خانه استراتژی لاتاری ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش اول

ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش اول

7 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش اول بسته هستند
231
ذهنیت ثروتمندان

پول یک ابزار است. مانند هر ابزاری می‌توانید با مهارت بالا آن را کنترل کنید یا می‌توانید از آن بدون ملاحظه استفاده کنید. ثروتمندان خود ساخته نه تنها می‌دانند که چگونه آن را کنترل کنند بلکه همچنین می‌دانند که چگونه از ثروت خود به روش‌هایی استفاده کنند که به نظر اکثر افراد نمی‌رسد. آنها درباره پول متفاوت فکر می‌کنند و این را در نتایجی که می‌توانند با آن بدست آورند نشان می‌دهند.
در این مطلب ۱۵ باوری که ثروتمندان متفاوت از افراد عادی نسبت به پول دارند و درس‌هایی که می‌توان از این ذهنیت‌ برای بهبود امور مالی و زندگی شخصی اتخاذ کرد آورده شده است.
ذهنیت ثروتمندان برای موفقیت مالی آماده است.

ذهنیت متفاوت ثروتمندان: بخش اول

۱- پول باید برای شما کار کند، نه بالعکس

این ایده توسط کتاب کلاسیک رابرت کیوساکی Robert Kiyosaki «پدر پولدار، پدر فقیر» رواج پیدا کرده است و پیامدهای زیادی داشته است.
پول ابزاری با کاربردهای فراوان است، با این وجود اکثر افراد فقط از آن برای خرید چیزهایی استفاده می‌کنند. یک خانه بزرگتر، یک ماشین بزرگتر، یک کمد لباس بزرگتر، یک هتل بهتر هنگام مسافرت، خرید، خرید و خرید. اما ثروتمندان می‌دانند که پول می‌تواند پول بیشتری خلق کند. اگر فرصتی فراهم شود پول می‌تواند مانند خرگوش تولید مثل کند.
هر واحد پولی که به جای هزینه کردن سرمایه گذاری می‌کنید می‌تواند حرکت کرده و درآمد بیشتری برای شما خلق کند. روش‌های زیادی برای افزدون بر سرمایه وجود دارد. شما می‌توانید در سهام یا اوراق قرضه یا دارایی‌های کاغذی دیگر سرمایه گذاری کنید، در هنرهای زیبا سرمایه گذاری کنید، کسب و کار راه اندازی کنید، در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید یا پول قرض دهید. ابزارها بی پایان هستند اما همه آنها یک فرض ساده دارند: سرمایه گذاری به جای هزینه کردن.
بعنوان مثال به نحوه درآمد سازی میلیاردرهای آمریکا نگاه کنید. در تجزیه و تحلیل سال ۲۰۱۴، فقط ۴.۴۷٪ از درآمد آنها از حقوق و دستمزد بوده است. نحوه تفکیک بقیه منابع درآمد بدین شرح است:
•    بهره: ۴.۲۴٪
•    سود سهام: ۱۰.۸۹٪
•    شراکت و کمپانی‌ها: ۱۶.۲۴٪
•    سود سرمایه گذاری: ۶۵.۱۶٪
بخش عمده درآمد از طریق سرمایه گذاری حاصل شده و اکثریت قریب به اتفاق آن از راه اندازی و رشد یک کسب و کار حاصل شده است. به عبارت دیگر شغل‌تان شما را ثروتمند نخواهد کرد اما ممکن است سرمایه گذاری‌ها بتواند.

جذب ثروت ؛ آیا پول خوشبختی می‌آورد؟

۲- خلق ثروت لزوماً به معنای قربانی کردن لذت‌ها نیست

افراد ثروتمندتر خوشحال‌ترند.
مطالعه‌ای که توسط آكادمی ‌ملی علوم ایالات متحده منتشر شد همبستگی شدیدی بین درآمد و رضایت از زندگی و همچنین درآمد و رفاه عاطفی تا حدود درآمدی ۷۵۰۰۰ دلار سالانه نشان داده است. بیش از این مبلغ سطح رضایت از زندگی تغییری چندان نخواهد داشت. با این حال چندین مطالعه صورت گرفته توسط موسسه ملی بهداشت ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ نشان داد که حتی در میان میلیونرها نیز ثروت بیشتر منجر به خوشبختی بیشتر می‌شود. جالب اینجاست که آنها دریافتند منبع ثروت نیز در این رضایتمندی اهمیت دارد. میلیونرهای خودساخته از ورثه ثروتمند شده و برندگان لاتاری شادتر هستند.
انسان‌های معمولی ممکن است بگویند که خوشحالی را بر ثروتمند بودن ترجیح می‌دهند. اما ثروتمندان باور قلبی دارند که این دو موضوع با هم قابل دستیابی هستند.
گرچه ثروت به خودی خود نمی‌تواند «خوشبختی بیاورد» اما می‌تواند باعث شود زمان بیشتری را در کنار خانواده و دوستان‌تان باشید که احتمالاً باعث خوشبختی شما خواهد شد. شما می‌توانید از ثروت خود برای تربیت صحیح فرزندان خود نیز استفاده کنید.

