خانه استراتژی لاتاری تعداد ترکیب‌ های لازم برای تضمین برد جک پات لاتاری

تعداد ترکیب‌ های لازم برای تضمین برد جک پات لاتاری

0 ثانیه خوانده شده
دیدگاه‌ها برای تعداد ترکیب‌ های لازم برای تضمین برد جک پات لاتاری بسته هستند
1,017
برد جک‌ پات

یک راه تضمینی برای برنده شدن در لاتاری وجود دارد. اما آیا ارزشش را دارد؟

می‌دانید که احتمال برنده شدن جک‎ پات در لاتاری بسیار بسیار اندک است اما تعداد محدودی ترکیب برنده احتمالی وجود دارد. بنابراین در صورت خرید تعداد کافی از ترکیب‌های اعداد، شانس برنده شدن جک ‎پات می‌تواند ۱۰۰% باشد. اما چند ترکیب ورودی باید خریداری شود؟ برای انجام این کار چقدر سرمایه‎‏گذاری لازم است؟ آیا این یک سرمایه‎گذاری ارزشمند است؟ در این مطلب به تنها راه تضمینی برای برد جک‌ پات لاتاری پرداخته و این استراتژی را آسیب شناسی می‎کنیم.

روش تضمینی برای برد جک پات لاتاری

برنده شدن جک‎ پات پاوربال یا مگامیلیونز

برد جک‌پات
برد جک‌ پات

لاتاری‌هایی مانند پاوربال یا مگامیلیونز با بخت‌آزمایی‎ها متفاوت هستند زیرا برنده به‎شکل تصادفی از تمام ورودی‌های واجد شرایط انتخاب نمی‌شود. در عوض بازیکنان با خرید بلیطی شامل ترکیبی از اعداد در لاتاری شرکت می‌کنند و یکی از این ترکیب‌ها به عنوان برنده جک‎پات از گردونه خارج می‌شود.
این بدان معنی است که شانس برد جک‌ پات ثابت است و تحت تأثیر تعداد افراد خریدار بلیط تغییر نمی‎کند. از آن‎جا که تعداد مشخصی از ترکیب‎های لاتاری وجود دارد، یک شرکت کننده با پول کافی می‌تواند تک تک ترکیب‌های ممکن را خریداری کرده و برد جک ‎پات را تضمین کند.
به‎عنوان مثال لاتاری پاوربال را در نظر بگیرید. برای برنده شدن در جک ‎پات باید یک بلیط با ترکیب صحیح پنج توپ سفید وتوپ پاوربال قرمز تهیه کنید. ۶۹ عدد احتمالی برای توپ‎های سفید و ۲۶ عدد احتمالی برای شماره پاوربال وجود دارد. بنابراین احتمال انتخاب آن ترکیب بی‌نقص، یک به ۲۹۲،۲۰۱،۳۳۸ است.
هر بلیط پاوربال ۲ دلار قیمت دارد. این بدان معناست که می‌توانید بلیط‌ تمام ترکیب‎های ممکن را با قیمت ۵۸۴،۴۰۲،۶۷۶ دلار خریداری کنید.
هم‎چنین می‌توانید برد جک ‎پات مگامیلیونز را نیز به همین شیوه تضمین کنید. برای مگامیلیونز، شما باید بلیطی با ترکیب صحیح پنج توپ سفید و شماره مگابال را داشته باشید. پنج توپ سفید محدوده اعدادی بین ۱ تا ۷۰ دارند در حالی که مگابال می‌تواند بین اعداد ۱ تا ۲۵ باشد. این بدان معنی است که شما برای تضمین برد جک ‎پات باید ۳۰۲،۵۷۵،۳۵۰ ترکیب محتمل را پوشش دهید.
بلیط‌های مگا میلیون‌ها هرکدام ۲ دلار هزینه دارند بنابراین پوشش کلیه ترکیب‌ها ۶۰۵،۱۵۰،۷۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. در برخی از مناطق شما هم‏چنین می‌توانید بلیط «فقط جک ‎پات» را خریداری کنید که در این حالت دو بلیط با قیمت ۳ دلار قابل خریداری است. این بدان معناست که اگر بخواهید با سرمایه‏ گذاری کمتری یک جک ‎پات را تضمین کنید، می‌توانید این کار را فقط با ۴۵۳،۸۶۳،۰۲۵ دلار انجام دهید.
با توجه به این‏که برخی از بزرگ‎ترین جک‎ پات‎های لاتاری می‌توانند به یک میلیارد دلار یا بیشتر برسند، به نظر نمی‌رسد معامله چندان بدی باشد، درست است؟ اما کار چندان آسانی نیست.

