خانه استراتژی لاتاری دنباله اعداد معروف و شگفت انگیز فیبوناچی

دنباله اعداد معروف و شگفت انگیز فیبوناچی

8 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای دنباله اعداد معروف و شگفت انگیز فیبوناچی بسته هستند
1,907
فیبوناچی

دنباله اعداد معروف و شگفت انگیز فیبوناچی

لئوناردو فیبوناچی، یکی از بزرگترین ریاضیدانان اروپا، دنباله اعداد شگفت انگیز را به واسطه یک مسابقه ریاضی کشف و به جهان ریاضی معرفی کرد. این دنباله اعداد پایه و اساس بسیاری از رازهای طبیعت و جهان خلقت هستند.

این اعداد  … ۸۹- ۵۵- ۳۴- ۲۱- ۱۳- ۸- ۵- ۳- ۲- ۱ – ۱- ۰ هستند. ویژگی منحصر به فرد این دنباله اعداد این است که با جمع هر دو عدد پشت سر هم عدد بعدی به دست می‌آید مثلا با جمع ۱ و ۲ عدد ۳ به دست می‌آید و با جمع ۵ و ۸ عدد ۱۳.

در دنباله فیبوناچی با تقسیم هر عدد بر عدد قبلی به نسبت جالب ۱.۶۱۸ که نسبت طلایی نام دارد می‌رسیم. اگر بر اساس اعداد فیبوناچی، تعدادی مربع کنار هم رسم کنیم، شکلی به صورت زیر به دست می‌آید.

فیبوناچی

در این شکل ابتدا دو مربع با ضلع ۱ رسم می‌شوند. سپس یک مربع با ضلع ۲، سپس یک مربع با ضلع ۳ و به همین صورت تا بینهایت. نکته اینجاست که هر مربع جدید، یک ضلع مشترک با مربع‌های قبلی داشته باشد. حال بیاییم در هر مربع، یک ربع دایره به شعاع ضلع مربع بکشیم. در این صورت، شکل مارپیچ به دست می‌آید. البته این شکل دقیقا مارپیچ نیست ولی با دقت زیادی به یک مارپیچ نزدیک است.

دنباله فیبوناچی در طبیعت

تعداد گلبرگ‌های بزرگ و کوچک گل‌ها، الگو های پیچش آناناس و گل کلم، الگوی رشد شاخه‌های درختان، پیچش صدف حلزون، الگوی قرارگرفتن کهکشان‌ها،گردباد، نسبت اعضای صورت، نسبت طول انگشتان و بند‌های آن، نسبت بدن حیوانات، موج‌های دریا، جنین درون رحم مادر، الگوی اثر انگشت، نسبت‌های اهرام سه گانه مصر تنها نمونه‌هایی از این مارپیچ با دنباله اعداد جادویی هستند.

فیبوناچی

فیبوناچی و لاتاری این بار برای شما

حالا که با دنباله اعداد شگفت انگیز فیبوناچی آشنا شدید، با خرید بلیط بزرگترین بخت آزمایی‌های دنیا شانس خودتان را در سایت لاتاری دات کام امتحان کنید و در صورت برنده شدن جایزه بزرگ، دستاورد خود را به لیست شواهد موجود از این اعداد در جهان هستی اضافه کنید.

خرید بلیط لاتاری
 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …