خانه برندگان لاتاری داستان برندگان لاتاری: تاندا دیکرسون

داستان برندگان لاتاری: تاندا دیکرسون

8 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای داستان برندگان لاتاری: تاندا دیکرسون بسته هستند
44

اکثر افراد تصور می‌کنند برنده شدن در لاتاری بهترین اتفاقی است که ممکن است در زندگی آنها رخ دهد. متأسفانه، واقعیت گاهی می‌تواند بسیار ناگوارتر از بدترین تصور ما باشد و داستان تاندا دیکرسون Tonda Dickerson گواه این مدعا است.

داستان برندگان لاتاری: تاندا دیکرسون

فاجعه‌ای در راه: تاندا دیکرسون برنده لاتاری شد

تاندا دیکرسون ۲۰ ساله در فلوریدا پیشخدمت بود و در زمان شروع داستانش بتازگی طلاق گرفته بود.
در سال ۱۹۹۹، تاندا بلیط لاتاری فلوریدا را به عنوان انعام از یک مشتری به نام ادوارد سوارد Edward Seward دریافت کرد. ادوارد مشتری دائم وافل هاوسی در گرند بی بود، جایی که تاندا بعنوان گارسون کار می‌کرد. او به خاطر انعام‌هایش معروف بود و اغلب بلیط‌های لاتاری را با پرسنلی که به او سرویس می‌دادند به اشتراک می‌گذاشت.
تاندا و چهار همکار دیگرش بجای انعام، بلیط لاتاری دریافت کردند. در آن زمان او نمی‌دانست که این بلیط جایزه‌ای ۱۰ میلیون دلاری در پی دارد.
روز قرعه کشی هر پنج کارمند پاکت‌های خود را باز کردند تا محتوای آن را بررسی کنند. چهار نفر از آنها چیزی برنده نشدند. نفر پنجم تاندا دیکرسون بود که عنوان جدیدترین میلیونر تولیدی لاتاری آمریکا را به خود اختصاص داد.
تاندا لین دیکرسون روش سنواتی ۳۰ ساله را انتخاب کرد. قرار بود او در طی سه دهه آینده سالانه ۳۷۵،۰۰۰ دلار دریافت کند. انتخاب پرداخت‌های سالیانه کاری هوشمندانه است. این گزینه پرداخت، برنده را قادر می‌سازد مبلغ بیشتری به نسبت پرداخت یکجا دریافت کند. همچنین پرداخت‌های سنواتی می‌تواند مانع از ولخرجی بیش از حد میلیونرهای لاتاری شود.
در آن زمان تاندا لین دیکرسون بسیار خوشحال بود. او از این احتمال که هرگز برای درآمدزایی مجبور به کار دوباره نیست به وجد آمده بود. او نمی‌دانست که این داستان قرار نیست پایان خوشی داشته باشد.

بیشتر بدانید:درس‌های مالی از برندگان ناکام لاتاری

 

تاندا زیر حملات

متاسفانه برد لاتاری برای تاندا دیکرسون خوش یمن نبود. پس از برد، بزودی زن جوان خود را درگیر جنگ‌های حقوقی متعددی دید. اقوام، همكاران و حتی ادوارد سوارد (مردی كه بلیط قرعه كشی را به عنوان انعام به تاندا داد) دادخواست‌های قضایی علیه وی راه انداختند.
به گفته همکاران وی، آنها توافق کرده بودند در صورت برنده شدن هر یک از همکاران، فرد برنده جایزه را به دیگران به اشتراک بگذارد. اما تاندا چنین توافقی را انکار کرد.
وکیل تاندا همکاران او را افرادی سودجو توصیف کرد. در ابتدا به تاندا پیشنهاد توافق سه میلیون دلاری خارج از دادگاه داده شد، اما او این پیشنهاد را رد کرد. بعداً دادگاه علیه او رأی داد و به تاندا دستور داد جایزه را با همکارانش تقسیم کند. پس از درخواست تجدیدنظر، دادگاه عالی آلاباما تصمیم دادگاه بدوی را لغو کرد.
دادخواست ادوارد سوارد در مرحله بعدی قرار داشت. این روند قضایی در سال ۲۰۰۲ آغاز شد و سوارد اصرار داشت که تاندا با خرید یک کامیون جدید برای او در صورت برنده شدن در لاتاری موافقت کرده است.