قانون جذب: چگونه می‌توان ذهنیت فقر را برای دستیابی به ثروت تغییر داد

۳- زمان از پول با ارزش‌تر است

افراد ثروتمند می‌دانند که همیشه می‌توانند پول بیشتری کسب کنند اما هر یک از ما زمان محدودی برای زندگی در این کره خاکی داریم. با این حساب، آنها به دنبال راه‌هایی برای استفاده از وقت دیگران برای بازیابی بیشتر وقت خود هستند تا بتوانند آن را با خانواده و دوستانشان سپری کنند یا به دنبال علایق و سرگرمی‌های خود باشند.
این آزمایش فکری را در نظر بگیرید. برای شما چقدر ارزش دارد که به جای پنج روز فقط چهار روز در هفته کار کنید؟ تصور کنید که ۲۵ دلار در ساعت درآمد دارید و می‌توانید شخصی را استخدام کنید که هر هفته هشت ساعت از کار شما را با ساعتی ۳۰ دلار برای‌تان انجام دهد. در واقع شما با هزینه ۴۰ دلار در هفته یک روز کاری خود را بازیابی می‌کنید.
همچنین احتمالاً می‌توانید هشت ساعت کار ساده خود را با هزینه کمتری به شخص دیگری واگذار کنید. اما این موضوع بیانگر این نکته است که حتی اگر مبلغی بیش از درآمد خود را برای برون سپاری پرداخت کرده باشید، باز هم ممکن است ارزش این هزینه کردن را داشته باشد.
یک مطالعه صورت گرفته توسط CNBC در سال ۲۰۱۸ نشان داد که ۷۰ درصد از افراد حرفه‌ای سراسر جهان در حال حاضر حداقل یک روز هفته را در خانه کار می‌کنند. شما هفته‌ای ۴۰ ساعت کار خلاق را مدیون کارفرمای خود هستید. ۳۲ ساعت کار کنید و هشت ساعت دیگر را به شخص ثالثی برون سپاری کنید.
به دلیل همین کنترل بیشتر بر کار و زمان است که افراد کسب و کار خود را راه اندازی می‌کنند. افراد ثروتمند دنبال راه‌هایی هستند که کارها را برای استفاده از وقت دیگران تفویض کنند تا کنترل بیشتری بر زمان خود داشته و هر طور که می‌خواهند وقت خود را صرف کنند. این بخشی از دلایلی است که افراد ثروتمند به دنبال راه‌هایی برای ایجاد درآمد منفعلانه هستند، روشی که بتوانند پول در بیاورند بدون اینکه برای آن کار کنند.

سلامتی

۴- ثروت و سلامتی در هم تنیده شده‌اند

گرچه نمی‌توانید زمان بیشتری بخرید، اما یک نکته مهم وجود دارد: افراد ثروتمند سعی دارند عمر طولانی‌تری داشته باشند. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ در نشریه لانست منتشر شد نشان داد که ثروتمندترین آمریکایی‌ها ۱۵ سال بیشتر از فقیرترین آمریکایی‌ها عمر می‌کنند. بدین ترتیب آنها نه تنها به صورت هفته به هفته، بلکه به صورت مادام العمر نیز زمان بیشتری می‌خرند.
ارتباط بین سلامتی و ثروت از یک سبک زندگی سالم شروع می‌شود. نظرسنجی گالوپ در سال ۲۰۱۷ نشان داد افرادی که اظهار می‌کنند «پول کافی برای انجام هر کاری را که بخواهند دارند»، عادات غذایی سالم‌تری نیز دارند. داده‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری که توسط نشریه واشنگتن پست تجزیه و تحلیل شد نشان داد که بزرگترین عامل ترغیب کننده افراد به فعالیت‌های جسمانی پول است.
خوشبختانه برای داشتن یک سبک زندگی سالم نیازی به ثروتمند شدن نیست. با وجود اپلیکیشن‌های تمرین در خانه رایگان، می‌توان با اندک هزینه‌ای سبک زندگی را تغییر داد. علاوه بر ورزش کردن و سبک زندگی سالم‌تر، تجدید نظر در بیمه درمانی خود برای جلوگیری از یک بحران سلامتی نیز ضروری است.

