خانه بلاگ و اخبار لاتاری حیوانات شانس در سراسر جهان: نماد شانس و باورها

حیوانات شانس در سراسر جهان: نماد شانس و باورها

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای حیوانات شانس در سراسر جهان: نماد شانس و باورها بسته هستند
9,028
حیوانات شانس

نمادهای شانس و موفقیت تقریباً در هر فرهنگی یافت می‌شوند. به‌نظر می‌رسد خرافات چیزی است که در بین همه‌ی انسان‌ها مشترک است. در حالی‌که بسیاری از افراد آیین‌ها و مراسم خاصی دارند که معتقدند باعث جذب شانس می‌شود، داشتن اشیاء شانس نیز بسیار رایج است. در فرهنگ غربی، اشیاء نسبتاً شگفت‌انگیزی مثل نعل اسب، سکه‌ی یک پنی، پای خرگوش و برگ چهارپر از دید بسیاری نماد شانس هستند. بسیاری از فرهنگ‌ها هم‌چنین حیوانات خاصی را با خوش شانسی مرتبط می‌دانند و معتقدند که دیدن حیوانات یا حمل نوعی طلسم مرتبط با آن حیوان باعث بهبود شانس شما خواهد شد. بیایید نگاهی به برخی از این حیوانات شانس ابرقدرت بیاندازیم.

حیوانات شانس در سراسر جهان

جیرجیرک

جیرجیرک

یک جیرجیرک، با وجودی‌که ممکن است شما آن را موجودی مزاحم و برهم زننده آرامش یک عصر دل‌انگیز بدانید در بسیاری از فرهنگ‌ها به‌عنوان حیوانی تلقی می‌شود که دیدنش باعث خوش شانسی می‌شود. در چین، جیرجیرک به احتمال فراوان محبوب‌ترین نماد ثروت است. جیرجیرک ممکن است یکی از حیواناتی باشد که شما تا حدی درباره آن آگاهی دارید، زیرا این ایده که جیرجیرک‌ها در فرهنگ عامه چینی به‌عنوان نماد شانس قلمداد می‌شوند توسط فیلم مولان، ساخته کمپانی دیزنی رواج زیادی پیدا کرده است. مادربزرگ مولان به او یک جیرجیرک می‌دهد تا برایش شانس بیاورد و این شخصیت بامزه در ماجراجویی‌های بعدی مولان حضور دارد. مادربزرگ سعی دارد با بستن چشم‌ها و عبور از یک جاده شلوغ ثابت کند که جیرجیرک شانس می‌آورد. زمانی که موفق می‌شود بدون کوچک‌ترین آسیبی به آن سوی جاده برود اعلام می‌کند که جیرجیرک خوش شانسی می‌آورد.

با این حال فرهنگ چین تنها فرهنگی نیست که جیرجیرک را مورد توجه قرار می‌دهد. شماری از کشورهای اروپایی نیز بر این عقیده هستند و شما گاهی اوقات می‌توانید نمادهای جیرجیرک را در برخی از خانه‌ها پیدا کنید که قرار است از آن‌ها محافظت کرده و ثروت خوبی برای ساکنان به ارمغان آورد. به ویژه ایرلند احترام زیادی برای جیرجیرک‌ها و توانایی‌های شانس آور آنها قائل است. ایرلندی‌ها بر این باورند که بد صحبت کردن از جیرجیرک ممکن است آن‌ها را ناراحت کند و در عوض جیرجیرک شما را نفرین کرده و برای شما بدشانسی می‌آورد. از طرف دیگر، گرامی داشتن این حشره کوچک می‌تواند ثروت خوبی برای شما به همراه آورده و شما را از شر ساحره‌های شب در امان نگه دارد. یا حتی ممکن است شانس شما را برای برنده شدن در برخی از سایت های برتر کازینو آنلاین افزایش دهد.

