خانه دانش لاتاری آنچه باید درباره توپ های لاتاری بدانید

آنچه باید درباره توپ های لاتاری بدانید

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای آنچه باید درباره توپ های لاتاری بدانید بسته هستند
973
توپ های لاتاری

لاتاری پیچیده در رمز و راز است. وقتی بازیکنان برای ورود به قرعه‌کشی لاتاری، آنلاین می‌شوند، هیچ دستگاه یا توپی برای تماشا وجود ندارد. فقط ورود به بازی و انتظار برای نمایش اعداد وجود دارد. توپ‌های خاصی برای لاتاری‌های خاص وجود دارد. برخی از بخت‌آزمایی‌ها بیش از یک ماشین قرعه‌کشی دارند و برخی دیگر دارای وزن‌ها و مجموعه‌های مختلف توپ هستند. در این مطلب درباره توپ‌های لاتاری و ماشین‌های قرعه‌کشی اطلاعاتی کسب می‌کنیم.

توپ‌ های لاتاری

جنس توپ‌ها بسته به لاتاری متفاوت هستند. توپ‌های پاوربال قبل از استفاده برای یک قرعه‌کشی در جعبه‌های سیاه نگهداری می‌شوند. توپ‌های پاوربال و توپ‌های یورومیلیونز در صورت عدم استفاده برای جلوگیری از خطر دستکاری جهت اهداف کلاهبرداری، تحت نظارت دقیق قرار دارند. برخی افراد معتقدند توپ‌های لاتاری توپ‌های پینگ پنگ رنگ شده هستند و برخی دیگر فکر می‌کنند که این توپ‌ها از جنس لاستیک‌های ارتجاعی هستند که قبل از مرتب سازی و رها شدن درون دستگاه پرواز می‌کنند.

بدیهی است که امنیت در هر بازی میلیون‌ دلاری بالا باشد و لاتاری به همین دلیل بسیار مخفی نگه داشته می‌شود. برای جک‌پات‌های بزرگ و مخصوصاً پاوربال، باید سه نفر برای باز کردن اتاق مخصوص نگهداری ماشین و توپ حضور داشته باشند. برای اطمینان از عدم دستکاری، ماشین‌ها و توپ‌های لاتاری تحت نظر قرار می‌گیرند و با توجه به دو دوربینی که خود این محل را کنترل می‌کنند، هرگونه تقلبی در آن‌ها سخت خواهد بود.

بازدید کننده‌هایی که به دفاتر مرکزی لاتاری مراجعه کرده و می‌خواهند ماشین آلات و توپ‌ها را ببینند، فقط مجاز به دیدن توپ‌های کارکرده از بازی‌های قبلی هستند. توپ‌ها لاستیکی هستند و کسانی که به آن‌ها رسیدگی می‌کنند بایستی از دستکش استفاده ‌کنند تا در برابر افزایش جرم از توپ‌ها محافظت شود. توپ‌ها به طور تصادفی برای یک لاتاری انتخاب می‌شوند و بیشتر آن‌ها از جنس لاتکس جامد یا لاستیک صمغ ساخته می‌شوند. وزن آنها در حدود ۸۰ گرم و طول عمر آن‌ها حدود دو سال است. توپ‌ های لاتاری در تمام بازی‌ها باید وزن یکسانی داشته باشند تا از تقلب در بازی جلوگیری شود. توپ‌ها برای تولید مراحل سختی را طی می‌کنند و کنترل کیفیت به تنهایی ۱۴ مرحله دارد.

لاتاری

ماشین آلات: آن‌ها خودکار نیستند

دو ماشین قرعه‌کشی اصلی وجود دارد که در لاتاری استفاده می‌شوند و این‌ ماشین‌ها هوا مخلوط یا گرانشی هستند. اکثر لاتاری‌ها از هر دو ماشین استفاده نمی‌کنند بلکه یکی از این دو نوع را انتخاب می‌کنند. هر دو برای تولید ترکیب عددی به شکل تصادفی طراحی شده‌اند و از طریق آزمایش‌های دقیق ثابت شده است که این کار را به‌درستی انجام می‌دهند. توپ‌های لاتاری در روند اختلاط و سپس در قرعه‌کشی قابل مشاهده هستند. در هیچ مرحله هیچ توپ پنهانی وجود ندارد و هیچ یک از آن‌ها در محفظه‌ها یا لوله‌ها ناپدید نمی‌شوند. در واقع ماشین‌ها به روشی طراحی شده‌اند تا از بروز هرگونه تقلبی جلوگیری کنند. بینندگان می‌توانند احساس اطمینان کنند که بازی واقعی بوده و نتایج از پیش تعیین شده نیستند.

کاملاً واضح است که دستگاه انتخاب توپ گرانشی نسبت به هوا مخلوط از امنیت بیشتری برخوردار است، اما این تصور بیشتر مربوط به رسوایی دستکاری لاتاری پنسیلوانیا در سال ۱۹۸۰ است. در دستگاه انتخاب گرانشی، دو بالشتک در جهت‌های مخالف می‌چرخند و توپ‌ها را با هم مخلوط می‌کنند. یک درب کشویی در زیر محفظه قرار دارد و هر بار یک توپ از طریق آن از ماشین خارج می‌شود. دستگاه هوا مخلوط از توپ‌های سبک‌تری استفاده می‌کند که برای وزن و اندازه مورد نیاز دستگاه به شکل دقیق کالیبره می‌شوند. این دستگاه از جت‌های هوا برای ضربه زدن به توپ‌ها در داخل محفظه استفاده می‌كند تا آن‌ها را مخلوط كند.

ماشین‌ها و توپ‌ های لاتاری برای اطمینان از منصفانه بودن نتایج و حفظ امنیت قرعه‌کشی به‌شدت کنترل می‌شوند تا بازیکنان بهترین نتیجه ممکن را کسب ‌کنند.

منبع: لوتو ۲۴۷

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…