عظیمی بین رفتار ثروتمندان و طبقه متوسط پس از رکود بزرگ را نشان می‌دهد زیرا طبقه متوسط بر خلاف ثروتمندان در دوران رکود از مالکیت سهام فرار می‌کنند. اما بهبود بازار سهام متعاقباً ثروتمندان را ثروتمندتر می‌سازد زیرا آنها در دوران رکود وحشت نکرده و سهام خود را نمی‌فروشند. متأسفانه دور شدن افراد طبقه متوسط از بازار سهام نابرابری ثروت را در اکثر کشورها افزایش داده است.
سرمایه گذاری به معنای ریسک محاسبه شده است. راه اندازی یک کسب و کار مستلزم محاسبه ریسک است. به یاد داشته باشید که فقط حدود ۴٪ درآمد افراد ثروتمند از حقوق و دستمزد حاصل می‌شود در حالی که ۹۶٪ دیگر از سود سهام، بهره، سود سرمایه گذاری و درآمد کسب و کار بدست می‌آید.
از ریسک محاسبه شده نهراسید و برای کاهش ریسک پورتفوی خود استراتژی‌های امتحان پس داده را بکار بگیرید.

۱۰- به تأخیر انداختن رضایتمندی

از مشهورترین آزمایش‌های روانشناختی در همه دوران، آزمایش موسوم به «مارشملو» بوده است که در آن به کودکان گفته می‌شد که می‌توانند همین الان یک مارشملو داشته باشند ولی اگر چند دقیقه صبر کنند دو عدد مارشملو دریافت خواهند کرد.
والتر میشل Walter Mischel روانشناس ارشد، برای چندین دهه این کودکان را رصد کرد و متوجه شد کودکانی که صبر کردند در آینده نمرات بهتری دریافت کرده، رشته تحصیلی بهتری خوانده و در نهایت شغلی با حقوق بالاتر پیدا کرده‌اند. به گزارش بیزینس اینسایدر Business Insider، اخیراً اما این نتایج مورد شبهه قرار گرفته است زیرا به نظر می‌رسد خود کنترلی و توانایی به تأخیر انداختن رضایتمندی به طور فزاینده‌ای با یک محیط پایدار در خانه و توانایی شناختی درگیر است. این عوامل البته با ثروت بیشتر نیز ارتباط دارند.
با این حال تعداد زیادی از مطالعات علمی‌ اخیر نیز توانایی به تأخیر انداختن رضایت را با ثروت و درآمد مرتبط کرده است. به عنوان مثال یک مطالعه گسترده در سال ۲۰۱۸ توسط دانشگاه تمپل نشان داد که توانایی به تأخیر انداختن رضایت بیشتر از قومیت، نژاد، سن یا قد عاملی برای کسب درآمد است.
این امر منطقی است زیرا مفهوم سرمایه گذاری به رضایتمندی با تأخیر بستگی دارد. شما امروز از خرید وسیله‌ای که دوست دارید خودداری می‌کنید تا بتوانید پول خود را سرمایه گذاری کرده و بعداً از پول بیشتری لذت ببرید.
به تأخیر انداختن رضایتمندی را یاد بگیرید. امروز کمتر لذت ببرید تا بتوانید فردا بیشتر داشته باشید. سعی کنید با رعایت نکاتی فرزندان‌تان را بدون توجه به هزینه‌های زیادخوشحال کنید.

۱۱- خانه یک هزینه است نه سرمایه گذاری

مسکن هم مانند مواد غذایی و آب و برق یک نوع هزینه است. اگر می‌خواهید میزان پس انداز خود را به حداکثر برسانید و ثروت خود را سریع‌تر رشد دهید بایستی هزینه‌های خود را به حداقل برسانید.
در بسیاری از کشورها مسکن با وام‌های بلند مدت و اقساط سنگین قابل خرید است و اغلب افراد به آن از منظر یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه می‌کنند. اما روش‌های زیاد و کم هزینه‌تری برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد.
با صرف هزینه کمتر در مسکن می‌توانید سرمایه بیشتری را بسمت ساختن ثروت واقعی هدایت کنید.

۱۲- هرگز یادگیری را متوقف نکنید

ثروتمندان می‌دانند که در یک جهان همیشه در حال تغییر، تنها راه برای پیشرو ماندن یادگیری مداوم و سازگاری است. همانطور که تحقیق کورلی نشان داد ۸۵٪ از میلیونرهای خودساخته هر ماه دو یا چند کتاب می‌خوانند که شامل کتاب داستان و کتاب‌هایی در زمینه توسعه فردی بصورت چاپی و صوتی است.
اشتهای خود برای علوم جدید و کنجکاوی برای یادگیری و رشد را از دست ندهید. عادت خواندن یا شنیدن را در خود پرورش دهید و از سایرین پیشی بگیرید.
کتاب‌ها تنها گزینه‌ی واجد شرایط نیستند. دوره‌های آموزشی ارزان یا رایگان در حیطه مورد علاقه خود را پیدا کرده و در آنها شرکت کنید.

۱۳- اطراف خود را با انسان‌های موفق پر کنید

در محافل کارآفرینی این باور وجود دارد که شما میانگین ۵ نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می‌گذرانید. به عبارت دیگر اگر به دنبال موفقیت بیشتر هستید در مورد افراد پیرامون خود تعصب بیشتری داشته باشید. افراد معمولی چندان به دوستان و همراهان خود فکر نمی‌کنند. ثروتمندان افرادی را که با آنها وقت می‌گذرانند با دقت و بصورت گزینشی انتخاب می‌کنند.
این توصیه بدان معنا نیست که باید رابطه خود را با تمام دوستان ضعیف‌تر خود قطع کنید بلکه بدان معنی است که باید وقت‌تان را با افرادی بگذارنید که الگوی شما برای رسیدن به موفقیت هستند.
یافته‌های تحقیقی که در نشریه علوم روانشناسی Science Psychological منتشر شده نشان می‌دهد حتی افرادی که از نظر کنترل نفس ضعیف هستند وقتی که زمان بیشتری را با دوستان قوی اراده خود می‌گذرانند می‌توانند در برابر وسوسه‌ها مقاومت کنند. اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای سرگرمی ‌صرف کنید، وقت بیشتری را با دوستانی بگذرانید که طبخ غذا را به رستوران رفتن ترجیح می‌دهند و روش‌های متنوعی برای کاهش هزینه‌ها دارند. در مقابل وقت کمتری با دوستانی که همیشه می‌خواهند در رستوران‌های گران قیمت با شما ملاقات کنند سپری کنید.
درباره زندگی اجتماعی خود از جمله همکارانی که ترجیح می‌دهید وقت خود را در محل کار با ایشان بگذرانید، تعمق بیشتری داشته باشید. افرادی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید از راه‌هایی که چندان آشکار نیستند شما را تغییر می‌دهند بنابراین افرادی را انتخاب کنید که با اهداف شخصی و مالی شما همسو باشند.

۱۴- مرزهای خود را از نظر استراتژیک توسعه دهید

اغلب این شعار را می‌شنوید که باید از منطقه امن خود خارج شوید.
این توصیه درست است زیرا با انجام کارهای تکراری ‌هیچ دستاورد بزرگی بدست نمی‌آید. اگر به دنبال نتایج متفاوتی هستید باید کنش‌های متفاوتی داشته باشید، رفتارهای بهتر و سخت‌تر که شما را از تماشاگر بودن خارج می‌کند و به روی صحنه می‌آورد.
معمولاً منطقه امن شما کوچک است و کنش‌های خارج از آن گسترده است. بنابراین انجام کارهایی که شما را می‌ترساند یا مرزهای‌تان را جابجا می‌کند کافی نیست. بایستی در این مورد نگرشی استراتژیک داشته باشید. در طول یادگیری مداوم خود، هنگامی‌که ریسک حساب شده‌ای را متحمل می‌شوید به دنبال این احساس باشید: «من واقعاً باید این کار را انجام دهم، اما می‌ترسم». این دلهره باعث می‌شود که برای انجام یک کار مطالعه شده با دقت بیشتری عمل کنید و سریع‌تر به هدف برسید.
توجه داشته باشید که «دلهره» همان «رعب و وحشت» نیست. بر اساس مطالعه‌ای که در مجله تفاوت‌های فردی Journal Of Proximal Developement منتشر شده است اگر اهداف خود را به عنوان یک چالش در نظر بگیرید و نه یک تهدید، در این صورت کمی ‌اضطراب می‌تواند به شما کمک کند. اما اضطراب زیاد بیش از آنکه کمک حال باشد رشد را خفه می‌کند.
وقتی تصمیم گرفتید مرزهای خود را بردارید از یک مربی یا فردی که در این زمینه از شما پیش باشد یا هر دو کمک بگیرید. این یک دلیل دیگر است که باید اطراف خود را با افراد موفق پر کنید.