دلفین

دلفین

تحسین شده توسط همگان به‌خاطر هوش و فضل خود، بنابراین جای تعجب ندارد که تعدادی از فرهنگ‌ها نیز اعتقاد دارند که دلفین‌ها حیوانات شانس هستند. اعتقاد بر این است که کلمه دلفین از واژه یونانی دلفی به معنای رحم زن آمده است، به‌ همین دلیل ویژگی‌های زنانه و آرامش‌بخش، اغلب به دلفین‌ها نسبت داده می‌شوند. یونان باستان، ایتالیا، مصر، ترکیه و ایالات متحده آمریکا، همگی دلفین را نماد بخت و اقبال می‌دانند. مسیحیان سراسر جهان برای قرن‌ها دلفین‌ را به‌عنوان سمبل حفاظت و شانس می‌دانسته‌اند. این باور در میان بومیان آمریکایی هم رواج داشته است.

دریانوردان بر این باور بوده‌اند که دیدن دلفین در دریا به معنی نزدیکی به خشکی است و این یک نشانه بخت و اقبال برای آن‌ها بوده است. به‌عنوان یکی از باهوش‌ترین پستانداران، دلفین‌ها غالباً در حال ایجاد پیوند با مردم یا مکان‌هایی در سراسر جهان بوده‌اند از جمله در اوپونونی  نیوزیلند، جایی‌که بازدید کننده‌ها می‌توانند مجسمه دلفین اوپو را در محل یادبودش ببیند.

اژدها

اژدها

ما می‌دانیم که اژدها موجودی افسانه‌ای است اما این بدان معنا نیست که نمی‌توان آن‌ها را به‌عنوان نماد شانس در نظر گرفت و یا نباید در این فهرست جای بگیرند. اژدها بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ چین را تشکیل می‌دهد و حتی یکی از نمادهای موجود در طالع‌بینی چینی است. افسانه‌های چینی به شما خواهند گفت که امپراطورانی که بر چین حکم‌رانی می‌کرده‌اند در واقع توسط این حیوانات خوش‌شانس هدایت می‌شده‌اند. اژدها ظاهراً موجودی خوش‌ذات بوده و در کمال شگفتی، برای چین باستان  الهه باران و آب محسوب می‌شده است.

امروزه هنوز هم تصور می‌شود که اژدها حراست، قدرت و بخت و اقبال مساعد با خود به ارمغان می‌آورد. فروشگاه‌ها مجسمه اژدها به فروش می‌رسانند و این نماد‌ها اغلب در مکتب فنگ‌شویی برای ترغیب بخت خوش استفاده می‌شوند. مجسمه اژدها باید در فضای باز و رو به اتاق قرار داده شود تا ثروت و سعادت را برای ساکنین آن ملک به ارمغان آورد.

فیل

فیل‌ها حیوانات بسیار محبوبی هستند که به‌دلیل هوش و رفتارهای انسانی مورد علاقه عموم هستند. هم‌چنین در تعداد بی‌شماری از فرهنگ‌ها این باور وجود دارد که فیل‌ها حیوان شانس هستند. آن‌ها بخصوص در آسیا گرامی شمرده می‌شوند، جایی که صاحبان بسیاری از مشاغل دو مجسمه فیل را در دوطرف ورودی محل کار خود قرار می‌دهند. این مجسمه‌ها به منظور ایجاد ثروت و ثبات و محافظت از تجارت در برابر بدشانسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فیل‌ها در آیین هندو حیواناتی مقدس محسوب می‌شوند. یکی از معروف‌ترین خدایان هندو گانش است. او با بدن انسانی و سری از فیل به‌راحتی قابل تشخیص است. می‌توانید مجسمه‌ها و تصاویر فراوانی از فیل‌ در هند پیدا کنید که نماد محافظت و شانس محسوب می‌شوند. معبد اراوان در تایلند، به نام یک فیل سفید که خدای هندو را بر پشت خود حمل می‌کند نام‌گذاری شده است. این معبد در واقع برای تسکین روح ناخوش افراد ساخته شده است.

