خانه استراتژی لاتاری چطور سرمایه حاصل از برد در لاتاری را از دست ندهیم

چطور سرمایه حاصل از برد در لاتاری را از دست ندهیم

5 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای چطور سرمایه حاصل از برد در لاتاری را از دست ندهیم بسته هستند
206
برد در لاتاری

خوشحال ماندن بعد از کسب جایزه بخت‌آزمایی سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. ذهنیت ما از بردن جایزه لاتاری حل کلیه مشکلات به فوریت است. به یقین بسیار دشوار است که خود را در حالی تصور کنید که آرزو می‌کنید ای کاش به‌جای نقد کردن بلیط برنده، آن را نابود کرده بودید.

با این حال برای بعضی از برندگان قرعه‌کشی مثل یلی سیلی این اتفاق رخ داده است. باور نمی‌کنید؟ داستان‌های قربانیان طلسم لاتاری را بخوانید تا متوجه شوید چگونه این برد دل‌پذیر می‌تواند به چیزی نفرت‌انگیز بدل شود.

از دست‌دادن یک ثروت باد‌آورده، چه از جک‌پات لاتاری آمده باشد یا جایزه قرعه‌کشی یا یک ارثیه ناگهانی، بسیار متداول است. صندوق ملی آموزش‌های مالی می‌گوید که ۷۰ درصد افرادی که بصورت ناگهانی صاحب ثروتی عظیم می‌شوند آن را ظرف چند سال از دست می‌دهند.

خبر خوب اینکه لازم نیست شما یکی از آنها باشید. به واقع درحالی‌که تعدادی برنده بخت‌آزمایی ناراحت وجود دارد، بسیاری دیگر از افراد باهوش به‌گونه‌ای پول و روابط خود را مدیریت کرده‌اند که پس از برد هم خوشحال باقی بمانند. در اینجا به ترفندهایی که کمک می‌کنند تا بدون از دست دادن همه چیز یک برنده لاتاری باقی بمانیم می‌پردازیم.

چطور سرمایه حاصل از برد در لاتاری را از دست ندهیم

۱- برد خود را تا جایی که می‌توانید مخفی نگه دارید

به‌طور طبیعی ممکن است بعد از برد به‌اندازه‌ای خوشحال باشید که بخواهید این خبر را با مادر، دوست صمیمی و یا حتی پستچی منزلتان در میان بگذارید. اما باید با این حس مقابله کنید زیرا هر چه تعداد افراد بیشتری از برنده شدن شما مطلع شوند در آینده فشار بیشتری متقبل خواهید شد.

به‌عنوان اولین اقدام پس از برد شروع به بررسی قوانین ایالت محل سکونت‌تان کنید. بعضی ایالت‌ها به برندگان لاتاری اجازه ناشناس ماندن می‌دهند، برخی دیگر برنده را به‌ صورت عمومی اعلام می‌کنند. ممکن است این امکان را داشته باشید که جایزه را به عنوان یک شرکت تجاری برنده شوید که تا حدی به شما حفاظت قانونی می‌دهد.

ناشناس ماندن یک راه خوب برای محفاظت از خود و جلوگیری از تحت فشار قرار گرفتن توسط دوستان، خویشاوندان و غریبه‌ها است.

بیشتر بخوانید: برندگان لاتاری ؛ افشای هویت یا پنهان کردن آن

۲- هنوز برای ترک کردن شغل‌ زود است

اگر برای رها کردن کارتان لحظه‌شماری می‌کنید، این‌طور بنظر می‌رسد که لحظه‌ باخبر شدن از بردن جایزه چند میلیون دلاری بخت‌آزمایی بهترین زمان برای انجام این‌کار است. بهرحال مگر قرار نیست این پول هنگفت تا آخر عمر شما تمام نشود؟

اما پیش از گرفتن چنین تصمیمات غیرقابل جبرانی مثل ترک شغل (یا هر تصمیم بزرگ دیگری مانند نقل مکان یا طلاق گرفتن)، کمی صبر کنید تا غلیان احساسات فروکش کند.

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که یک برنده لاتاری می‌تواند مرتکب شود این است که در اوج احساسات تصمیمات اساسی بگیرد. برایان کوهن، که یک برنامه‌ریز مالی معتبر در مریلند است، معتقد است که قبل از هر تصمیمی در زمینه خریدن چیزی یا نقل مکان، ابتدا یک نفس عمیق بکشید، با افراد خانواده و کسانی که دوست دارید ملاقات کنید، سپس درباره چگونگی اعلام برد، مشاوره قانونی و مالیاتی لازم را گرفته و در یک زمان چند تصمیم نگیرید. در زمان موعود، از خراب نکردن پل‌های پشت‌سرتان مطمئن شوید.

بیشتر بدانید: چقدر احتمال دارد که پس از برنده شدن در لاتاری شغل و حرفه خود را رها کنید؟

مشاور حقوقی

۳- یک مشاور مالی و یا گروهی از مشاوران را استخدام کنید 

وقتی‌که برنده بخت‌آزمایی ‌شوید، چه جایزه را بصورت یک‌جا دریافت کنید یا بصورت سالانه یا هر روش دیگری که باشد با سؤالات بسیاری در زمینه زمان و چگونگی پرداخت مالیات و امکان کاهش بدهی مالیاتی، رو‌به‌رو می‌شوید.

بیشتر ما تجربه لازم برای پاسخ دادن به این پرسش‌ها را نداریم. یک مشاور مالی مجرب می‌تواند کمک مناسبی در جهت حل مشکلات یک برنده لاتاری به بهترین حالت باشد.

فراموش نکنید که همه مشاوران مالی هم قابل اعتماد نیستند. حتی آبراهام شکسپیر یک قربانی طلسم لاتاری، توسط یکی از این افراد معتمد که برای مدیریت امور مالی استخدام کرده بود به قتل رسید.

پس از برد در لاتاری، شما باید یک گروه از افراد مجرب، با دانش و قابل اعتماد استخدام کنید تا به شما کمک کنند.

جالب است بدانید: نحوه دریافت جایزه بزرگ لاتاری

برخی از افراد بیش از یک مشاور انتخاب می‌کنند تا ریسک مشاوره بد از یک فرد یا شرکت را کاهش داده و سرمایه‌گذاری مطمئنی داشته باشند.

۴- یک برنامه هزینه درست کنید (بودجه داشتن چیز بدی نیست)

راس تورانتون از موسسه خدماتی ولتکر ویمن، می‌گوید که بزرگترین اشتباه یک برنده لاتاری می‌تواند خرج کردن پول برای اولین آرزوهای به ذهن آمده باشد.

او می‌گوید: آنها فکر می‌کنند به‌قدری ثروتمند هستند که می‌توانند هزینه زیادی صرف خرید کالاهای گران‌قیمتی مثل خودرو و خانه جدید کنند. این طرز فکر می‌تواند خیلی سریع، ثروت هنگفتی  را از بین ببرد.

بنابراین اگرچه کار سختی به‌نظر می‌رسد اما پیش از خرید یک لامبورگینی جدید یا رزرو سفر دور دنیا با کشتی، یک برنامه هزینه‌ مشابه یک برنامه بودجه تهیه کنید.

برای بسیاری از افراد «بودجه» یک ایده نگران کننده است. اما برنامه داشتن برای هزینه‌ها به معنی خرج نکردن نیست. بلکه بدین معنی است که شما می‌دانید پول‌تان در کجا صرف می‌شود. راس پیشنهاد می‌دهد که : اول برنامه ریزی کرده سپس خرج کنید و در نهایت مقداری برای آینده پس‌انداز کنید.

آیا می‌دانید:اگر این بار شما برنده جایزه بزرگ لاتاری باشید، اولین چیزی که می‌خرید چیست؟

۵- پول لاتاری را خرج نکنید

به احتمال زیاد از خود می‌پرسید که اگر قرار نیست پولی خرج کنم پس فایده بردن جایزه بخت‌آزمایی چیست؟ خب نگران نباشید. منظور من این نیست که از این ثروت میلیونی لذت نبرید. بلکه معتقدم باید این پول را بصورت هوش‌مندانه‌ای سرمایه‌گذاری کنید و از سود این سرمایه‌گذاری‌ها خرج کنید. بدین شکل شما هرگز پس‌اندازتان را از دست نمی‌دهید.

استیسی ترنر از شرکت مشاوره مالی ترنر می‌گوید: «یک راه مؤثر محدود ساختن خود به خرج کردن از سود پول است نه اصل پول.»

برایان کوهن ضمن موافقت با این ایده هشدار می‌دهد که «نباید بیش از سود دریافتی پول خرج کرد. اگر بلافاصله شروع به خرج کردن از اصل پول کنید سرنوشتی جز اتمام کل پول در پیش ندارید. سرمایه به معنی پول، برای خلق پول بیشتر از طریق سود، بهره مرکب و سود سهام طراحی شده است.»

جاشوا کنون یکی از کارشناسان شرکت سرمایه‌گذاری بالانس این ایده را مطرح می‌کند:بذر ذرت خود را نخورید، که اشاره‌ای به منطق کشاورزی دارد که مقداری از محصول برای باروری زمین در فصول بعد کنار گذاشته می‌شود.

با هزینه کردن سود، می‌توانید از اینکه جک‌پات شما همیشه برای‌تان کار می‌کند، اطمینان حاصل کنید.

۶- از شما درخواست پول می‌شود، از قبل آمادگی داشته باشید

به محض اینکه اخبار شما را به‌عنوان برنده لاتاری اعلام کند، خویشاوندان دور، آشنایان قدیمی که سال‌هاست از ایشان بی‌خبرید، حتی افراد کاملا غریبه با شما تماس می‌گیرند و همان‌گونه که حدس زده‌اید تقاضای پول می‌کنند.

بعضی افراد احساس می‌کنند چون شما برنده این پول شده‌اید، سزاوار آن نیستید، یا چون پول باد آورده به باد می‌رود از خراب کردن آن خوشحال می‌شوید.

هیچ ایرادی در کمک کردن به افراد نیازمند یا کسانی که دوست دارید وجود ندارد. ولی خواسته‌های مداوم می‌تواند خسته کننده باشد.

استیسی ترنر پیشنهاد می‌دهد که: شما دوستان و دشمنان زیادی برای خود خواهید ساخت. برای محافظت از پول خود باید قدم‌هایی بردارید. بهترین روش دفاعی این است که مجموعه‌ای از اقدامات امنیتی و استراتژی‌های محافظتی پیاده کنید، تا دسترسی طلب‌کاران به پول‌تان را دشوار سازید. این راه‌کارها می‌تواند شامل هراقدامی از تکیه بر معافیت‌های قانونی گرفته تا استفاده از تراست‌ها، شراکت‌های محدود خانوادگی یا کمپانی‌های مسوولیت محدود باشد.

۷- برای روابط خود زمان بیشتری بگذارید

علاوه بر از دست دادن پول، بسیاری از قربانیان طلسم لاتاری چیزی مهم‌تر را نیز از دست می‌دهند که همانا روابط‌شان با کسانی است که دوست‌شان دارند. بردن بخت‌آزمایی طوفانی از احساسات و نگرانی‌ها را به سمت شما می‌آورد، پس صرف زمان بیشتر با کسانی که دوست دارید و صحبت درباره وضعیتی که در آن هستید حیاتی است.

متخصصین ازدواج، باب و شری استریتف توصیه‌های بسیار خوبی درباره اداره کردن مشکلات مالی زندگی زناشویی دارند: با وجود اینکه گاهی اوقات مواجهه با احساسات و افکار مرتبط با پول دشوار است، لازم است که یک زن و شوهر برای بحث درباره امور مالی زمان بگذارند و به تصمیم‌گیری درباره بودجه، اهداف کوتاه و بلند مدت و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری بپردازند.

هرج و مرج و هیاهویی که برنده شدن در بخت‌آزمایی ایجاد می‌کند می‌تواند مخاطراتی در زمینه روابط شما با فرزندان‌تان ایجاد کند. بهتر است قبل از این واقعه بفکر ساختن رابطه قوی با فرزندان خود باشید.

۸- اجازه ندهید طلسم لاتاری شما را بترساند

خبره‌های امورمالی معتقدند که طلسم لاتاری خیلی هم طلسم نیست. بلکه، افراد به دلیل نا‌آگاهی از قواعد مدیریت ثروتمند شدن ناگهانی، برای خود مشکلاتی ایجاد می‌کنند. با پیروی از نکات ذکر شده رویای محقق شده شما هیچ‌گاه به یک کابوس تبدیل نمی‌شود.

منبع: د بلنس اوری دی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

با تاریخچه لوتوی ایرلندی آشنا شوید

ایرلند (بخوانید ایرلند شمالی) با لاتاری رابطه‌ای تلخ و شیرین داشته که به قبل از دوران لاتا…