۱۵- ذهنیت فراوانی را توسعه دهید نه ذهنیت کمبود

چرا افراد تصمیم می‌گیرند رضایتمندی را به تأخیر نیندازند؟ یک دلیل بارز، فقدان صبر است. اما علاوه بر آن اغلب انسان‌ها از کمبود می‌ترسند و این که چیزی را هم اکنون در اختیار داشته باشند باعث آرامش آنها می‌شود. این ذهنیت کمبود باعث می‌شود که بسیاری از افراد حتی از ریسک‌های حساب شده نیز اجتناب کنند. به همین دلیل است که آنها احساس حسادت، نگرانی و استرس دارند. فقدان، یک ترس دائمی ‌در پس زمینه ذهن این افراد است.
همچنین به همین دلیل است که بسیاری از افراد به جای تمرکز بر اهداف مالی خود، دائماً خود را با دیگران مقایسه می‌کنند.
اما ثروت دیگران از ثروت شما نمی‌کاهد. مقدار محدودی از ثروت در جهان وجود ندارد. ثروتمندان می‌دانند که پول ایجاد می‌شود نه اینکه از شخص دیگری گرفته شود. یک کارآفرین که از ابتدا شغلی ایجاد می‌کند در جایی ارزش افزوده ایجاد می‌کند که قبل از آن چیزی وجود نداشته است. برد شما به منزله باخت یک نفر دیگر نیست.
هنگامی ‌که در بازار سهام سرمایه گذاری می‌کنید سود دیگران را نمی‌دزدید بلکه برعکس شما به شرکت‌ها پول می‌دهید به آنها کمک می‌کنید تا رشد کنند، شغل ایجاد کنند و خلق ثروت کنند.
وقتی خانه‌ای متروک و فرسوده خریداری می‌کنید و آن را نوسازی کرده و اجاره می‌دهید، ثروت خلق می‌کنید. جایی که روزگاری پوسته‌ای بی فایده از یک ساختمان بوده و آلودگی بصری ایجاد می‌کرده اکنون مکانی مفید و ارزشمند است ضمن اینکه برای شما درآمدی منفعلانه در پی خواهد داشت.
از بسیاری جهات، ذهنیت فراوانی در رأس همه تغییر ذهنیت‌های موجود در این لیست است. ذهنیت وفور و فراوانی اعتقاد به آینده روشن‌تر با ایجاد ثروت برای خود و دیگران است. بنابراین بیش از اینکه نگران کمبود باشید بفکر خلق کردن و ایجاد ارزش باشید.

حرف آخر

نوع نگاه یک فرد معمولی به جهان «معمولی» است. اگر می‌خواهید ثروتمند باشید این نگرش به کار نمی‌آید.
تغییر ذهنیت سریع بندرت اتفاق می‌افتد و اغلب زمانبر است. بنابراین به یک ذهنیت سرمایه گذاری محور برای ایجاد ارزش و ثروت در دراز مدت فکر کنید. یاد بگیرید که رضایتمندی را به تأخیر بیندازید، سلامتی و طول عمر خود را بهبود ببخشید و برای ایجاد جریان‌های درآمدی ریسک‌های حساب شده متحمل شوید. خود را با افراد باهوش، پیشرو و با جریان بی پایانی از دانش و مهارت‌های جدید محاصره کنید.
ثروتمندان می‌دانند که آینده آبستن اتفاقات بزرگی است اما به شرطی که از قبل برای آن برنامه ریزی کرده باشید.

منبع: مانی کرشرز

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۷ ترفند برای تضمین برد در لاتاری

ممکن است از خود بپرسید که آیا رویای شما برای برنده شدن در لاتاری محقق می‌شود؟ قطعاً کار آس…