قورباغه

برخی ممکن است قورباغه را یک گزینه غیرمعمول برای یک حیوان شانس تلقی کنند، زیرا به خودی خود یک موجود نسبتاً عادی و معمولی است. فرهنگ چینی معتقد است که قورباغه می‌تواند حامل سعادت و ثروت باشد. قورباغه روی سکه، یا وزغ سه‌پا، یک نماد رایج در خانه‌های چینی است. قورباغه معمولاً روی تپه‌ای از سکه نشسته است یا یک سکه را در دهان خود نگاه داشته که به صاحب منزل عرضه می‌کند. یک افسانه پیرامون این نماد می‌گوید که «لو های» که زندگی جاویدان داشت یک قورباغه سه پا را که نمی‌توانسته از چاه خارج شود نجات می‌دهد، برای قدردانی، قورباغه هر روز یک سکه طلا برای لو هدیه می‌آورد تا زمانی که او ثروتمند می‌شود. این مجسمه یک نماد شانس و هم‌چنین یک یاد‌آوری است که اعمال نیک بدون پاداش باقی نمی‌مانند.

یک دلیل ساده برای این‌که قورباغه را به‌عنوان حیوان شانس می‌توان در نظر گرفت این است که این حیوان با آب و باران مرتبط است. زمانی‌که باران می‌بارد، محصولات زراعی رشد می‌کنند و مردم به اندازه کافی محصول برای خوردن و فروختن دارند و نیازی نیست که نگران قحطی ناشی از محصول بد باشند.

ژاپنی‌ها معتقدند که اگر قصد سفر دارید، باید برای محافظت و خوشبختی با خود نماد قورباغه ببرید.

گلدفیش

گلدفیش

این یکی دیگر از حیوانات شگفت‌انگیز فهرست است. در حالی‌که ما اغلب گلدفیش‌ها را حیواناتی کم‌هوش قلمداد می‌کنیم، گروهی دیگر از مردم این ماهی را یک حیوان شانس می‌دانند. فرهنگ‌های اسلاو همواره این ماهی کوچک را نمادی از ثروت تلقی کرده‌اند. مصریان باستان و یونانیان باستان هم معتقد بودند که گلدفیش می‌تواند حامل شانس بوده و روابط و ازدواج‌ها را مستحکم‌تر سازد. دیدن نماد گلدفیش در خانه اشخاص برای شانس‌آوری چندان غیرمعمول نیست. این حیوان هم‌چنین یکی از هشت نماد مقدس بودا و نشان‌دهنده باروری، توازن و ثروت در آیین بودایی است.

گلدفیش در فنگ‌شویی هم دیده می‌شود. حرکت آن شبیه به جریان انرژی «چی» بوده و به همین دلیل تصور می‌شود که با خود شانس به همراه می‌آورد. هیچ قانون مشخصی برای تعداد گلدفیشی که باید داشته باشید تا فنگ‌شویی شما را بهبود ببخشد وجود ندارد، اما به‌طورکلی چنین پذیرفته شده که اعداد فرد نسبت به اعداد زوج انرژی مثبت بیشتری به خود جذب می‌کنند.

اسب

اسب قرن‌هاست که برای انسان سودمندی فراوان داشته، بارهای سنگین برای ما حمل کرده و گاوآهن و کالسکه‌های ما را کشیده است. آن‌ها هم‌چنین همانند حیوانات خانگی مورد علاقه و همدم بسیاری از افراد بوده‌اند. در اساطیر، اسب‌ها اغلب با آزادی، قدرت و استقامت مرتبط بوده‌اند. اسب در اسطوره‌های مختلفی از یونان حضور دارد. همه درباره پگاسوس شنیده‌اند، اسب پرنده‌ای که در بسیاری از ماجراها و داستان‌های قهرمانانه ظاهر می‌شود. افسانه‌های دیگر حاکی از آن است که اسب‌ها قادر هستند روح‌ها و نیروهایی را ببینند که انسان‌ها نمی‌توانند و بنابراین در نقش محافظ انسان ظاهر می‌شوند. نعل اسب هنوز یک نماد شانس محسوب شده  و بسیاری از افراد برای پیش‌گیری از بخت نامساعد، آن را به سر در خانه آویزان می‌کنند. سمبل‌های کوچک نعل اسب نیز می‌تواند برای شما بخت و اقبال مساعد به همراه بیاورد.

کفشدوزک

کفشدوزک

کفشدوزک در واقع یکی از محبوب‌ترین حیوانات شانس در سراسر جهان است. تعداد زیادی از فرهنگ‌ها معنای خاصی به این حشره می‌بخشند و باورهای زیادی اطراف آن وجود دارد. اگر یک کفشدوزک روی شما بنشیند، بسیاری بر این باورند که باید اجازه دهید که روی شما بماند و در همین حال تعداد لکه‌های روی پشت آن را بشمارید. این عدد به شما می‌گوید که چند ماه خوش شانسی در انتظار شما خواهد بود. برخی دیگر معتقدند که هر زمان یک کفشدوزک روی شما نشست می‌توانید آرزویی کنید و تعداد لکه‌های مشکی روی پشت قرمز رنگ کفشدوزک نشان می‌دهد که چند ماه طول می‌کشد تا این آرزو تحقق یابد.

کفشدوزک‌ها هم‌چنین به‌عنوان نماد شادی، سعادت و محافظت در نظر گرفته می‌شوند. به همین دلیل آسیب رساندن به یک کفشدوزک نوعی بخت بد محسوب شده و اقبال نامساعد را به‌سمت شما جذب می‌کند.

ققنوس

ققنوس

به یک موجود اساطیری دیگر در فهرست می‌رسیم، اگرچه ققنوس چنان در بسیاری از فرهنگ‌ها حک شده که گاهی اوقات به‌سختی می‌توان باور کرد که آن‌ها در حقیقت وجود خارجی ندارند. این پرنده زیبا نمادی از تولد و حرکت دوباره است. در فنگ‌شویی اغلب همراه با اژدها به تصویر کشیده می‌شود، زیرا طبق افسانه‌ها این دو مکمل یکدیگر بوده و نماد سعادت در زناشویی بوده‌اند.

قرار دادن یک سمبل ققنوس در خانه شما باید انرژی مثبت پرنده را جذب کند. فنگ‌شویی تأکید می‌کند که یک نماد ققنوس قرمز باعث جذب موفقیت و شهرت می‌شود. اگر مجسمه در قسمت جنوبی خانه قرار بگیرد باعث سعادت و افزایش فرصت‌ها می‌شود. قرار دادن آن در بخش جنوب‌غربی اتاق، سعادت زناشویی را تقویت خواهد ساخت.

خوک

خوک‌ها اغلب یه‌عنوان حیواناتی احمق یا کثیف تصور می‌شوند. این پیش‌فرض نادرست در حال تغییر‌ است زیرا افراد بیشتری در حال آگاهی از این موضوع هستند که خوک‌ها موجودات تمیز و باهوشی هستند. برای زمانی طولانی، در واقع خوک‌ها نماد سعادت، باروری و بخت خوش بوده‌اند. در آلمان و بسیاری از کشورهای حوزه نوردیک، خوک‌ها از نمادهای اصلی شانس هستند و فروش نماد‌های کوچک آن‌ها رایج است. قلک‌های به‌شکل خوک در بسیاری از کشورها یافت می‌شود و ریختن سکه در این قلک‌ها به‌معنی تلاش شما برای داشتن آینده‌ای مرفه است.

خوک قسمت مهمی از تقویم چینی است و سال ۲۰۱۹ در واقع سال خوک است. با استفاده از زیورآلاتی از فلزات رنگی (سفید و طلایی) یا رنگ‌های آتشی (قرمز، نارنجی و صورتی) می‌توانید انرژی مثبت خوک را به خود جذب کنید. چینی‌ها همچنین اعتقاد دارند که خوک‌ها به‌ویژه برای کسانی که خود اشتغالی دارند شانس می‌آورند.

خرگوش

خرگوش

برای قرن‌های متمادی، فرهنگ‌های غربی خرگوش را نماد باروری و شکوفایی می‌دانسته‌اند. یک خرافات قدیمی انگلیسی می‌گوید که تکرار کلمه خرگوش سه‌بار پشت سر هم در روز اول ماه باعث خوش شانسی تا آخر ماه می‌شود. طبیعی است که اول ماه بعد دوباره می‌توانید به همین شیوه طلب بخت خوش داشته باشید.

سنتی در این زمینه وجود دارد که دادن یک خرگوش سفید پر از اسباب بازی به کودکان به معنای آرزوی داشتن زندگی مرفه برای کودک است. البته، بعضی از فرهنگ‌ها نیازی به دادن کل خرگوش برای استفاده از بخت و اقبال مساعد آن را احساس نمی‌کنند. پای خرگوش هم یک نماد شناخته شده برای خوش شانسی است، اگرچه طبق سنت برای این‌که شانس به شما رو کند باید پای عقب سمت چپ باشد. پای خرگوش یک نماد مشترک شانس در میان قماربازان است و اگر به اندازه کافی با دقت نگاه کنید به احتمال زیاد تعدادی از آن را در کازینوها پیدا خواهید کرد!

ببر

هم‌چون تعداد دیگری از حیوانات این فهرست، ببر هم به‌عنوان بخشی از طالع‌بینی چینی شناخته شده و یک حیوان شانس محسوب می‌شود. ببر به‌خاطر قدرت و شجاعتش معروف بوده و اغلب به‌عنوان نمادی از سعادت و ثروت قلمداد می‌شود. در حقیقت، ببر پیوند نزدیکی با «سای شن یه» دارد که خدای ثروت در فرهنگ چین است و اغلب به‌صورت نشسته بر پشت ببر به تصویر کشیده شده است.

افسانه‌های چینی می‌گویند ببرها قدرت از بین بردن نیروهای اهریمنی را دارند. یک پرده یا پوستری از یک ببر در سال نوی چینی به‌منظور دور نگاه داشتن بخت و اقبال نامساعد و جذب ثروت، اغلب به دیوار خانه‌ها آویزان می‌شود. پنجه ببر در بسیاری از فرهنگ‌ها نماد شانس و سنجاق پنجه ببر یک سمبل معروف بخت خوش است. هم‌چنین این نماد برای یافتن مشاغلی که شانس محسوب می‌شوند هم رایج است.

اسب تک شاخ

اسب تک شاخ

اگرچه اسب شاخدار یک موجود افسانه‌ای است، اما این باعث نشد که اسکاتلند آن را به‌عنوان حیوان ملی نام‌گذاری نکند. برای اسکاتلندی‌ها، این حیوان سمبل خلوص و قدرت لجام گیسخته است و مدت‌هاست که از آن برای نشان دادن تاج و سلطنت اسکاتلند استفاده می‌شود.

در ویتنام چهار حیوان مقدس وجود دارد: اژدها، اسب تک شاخ، لاک‌پشت و ققنوس. اسب تک‌شاخ این فهرست کمی با اسب شاخداری که ما می‌شناسیم متفاوت است. در عوض به‌صورت موجودی نیمه اژدها و نیمه پستاندار دیده می‌شود. ویتنامی‌ها بر این باورند که این موجود یک حیوان قوی و وفادار است که نشان‌دهنده اعتبار، صلح و بخت مساعد است. این نماد اغلب در حال حفاظت از معابد و مکان‎‌های مذهبی دیده می‌شود.

برای سال‌ها، بسیاری از افراد اعتقاد داشتند که تک‌شاخ‌ها موجودات واقعی هستند. منابعی وجود دارد که می‌گوید ارسطو فیلسوف یونانی اعتقاد داشته که اسب تک‌شاخ وجود داشته ولی حیوانی معمولی و بدون قدرت جادویی بوده است. با این حال، افسانه‌های مرتبط با فرهنگ‎‌های دیگر، داستان‌هایی از تک‌شاخ‌ها روایت می‌کنند که در حال معجزه بوده یا در موقعیت‌های دشوار باعث تغییر رویدادهای بد به اتفاقات خوشایند می‌شده‌اند. در هر صورت، اسب تک شاخ قوه تخیل مردم را نسبت به خود فعال کرده و بسیار محبوب است. داشتن یک نماد از اسب تک‌شاخ یا مجسمه کوچک از برخی حیوانات به معنای جذب ویژگی‌های مثبت و بخت و اقبال مساعد است.

منبع: آنلاین کازینو

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بلاگ و اخبار لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا ذهن‌آگاهی بهترین راه برای برنده شدن در لاتاری است؟

ذهن‌آگاهی چیست و چگونه می‌تواند به شما برای برنده شدن در لاتاری کمک کند؟ ذهن‌آگاهی در مورد…