خانه برندگان لاتاری ۵ جایزه بزرگ لاتاری امریکا سهم چه کسانی است؟

۵ جایزه بزرگ لاتاری امریکا سهم چه کسانی است؟

6 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای ۵ جایزه بزرگ لاتاری امریکا سهم چه کسانی است؟ بسته هستند
509
جایزه بزرگ لاتاری امریکا

 جایزه بزرگ لاتاری امریکا

جکپات یا همان مبلغ کل که آن را جایزه بزرگ لاتاری هم می‌نامند یکی از مهمترین انگیزه‌های شرکت کردن در لاتاری است. در این مطلب به معرفی ۵ جایزه بزرگ لاتاری امریکا می‌پردازیم:

 جایزه بزرگ ۱٫۵۸ میلیارد دلار؛ لاتاری پاور بال

۱٫۵۸ میلیارد دلار جایزه بزرگ لاتاری پاور بال در ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۶ بین سه بلیط برنده از ایالت‌های فلوریدا، تنسی و کالیفرنیا تقسیم شد. اعداد برنده ۸، ۲۷، ۳۴،۰۴ ، ۱۹ و مگا بال ۱۰ بودند. سهم هر جایزه ۵۲۸٫۸ میلیون دلار محاسبه شد و طبق قوانین لاتاری در این سه ایالت، نام برندگان برای اثبات صحت و درستی نتایج قرعه به عموم مردم فاش شد.

زوج خوش شانس فلوریدایی برنده بزرگترین جایزه بزرگ دنیا دیوید کالتشمیت David Kaltschmidt  پنجاه و پنج ساله و مورین اسمیت ۷۰ ساله هستند که سهم ۵۲۸٫۷ میلیون دلاری از جایزه بزرگ را دریافت کردند. این زوج در سال ۱۹۸۰ با هم ازدواج کرده‌اند و اصالتا اهل نیویورک هستند. اعداد شانس آنها اعداد همیشگی بود که آنها در لاتاری انتخاب می‌کردند. احتمال برد آنها در لاتاری پاور بال و برنده شدن جایزه ۱٫۵۸ میلیارد دلاری یک به ۲۹۲٫۲ میلیون تخمین زده شده بود اما زمانی که شانس به شما لبخند بزند تمام احتمالات شکست خواهد خورد.

برنده فلوریدا

جان و لیزا رابینسون هم از ایالت تنسی در این جایزه سهیم هستند. آنها ۴ بلیط شانس خود را از بقالی کوچکی در یک شهر کوچک خریدند. آنها نوع دریافت جایزه را به صورت یکجا با یک سوم سهم از جایزه بزرگ معادل ۳۲۷ میلیون دلار انتخاب کردند.

جایزه بزرگ لاتاری امریکا

برندگان کالیفرنیایی، ماروین و مئا اکوستو هستند که حدود ۶ ماه طول کشید خود را به مقامات لاتاری معرفی کنند. آنها اعتراف کردن تمام این مدت در حال مشاوره با حقوقدانان برای ادعای جایزه بزرگ خود بودند.

 جایزه بزرگ ۷۵۸٫۷ میلیون دلار؛ لاتاری پاوربال

برنده خوش شانس جایزه بزرگ ۷۵۸٫۷ میلیون دلاری در آگوست سال ۲۰۱۷ خانم ماویز وانزیک Mavis Wanczyk پنجاه و سه ساله مادر دو فرزند از ماساچوست است که بلیط برنده خود را از یک پمپ بنزین خریده است. اعداد شانس او ۶ ،۷ ،۱۶ ،۲۳ ،۲۶ و ۴ بودند. او در مصاحبه‌ای راز برنده شدن خود را فاش کرد که اعداد شانس خود را بر مبنای تاریخ تولد افراد فامیل انتخاب می‌کرده است. او اولین تصمیم خود را ترک محل کار و استعفا پس از ۳۲ سال اعلام کرد. نوع دریافت جایزه او به صورت یکجا معادل ۴۸۰٫۵ میلیون دلار قبل از کسر مالیات است.

جایزه بزرگ لاتاری امریکا

 جایزه بزرگ ۶۵۶ میلیون دلار؛ لاتاری مگا میلیونز

جایزه بزرگ ۶۵۶ میلیون دلاری لاتاری مگا میلیونز در ماه مارچ سال ۲۰۱۲ بین سه برنده در ایالت‌های مریلند، کانزاس و الانوی تقسیم شد. برندگان مریلند سه دوست صمیمی و از کارکنان یک مدرسه ابتدایی ملقب به«تری آمیگو» به معنای سه تفنگدار بودند که هر کدام ۲۰ بلیط به صورت مشارکتی برای این قرعه کشی خریده بودند. آنها به انتخاب خود درخواست کردند تا هویتشان فاش نشود و ناشناس باقی بمانند.

کمی بعد برنده ایالت کانزاس هم خودش را معرفی کرد اما ترجیح داد که ناشناس باقی بماند. اما در الانوی که قانون اجازه نمی‌دهد برندگان هویتشان را مخفی نگه دارند، مرلی و پاتریشیا باتلر سهم ۲۱۸٫۶ میلیون دلاری خود را دریافت کردند.

جایزه بزرگ لاتاری امریکا

 جایزه بزرگ ۶۴۸ میلیون دلار؛ لاتاری مگا میلیونز

برندگان مگا میلیونز در دسامبر سال ۲۰۱۳ خانمی از ایالت جورجیا و آقای استیو تران Steve Tran از ایالت کالیفرنیا هستند. خانم ایرا کاری Curry  پنجاه و شش ساله اهل ایالت جورجیا که او هم از تاریخ تولد اعضای فامیل و عدد شانس ۷ برای انتخاب اعداد شانس خود استفاده کرده بود یکی از دو برنده جایزه بزرگ ۶۴۸ میلیون دلاری مگا میلیونز است. جالب است بدانید او در دقایق آخر وقت قانونی بلیط خود را خریده است. هنگام اعلام نتایج او در حال رانندگی به سمت محل کار خود بود و به رادیو گوش می‌کرده است. در آن زمان او تنها می‌دانسته که عدد مگا بال ۷ را بین اعداد شانس خود انتخاب کرده است. او برخلاف بسیاری دیگر از برندگان بلافاصله خودش را به مقامات لاتاری معرفی کرد و ۱۸۰ روز مدت قانونی برای معرفی خود را هدر نداد.

جایزه بزرگ لاتاری امریکا

 جایزه بزرگ ۵۹۰٫۵ میلیون دلار؛ لاتاری پاوربال

خانم گلوریا مک کنز ۸۴ ساله اهل فلوریدای امریکا که برنده جایزه بزرگ ۵۹۰٫۵ میلیون دلاری لاتاری پاوربال شده، بلیط لاتاری برنده خود را با سیستم انتخاب سریع Quick pick انتخاب کرده بود. این اتفاق در حالی رخ داده که یک فرد غریبه مهربان جای خودش را در صف خرید بلیط به او داده است و در سن ۸۴ سالگی شانس در خانه او را زده است. برخی نشریات از او با نام خانمی که نباید برنده لاتاری می‌شد ولی شد نام برده‌اند.

جایزه بزرگ لاتاری امریکا منبع: سی ان بی سی دات کام

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در برندگان لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ چیست؟

آشنایی با لاتاری فوری یا اسکرچ کارت‌ لاتاری فوری یا به اصطلاح اسکرچ آف یک نوع لاتاری ساده …