نگرش کاملا متفاوت فقرا و ثروتمندان در مورد تقدیر

۵-  پول دیگران را اهرم کنید

پس انداز بیشتر پول یک عامل کلیدی برای خلق ثروت است. اما پس انداز فقط می‌تواند تا حدودی شما را به پیش ببرد. ثروتمندان معمولاً از پول دیگران برای ساختن پورتفوی دارایی‌های خود استفاده می‌کنند. یک مثال کلاسیک در این زمینه املاک اجاره‌ای است. مطمئناً می‌توانید پس انداز کنید و در دراز مدت ملکی را با پول نقد خریداری کنید. اما در همین حال می‌توانید ۸۰٪ از قیمت خرید ملک را وام بگیرید و فقط ۲۰٪ را با پول نقد خود پرداخت کنید.
این همان مقوله‌ای است که خبرگان امور مالی از آن بعنوان «بدهی خوب» یاد می‌کنند. اگر هر ملک خریداری شده بتواند پس از کسر هزینه وام برای شما مبلغ اندکی جریان مالی به همراه داشته باشد در واقع این وام هر ماه شما را ثروتمندتر می‌کند، نه فقیرتر. هرچه سریع‌تر بتوانید دارایی‌هایی از این قبیل فراهم کنید سریعتر درآمد و ثروت خود را رشد می‌دهید.
بدهی خوب محدود به املاک اجاره‌ای نیست. همچنین می‌توانید از سرمایه دیگران برای راه اندازی یا رشد یک کسب و کار کوچک استفاده کنید. اگر برای رشد درآمد و دارایی خود تحقیق کرده‌اید بدون واهمه از پول دیگران استفاده کنید تا سریع‌تر به آرزوی خود برسید.

۶- احساسات منجر به تصمیمات مالی بد می‌شود

افراد ثروتمند هوشمندتر از آن هستند که تصمیمات مالی را با هیجانات زود گذر گره بزنند. آنها «خرید درمانی» انجام نمی‌دهند و خرج کردن را راهی برای بهتر ساختن حال روحی‌شان نمی‌دانند. ثروتمندان تصمیمات تجاری یا سرمایه گذاری را بصورت غریزی اتخاذ نمی‌کنند. یافته‌های مطالعه صورت گرفته توسط مجله روانشناسی انگلیس در سال ۲۰۱۸ نشان داد که میلیونرها از نظر عاطفی از یک انسان معمولی ثبات بیشتری دارند. این افراد با «ژن ثروتمند بودن» به دنیا نیامده‌اند تا از نظر عاطفی پایدارتر باشند. آنها در صورتی که خیلی احساساتی باشند اتخاذ تصمیمات مالی را به تأخیر می‌اندازند.
اگر احساس ناراحتی می‌کنید بهتر است ساعاتی قدم بزنید تا حال‌تان بهتر شود. پاسخ سازنده به حالات روحی ناخوشایند شامل تماس با یک دوست، انجام یک سرگرمی ‌یا فعالیت مورد علاقه، ورزش یا گذراندن وقت با خانواده است. هیچ یک از اینها هزینه‌ای در بر ندارد.

برنده شدن در لاتاری

 

۷- پول نسبی نیست، شخصی است

ذات انسان بگونه‌ای است که خود را با دیگران مقایسه می‌کند. وقتی صحبت از پول و اهداف مالی می‌شود این مقایسه کردن‌ها کاملاً غیر سازنده است.
اهداف مالی هر فردی منحصر به خود اوست. اولویت شما ممکن است بازنشستگی تا قبل از ۴۵ سالگی باشد در حالی که اولویت همسایه‌تان ممکن است داشتن ظاهر جذاب و احساس خوشایند باشد. با این حال شما تصور می‌کنید که چون همسایه‌تان با ماشینی گرانقیمت رانندگی می‌کند درآمد بیشتری دارد و به طور غریزی خودروی خود را با خودروی او مقایسه می‌کنید و احساس فقر، ناکامی و پائین‌تر بودن می‌کنید.
اما شما اطلاعاتی در مورد درآمد، ثروت خالص یا اهداف مالی همسایه خود ندارید. شاید او برای خرید آن خودروی لوکس وام سنگینی‌ گرفته باشد. او چه چیزی را قربانی می‌کند تا باشکوه و غنی به نظر برسد؟ هزینه‌های او چه تاثیری در ثروت خالص واقعی او دارد؟ شاید او بدهی سنگینی داشته باشد یا نداشته نباشد، اما این مسائل کوچک‌ترین اهمیتی ندارد زیرا مشکلات و ثروت او نگرانی اوست و هیچ ارتباطی با شما ندارد.
افراد ثروتمند اهداف مالی خود را می‌دانند و بودجه خود را برای تحقق این اهداف تنظیم می‌کنند. آنها تابلوهای هشدار دهنده‌ای دارند تا تمرکز خود را حفظ کرده و همۀ مسائل فرعی را برای دستیابی به اهداف مالی منحصر به فرد خود قربانی کنند.
دیگران را فراموش نمایید. بر اهداف خود تمرکز کنید.

این مطلب ادامه دارد.

منبع: مانی کرشرز

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۷ ترفند برای تضمین برد در لاتاری

ممکن است از خود بپرسید که آیا رویای شما برای برنده شدن در لاتاری محقق می‌شود؟ قطعاً کار آس…