ماجرای برنده بد شانس لاتاری را بخوانید

مغز متفکر جنایت و حوادث غم انگیز

هفته‌ای که ادوارد سوارد تصمیم به شکایت گرفت بدترین هفته در زندگی تاندا دیکرسون بود. دادخواست قضایی فقط آغاز کار بود.
وقتی صحبت از داستان برندگان لاتاری می‌شود، اتفاقات بسیار ناخوشایندی رخ می‌دهد. برخی از برندگان پس از میلیونر شدن، مورد سرقت قرار گرفته و حتی به قتل رسیده‌اند. داستان تاندا لین دیکرسون تا این حد غم انگیز نیست، اما اوضاع به راحتی پیش نرفت.
تاندا در سال ۱۹۹۷ از شوهرش طلاق گرفته بود. پس از برنده شدن در لاتاری، استیسی مارتین Stacy Martin تصمیم گرفت همسر سابق خود را بدزدد. مارتین تاندا را تهدید به مرگ کرد و او را بزور سوار قایقی کرد و به منطقه‌ای خلوت بنام بایو هرون Bayou Heron برد.
در حین این اتفاقات تلفن تاندا زنگ خورد. مارتین پذیرفت که تاندا جواب بدهد. تاندا که به کیف دستی خود دسترسی پیدا کرده بود یک قبضه اسلحه بیرون آورد و به سمت راست سینه مارتین شلیک کرد. مارتین زنده ماند و اسلحه را از تاندا گرفت و بار دیگر او را تهدید به شلیک کرد. اما تاندا او را متقاعد کرد که برای درمان جراحتش سراغ دکتر بروند.
هیچ سابقه‌ای در مورد متهم شدن مارتین پس از حمله به همسر سابق خود وجود ندارد.

 

تاندا دیکرسون اکنون کجاست؟

تمام آنچه که تاندا پشت سر گذاشت به شما نشان می‌دهد که کنترل ثروت جدید و حفظ زندگی عادی چقدر دشوار است.
داستان تاندا دیکرسون با تلاش برای آدم ربایی به پایان نرسید. یک نهاد دیگر نیز درگیر ماجرا شد و آن سازمان مالیاتی ایالات متحده یا IRS است.
برای سال‌های متمادی سازمان امور مالیاتی مشغول انجام اقداماتی علیه تاندا دیکرسون بود. این سازمان تقاضای یک میلیون دلار در قالب مالیات بر هدایا داشت. تاندا، IRS را به دادگاه برد و سرانجام مشخص شد که سازمان مالیاتی اشتباه کرده است.
مالیات هدیه مورد نظر سازمان مالیاتی علاوه بر مالیات بر درآمدی بود که تاندا قبلاً پرداخت کرده بود. دادگاه تشخیص داد که تاندا مشمول پرداخت چنین مالیاتی نیست.
اطلاعات بسیار کمی ‌در مورد اینکه امروز تاندا دیکرسون کجاست و چگونه زندگی خود را سپری می‌کند وجود دارد. چندین رسانه سعی کرداند با او تماس بگیرند اما موفقیتی کسب نکردند. پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی تاندا نشان می‌دهد که او در حال حاضر به عنوان دیلر پوکر در یک کازینو کار می‌کند.
برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که تاندا سرانجام بخش عمده پول خود را به اعضای خانواده‌اش داده است. از این مبلغ سنگین برای راه اندازی کسب و کاری استفاده شده است. اطلاعات دیگری از تاندا در دست نیست اما امیدواریم که تاندا سرانجام فرصتی پیدا کرده باشد تا زندگی خود را با آرامش و آسایش سپری کند.

منبع: لاتاری پروز

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آشنایی با لاتاری مگا میلیونز

برخی معتقدند در ایالات متحده آمریکا همه چیز عظیم‌تر و بهتر است، این موضوع حداقل در مورد جک…