آیا خرید تمام ترکیب‌های ممکن،برای برد جک‎ پات منطقی است؟

لاتاری

در حالی‎که پوشش دادن همه ترکیب‎های احتمالی به سرمایه‌گذاری هنگفتی احتیاج دارد، تعدادی از بزرگ‎ترین جک ‎پات‌های تبلیغ شده از آن‎چه می‌خواهید برای برنده شدن این جک‌ پات‌ها هزینه کنید، پیشی گرفته‎اند. بزرگ‌ترین جک ‎پات تبلیغ شده پاوربال تا به امروز ۱.۵ میلیارد دلار بوده است. سه برابر کردن سرمایه اولیه در جک‎پات تضمینی بسیار خوب به نظر می‌رسد، این‎طور نیست؟
اما مشکل این‎جاست که شما می‌توانید یک برد جک‌ پات را تضمین کنید اما نمی‌توانید سود نهایی را تضمین کنید. حتی با وجود یک جک ‎پات تبلیغ شده که بزرگ‎تر از مبلغ سرمایه‎گذاری شماست اما هزینه‌هایی وجود دارد که این سود را می‌بلعد.
در درجه اول شاید مجبور شوید جک ‎پات را با برندگان دیگر تقسیم کنید. در مورد جک ‎پات ۱.۵ میلیارد دلاری پاوربال، سه بلیط برنده وجود داشت. این بدان معناست که حتی با یک محاسبه ریاضی ساده، جایزه ۱.۵ میلیارد دلاری که بر سه بلیط برنده تقسیم ‌شود از مبلغ ۵۸۴،۴۰۲،۶۷۶ دلاری که برای خرید کلیه ترکیب‌های ممکن جهت تضمین برد جک‌ پات لازم است، کمتر می‌شود.
اما برای محاسبه سود خالص به چیزی بیش از محاسبات ساده ریاضی نیاز دارید. برای مثال باید مالیات برد جک‌ پات را بپردازید. می‌توانید انتظار داشته باشید حداقل ۲۵% مالیات‌ فدرال به جایزه تعلق بگیرد و ممکن است مالیات‌های ایالتی نیز به برد جک‎ پات تعلق بگیرد. بسته به محل اقامت این مالیات می‌تواند تا ۸.۸۲% از مبلغ کل جک‌ پات باشد.
در مرحله بعد باید نحوه دریافت جایزه را در نظر بگیرید. در صورت انتخاب گزینه سالیانه، مقدار کامل جک ‎پات تبلیغ شده را دریافت خواهید کرد اما این بدان معنی است که باید ۳۰ سال صبر کنید تا بازده سرمایه‎گذاری خود را ببینید. روش‌های بسیاری دیگر برای سرمایه گذاری نیم میلیارد دلاری وجود دارد که می‌تواند سودآورتر باشد و نقدینگی بیشتری ارائه کند.
اگر دریافت یک‌جا را انتخاب کنید به میزان قابل توجهی پول کمتری دریافت خواهید کرد. در نمونه جک ‎پات ۱.۵ میلیارد دلاری پاوربال، هر سه برنده حالت یک‌بار پرداخت را انتخاب کردند و در نتیجه به‌جای ۵۰۰ میلیون دلار ۳۲۷.۸ میلیون دلار دریافت کردند.
تاکنون بزرگ‎ترین جک ‎پات برنده شده توسط یک نفر، مبلغ ۷۵۸.۷ میلیون دلار بوده است. برنده این جایزه پس از انتخاب حالت پرداخت یک‎باره و پس از کسر مالیات، ۳۳۶ میلیون دلار دریافت کرد که بسیار کمتر از هزینه لازم برای خرید همۀ ترکیب‌های ممکن است.
سرانجام موارد زیادی وجود دارد که شما باید قبل از نقد کردن جایزه لاتاری انجام دهید، از جمله استخدام وکلا و حسابداران برای محافظت از منافع خود. استخدام افراد خبره مهم است اما هزینه زیادی دارد و بخش دیگری از سود جک‎ پات شما را از بین می‌برد.

جکپات

آیا جک ‎پات می‌تواند به اندازه‌ای بزرگ باشد که ارزش خرید همۀ ترکیب‌ها را داشته باشد؟

بنابراین شاید یک جک ‎پات ۱.۵ میلیارد دلاری ارزش خرید همه ترکیب‌های احتمالی را نداشته باشد اما جک ‎پات‎ها می‌توانند حتی بزرگ‎تر از این رقم هم باشند.
اما در عمل اوضاع به همین شکل نیست. با افزایش ارزش جک ‎پات، تب لاتاری بالا می‎گیرد و افراد بیشتری اقدام به خرید بلیط می‌کنند. هرچه بلیط بیشتری فروخته شود احتمال این‎که تمام ترکیب‎های ممکن پوشش داده شوند بیشتر می‎شود. بنابراین قبل از این‎که جک‎ پات‌ به اندازه‎ای رشد کند که ارزش خرید همۀ بلیط‌ها را داشته باشد، مطمئناً شخصی بلیط برنده را خریداری خواهد کرد.

نتیجه‌گیری

در حالی که می‌توانید برد جک‌ پات را با پول کافی تضمین کنید اما چنین  اتفاقی به‎ندرت به نفع شما رخ می‌دهد و احتمال این‎که یک جک ‎پات لاتاری به اندازه‎ای رشد کند که بازده سرمایه‎گذاری شما را تضمین کند، اندک است. هنگامی‌که جک‎پات پاوربال به ۱.۵ میلیارد دلار رسید تب لاتاری به حدی بود که ۸۹ درصد از کل ترکیب‌های ممکن خریداری شده بودند. بسیار بعید است که در آینده جک‌ پات‌های پاوربال از این مبلغ فراتر بروند.
راهکارهای بهتری نسبت به هزینه نیم میلیارد دلاری جهت برنده شدن در لاتاری وجود دارد. با لاتاری همان‎گونه که در ذات آن است رفتار کنید: یک بازی، نه یک استراتژی سرمایه‏ گذاری. هر بار که جک ‎پات به رقمی فراتر از ۳۵۰ میلیون دلار افزایش پیدا می‎کند یک بلیط بخت‎آزمایی خریداری کنید. این نقطه‎ای است که در آن ریسک کردن ۲ دلار ارزشش را دارد. سپس دست به دعا برداشته و برای خود آرزوی موفقیت کنید. در پایان از نتایج بازی لذت ببرید.

منبع: د بلنس اوری دی

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در استراتژی لاتاری
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

آیا شماره‌های لاتاری تصادفی هستند؟

هنگام انتخاب شماره‌های لاتاری، بازیکنان برای انتخاب مجموعه‌ای از «اعداد شانس» یا انتخاب اع…