خانه برندگان لاتاری داستان پیشخدمتی که از برنده لاتاری انعام ۳ میلیون $ گرفت

داستان پیشخدمتی که از برنده لاتاری انعام ۳ میلیون $ گرفت

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای داستان پیشخدمتی که از برنده لاتاری انعام ۳ میلیون $ گرفت بسته هستند
1,322
برنده لاتاری

در  فیلم کمدی رمانتیک «می‌توانست برای شما هم اتفاق بیافتد» که در سال ۱۹۹۴ اکران شد، یک پلیس نیویورک با بازی نیکلاس کیج برنده لاتاری شد و این جایزه بزرگ را با دوست پیش‌خدمتش با بازی بریجیت فاندا تقسیم کرد. این فیلم که بسیار مورد توجه قرار گرفت بی‌شک می‌توانست یکی از جالب‌ترین داستان‌های لاتاری باشد اگر تخیلی نبود.

اما آیا فکر می‌کنید که کل این داستان ساختگی است؟

ایده اصلی، که یک گارسون رستوران، بلیط برنده‌ی لاتاری را به‌عنوان انعام دریافت می‌کند واقعاً اتفاق افتاده است! این داستان واقعی برنده لاتاری رابرت کانینگام و فیلیس پنزو بود که الهام‌بخش ساخت این فیلم پرفروش شد.

برنده لاتاری رابرت کانینگام و فیلیس پنزو

در سال ۱۹۸۴ کارآگاه پلیس نیویورک، رابرت کانینگام در پیتزا فروشی ساوت در محله یانکرز، به شوخی از پیشخدمت رستوران فیلیس پنزو خواست که به‌جای انعام نیمی از بلیط لاتاری را قبول کند. کانینگام قول داد در صورت برد جایزه را با وی نصف کند.

کانینگام و پنزو در آن زمان دوستان ۱۵ ساله بودند و همان‌طور که می‌دانید برخی شوخی‌های مسخره بین دوستان غیر معمول نیست. اما اگر به شوخی هم گفته شد هر دو آن را جدی گرفتند. پنزو نه تنها این پیشنهاد را قبول کرد بلکه در انتخاب اعداد هم به کانینگام کمک کرد.

می‌توانید حدس بزنید بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟

بردن جایزه لاتاری

بردن جایزه

در روز دروغ سیزده (آپریل فول)، در ساعت ۹ صبح، پنزو تماسی دریافت کرد که زندگی‌اش را تغییر داد. تماس گیرنده کانینگام بود که خبر مسرت‌بخش برد ۶ میلیون دلاری را به وی داد.

وی در ابتدا باور نکرد زیرا هنوز بین خواب و بیداری بود و هم‌چنین روز دروغ سیزده هم بود. در نهایت کانینگام موفق به متقاعد کردن وی شد، پنزو فریاد کشید و شوهرش را از خواب بیدار کرد.

کانینگام همان‌طور که قول داده بود جایزه را درست از وسط به دو نیم کرد. آنها برنده جایزه سالانه ۲۸۷،۷۱۵ دلار به مدت ۲۱ سال شدند.

کانینگام خانه‌ای که به‌صورت اشتراکی با خانواه همسرش داشت را گسترش داد. پنزو یک خانه جدید و خودرو برای همسر و دخترش خرید و چند سفر رفت.

واقعیت یا تخیل؟

در فیلم «می‌توانست برای شما هم اتفاق بیافتد»، چارلی و یوون که همدیگر را نمی‌شناختند هر دو با افراد خودمحور و غیرقابل تحملی ازدواج کرده بودند، و در میان زندگی شخصی آشفته‌ای که داشتند با هم آرامش می‌رسیدند. در فیلم هر دو شخصیت مثبت داستان در نهایت از همسران‌شان جا شده و با هم ازدواج می‌کنند و پس از آن در کنار هم یک عمر با خوشی زندگی می‌کنند.

با این حال، تنها چیزی که در فیلم بر اساس داستان واقعی کانینگام و پنزو بود همان ایده اصلی بود: یک پلیس اهل نیویورک جایزه لاتاری خود را با یک پیشخدمت تقسیم کرد.

کانینگام و پنزو در زندگی واقعی هرگز زن و شوهر نبودند. همان‌طور که قبلاً گفتیم آنها دوستان قدیمی بودند. آنها هم‌چنین ازدواج‌های موفقی داشتند.

هیچ داستان عاشقانه‌ای در کار نبود. هیچ شخصیت منفی‌ای زندگی را برای قهرمانان ما سخت نکرده بود. هیچ خبری از داستان‌های جادویی نبود. با در نظر گرفتن همه‌ی جوانب، کانینگام و پنزو یک زندگی عادی داشتند.

به اندازه داستان فیلم جالب نیست، موافقید؟

با این حال کسی چه می‌داند، شاید شما یک روز برنده لاتاری شدید، جایزه لاتاری را با یک غریبه تقسیم کردید و عاشق یکدیگر شدید. واقعیت گاهی اوقات عجیب‌تر از داستان است و به هر حال می‌تواند برای شما هم اتفاق بیافتد!

منبع: لاتاری کریتیک

بیشتر بخوانید: اگر از طرفداران لاتاری هستید؛ دیدن این ۴ فیلم را از دست ندهید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا ذهن‌آگاهی بهترین راه برای برنده شدن در لاتاری است؟

ذهن‌آگاهی چیست و چگونه می‌تواند به شما برای برنده شدن در لاتاری کمک کند؟ ذهن‌آگاهی در مورد…